Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,090 εγγεγραμμένα μέλη και 2,482,334 μηνύματα σε 79,129 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 593 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σπουδές Ψυχολογίας σε γαλλόφωνο Πανεπιστήμιο

Dimitris9

Νεοφερμένος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O Dimitris9 έγραψε: στις 14:48, 09-10-19:

Ξέρετε καποιο γαλλόφωνο πανεπιστήμιο, για προπτυχιακές σπουδες Ψυχολογίας σε οποιαδήποτε χώρα; Με οικονομικά δίδακτρα ή δωρεάν;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,112 μηνύματα.

O nPb ... έγραψε: στις 15:43, 09-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από Dimitris9
Ξέρετε καποιο γαλλόφωνο πανεπιστήμιο, για προπτυχιακές σπουδες Ψυχολογίας σε οποιαδήποτε χώρα; Με οικονομικά δίδακτρα ή δωρεάν;
Γαλλόφωνα Πανεπιστήμια έχει η Γαλλία (μητρόπολη), Βέλγιο, Ελβετία (γαλλόφωνο τμήμα).
1
Παράθεση

Memetchi

Πτυχιούχος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 183 μηνύματα.

O Memetchi έγραψε: στις 15:52, 09-10-19:

Εννοείται σε όλη την Γαλλία, Ελβετία, Λουξεμβούργο, Βέλγιο... υπάρχει και το Μονακό αλλά δεν ξέρω κατά πόσο έχει ψυχολογία
Αυτά από Ευρώπη. Μετά υπάρχουν οι χώρες του Maghreb αλλά δεν ξέρω το κατά πόσο είναι η καλύτερη επιλογή να ζήσεις εκεί. Ο Καναδάς πάλι δυστυχώς έχει αρκετά τσιμπημένες τιμές.

Εκτός αν εσύ ζητάς κάποιο συγκεκριμένο όνομα πανεπιστημίου. όλες οι ευρωπαϊκές χώρες στα κρατικά τους πανεπιστήμια έχουν πολύ χαμηλά ή και καθόλου δίδακτρα οπότε μην περιοριστείς στο να ψάξεις μόνο μερικά ονόματα. Θα σου πρότεινα να δεις την λίστα του ΔΟΑΤΑΠ για τα πανεπιστήμια που είναι και εδώ αναγνωρισμένα http://www.doatap.gr/gr/recog_inst.php
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Memetchi : 09-10-19 στις 16:06.
2
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια