Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,368 εγγεγραμμένα μέλη και 2,454,614 μηνύματα σε 77,785 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 149 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχετικά με το 10%

Ttt

Νεοφερμένος

Ο Ttt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 59 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Ttt έγραψε: στις 16:32, 11-04-19:

Καλησπέρα. Έχει υπάρξει κάποιος που να έχει περάσει σε μια σχολή με το 10% και λόγω της αναγνώρισης αρκετών μαθημάτων να γραφτεί εν τέλει σε μεγαλύτερο εξάμηνο;
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Mariahj

Νεοφερμένος

H Mariahj αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Mariahj έγραψε: στις 18:10, 11-04-19:

Αν κάποιος δώσει 2 φορές πανελλαδικές και γραψει καλά την πρωτη φορά μπορεί να δωσει με 10% για το 2017;
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,545 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 22:33, 11-04-19:

Υπολογίζονται πάντα τα μόρια της τελευταίας φοράς που δίνει κάποιος πανελλαδικές.

Αρχική Δημοσίευση από Ttt
Καλησπέρα. Έχει υπάρξει κάποιος που να έχει περάσει σε μια σχολή με το 10% και λόγω της αναγνώρισης αρκετών μαθημάτων να γραφτεί εν τέλει σε μεγαλύτερο εξάμηνο;

΄Οπως θα δεις και σε προηγούμενες σελίδες αυτού του θέματος όταν θα μπεις σε νέα σχολή με το 10% μπορείς να κάνεις αίτηση αναγνώρισης ίδιων ή συναφών μαθημάτων που έχεις περάσει στην προηγούμενη σχολή σου. Αν (και τονίζω το αν) οι καθηγητές που διδάσκουν αυτά τα μαθήματα στη νέα σχολή δεχτούν να σου τα αναγνωρίσουν τότε απαλλάσσεσαι από τη διαδικασία να τα ξαναδώσεις. Αυτό σημαίνει ότι αν πχ η σχολή σου έχει 30 μαθήματα και σου αναγνωριστούν τα 5, τότε έχεις να δώσεις ακόμα 25 μαθήματα για να πάρεις πτυχίο. Δεν εγγράφεσαι σε μεγαλύτερο εξάμηνο, απλά μειώνεται ο αριθμός των μαθημάτων στα οποία πρέπει να εξεταστείς.΄Οπως και να έχει, πτυχίο θα πάρεις πάλι στα χρόνια που απαιτούνται για να ολοκληρώσεις τη φοίτηση της σχολής σου (δηλ. αν η σχολή σου είναι τετραετούς φοίτησης, θα πάρεις πτυχίο στα τέσσερα χρόνια απλά θα έχεις μειώσει τον όγκο των μαθημάτων που απαιτούνται).
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 18-04-19 στις 03:36. Αιτία: Ένωση μηνυμάτων,
1
Παράθεση

Ttt

Νεοφερμένος

Ο Ttt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 59 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Ttt έγραψε: στις 14:35, 14-04-19:

Οκ ευχαριστώ.

Πόσο πιστεύετε ότι θα πεσουν οι πρώτες τρεις σχολες του ΕΜΠ με το 6% ;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 18-04-19 στις 03:36. Αιτία: Ένωση μηνυμάτων.
1
Παράθεση

JK shorty

Νεοφερμένος

Ο JK shorty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O JK shorty έγραψε: στις 15:43, 06-05-19:

Καλησπέρα, μπορει κάποιος να μου πει τι διαδικασία πρεπει να ακολουθησω για το 10% ? Αν πρέπει να πάω στο λύκειο μου για κάτι σχετικό κ.τλ..
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη yozerehs : 07-05-19 στις 03:05. Αιτία: Ένωση μηνυμάτων.
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω έγραψε: στις 16:06, 06-05-19:

Αρχική Δημοσίευση από JK shorty
Καλησπέρα, μπορει κάποιος να μου πει τι διαδικασία πρεπει να ακολουθησω για το 10% ? Αν πρέπει να πάω στο λύκειο μου για κάτι σχετικό κ.τλ..

Δεν χρειάζεται να κάνεις απολύτως τίποτα στην παρούσα φάση.΄Οταν ανακοινωθεί η προθεσμία υποβολής μηχανογραφικών δελτίων θα πρέπει ν΄απευθυνθείς σε οποιοδήποτε Λύκειο (κατά προτίμηση στο πλησιέστερο της κατοικίας σου) προκειμένου να δημιουργήσεις προσωπικό κωδικό ασφαλείας.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Λένω : 06-05-19 στις 18:31. Αιτία: συμπληρωματικά στοιχεία
Παράθεση

JK shorty

Νεοφερμένος

O JK shorty έγραψε: στις 11:36, 07-05-19:

thanks
και κατι αλλο γιατι δεν ισχυει ακομη ο κωδικος ασφαλειας του περσινου μηχανογραφικου ??αμα ξερετε .
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω έγραψε: στις 12:40, 07-05-19:

thanks
και κατι αλλο γιατι δεν ισχυει ακομη ο κωδικος ασφαλειας του περσινου μηχανογραφικου ??αμα ξερετε .
Ο προσωπικός κωδικός ασφαλείας είναι διαφορετικός κάθε χρόνο. Ο παλιός κωδικός που έχεις αντιστοιχεί μόνο στη χρονιά που έδωσες πανελλαδικές.
Παράθεση

JK shorty

Νεοφερμένος

O JK shorty έγραψε: στις 13:46, 07-05-19:

Αρχική Δημοσίευση από Λένω
Ο προσωπικός κωδικός ασφαλείας είναι διαφορετικός κάθε χρόνο. Ο παλιός κωδικός που έχεις αντιστοιχεί μόνο στη χρονιά που έδωσες πανελλαδικές.
thanks .
Αλλα δεν υπαρχει ηδη ο κωδικος ασφαλειας απο περυσι γιατι χρειαζομαι καινουργιο???
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω έγραψε: στις 14:26, 07-05-19:

thanks .
Αλλα δεν υπαρχει ηδη ο κωδικος ασφαλειας απο περυσι γιατι χρειαζομαι καινουργιο???

Δεν μπορώ να στο γράψω πιο καθαρά! Επειδή κάθε χρονιά που κάνεις μηχανογραφικό πρέπει να έχεις καινούριο προσωπικό κωδικό ασφαλείας!
Παράθεση

Chris212

Φοιτητής

Ο Chris212 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O Chris212 έγραψε: στις 18:55, 08-05-19:

Σκέφτομαι να δώσω με το 10% φέτος γτ δεν μου αρέσει και τόσο η σχολή που πέρασα.Πέρσι έδωσα πανελλήνιες,έγραψα 8.391 μόρια υπάρχει πιθανότητα να περάσω στην σχολή αυτή που θελω(Έχει 6.400 μορια).
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Φοιτητής

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τεχνολόγων Γεωπόνων (ΤΕΙ/Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Losing all hope, was freedom! έγραψε: στις 00:40, 12-05-19:

Δεν μπορούμε να ξέρουμε από βάσεις, καθώς τώρα με το νέο νόμο για τα πανεπιστήμια, όλα θα αλλάξουν...
Παράθεση

JK shorty

Νεοφερμένος

O JK shorty έγραψε: στις 17:26, 25-05-19:

Τιποτα καινουργιο για εμας με το 10%.>???/
Παράθεση

Destroyer00

Νεοφερμένος

Ο Destroyer00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O Destroyer00 έγραψε: στις 17:45, 26-05-19:

Γεια σας ξέρετε εγώ τι πρέπει να κάνω για να ξαναπεράσω με το 10%; Έπρεπε να έχω ήδη κάνει κάτι ;
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω έγραψε: στις 18:18, 26-05-19:

Στο θέμα "Σχετικά με το 10%" θα βρεις όλες τις απαντήσεις που ζητάς!
1
Παράθεση

toulaskatoula

Νεοφερμένος

H toulaskatoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H toulaskatoula έγραψε: στις 05:48, 03-06-19:

Έδωσα εξετάσεις το 2016, υπάρχει καμία πιθανότητα να μπορέσω να υποβάλω φέτος 10%; Μόνο με θαύμα μάλλον αλλά από την άλλη θυμάμαι πως πριν από μερικά χρόνια μπορούσαν να κάνουν αίτηση για 10% και υποψήφιοι που είχαν δώσει παράπανω απο 2 χρόνια πριν γραπτές εξετάσεις.
Παράθεση

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω έγραψε: στις 07:09, 03-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από toulaskatoula
Έδωσα εξετάσεις το 2016, υπάρχει καμία πιθανότητα να μπορέσω να υποβάλω φέτος 10%; Μόνο με θαύμα μάλλον αλλά από την άλλη θυμάμαι πως πριν από μερικά χρόνια μπορούσαν να κάνουν αίτηση για 10% και υποψήφιοι που είχαν δώσει παράπανω απο 2 χρόνια πριν γραπτές εξετάσεις.

΄Οχι δεν μπορείς. Για να δηλώσεις φέτος με το 10% θα έπρεπε να είχες δώσει πανελλαδικές το 2017 ή το 2018.
Παράθεση

toulaskatoula

Νεοφερμένος

H toulaskatoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H toulaskatoula έγραψε: στις 16:10, 03-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Λένω
΄Οχι δεν μπορείς. Για να δηλώσεις φέτος με το 10% θα έπρεπε να είχες δώσει πανελλαδικές το 2017 ή το 2018.

Κατανοώ γιατί γενικά υπάρχει αυτός ο χρονικός περιορισμός, όμως σε κάποιες σχολές, ιδιαίτερα πολυτεχνικές, δύσκολα διαμορφώνεις μια πλήρη εικόνα για τη σχολή από το δεύτερο έτος καθώς τα πρώτα τέσσερα εξάμηνα είναι σχεδόν ίδια σ όλες τις σχολές από άποψη περιεχομένου μαθημάτων. (το λεω γιατί ενδιαφέρομαι για πολυτεχνική σχολή, απλά διαφορετικού αντικειμένου από αυτή που μαι τώρα) Ευχαριστώ για την απάντησή σου παρ' όλα αυτά!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη toulaskatoula : 03-06-19 στις 18:17.
Παράθεση

nPb

Επιφανές Μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,499 μηνύματα.

O nPb έγραψε: στις 19:38, 04-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από toulaskatoula
Κατανοώ γιατί γενικά υπάρχει αυτός ο χρονικός περιορισμός, όμως σε κάποιες σχολές, ιδιαίτερα πολυτεχνικές, δύσκολα διαμορφώνεις μια πλήρη εικόνα για τη σχολή από το δεύτερο έτος καθώς τα πρώτα τέσσερα εξάμηνα είναι σχεδόν ίδια σ όλες τις σχολές από άποψη περιεχομένου μαθημάτων. (το λεω γιατί ενδιαφέρομαι για πολυτεχνική σχολή, απλά διαφορετικού αντικειμένου από αυτή που μαι τώρα) Ευχαριστώ για την απάντησή σου παρ' όλα αυτά!

Aν και έχεις δίκιο, περισσότερο εντύπωση μου έκανε το name σου. Γλώσσα λανθάνουσα αλήθειες λέγει; Από τα αστεία names πολλών Ελλήνων σε φόρουμ καταλαβαίνεις τι φαντασίωση έχουν από αυτό που σου βγάζουν.
Παράθεση

anathimatikos

Νεοφερμένος

Ο anathimatikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O anathimatikos έγραψε: στις 21:17, 04-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Aν και έχεις δίκιο, περισσότερο εντύπωση μου έκανε το name σου. Γλώσσα λανθάνουσα αλήθειες λέγει; Από τα αστεία names πολλών Ελλήνων σε φόρουμ καταλαβαίνεις τι φαντασίωση έχουν από αυτό που σου βγάζουν.
Τι θες να πεις; Ότι τρολάρει; Bullshitting us, αγγλιστί; Ή ότι είναι "σκατούλα" επειδή θέλει να αλλάξει σχολή;
2
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Σχετικά με το ΑΦΜ - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 33 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-06-18 στις 15:25.
    • Σχετικα με το usb 2.0 - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Hardware.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-06-06 στις 20:49.
    • σχετικα με το mp3.de - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-05-06 στις 17:49.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα