Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,386 εγγεγραμμένα μέλη και 2,455,040 μηνύματα σε 77,803 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 466 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Πρώτοι αριθμοί

PrograMark (Μάρκος)

Μαθητής Α' γυμνασίου

Ο Μάρκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 13 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O PrograMark έγραψε: στις 14:54, 28-05-19:

Η πρόταση "Ένας αριθμός που έχει διαιρέτες μόνο τον εαυτό του και το 1 λέγεται πρώτος αριθμός." είναι σωστή;
Νομίζω ότι είναι λάθος αφού αν ίσχυε τότε και το 1 θα ήταν πρώτος. Κανονικά δε θα έπρεπε να αναφέρει "εκτός της μονάδας" για να είναι σωστή η πρόταση;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Destroyer00

Φοιτητής

Ο Destroyer00 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών Παν. Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O Destroyer00 έγραψε: στις 15:15, 28-05-19:

Από Βικιπαίδεια:
Στα μαθηματικά πρώτος αριθμός (ή απλά πρώτος) είναι ένας φυσικός αριθμός μεγαλύτερος της μονάδας με την ιδιότητα οι μόνοι φυσικοί διαιρέτες του να είναι η μονάδα και ο εαυτός του.
2
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,509 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 19:45, 28-05-19:

Σύσταση: Η Wiki περιέχει γενικά πολλές ασάφειες. Χρησιμοποιείστε αγγλικές πηγές Μαθηματικών. Lower όλοι έχετε (ή σχεδόν όλοι) και μπορείτε να καταλάβετε απλά μαθηματικά αγγλικά. Ο Αγγλοσαξονικός κόσμος κάνουν παπάδες σε σημειώσεις μαθηματικών στο διαδίκτυο (μορφή pdf).
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Αριθμοί Κινητής Τηλεφωνίας - Από Γκρινιάρης Gkrr
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κινητή τηλεφωνία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-02-15 στις 14:08.
    • Πρώτοι αριθμοί - Από bobiras11
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Μαθηματικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-12-12 στις 17:49.
    • Ασύλληπτοι αριθμοί - Από epote
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θετικές Επιστήμες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-05-12 στις 23:37.
    • Αριθμοί και γράμματα - Από mania
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-02-08 στις 10:07.
    • Δυαδικοί αρνητικοί αριθμοί - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θετικές Επιστήμες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-01-06 στις 14:34.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα