Χορός

BRITNEY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η BRITNEY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
δεν ειναι δυσκολοι γενικα...δηλαδη τα βηματα τα μα8αινεις σχετικα ευκολα..καποιοι χοροι μαλιστα εχουν κ κοινα βηματα...το 8εμα ειναι στην τεχνικη..γιατι πρεπει να κανεις σωστη κινηση της λεκανης,να εχεις σωστη σταση του σωματος κ των ποδιων..μολις τα μα8εις κι αυτα 8α 8ες συνεχεια να χορευεις!!!!!το ποσα χρονια 8α χρειαστεις για να τελειωσεις εξαρταται απο σενα..δηλαδη ποσα μα8ηματα 8α χρειαστεις κ κα8ε ποτε 8α κανεις..κ εξαρταται βεβαια κ απο το προγρμαμμα που εχει η κα8ε σχολη..:)
σ'ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bj.eirini

Νεοφερμένος

Η bj.eirini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Το μοντέρνο είναι το hip-hop και άλλα τετοια είδη!!! Εγώ έκανα δύο μηνες και στην χορευτική παράσταση τα Χριστούγεννα χορέψαμε εκείνο της Τάμτας που λέει "καν΄το όπως θες κάν'το τωρα..."
-----------------------------------------


Θέλω πολύ να ικανοποιήσω και τους γονέις μου στο θέμα των μαθημάτων αλλά θα προσπαθήσω όπως λες και εσύ να ισορροπήσω το πρόγραμμά μου!
Σ'ευχαριστώ για την απάντηση σου!

τπτ!!!!!!!!καλή τυχη!!!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Παιδια,γραφτηκα στο μοντερνο..Τι ειδους μουσικη χρησιμοποιειται?Μοιαζει με το συγχρονο..?

Yello-Desire,κομματια που εχουν μονο ηχο (πχ της Vanessa Mae).

Το μοντέρνο είναι το hip-hop και άλλα τετοια είδη!!! Εγώ έκανα δύο μηνες και στην χορευτική παράσταση τα Χριστούγεννα χορέψαμε εκείνο της Τάμτας που λέει "καν΄το όπως θες κάν'το τωρα..."
-----------------------------------------


Θέλω πολύ να ικανοποιήσω και τους γονέις μου στο θέμα των μαθημάτων αλλά θα προσπαθήσω όπως λες και εσύ να ισορροπήσω το πρόγραμμά μου!
Σ'ευχαριστώ για την απάντηση σου!

ΕΝΣΤΑΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μοντερνος χορος=αναβαθμιση του κλασσικου μπαλετου

Καθολου,μα καθολου σχεση με hip-hop και jazz!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina3a2

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
οκ αλλά εγώ έκανα hip-hop και άλλα παρόμοια στο μάθημα του μοντέρνου.... :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iria*

Νεοφερμένος

Η ιρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
εγω κανο μπαλετο κ μοντερνο 2 χρονια κ ειδικα τ μπαλετο μ αρεσει πολυ κ θ θελα ν ξεκιναγα κλακετες.λατρευω τ χορο κ φετος συμετειχα σε μια παρασταση κ ηταν πραγματικα υπεροχο συναισθημα.δυστυχως ομως η σχολη μ φετος μετακομισε απ τ σημειο π ηταν κ εχει παει σε μια γειτονια που ειναι μακρια κ οι ωρες πολυ λιγοτερες κ μαλλον θ διακοψω μοντερνο...κριμα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina3a2

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Τον Ιανουάρι ανεβαίνω σε ποέντ! γιούπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :jumpy::jumpy::up::up::D:yeah::yeah::dance::dance::niki:και ναι απ'ότι καταλάβαται είμαι πολύ χαρούμενη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Τον Ιανουάρι ανεβαίνω σε ποέντ! γιούπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :jumpy::jumpy::up::up::D:yeah::yeah::dance::dance::niki:και ναι απ'ότι καταλάβαται είμαι πολύ χαρούμενη!!!

Με το καλο να ανεβεις στις ποεντ!:D.Μεχρι τοτε,γυμναζε οσο πιο πολυ μπορεις τα ποδια και τις γαμπες σου,για να μην εχεις προβλημα μετα πανω τους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina3a2

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
ok! θα το έχω υπ'όψιν!!! ευχαριστώ πάντως!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Ακομα,προσπαθησε να μενεις οσο πιο πολυ μενεις πανω στις μυτες των ποδιων και αν μπορεις,περπατα και με αυτες στο σπιτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina3a2

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
προσπαθώ.. αλλά πονάειιιιιιιιιιιιιι... προφανώς θα μου πείς!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
προσπαθώ.. αλλά πονάειιιιιιιιιιιιιι... προφανώς θα μου πείς!!! :P

Oταν θ'ανεβεις στις pointe να δεις :p.Εγω,πχ,μπορω να σταθω αρκετη ωρα πανω τους και να κανω arebesques.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennoulita

Νεοφερμένος

Η Pennoulita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ααααχ χορός...κάνω μπαλέτο απο τα 6 μου...σύγχρονο από τα 10 και έχω κάνει επίσης hip hop (που δεν μου πολυάρεσε γιατί ειμαι του κλασσικού )και λίγο latin...αγαπημένο φυσικά το μπαλέτο...δεν συγκρίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina3a2

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Oταν θ'ανεβεις στις pointe να δεις :p.Εγω,πχ,μπορω να σταθω αρκετη ωρα πανω τους και να κανω arebesques.

με τρομάζεις...
:what::what::what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
με τρομάζεις...
:what::what::what:

Απλα,πρεπει να καταλαβεις οτι πρεπει να δυναμωσεις τα ποδια σου :)

(Και αμα με το παραπανω ποστ νομιζες στις pointes,εμεις τα αγορια δεν φοραμε => μυτες ποδιων ή flat shoes για μενα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άντι

Νεοφερμένος

Η Αντιγόνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
hip hop-σύγχρονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Traveller

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Μοντερνο και παλι μοντερνο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vagg

Νεοφερμένος

Η Βαγγελιτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
καλα..το καθε ειδος ειναι και κατι ξεχωριστο! το θεμα ειναι τι τραβαει τον καθενα μας περισσοτερο για να μπορει με πιο πολυ μερακι να αφιερωνεται σαυτο!;):no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Traveller

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Σωστο,συμφωνω μαζι σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Λοιπόν...
Άρχισα φέτος χορό και σκοπεύω να συνεχίσω αν βρω χρόνο(που θα βρω οπωσδήποτε)
Κάνουμε smooth(tango-waltz),latin(rumba-mambo-jive-chacha),flamenco,μοντέρνο,μπαλέτο[από μία ώρα]

Ομολογώ πως τα αγαπημένα μου έιναι tango-rumba
Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι ωραία που είναι(εκτός κι αν χορεύετε)
Μπορώ να εκφράσω τα συναισθήματα μου-να νιώσω πιο ελεύθερη όταν χορεύω
Με ξεκουράζει αφάνταστα ο χορός και νιώθω πολύ όμορφα που μπορώ και κάνω αυτά που έβλεπα σε ταινίες(σε στάδιο αρχάριου,φυσικά)
Εύχομαι να είχα αρχίσει πιο νωρίς ΓΙΑΤΊ ΕΊΝΑΙ ΥΠΈΡΟΧΑ
Σε χαίρομαι πολύ papas που κανεις jazz και κλασσικό μπαλέτο γιατί ειναι λίγα τα αγόρια που επιλέγουν να χορέψουν.
Γι'αυτό πηγαίντε σε μια σχολή χορου όλοι κορίτσια και αγόρια και δεν θα το μετανιώσετε
Και πάντα να χορεύετε χωρίς να ντρέπεστε αλλά σαν να είστε μόνοι σας-έτσι εκφράζεστε καλύτερα
συμφωνω!!! και εγω φετος αρχισα και εχω ηδη ξεχωρισει τα ιδια(ρουμπα και τανγκο). κανω μονο λατιν αλλα του χρονου θελω να κανω και χορευτικη γυμναστικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina3a2

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
μεχρι τελος τα Χριστούγεννα θα βάλω point!!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top