Είναι σημαντικό να παρακολουθεί κανείς συνέδρια;

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Για να παρακολουθήσει απλά, κανένα.

Ίσως μόνο ΠΟΛΥ εξειδικευμένα συνέδρια με περιορισμένες θέσεις τα οποία τείνουν προς τα σεμινάρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Δεν πήγες να πάρεις βεβαίωση;
Για αυτό μας κράτησαν τα ονόματα,όχι για τον βαθμό.
Από πού την έπαιρναν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Μας την έδωσε ένας κύριος στο διάλειμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Μας την έδωσε ένας κύριος στο διάλειμμα.
ένας μακρυμάλλης μήπως;;
πφφφ εμείς φύγαμε στο διάλειμμα... :/:
Θα ρωτήσω αύριο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aergos

Δραστήριο μέλος

Ο aergos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Σε λίγες μέρες υπάρχει ένα συνέδριο Χημείας στη Θεσσαλονίκη και η συμμετοχή για να πάρεις χαρτί επιβεβαίωσης ότι το παρακολούθησες είναι 40Ε.Η παρακολούθηση συνεδρίων ενισχύει ένα βιογραφικό ή δεν τους δίνεται και τόση σημασία?Ρωτάω γιατί είναι αρκετά τα λεφτά και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο.:hmm:

Πολλά λεφτά 40 € φοιτητική τιμή για συνέδριο, ακόμα και 3ήμερο. Σκέψου το πριν τους τα χαρίσεις για να πάρεις ένα χαρτί που λογικά δε θα χρησιμέψει.
Αν δε σε ενδιαφέρει κάποιο συγκεκριμένο θέμα από τις ομιλίες/παρουσιάσεις που θα γίνουν, μη πας καθόλου. Αν σε ενδιαφέρει μπορείς να παρακολουθήσεις αλλά να μην πληρώσεις και να μη πάρεις βεβαίωση.
:)
Αλλιώς προσπάθησε μέσα στο γενικό χαμό που θα επικρατεί όταν θα δίνουν τα χαρτιά, να βουτήξεις στη ζούλα καμιά βεβαίωση.:P
Άλλωστε το όνομα εκείνη την ώρα το συμπληρώνουν με στιλό, δεν έχουν τυπωμένες βεβαιώσεις με τα ονόματα των συμμετεχόντων.

Ασχετο με το θεμα αλλα σχετικο με τα συνεδρια....Πως μπορει καποιος να παρακολουθησει ενα συνεδριο??

Ανοίγεις την πόρτα και μπαίνεις! :D

Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Πριν μια εβδομάδα είχαμε το φιλολογικό συμπόσιο των μεταπτυχιακών. Και ήταν μία που έγραφε τα ονόματά μας πριν μπούμε.
Γιατί κρατούσαν κατάσταση με το ποιοί πήγαν; Θα μετρήσει ας πούμε κάπου;

Συνιθίζουν σε κάτι τέτοιες εκδηλώσεις να κρατάνε λίστα. Όχι, δε θα μετρήσει κάπου.

υπαρχει καποιο κριτηριο για να δηλωσει κανεις συμμετοχη σε ενα συνεδριο?

Μπα... τα λεφτά σου θέλουν να πάρουν! :P
Σιγά μη βάλουν κριτήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Πολλά λεφτά 40 € φοιτητική τιμή για συνέδριο, ακόμα και 3ήμερο. Σκέψου το πριν τους τα χαρίσεις για να πάρεις ένα χαρτί που λογικά δε θα χρησιμέψει.
Αν δε σε ενδιαφέρει κάποιο συγκεκριμένο θέμα από τις ομιλίες/παρουσιάσεις που θα γίνουν, μη πας καθόλου. Αν σε ενδιαφέρει μπορείς να παρακολουθήσεις αλλά να μην πληρώσεις και να μη πάρεις βεβαίωση.
:)
Αλλιώς προσπάθησε μέσα στο γενικό χαμό που θα επικρατεί όταν θα δίνουν τα χαρτιά, να βουτήξεις στη ζούλα καμιά βεβαίωση.:P
Άλλωστε το όνομα εκείνη την ώρα το συμπληρώνουν με στιλό, δεν έχουν τυπωμένες βεβαιώσεις με τα ονόματα των συμμετεχόντων.



Ανοίγεις την πόρτα και μπαίνεις! :D



Συνιθίζουν σε κάτι τέτοιες εκδηλώσεις να κρατάνε λίστα. Όχι, δε θα μετρήσει κάπου.



Μπα... τα λεφτά σου θέλουν να πάρουν! :P
Σιγά μη βάλουν κριτήρια.
χαχα η απαντηση σου στο ερωτημα μου ειναι φοβερη ..απλα θελουν τα λεφτα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Θα πρότεινα να πας και μάλιστα να κάνεις και κοινωνικές επαφές. Τα συνέδρια προσφέρονται γι΄αυτό.
αμέ
και για πίπες προσφέρονται και άμα είσαι καλός, οι τρανοί επιτυχημένοι επιστήμονες θα σε φροντίσουν. Πού το ξέρεις; μπορεί αύριο μεθαύριο να βρεις και συ μια θεσούλα, να αποκτήσεις φράγκα και να ζήσεις την ζωούλα σου.

ps: Μια χαρά έκανα αποχή τόσο καιρό από το φόρουμ. Τι μπήκα ? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
αμέ
και για πίπες προσφέρονται και άμα είσαι καλός, οι τρανοί επιτυχημένοι επιστήμονες θα σε φροντίσουν. Πού το ξέρεις; μπορεί αύριο μεθαύριο να βρεις και συ μια θεσούλα, να αποκτήσεις φράγκα και να ζήσεις την ζωούλα σου.

ps: Μια χαρά έκανα αποχή τόσο καιρό από το φόρουμ. Τι μπήκα ? :hmm:

Προσπερνώ (για άλλη μία φορά) τις προσβολές κυρίως γιατί φαίνεται από μίλια μακριά ότι δεν έχεις πατήσει ποτέ σε σοβαρό συνέδριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Προσπερνώ (για άλλη μία φορά) τις προσβολές κυρίως γιατί φαίνεται από μίλια μακριά ότι δεν έχεις πατήσει ποτέ σε σοβαρό συνέδριο.


Θα έλεγα το ίδιο, μα περιορίζομαι από την σκέψη, πως ίσως μιλάει επειδή έχει πάει σε πολλά συνέδρια :confused: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
40 ευρώ για συνέδριο είναι πολύ χαμηλή τιμή. Βέβαια εξαρτάται για το τι συνέδριο είναι. Στα συνέδρια βρίσκονται αντιπρόσωποι των εταιρειών που ασχολούνται με το χώρο (π.χ. συνέδρια πληροφορικής: microsoft, apple κ.λπ.), συνέδριο ιατρικής (φαρμακευτικές εταιρείες). Είναι ευκαιρία να δικτυωθεις με φυσικά πρόσωπα και εταιρείες που δραστηριοποιούνται στην αγορά εργασίας.

Κάποιος που δεν έχει κάποιον συγγενή στο χώρο επιβάλλεται να παρακολουθεί τουλάχιστον 1 το χρόνο (το πανελλήνιο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Είναι ευκαιρία να δικτυωθεις με φυσικά πρόσωπα και εταιρείες που δραστηριοποιούνται στην αγορά εργασίας.


Tελευταία φορά που τσέκαρα, τα συνέδρια αυτά αναζητούσαν πελάτες και όχι συνεργάτες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Σε λίγες μέρες υπάρχει ένα συνέδριο Χημείας στη Θεσσαλονίκη και η συμμετοχή για να πάρεις χαρτί επιβεβαίωσης ότι το παρακολούθησες είναι 40Ε.Η παρακολούθηση συνεδρίων ενισχύει ένα βιογραφικό ή δεν τους δίνεται και τόση σημασία?Ρωτάω γιατί είναι αρκετά τα λεφτά και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο.:hmm:

και εγώ έχω πάρει μέρος σε τέτοιο συνέδριο (σαν διαγωνισμός ήταν βέβαια αλλά έλεγε συνέδριο) Εμένα μου είχαν πει ότι θα μετρήσει στο βιογραφικό μου, θα είναι ένα "συν" δηλαδή.
Τώρα φοιτήτρια φιλολογίας τι θα μου χρειαστεί χαρτί από συνέδριο φυσικής είναι άλλο θέμα αλλά οκ δεν πειράζει
Εγώ αφού το έχω θα το δείχνω!! :P


Μάλιστα!! Τζάμπα πήγαμε δηλαδή ε; :P
Εντάξει πλάκα κάνω...είχε ενδιαφέρον!!


:D Λοιπόν για να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα . Το να ζητείς από φοιτητές 40 ευρώ για ένα συνέδριο σημαίνει ότι το συνέδριο έχει καθαρά κερδοσκοπικό σκοπό. Στα σοβαρά συνέδρια η είσοδος φοιτητών είναι τζάμπα ή το πολύ 15 ευρώ. Ο λόγος που σας βάλανε να πληρώσετε τόσο πολλά είναι απλά για να βγάλουν λεφτά.


Όσο αφορά για το βιογραφικό σας το λέω απόλυτα ότι δε θα χρησιμέψει σε τίποτα.
Τα χαρτιά που παίρνεις πριν το πτυχίο δε μετράνε στο βιογραφικό. Όσο αφορά το μεταπτυχιακό :D πάλι δε τα κοιτάνε ως γνωστόν τις θέσεις στα μεταπτυχιακά έχουν τα κομματοσκυλα μετά ακολουθούν οι ψηλοί βαθμοί :D. Δε νομίζω κάποιος να πήρε θέση σε μεταπυχιακό γιατί παρακολουθησε ένα κωλοσυνέδριο.


Τα σοβαρά συνέδρια όπως είπα :) :) :)
α) δε γίνονται σε πανεπιστημιακό χώρο αλλά σε ξενοδοχείο
β) Δε ζητά από άνεργους και φοιτητές πάνω από 15 ευρώ
γ) Έχει καρτελάκι με barcode ώστε να μετράει ο χρόνος παρακολούθησης. :D :D
δ) Έχει χορηγούς
ε) Περίπτερα
ζ) Παρακολουθούν μόνο όσοι έχουν καρτελάκι

Εγώ τα θεωρώ χαμένα λεφτά................ αν πάλι πάτε στα συνέδρια για να μορφωθείτε ως φοιτητές πηγαίντε χωρίς να γραφτείτε (και τις γνώσεις θα πάρετε και τα λεφτά θα γλιτώσετε) . Είμαι σίγουρος κανένας δε θα σας ζητήσει πιστοποίηση ότι γραφτήκατε (καρτελάκι).... Από την άλλη αν κάποιος παρουσιάσει εργασία και πάρει βραβείο τότε ίσως αυτο βοηθήσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
:D Λοιπόν για να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα .
Το να ζητείς από φοιτητές 40 ευρώ για ένα συνέδριο σημαίνει ότι το συνέδριο έχει καθαρά κερδοσκοπικό σκοπό. Στα σοβαρά συνέδρια η είσοδος φοιτητών είναι τζάμπα ή το πολύ 15 ευρώ. Ο λόγος που σας βάλανε να πληρώσετε τόσο πολλά είναι απλά για να βγάλουν λεφτά.


Όσο αφορά για το βιογραφικό σας το λέω απόλυτα ότι δε θα χρησιμέψει σε τίποτα.
Τα χαρτιά που παίρνεις πριν το πτυχίο δε μετράνε στο βιογραφικό. Όσο αφορά το μεταπτυχιακό :D πάλι δε τα κοιτάνε ως γνωστόν τις θέσεις στα μεταπτυχιακά έχουν τα κομματοσκυλα μετά ακολουθούν οι ψηλοί βαθμοί :D. Δε νομίζω κάποιος να πήρε θέση σε μεταπυχιακό γιατί παρακολουθησε ένα κωλοσυνέδριο.

Τα σοβαρά συνέδρια όπως είπα :) :) :)
α) δε γίνονται σε πανεπιστημιακό χώρο αλλά σε ξενοδοχείο
β) Δε ζητά από άνεργους και φοιτητές πάνω από 15 ευρώ
γ) Έχει καρτελάκι με barcode ώστε να μετράει ο χρόνος παρακολούθησης. :D :D
δ) Έχει χορηγούς
ε) Περίπτερα
ζ) Παρακολουθούν μόνο όσοι έχουν καρτελάκι

Εγώ τα θεωρώ χαμένα λεφτά................ αν πάλι πάτε στα συνέδρια για να μορφωθείτε ως φοιτητές πηγαίντε χωρίς να γραφτείτε (και τις γνώσεις θα πάρετε και τα λεφτά θα γλιτώσετε) . Είμαι σίγουρος κανένας δε θα σας ζητήσει πιστοποίηση ότι γραφτήκατε (καρτελάκι)....

Μιλάς για συνέδρια του εσωτερικού έτσι; Γιατί σε αυτά του εξωτερικού και τα διεθνή που γίνονται μέσα στην Ελλάδα, δεν ισχύουν όλα αυτά τα κριτήρια που ανέφερες.

Τα σοβαρά συνέδρια, που μαζεύονται ερευνητές από όλον τον κόσμο έχουν πάρα πολλά να προσφέρουν, ειδικά για αυτούς που κόπτονται ότι θέλουν να γίνουν ερευνητές (όπως πολλοί εδώ μέσα).

Ισχύει ότι μπορείς να παρακολουθήσεις χωρίς εγγραφή, αλλά τότε δεν μπορείς να πάρεις τα πρακτικά, τα οποία είναι τα σημαντικότερα, καθώς έχουν όλα τα papers τα οποία παρουσιάζονται. Είναι πολύ σημαντικές πηγές αναφοράς και έρευνας και στα ίδια τα συνέδρια μπορείς να έρθεις σε επαφή με τους συγγραφείς.

Για τα μεταπτυχιακά και τα κομματόσκυλα δεν σχολιάζω. Όσοι όμως έχουν βλέψεις για μεταπτυχιακά ιδιαίτερα στο εξωτερικό, να ξέρουν ότι εκτιμούνται ιδιαιτέρως τα συνέδρια, ειδικά αυτά που γίνονται συνεχόμενες χρονιές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μιλόυσα για τα συνέδρια , συμπόσια των παιδιών πάνω (Δε ξέρω τι είναι). Σαφώς ξεπέτες κάνουν και στο εξωτερικό

Τα 6 παραπάνω χαρακτηριστικά αν τα έχει ένα συνέδριο τότε είναι 100% αξιόλογο. Σαφώς υπάρχουν και μερικά αξιόλογοα που δεν έχουν 1 ή 2 τέτοια χαρακτηριστικά.

Παρόλα αυτά στην περίπτωση του παιδιού από πάνω το συνέδριο έγινε με καθαρά εισπρακτικό τρόπο. (και δε θα έχει κανένα από τα παραπάνω χαρακτηριστικά) Συνήθως τα ιατρικά και τα φαρμακολογικά συνέδρια εξαιτίας της χορηγίας φαρμακευτικών εταιριών είναι αρκετά ποιοτικά (όμως και σε αυτές τις περιπτώσεις υπάρχουν πολλές αρπακτές).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
τα μεγάλα συνέδρια έχουν καρτελάκια, περίπτερα,...



εγώ πάντως τελευταία φορά έψαχνα ένα περίπτερο να παρω τσιγάρα, και δεν έβρισκα τπτ... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
εγώ πάντως τελευταία φορά έψαχνα ένα περίπτερο να παρω τσιγάρα, και δεν έβρισκα τπτ... :(

:P καφέ όμως βρήκες και τον έβαλες στο αβαταρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
:P καφέ όμως βρήκες και τον έβαλες στο αβαταρ

Καλά νταξ, τον είχα έτοιμο και χωρίς ντροπή τον περιέφερα,
και πλάκα στην πλάκα όλοι μου έλεγαν "που τον βρήκες τον καφέ...?"
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aergos

Δραστήριο μέλος

Ο aergos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
:P καφέ όμως βρήκες και τον έβαλες στο αβαταρ

γαλλικό σερβίρουν στα συνέδρια, όχι φραπέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
:D Λοιπόν για να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα .
Το να ζητείς από φοιτητές 40 ευρώ για ένα συνέδριο σημαίνει ότι το συνέδριο έχει καθαρά κερδοσκοπικό σκοπό. Στα σοβαρά συνέδρια η είσοδος φοιτητών είναι τζάμπα ή το πολύ 15 ευρώ. Ο λόγος που σας βάλανε να πληρώσετε τόσο πολλά είναι απλά για να βγάλουν λεφτά.


Όσο αφορά για το βιογραφικό σας το λέω απόλυτα ότι δε θα χρησιμέψει σε τίποτα.
Τα χαρτιά που παίρνεις πριν το πτυχίο δε μετράνε στο βιογραφικό. Όσο αφορά το μεταπτυχιακό :D πάλι δε τα κοιτάνε ως γνωστόν τις θέσεις στα μεταπτυχιακά έχουν τα κομματοσκυλα μετά ακολουθούν οι ψηλοί βαθμοί :D. Δε νομίζω κάποιος να πήρε θέση σε μεταπυχιακό γιατί παρακολουθησε ένα κωλοσυνέδριο.


Τα σοβαρά συνέδρια όπως είπα :) :) :)
α) δε γίνονται σε πανεπιστημιακό χώρο αλλά σε ξενοδοχείο
β) Δε ζητά από άνεργους και φοιτητές πάνω από 15 ευρώ
γ) Έχει καρτελάκι με barcode ώστε να μετράει ο χρόνος παρακολούθησης. :D :D
δ) Έχει χορηγούς
ε) Περίπτερα
ζ) Παρακολουθούν μόνο όσοι έχουν καρτελάκι

Εγώ τα θεωρώ χαμένα λεφτά................ αν πάλι πάτε στα συνέδρια για να μορφωθείτε ως φοιτητές πηγαίντε χωρίς να γραφτείτε (και τις γνώσεις θα πάρετε και τα λεφτά θα γλιτώσετε) . Είμαι σίγουρος κανένας δε θα σας ζητήσει πιστοποίηση ότι γραφτήκατε (καρτελάκι).... Από την άλλη αν κάποιος παρουσιάσει εργασία και πάρει βραβείο τότε ίσως αυτο βοηθήσει...
Ααα ναι σχετικα με αυτά που είπες για τα "σοβαρά" συνέδρια. Το α,δ,ε ισχύει :P Στην α' λυκείου είχα πάρει μέρος σε ένα συνέδριο φυσικής (μαζί με ομάδα)
Βέβαια βραβείο δεν πήραμε, πήραμε όμως κάτι σαν τιμητική διάκριση (καλύτερης έρευνας νομίζω, ή κάπως έτσι τέλος πάντων).
Αυτό μετράει πουθενά; ή απλώς είναι μια εμπειρία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top