Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Γιάννακας

Νεοφερμένος

Ο Γιάννακας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Λοιπόν όπως είδατε και στο τίτλο θέλω βοήθεια πάνω σε αυτό το θέμα! :/:
Έχω περάσει Ηλεκτρονική στο ΤΕΙ Αθήνας, κάτι που τελικά δν μου άρεσε όσο νόμιζα! :(
Είμαι στη κατηγορία τριτέκνων και έχω αδερφό/ή που σπουδάζουν, και άκουσα ότι για το ακαδημαικό έτος 2013-2014 θα υπάρχουν μεταγραφές (δν ξέρω κατα πόσο ισχυεί :hmm: ).
Έγραψα περίπου 11500 στις εξετάσεις πέρσυ. Και σκέφτομαι τώρα να ξαναδώσω, ή να δηλώσω με το 10%??
Μηχανολόγια/ενεργειακή τεχνολογία είχα ως πρώτες επιλογές πέρσυ. Ευχαριστώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Λίγο άκυρη ερώτηση αλλά...
Τι είναι το 10 και το 90%? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coyοte

Νεοφερμένος

Ο coyοte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Λίγο άκυρη ερώτηση αλλά...
Τι είναι το 10 και το 90%? :P

ποσοστα εισακτεων σε σχολες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Λοιπόν όπως είδατε και στο τίτλο θέλω βοήθεια πάνω σε αυτό το θέμα! :/:
Έχω περάσει Ηλεκτρονική στο ΤΕΙ Αθήνας, κάτι που τελικά δν μου άρεσε όσο νόμιζα! :(
Είμαι στη κατηγορία τριτέκνων και έχω αδερφό/ή που σπουδάζουν, και άκουσα ότι για το ακαδημαικό έτος 2013-2014 θα υπάρχουν μεταγραφές (δν ξέρω κατα πόσο ισχυεί :hmm: ).
Έγραψα περίπου 11500 στις εξετάσεις πέρσυ. Και σκέφτομαι τώρα να ξαναδώσω, ή να δηλώσω με το 10%??
Μηχανολόγια/ενεργειακή τεχνολογία είχα ως πρώτες επιλογές πέρσυ. Ευχαριστώ! :)

Κάνε 10% έχεις αρκετές πιθανότητες να μπεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Λίγο άκυρη ερώτηση αλλά...
Τι είναι το 10 και το 90%? :P

Κάθε έτος καθορίζεται με απόφαση του υπουργού παιδείας, μεταξύ άλλων κατηγοριών, ο αριθμός των θέσεων εισακτέων των υποψηφίων οι οποίοι είναι απόφοιτοι (ίδιου ή προγενέστερου έτους) ημερησίων ενιαίων λυκείων και ημερησίων επαγγελματικών λυκείων-ομάδας Β (μία κατηγορία υποψηφίων και για τους δύο τύπους λυκείων). Το 90% των θέσεων των υποψηφίων αυτής της κατηγορίας διατίθεται στους αποφοίτους (ίδιου ή προγενέστερου έτους) που δίνουν πανελλήνιες εξετάσεις το ίδιο έτος που υποβάλλουν μηχανογραφικό δελτίο και το 10% των θέσεων στους αποφοίτους (προγενέστερου έτους) οι οποίοι έδωσαν τελευταία φορά πανελλήνιες εξετάσεις το αμέσως προηγούμενο ή προ-προηγούμενο έτος από εκείνο που υποβάλλουν μηχανογραφικό δελτίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
ποσοστα εισακτεων σε σχολες

Δηλαδή για να καταλάβω, μπορεί κάποιος μια χρονιά αφού έχει γράψει πανελλήνιες να εισαχθεί σε κάποιο πανεπιστήμιο με τα μόρια που είχε βγάλει? Και από αυτούς που ξανακάνουν αίτηση μόνο ένα 10% θα μπει?

