Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,338 εγγεγραμμένα μέλη και 2,488,176 μηνύματα σε 79,481 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 575 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Αθηναίες vs Θεσσαλονικιές

_Σταύρος_ (Σταύρος, χωρίς _ _)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 615 μηνύματα.

O _Σταύρος_ έγραψε: στις 00:11, 06-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από airtrelomike13
Τρικυμία εν κρανίω σε έπιασε Γκαλαξι....
Α κάτι ακόμα που παραλείψαμε, είναι λιγάκι ζηλιάρες
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Unseen skygge

Περιβόητο Μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 901 μηνύματα.

O Unseen skygge έγραψε: στις 01:05, 06-10-19:

Η γενίκευση της γενίκευσης την γενίκευση Ω γενίκευση
6
2
1
Παράθεση

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 615 μηνύματα.

O _Σταύρος_ έγραψε: στις 02:04, 06-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από Unseen skygge
Η γενίκευση της γενίκευσης την γενίκευση Ω γενίκευση
Εσύ ας πούμε, εξετάζεις ένα ένα και έχεις άποψη για 8 δισ άτομα, όσα υπάρχουν στον πλανήτη, μη κατηγορηθείς για....τσουβάλιασμα?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _Σταύρος_ : 06-10-19 στις 02:07.
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,273 μηνύματα.

O nPb ... έγραψε: στις 12:00, 06-10-19:

Πάντα με έφτιακνε το να σε κάνω π*τα. Θεσσαλονικιό και κομμουνιστικό 2 σε 1.
2
1
Παράθεση

Galaxy

Φοιτητής

H Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα) . Έχει γράψει 348 μηνύματα.

H Galaxy έγραψε: στις 16:01, 06-10-19:

Τρικυμία εν κρανίω σε έπιασε Γκαλαξι. Έχω πάει Αγγλία, Γερμανία. Μάλιστα ήμουν σε σχέση με Ελληνογερμανίδα και γνωρίζω. Σε πειράζει και εσένα η υγρασία μάλλον, γι αυτό θα πάρω τηλ το Μπεκαμ να σε πάρει στους Λος Άντζελες Γκάλαξι

Εγινε αγορι
Παράθεση

Unseen skygge

Περιβόητο Μέλος

O Unseen skygge έγραψε: στις 16:06, 06-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από _Σταύρος_
Εσύ ας πούμε, εξετάζεις ένα ένα και έχεις άποψη για 8 δισ άτομα, όσα υπάρχουν στον πλανήτη, μη κατηγορηθείς για....τσουβάλιασμα?
Εννοείται πως τσουβαλιαζω αλλά μέσα σε κάποια πλαίσια. Δλδ τι πάει να πει προσωπικοτητα Αθηναίας και προσωπικότητα Θεσσαλονικιάς; όπως λέει και η ιδια η λέξη ο κάθε άνθρωπος είναι ένα ετερόκλητο ον άρα κανένας άνθρωπος δεν έχει ίδια προσωπικότητα με κάποιον άλλο. Επίσης τι πάει να πει ομορφιά; Παντού υπάρχουν και όμορφες και άσχημες. Άντε να πεις ότι πχ στην Αθήνα υπάρχουν περισσότερες ξανθιές άντε να δεχτώ τέτοια γενίκευση αλλά τα υπόλοιπα είναι μπούρδες. Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε 2 μέρη είτε σε γυναίκες είτε σε αντρες είναι η νοοτροπία και κάποια βιολογικά χαρακτηριστικά. Όλα τα υπόλοιπα να'χαμε να λεγαμε
6
Παράθεση

Αποκλεισμένος χρήστης

O _Σταύρος_ έγραψε: στις 16:14, 06-10-19:

Εννοείται πως τσουβαλιαζω αλλά μέσα σε κάποια πλαίσια. Δλδ τι πάει να πει προσωπικοτητα Αθηναίας και προσωπικότητα Θεσσαλονικιάς; όπως λέει και η ιδια η λέξη ο κάθε άνθρωπος είναι ένα ετερόκλητο ον άρα κανένας άνθρωπος δεν έχει ίδια προσωπικότητα με κάποιον άλλο. Επίσης τι πάει να πει ομορφιά; Παντού υπάρχουν και όμορφες και άσχημες. Άντε να πεις ότι πχ στην Αθήνα υπάρχουν περισσότερες ξανθιές άντε να δεχτώ τέτοια γενίκευση αλλά τα υπόλοιπα είναι μπούρδες. Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε 2 μέρη είτε σε γυναίκες είτε σε αντρες είναι η νοοτροπία και κάποια βιολογικά χαρακτηριστικά. Όλα τα υπόλοιπα να'χαμε να λεγαμε
Μάλιστα, για ράτσες, φυλές με κάποιες ιδιαιτερότητες και χαρακτηριστικά που έχει η μια σε σχέση με την άλλη, έχεις ακουστά?
Ισχύει φυσικά για όλα τα θηλαστικά και όχι μόνον.
Τι πάει να πει ομορφιά το εξηγήσαμε παραπάνω κι αν το απλοποιήσουμε κι άλλο θα την αδικήσουμε, όσοι δεν την καταλαβαίνουν είναι προφανές πως δεν την χαίρονται
Παράθεση

Unseen skygge

Περιβόητο Μέλος

O Unseen skygge έγραψε: στις 16:46, 06-10-19:

Μάλιστα, για ράτσες, φυλές με κάποιες ιδιαιτερότητες και χαρακτηριστικά που έχει η μια σε σχέση με την άλλη, έχεις ακουστά?
Ισχύει φυσικά για όλα τα θηλαστικά και όχι μόνον.
Τι πάει να πει ομορφιά το εξηγήσαμε παραπάνω κι αν το απλοποιήσουμε κι άλλο θα την αδικήσουμε, όσοι δεν την καταλαβαίνουν είναι προφανές πως δεν την χαίρονται

Ρε έδω με τους Ιταλούς και τους Ισπανούς δεν έχουμε φυλετικές διαφορές θα έχουν οι Θεσσαλονικείς με τις Αθηναίες;
2
Παράθεση

Αποκλεισμένος χρήστης

O _Σταύρος_ έγραψε: στις 16:59, 06-10-19:

Ρε έδω με τους Ιταλούς και τους Ισπανούς δεν έχουμε φυλετικές διαφορές θα έχουν οι Θεσσαλονικείς με τις Αθηναίες;
Α τώρα γίνανε όλοι....ίδιοι? Άλλα έγραφες παραπάνω, αποφάσισε
1
Παράθεση

tsiobieman (Δημήτρης)

Φοιτητής

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ (Αθήνα) . Έχει γράψει 350 μηνύματα.

O tsiobieman έγραψε: στις 17:01, 06-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Πάντα με έφτιακνε το να σε κάνω π*τα. Θεσσαλονικιό και κομμουνιστικό 2 σε 1.

μην ξεχνάς το θα σε κάνω κιμά. Δεν ξέρεις αν όντως θα σου μαγειρέψει ή αν θα σε σκοτώσει χαχα
3
Παράθεση

airtrelomike13

Δραστήριο Μέλος

Ο airtrelomike13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 277 μηνύματα.

O airtrelomike13 έγραψε: στις 17:38, 06-10-19:

Εγώ πάλι θα το ξαναπώ. Πιστεύω ότι παίζει ρόλο το κλίμα. Επειδή πάνω Θεσσαλονίκη έχει υγρασία ενδεχομένως κάποιες να τις πειράζει θετικά αλλά και αρνητικά. Δεν ξέρω. Οι Αθηναίες είναι φουλ χαλαρές γιατί το κλίμα κάτω είναι ξηρό και κοιμάται σωστά ο κόσμος. Πιο Ακομπλεξάριστες, είναι οι κοπέλες στην Αθήνα. Μετά μου φαίνεται γίνεται το χάος.

Απλά οι Θεσσαλονικιές είναι πιο λαικές. Μπορεί να δεις μια celebrity να σου μιλάει πιο εύκολα από ότι στην Αθήνα
Παράθεση

Unseen skygge

Περιβόητο Μέλος

O Unseen skygge έγραψε: στις 01:33, 07-10-19:

Α τώρα γίνανε όλοι....ίδιοι? Άλλα έγραφες παραπάνω, αποφάσισε

Ναι και εγώ και εσύ είμαστε λευκοι, σε παρόμοιο ύψος, πιθανότατα γυμναζόμαστε και οι 2 και μας αρέσει να περνάμε καλά. Όπως βλέπεις όμως διαφωνούμε. Αν και από αυτό δεν μπορείς ή δεν θέλεις να καταλάβεις το πόιντ μου ας το αφήσουμε καλύτερα
Παράθεση

Αποκλεισμένος χρήστης

O _Σταύρος_ έγραψε: στις 01:41, 07-10-19:

Ναι και εγώ και εσύ είμαστε λευκοι, σε παρόμοιο ύψος, πιθανότατα γυμναζόμαστε και οι 2 και μας αρέσει να περνάμε καλά. Όπως βλέπεις όμως διαφωνούμε. Αν και από αυτό δεν μπορείς ή δεν θέλεις να καταλάβεις το πόιντ μου ας το αφήσουμε καλύτερα
Μπορεί κάτι να μην κατάλαβα ίσως, αυτό δεν σημαίνει όμως πως δεν μπορούμε να συνεχίζουμε να....διαφωνούμε!
Και οι απόψεις σου είναι πάντα σεβαστές
Παράθεση

Αποκλεισμένος χρήστης

O _Σταύρος_ έγραψε: στις 12:24, 07-10-19:

Εγώ πάλι θα το ξαναπώ. Πιστεύω ότι παίζει ρόλο το κλίμα. Επειδή πάνω Θεσσαλονίκη έχει υγρασία ενδεχομένως κάποιες να τις πειράζει θετικά αλλά και αρνητικά. Δεν ξέρω. Οι Αθηναίες είναι φουλ χαλαρές γιατί το κλίμα κάτω είναι ξηρό και κοιμάται σωστά ο κόσμος. Πιο Ακομπλεξάριστες, είναι οι κοπέλες στην Αθήνα. Μετά μου φαίνεται γίνεται το χάος.

Απλά οι Θεσσαλονικιές είναι πιο λαικές. Μπορεί να δεις μια celebrity να σου μιλάει πιο εύκολα από ότι στην Αθήνα
Η επίδραση του κλίματος στην ψυχολογία του ανθρώπου είναι δεδομένο, αυτό μακροπρόθεσμα, εννοώ με την πάροδο των γενεών συμβάλλει και στην διαμόρφωση του χαρακτήρα.
Όσον αφορά τον ύπνο, νομίζω ότι πλέον η ποιότητα του ύπνου των ανθρώπων στην Ελλάδα γενικότερα, εξαρτάται και καθορίζεται από τα χρέη του
Παράθεση

Μάρκος Βασίλης (Βασίλης)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής σε MSc in Cognitive Systems, OUC και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.

O Μάρκος Βασίλης έγραψε: στις 12:35, 07-10-19:

Ρε παιδιά, σε ένα νήμα έχετε καταφέρει να τσουβαλιάσετε τόσο κόσμο, να κάνετε τόσες διακρίσεις, να «τακτοποιήσετε» τις γυναίκες σε βολικές κατηγορίες, δηλαδή, ελπίζω, πραγματικά, να είναι κακό τρολλάρισμα και να μην τα εννοείτε αυτά.
1
1
Παράθεση

Αποκλεισμένος χρήστης

O _Σταύρος_ έγραψε: στις 00:26, 09-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρκος Βασίλης
Ρε παιδιά, σε ένα νήμα έχετε καταφέρει να τσουβαλιάσετε τόσο κόσμο, να κάνετε τόσες διακρίσεις, να «τακτοποιήσετε» τις γυναίκες σε βολικές κατηγορίες
Ακούγεσαι λες και τα έχουμε με το γυναικείο φύλο, ενώ το εντελώς αντίθετο συμπέρασμα βγαίνει από τα γραφόμενα, περίεργη οπτική έχεις
Παράθεση

Μάρκος Βασίλης (Βασίλης)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής σε MSc in Cognitive Systems, OUC και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.

O Μάρκος Βασίλης έγραψε: στις 00:31, 09-10-19:

Ακούγεσαι λες και τα έχουμε με το γυναικείο φύλο, ενώ το εντελώς αντίθετο συμπέρασμα βγαίνει από τα γραφόμενα, περίεργη οπτική έχεις

Μπορείς να μου εξηγήσεις με επιχειρήματα πώς βγαίνει το αντίθετο συμπέρασμα από τα παραπάνω;
Παράθεση

Αποκλεισμένος χρήστης

O _Σταύρος_ έγραψε: στις 00:47, 09-10-19:

Μπορείς να μου εξηγήσεις με επιχειρήματα πώς βγαίνει το αντίθετο συμπέρασμα από τα παραπάνω;
Τι επιχειρήματα? Ηλίου φαεινότερον είναι ότι αγαπάμε και μας αρέσουν οι γυναίκες, όσοι γράφουμε εδώ....
Παράθεση

Μάρκος Βασίλης (Βασίλης)

Μεταπτυχιακός φοιτητής

O Μάρκος Βασίλης έγραψε: στις 01:23, 09-10-19:

Τι επιχειρήματα? Ηλίου φαεινότερον είναι ότι αγαπάμε και μας αρέσουν οι γυναίκες, όσοι γράφουμε εδώ....

Καλά, το ότι αρέσουν σε κάποιον οι γυναίκες δε σημαίνει ότι τις σέβεται κιόλας... Δηλαδή, έτσι τις αγαπάτε και σας αρέσουν;
Παράθεση

Αποκλεισμένος χρήστης

O _Σταύρος_ έγραψε: στις 01:26, 09-10-19:

Καλά, το ότι αρέσουν σε κάποιον οι γυναίκες δε σημαίνει ότι τις σέβεται κιόλας... Δηλαδή, έτσι τις αγαπάτε και σας αρέσουν;
Όχι, έτσι ----> https://www.e-steki.gr/showthread.php?p=4494938#post4494938
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Dimitris9