Πώς περνάς την τάξη;

kwstas111

Νεοφερμένος

Ο kwstas111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα είμαι νέος στο forum.
Σαν πρώτη απορία θέλω να ρωτήσω τι πρέπει να κάνει κάποιος για να περάσει την τάξη στην β λυκείου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Να διαβάσει!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
να βγαλει Γ.Μ.Ο. 9,5 και πάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και να μην μεινει απο απουσιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Geo16

Νεοφερμένος

Ο Gi0rg0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Και αν έχεις σε κάποιο μάθημα κάτω απ την βάση πρέπει να βγάλεις ΓΜΟ πάνω 13,5.Αλλιώς το δίνεις το Σεπτέμβριο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Σωστα! Εγω ειχα σε 2 μαθηματα κατω απ τη βαση περσι, 8,6 και 9,2 σε Γεωμετρια και Αλγεβρα, αλλα σωθηκα γιατι ειμαι καλος μαθητης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
διαβασε λιγο ρε φιλε........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

liaki

Νεοφερμένος

Η Αμαλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ε ναι, διάβασε λίγο, δε σου λέω πολύ ε και με ελάχιστο διάβασμα μπορεις να ξεπεράσεις άνετα πιστεύω το 9.4...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Και αν έχεις σε κάποιο μάθημα κάτω απ την βάση πρέπει να βγάλεις ΓΜΟ πάνω 13,5.Αλλιώς το δίνεις το Σεπτέμβριο!!!
What?:hmm:
Πρωτη φορα το ακουω αυτο..
Νομιζω δεν ισχυει..
Μια φιλη μου ειχε μεινει σε 3 η 4 μαθηματα, δεν θυμαμαι καλα και δεν τα εδωσε τον Σεπτεμβριο..
Γ.Μ.Ο. ειχε κατω απο 12 παντως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Μπορει να την κρατησαν οι καθηγητες, συμβαινει κι αυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Μπορει να την κρατησαν οι καθηγητες, συμβαινει κι αυτο!
Δεν νομιζω να συνεβη κατι τετοιο :hmm:
Anyway, αν ξερει καποιος σιγουρα,ας μας πει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Αν εβγαλε γενικο ΜΟ μεγαλυτερο η ισο του 9,5 περασε, ανεξαρτητα απο το τι εβγαλε στα μαθηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Αν εβγαλε γενικο ΜΟ μεγαλυτερο η ισο του 9,5 περασε, ανεξαρτητα απο το τι εβγαλε στα μαθηματα.
Thank you chris:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emmanouilkaterin

Νεοφερμένος

Η κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
΄δύσκολα οι καθηγητές αφήνουν μαθητές που δείχνουν ενδιαφέρων για τα μαθήματά τους έστω και αν οι επιδόσεις τους δεν ειναι και οι κάλύτερες
-----------------------------------------
:)
΄δύσκολα οι καθηγητές αφήνουν μαθητές που δείχνουν ενδιαφέρων για τα μαθήματά τους έστω και αν οι επιδόσεις τους δεν ειναι και οι κάλύτερες
λίγη προσπάθεια λίγο διάλογο με τους καθηγυτές και όλα θα λυθούν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexander_P

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Θεωρώντας οτι ενας μαθητης εχει 125 απουσιες και Γενικο Μεσο Ορο βγαζει 19 και πανω....θα μείνει στην ταξη???
πιστευω πως οχι εε???
ολες τις εχω δικαιολογησει...μονο 35 δν εχω δικαιολογήσει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmakis

Νεοφερμένος

Ο mmmakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά!Να ρωτήσω κι εγώ κάτι σχετικό:

Ξέρω οτι για να περάσεις απο την Β' στην Γ' πρέπει να βγάλεις ΓΕΝΙΚΟ Μ.Ο πάνω απο 9.5

Έχουμε και λέμε:
Στο πρώτο τετράμηνο έβγαλα 15.4 και στο δεύτερο (υποθετικά τώρα μιλάμε) βγάζω 14.5 και ο Μ.Ο των γραπτών μου στις εξετάσεις είναι....
...6 (δεν θέλω σχόλια- υποθετικά παντα μιλάμε :P)

Περνάω η θα κοπώ στα: Άλγεβρα,Γεωμετρία,Φυσική που είχα 10?

Αν κόβομαι πόσο πρέπει να γράψω γενικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά!Να ρωτήσω κι εγώ κάτι σχετικό:

Ξέρω οτι για να περάσεις απο την Β' στην Γ' πρέπει να βγάλεις ΓΕΝΙΚΟ Μ.Ο πάνω απο 9.5

Έχουμε και λέμε:
Στο πρώτο τετράμηνο έβγαλα 15.4 και στο δεύτερο (υποθετικά τώρα μιλάμε) βγάζω 14.5 και ο Μ.Ο των γραπτών μου στις εξετάσεις είναι....
...6 (δεν θέλω σχόλια- υποθετικά παντα μιλάμε :P)

Περνάω η θα κοπώ στα: Άλγεβρα,Γεωμετρία,Φυσική που είχα 10?

Αν κόβομαι πόσο πρέπει να γράψω γενικά?
Περνας κανονικα νομιζω.
Δηλαδη σε οσα μαθηματα και να κοπεις αμα ο Γ.Μ.Ο. σου ειναι πανω απο 9.5 δεν εχεις κανενα προβλημα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mmmakis

Νεοφερμένος

Ο mmmakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Περνας κανονικα νομιζω.
Δηλαδη σε οσα μαθηματα και να κοπεις αμα ο Γ.Μ.Ο. σου ειναι πανω απο 9.5 δεν εχεις κανενα προβλημα. :)


πωωω τι ανακούφιση...:D

Ευχαριστώ για την απάντηση:no1::D:)


:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pontios55

Νεοφερμένος

Ο pontios55 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
λοιπον παιδια εγω απο οτι ξερω πρεπει να σε καθε τετραμηνο να βγαλεις 9,5 Μ.Ο. σε καθε μαθημα..οπως και στις εξετασεις..τωρα αν στισ εξετασεισ γραψεις π.χ. ιστορια γραφεις 8 και γραφεις αγγλικα 20..παιρνεις βαθμους απο τ αγγλικα για να μην μεινεις στην ιστορια...εγω ετσι γνωριζω οτι γινετε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pietr

Νεοφερμένος

Ο Epic fail guy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Καλησπέρα:xixi:Εχω διαβάσει πολλα topics σχέτικα με το πως γίνεται να πέρασεις την τάξη, και η αληθεια ειναι πως εχω μπερδευτει λιγακι:P(εννοω, σε ενα θεμα διαβαζω πως πρεπει να εχεις Γενικό Μέσο Ορο πανω απο 9.5, ενώ σε ενα άλλο πως πρεπει να έχεις Μ.Ο. 9.5 σε καθε μάθημα, κοκ), γι'αυτο λοιπον θέλω λιγη βοηθεια:

Well, στο πρώτο τετράμηνο ειχα Χημεία 9, αλλά στα περισσοτερα μαθηματα εχω 16+. Γενικός Μέσος Όρος=15.

Στο δεύτερο τετράμηνο δυστυχως δεν βελτιώθηκα όσο ήθελα στην Χήμεια. Για να λέμε τα πράγματα με το ονομα τους προβλέπω να εχω καπου 10 με 11, δυστυχως.

Ας διαλέξουμε το χειροτέρο σενάριο: Ας υποθέσουμε πως μου βάλει στο δευτερο τετράμηνο 9 πάλι. Και επίσης ας υποθέσουμε πως στις εξετάσεις ολα πανε στραβα και δεν γραφω καθολου κάλα στην Χημεία. Με Γενικο Μέσο Ορο 15+, πέρναω κανονικά την ταξη ανεξαρτήτως το ποσο ασχημα πηγα στην χημεία? Ή βοηθάει ενα αλλο μαθημα "δίνοντας" βαθμους στην χημεια?(π.χ. απο τα Αγγλικα αφαιρουνται βαθμοι και "πανε" στην χημεια) Ή τελικά θα χρειαστει να γραψω τον Σεπτεμβρη χημεία?:P

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top