Απουσίες απο υποχρεωτικά μαθήματα

debby

Νεοφερμένος

Η debby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ηθελα να ρωτησω αν καποιος μπορει να γραφτει στη σχολη αλλα να μην πηγαινει σε κανενα μαθημα..τι γινετε? χανει απλως την χρονια η αυτοματα ξεγραφεται τελειως..ρωτω γιατι λογω οικονομικων προβληματων δεν μπορω να παω στην σχολη μου φετος και ηθελα να μαθω αν μπορω να κανω την πρωτη χρονια του χρονου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
ηθελα να ρωτησω αν καποιος μπορει να γραφτει στη σχολη αλλα να μην πηγαινει σε κανενα μαθημα..τι γινετε? χανει απλως την χρονια η αυτοματα ξεγραφεται τελειως..ρωτω γιατι λογω οικονομικων προβληματων δεν μπορω να παω στην σχολη μου φετος και ηθελα να μαθω αν μπορω να κανω την πρωτη χρονια του χρονου..

σαφως και δεν ξεγραφεσαι...ουτε χανεις τη χρονια με την εννοια οτι δεν θα σου επιτρεπεται να παρακολουθησεις τα υποχρεωτικα μαθηματα επομενου ετους!το μονο που χανεις ειναι οι παρακολουθησεις(μικρο το κακο...) και τα εργαστηρια(μαθηματα υποχρεωτικης παρακολουθησης)!σε καποιος σχολες αν δεν περασεις το εργαστηριο δεν εχεις δικαιωμα συμμετοχης στην εξεταση του μαθηματος...ενω σε αλλες ειναι διαχωρισμενα το εργαστηριο και εξεταση του μαθηματος στις εξεταστικες περιοδους...που σημαινει οτι μπορεις να δωσεις το μαθημα στην εξεταστικη αλλα χρωστας το εργαστηριο!δεν ξερω σε ποια κατηγορια ανηκει η δικια σου...παντως ελπιζω να σε βοηθησα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

debby

Νεοφερμένος

Η debby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
περασα τει οδοντικης τεχνολογιας και εχω μαλλον πολλα εργαστηρια..και αυτο που με ανησυχει τωρα ειναι αν μπορω να κανω την πρωτη χρονια του χρονου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
λογικα θα εχει αρκετα εργαστηρια...!φυσικα και μπορεις να τη κανεις του χρονου τη 1η χρονια...!εσυ γραψου στη σχολη παρε τα βιβλια και πηγαινε μονο στην εξεταστικη...δεν θα σου πει κανεις τπτ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Νομιζω πως ο πιο ασφαλης τροπος ειναι με την εγγραφη να κανεις και αναστολη φοιτησης για εναν χρονο.

Στο λεω αυτο, γιατι αν επαναλαβεις την 1η χρονια του χρονου, ισως να μην μπορεις να παρεις βιβλια. Δεν το λεω με καμια σιγουρια αυτο, ξερω ομως οτι σε καποιες σχολες γινεται, δηλαδη χανεις το δικαιωμα σου να παρεις βιβλιο προηγουμενου ετους.

Νομιζω παντως πως την επομενη εβδομαδα που θα πας να γραφτεις, επιβαλλεται να ρωτησεις την γραμματεια του τμηματος σου για πιο σιγουρες λεπτομερειες. Ξερεις, σε τετοια ζητηματα οι σχολες λειτουργουν διαφορετικα η καθε μια, οποτε σιγουρη πληροφορια ισως και να μην παρεις.

Οποτε, ρωτησε τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Ξερεις, σε τετοια ζητηματα οι σχολες λειτουργουν διαφορετικα η καθε μια, οποτε σιγουρη πληροφορια ισως και να μην παρεις.

Οποτε, ρωτησε τους.

+100000:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andrew14

Νεοφερμένος

Ο Andrew14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ...ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΑΠΟΡΙΑ...θα παρακολουθω κοινωνιολογια στην παντειο ενω ειμαι γραμμενος στο πανεπιστημιο αιγαιου μεχρι να παρω την μεταγραφη μου η οποια ειναι σιγουρη..υπαχρει περιπτωση να παιρνω απουσιες και να μεινω???παρακαλω απαντειστε...ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koufontinas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 149 μηνύματα.
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ...ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΑΠΟΡΙΑ...θα παρακολουθω κοινωνιολογια στην παντειο ενω ειμαι γραμμενος στο πανεπιστημιο αιγαιου μεχρι να παρω την μεταγραφη μου η οποια ειναι σιγουρη..υπαχρει περιπτωση να παιρνω απουσιες και να μεινω???παρακαλω απαντειστε...ευχαριστω

Που να μεινεις?
Αν ειναι σιγουρη η μεταγραφη, τοτε μην σε νοιαζει η παλια σχολη, ουτε οι απουσιες.

Στο πανεπιστημιο χρωστας μαθηματα, δεν "μενεις ταξεις".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ...ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΑΠΟΡΙΑ...θα παρακολουθω κοινωνιολογια στην παντειο ενω ειμαι γραμμενος στο πανεπιστημιο αιγαιου μεχρι να παρω την μεταγραφη μου η οποια ειναι σιγουρη..υπαχρει περιπτωση να παιρνω απουσιες και να μεινω???παρακαλω απαντειστε...ευχαριστω
Αν είναι σίγουρη η μεταγραφή δεν έχεις απουσίες Κι εγώ με μεταγραφή είμαι στη Ιατρική και θα παρακολουθώ τα εργαστήρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mady

Νεοφερμένος

Η Mady αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ξέρει κανείς τι γίνεται με τις απουσίες στα εργαστήρια των ΤΕΙ;Έχω περάσει στο ΤΕΙ Αθήνας στο τμήμα διακοσμητικής και έχουμε πολλά εργαστήρια,πόσες φορές μπορώ να λείψω από αυτά; και αν λείψω χάνω το μάθημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oli@photographer

Νεοφερμένος

Η oli@photographer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
καλησπερα!εγω εχω περασει στο τμημα φωτογραφιας στο τει αθηνας...απο οσο γνωριζω εχουμε δικαιωμα μεχρι τις 3 απουσιες αλλιως αν κανουμε παραπανω ειναι λες και δεν ειχαμε επιλεξει το συγκεκριμενο μαθημα για το εξαμηνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Μπορεις να λειψεις μεχρι και 2 φορες απτο εργαστηριο στη 3η κοβεσε εκτος αν υπαρχει καποιος σοβαρος λογος για τον οποιο θα πρεπει να δωσεις και το απαραιτητο δικαιολογητικο βεβαια.
Αν λεψεις μπορεις να αναπληρωσεις το μαθημα κανονιζοντας με το καθηγητη τη μερα,βεβαια η αναπληρωση γινετε μετα το τελος ολων των εργαστηριακων μαθηματων η με καποια αλλη ομαδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Αναλογα την σχολη, το μαθημα και τον καθηγητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top