Υ.Γ.: οκ, ο Γιώργος το εξήγησε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννακας

Νεοφερμένος

Ο Γιάννακας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Αν ισχύουν οι μεταγραφές είναι σίγουρο. Αλλά αν δν ισχύουν φοβάμαι μήπως δν πιάσω στο ΤΕΙ Πειραιά Μηχανολογία ή στο ΤΕΙ Αθήνας ενεργειακή τεχνολογία :/: Έχει βγεί κάποια απόφαση για τις μεταγραφές? Και για 10% μεχρι πότε μπορώ να δηλώσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pikis

Νεοφερμένος

Ο pikis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
παιδια το πρέπει να κάνουμε για να ξανακανουμε μηχανογραφικό κρατώντας τους ίδιους βαθμούς ? Εννοώ πρέπει να παμε στο παλιό μας σχολείο να δηλώσουμε κάτι τώρα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Λοιπόν όπως είδατε και στο τίτλο θέλω βοήθεια πάνω σε αυτό το θέμα! :/:
Έχω περάσει Ηλεκτρονική στο ΤΕΙ Αθήνας, κάτι που τελικά δν μου άρεσε όσο νόμιζα! :(
Είμαι στη κατηγορία τριτέκνων και έχω αδερφό/ή που σπουδάζουν, και άκουσα ότι για το ακαδημαικό έτος 2013-2014 θα υπάρχουν μεταγραφές (δν ξέρω κατα πόσο ισχυεί :hmm: ).
Έγραψα περίπου 11500 στις εξετάσεις πέρσυ. Και σκέφτομαι τώρα να ξαναδώσω, ή να δηλώσω με το 10%??
Μηχανολόγια/ενεργειακή τεχνολογία είχα ως πρώτες επιλογές πέρσυ. Ευχαριστώ! :)

Αν δεν υπάρξει κάποια τρελή διαφορά στον αριθμό αυτών που κάνουν 10%, η Βάση Γενικής Σειράς του τμήματος ΤΕΙ Μηχανολογίας Πειραιά και του τμήματος Ενεργειακής Τεχνολογίας δεν θα ξεπεράσει τις 12.500 μόρια.
Απο εκεί και πέρα δεν θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

123τινκ

Νεοφερμένος

Ο 123τινκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Παιδιά είναι λογικό κάποιος που έχει περάσει στο τμήμα εφαρμοσμένης πληροφορικής και πολυμέσων του ΤΕΙ Κρήτης να ξαναδώσει για να περάσει στο τμήμα πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ ή στο τμήμα πληροφορικής ΟΠΑ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos-G7

Νεοφερμένος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μαραθώνας (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
καλησπερα παιδια ειμαι αποφοιτος σπουδαζω λογιστικη στον πειραια...στοχος μου ειναι τα ναυτιλιακα του πειραια εκανα χθες την δηλωση για τις πανελληνιες...για το 90% αλλα διαβαζω σημερα για μεγαλη πτωση στο 10% και ειμαι 200 μορια κατω απο τα ναυτιλιακα με το 10%...μηπως ξερει κανεις αν γινετε τελικα να κανω μηχανογραφικο με το 10% ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαντάμ_Σουσού

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαντάμ_Σουσού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
καλησπερα παιδια ειμαι αποφοιτος σπουδαζω λογιστικη στον πειραια...στοχος μου ειναι τα ναυτιλιακα του πειραια εκανα χθες την δηλωση για τις πανελληνιες...για το 90% αλλα διαβαζω σημερα για μεγαλη πτωση στο 10% και ειμαι 200 μορια κατω απο τα ναυτιλιακα με το 10%...μηπως ξερει κανεις αν γινετε τελικα να κανω μηχανογραφικο με το 10% ??

έκανες χτες δήλωση για πανελλήνιες ?
Εισαι σίγουρος :redface: χτες είχαμε 6 του μηνος και οι αιτήσεις είχαν διορία μέχρι 5 του μηνός.

Ενιγουεί .....δεν ξερω αν γίνεται αυτό που ρωτάς, αυτό που ξέρω γω, είναι πως αν αλλάξεις γνώμη για τις πανελλάδικες ( αποφασίζεις πχ. οτι τελικά δε θες να δώσεις ρε παιδί μου) πας 20 μέρες πριν την έναρξη των πανελλαδικών και το ακυρώνεις. Φορ σορ αυτό. Για αυτό που ρωτάς εσύ δεν ξέρω αν γίνεται...δλδ να δώσεις και πανελλήνιες και να κανεις και 10% γι αυτό το αναφέρω.
Μπορεις πχ. να μην δώσεις και να πας μετα τον Ιουλιο (ή δεν ξέρω πότε) και φτιάχνεις μηχανογραφικό με το 10%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos-G7

Νεοφερμένος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μαραθώνας (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
ναι αυτο εννοω να μην δωσω τελικα με το 90% και να κανω κατευθειαν μηχανογραφικο για το 10%..εμαθα πως γινεται σιγουρα..ελπιζω να περασω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniS_M

Νεοφερμένος

Ο gianniS_M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Παιδιά μήπως γνωρίζει κανείς πότε ξεκινούν οι διαδικασίες για την συμμετοχή στο 10%; Γνωρίζω οτι έκαναν αιτήσεις όσοι θέλουν και στρατιωτικές σχολές...Μήπως έχει βγεί κάποια ανακοίνωση και για τις υπόλοιπες σχολές??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρσουπιλαμι2

Νεοφερμένος

Η μαρσουπιλαμι2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά γεια σας! Έχω μία απορία! Το 2012 έδωσα κι εγώ πανελλαδικές και δεν πέρασα πουθενά,αφού έβγαλα 9800 μόρια! Πέρυσι είχα πάρει κ ειδικό μάθημα αγγλικά και έπιανα τη σχολή εφαρμογής ξένων γλωσσών στη διοίκηση και στο εμπόριο στην Ηγουμενίτσα,αλλά δεν τη δήλωσα... Πικραμένη ιστορία... Φέτος αποφάσισα να δώσω με το 10%. Το θέμα μου όμως είναι πως δεν ξέρω πολλά περί του 10%. Δηλαδή, φέτος υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να πιάσω κάποιες σχολές; Ή ακριβώς τις ίδιες με πέρυσι; Τί παίζει ακριβώς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Παιδιά γεια σας! Έχω μία απορία! Το 2012 έδωσα κι εγώ πανελλαδικές και δεν πέρασα πουθενά,αφού έβγαλα 9800 μόρια! Πέρυσι είχα πάρει κ ειδικό μάθημα αγγλικά και έπιανα τη σχολή εφαρμογής ξένων γλωσσών στη διοίκηση και στο εμπόριο στην Ηγουμενίτσα,αλλά δεν τη δήλωσα... Πικραμένη ιστορία... Φέτος αποφάσισα να δώσω με το 10%. Το θέμα μου όμως είναι πως δεν ξέρω πολλά περί του 10%. Δηλαδή, φέτος υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να πιάσω κάποιες σχολές; Ή ακριβώς τις ίδιες με πέρυσι; Τί παίζει ακριβώς;

δε νομίζω να υπάρχει και αρκετός κόσμος που θέλει αυτή τη σχολή, οπότε για 'μενα την πιάνεις χαλαρά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρσουπιλαμι2

Νεοφερμένος

Η μαρσουπιλαμι2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αχ πολύ ωραία!!! Μακάρι βρε συ μακάρι!!! Για καμία άλλη επίσης χαμηλή; Πώς το βλέπεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Γεια σας!Φετος εδινα παννληνιες και ειασα γυρω στα 10χιλιαδες και κατι αλλα σκοπευω να ξαναδωσω παννεληνιες.Εχω ελπιδες για Ημμυ εμπ η πατρας η ceid η μαθηματικο αν ξαναδωσω του χρονου παννεληνιες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos kaladas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos kaladas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 253 μηνύματα.
δεν ξερω αν τρολαρεις αλλα μου φαινεται αδιανοητο απο 10.000 μορια να βγαλεις 19.000 μορια.για να βγαλεις 10 σημαινει οτι ησουν πολυ κακος μαθητης ολα τα χρονια στο σχολειο.ο καθενας βεβαια μπορει να ονειρευεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Γεια σας!Φετος εδινα παννληνιες και ειασα γυρω στα 10χιλιαδες και κατι αλλα σκοπευω να ξαναδωσω παννεληνιες.Εχω ελπιδες για Ημμυ εμπ η πατρας η ceid η μαθηματικο αν ξαναδωσω του χρονου παννεληνιες?

Άμα το πάρεις σοβαρά και στρωθείς,έχεις ελπίδες για το οτιδήποτε.Απο 'κει και πέρα,εξαρτάται από το πόσο είσαι διατεθημένος να θυσιάσεις .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top