Δίνω Β2 το Μάιο και έχω αγχωθεί τρομερά!Καμιά συμβουλή από αυτούς που γνωρίζουν?

marialena!

Νεοφερμένος

Η Μαριαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Πω πω παιδια τρεχω και δε φτάνω με τα διαβασματα...φετος δινω το επιπεδο Β2 στο Delf και στο ΚΠγ και εχω ψιλοφρικάρει....βασικά το κύριο πρόβλημά μου είναι τα προφορικά, γιατι δε μιλάω πολύ και φοβάμαι μην τα θαλασσώσω...:redface: Έχω δώσει βέβαια και το Β1 πέρσυ και ξέρω πάνω-κάτω τι παίζει, αλλά θα ήθελα να μου δώσετε καμιά συμβουλή, οι μεγαλύτεροι σε επίπεδο, μπάς και τα πάω λιγάκι καλύτερα...:/:


Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!Χρόνια πολλά!!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
:rofl:!Είδα και γω B2 και είπα να χαλαρώσω κανέναν άνθρωπο!Ξεκόλλα και χαλάρωσε ρεεε!!:teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marialena!

Νεοφερμένος

Η Μαριαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Ναι ευκολο ειναι να το λες...μη μιλας δεν ξες τι διαβασμα εκανα σημερα.. :crazy :spasiklas :sick:help :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
χμ..κάτι πήρε το αυτί μου.Εγώ πάντως επιμένω. Χαλάρωσε γιατί θα φτάσει η μέρα και θα είσαι ψόφια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marialena!

Νεοφερμένος

Η Μαριαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Α μακαρι να φτασει και να φυγει και να μη ξαναρθει!!!! :spasiklas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Κι εγω δινω Β1 και δεν εχω διαβασει σχεδον τπτ...
Τα προφορικα ειναι τα πιο ευκολα, χαμογελας, λες μλκιες, και να εισαι ανετος. Ειμαι σκραπας απο λεξιλογιο και γραμματικη αλλα πηρα 21/25 προφορικα Α2, και ελεγα μλκιες, απλως νομιζω οτι με συμπαθυσε η εξεταστρια.
Οσο για την εκθεση, ε το 5 το πιανω σιγουρα
Ακουστικα πεζει κανα 20
Κειμενο κανα 20
προφορικα πες επειδη ειναι Β1 αντε κανα 16.
παιρναω με 51!

Αληθεια πως ηταν το β1?
Ειναι πολυ πιο δυσκολο απο το Α2? Το περασα με 76 το Α2, οποτε λογικα θα περασω και το Β1 σωστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Εγώ έδωσα Α2 και Β2. Ακόμα και το Β2 που το παρουσιάζουν τέρας,δεν είναι τίποτα...Τα προφορικά είναι πιο δύσκολα γενικότερα αλλά δύσκολα σε κόβουν με 4 για παράδειγμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
το να σου πω "Μην αγχώνεσαι" δε νομίζω να έχει αποτέλεσμα. Σκέψου όμως ότι δε δίνεις μόνο εσύ αλλά τόσα άλλα παιδιά.
Εγώ έδωσα πριν 2 χρόνια β2. Δεν μπορώ να πω ότι ήταν εύκολα. Αλλά αν συγκεντρωθείς εκείνη την ώρα που γράφεις μια χαρά θα τα πας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Το κλειδί είναι το διάβασμα..Αν δεν έχεις μελετήσει και πας να δώσεις είσαι on your own..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top