Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,963 εγγεγραμμένα μέλη και 2,478,075 μηνύματα σε 78,924 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 347 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Γεωπονικό ΑΠΘ - Επιστήμης Φυτικής Παραγωγής ΓΠΑ

chrism5050

Νεοφερμένος

Ο chrism5050 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O chrism5050 έγραψε: στις 08:03, 12-07-19:

Γεια σας, θα μπορούσε κάποιος να επισημάνει τις διαφορές μεταξύ των δυο αυτων σχολών. Ποια να προτιμήσω ως πρώτη μου επιλογή;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

VouDou (Δημήτριος)

Καθηγητής

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών , Καθηγητής του τμήματος --- και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 953 μηνύματα.

O VouDou έγραψε: στις 13:25, 12-07-19:

Στο Γεωπονίας ΑΠΘ έχεις τη δυνατότητα να επιλέξεις "τμήμα/κατεύθυνση" προχωρημένων σπουδών μεταξύ των Φυτικής Παραγωγής, Ζωικής Παραγωγής, Επιστήμης & Τεχνολογίας Τροφίμων, Αγροτικής Οικονομίας, Εγγείων Βελτιώσεων & Εδαφολογίας & Γεωργικής Μηχανικής ενώ στο Επιστήμης Φυτικής Παραγωγής ΓΠΑ έχεις διαλέξει "τμήμα/κατεύθυνση" στα των γεωπονικών με το μηχανογραφικό.

Κατά τη σύγκριση Επιστήμης Φυτικής Παραγωγής ΓΠΑ και Γεωπονίας-Φυτικής Παραγωγής ΑΠΘ και περί των προσφερόμενων μαθημάτων... στο ΕΦΠ ΓΠΑ έχεις περισσότερα υποχρεωτικά εργαστηριακά μαθήματα και περισσότερες επιλογές "ειδικεύσεων" (μέχρι και βιοτεχνολογίας) από ό,τι στο Γεωπονίας-ΦΠ ΑΠΘ (αυτό επειδή υπάρχουν περισσότερα μέλη ΔΕΠ και προσωπικό).

Γενικά, πάνω/κάτω, επειδή, τουλάχιστον στα βασικά περί φυτικής παραγωγής, είναι τα "ίδια", βάλε ό,τι είναι πιο κοντά στο σπίτι σου. Έχω τελειώσει το ΕΦΠ ΓΠΑ.
Παράθεση

chrism5050

Νεοφερμένος

Ο chrism5050 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O chrism5050 έγραψε: στις 20:30, 12-07-19:

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και τη συμβουλή.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    chrism5050, kalliopixenn

Βρείτε παρόμοια