Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,856 εγγεγραμμένα μέλη και 2,411,581 μηνύματα σε 75,084 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 542 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχολές Δημοσιογραφίας

Foux ((:)

Φοιτητής

H (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.

H Foux έγραψε: στις 15:32, 07-05-09:

Δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο στόχο αλλά πιστεύω ότι με λίγη προσπάθεια θα μπορέσω να μπω ΔHMΟΣΙΟΓΡΑΦIAΣ & MEΣΩN MAZΙΚΗΣ EΠIKOINΩΝΙΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ.
Βασικά δεν ξέρω τίποτα σχετικά με αυτή τη σχολή απλά μου έκανε κλικ. Καμιά χρήσιμη πληροφορία;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

johngreek_mad (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Δημοσιογραφίας και Μέσων Μαζικής Επικοινωνίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

O johngreek_mad έγραψε: στις 16:13, 15-05-09:

http://www.jour.auth.gr
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

froso a.

Απόφοιτος

H froso a. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , Απόφοιτος και μας γράφει απο Αρχαία Ολυμπία (Ηλεία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.

H froso a. έγραψε: στις 15:44, 21-06-09:

αχ δημοσιογραφια...τοονειρο μου!!!!!πανατ η8ελα αυτην την σχολη..την πιανβω και αθηνα και 8εσαλονικη αλλα δεν 8α παω...ενα εχω να παω επαγγελαμτικη αποκτασταση μηδεν οποτε.......
Παράθεση

Raspberry

Απόφοιτος

H Raspberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Raspberry έγραψε: στις 08:01, 30-06-09:

Λέτε να πέσουν οι βάσεις φέτος?
Παράθεση

Iliaso

Καθηγητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 18:41, 02-07-09:

Παιδιά έμαθα ότι το τμήμα στεγάζεται σε ένα νεοκλασσικό στην Εγνατίας...Ισχύει;
Παράθεση

stratinho38

Μαθητής Β' λυκείου

Ο stratinho38 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O stratinho38 έγραψε: στις 00:23, 20-04-10:

Θα παρακαλουσα οι φοιτητες της συγκεκριμενης σχολης να βοηθησουν.....
Παράθεση

loobs (μελινα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H μελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 47 μηνύματα.

H loobs έγραψε: στις 00:42, 08-07-10:

πφφφ και γω θέλω να μάθω και βλέποντας το θέμα ήλπιζα ότι θα βρω κάτι! γιατί να μην σου έχουν απαντήσει
Παράθεση

νινιώ

Νεοφερμένος

H νινιώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H νινιώ έγραψε: στις 12:07, 10-07-10:

'Δημοσιογραφία στο καποδιστριακό ή στη Πάντειο;;; Βοήθεια!!!
Παράθεση

qsvenskt

Μαθητής Γ' λυκείου

H qsvenskt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H qsvenskt έγραψε: στις 17:52, 11-07-10:

κ εγω θελω να μαθω!αν μπορειτε βοηθηστε!
Παράθεση

νινιώ

Νεοφερμένος

H νινιώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H νινιώ έγραψε: στις 11:42, 14-07-10:

μου ειπαν οτι στη παντειο ειναι πιο πρακτικα τα πραγματα...(εχει και ραδιοφωνικο σταθμο)και επισης συνεργαζεται με την ΕΤ1,ΝΕΤ και ΕΡΑ ΣΠΟΡΤ..
Ενω στο καποδιστριακο ειναι περισσοτερο μπλα μπλα και θεωρια...
εγω κατεληξα..
Παράθεση

Korina92

Νεοφερμένος

H Korina92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H Korina92 έγραψε: στις 13:52, 14-07-10:

Η δημοσιογραφια ειναι και μενα το ονειρο μου αλλα εχω ακουσει οτι καμια πανεπιστημιακη σχολη στην Ελλαδα δεν ειναι καλη οποτε θα κανω σχετικο μεταπτυχιακο.
Και πραγματι στη Θεσσαλονικη στεγαζεται σε νεοκλασσικο στην Εγνατια...Για την ακριβεια μια τρυπα ειναι δεν το πιστευα οταν το ειδα!
Παράθεση

pennyy (πεννυ)

Φοιτητής

H πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης Αθήνας . Έχει γράψει 304 μηνύματα.

H pennyy έγραψε: στις 14:27, 15-07-10:

Δεν ισχύει! Από ΜΜΕ μπορείς να πας διαφίμηση, δημόσιες σχέσεις και marketing αλλά και επικοινωνιολόγος που είναι ανερχόμενα

Κοίτα η φίλη μου σπουδάσει Καποδιστριακό και μου είπε ότι είναι πολύ καλό τμήμα αν καιδ εν έχει δικό του κτήριο, αυτό είναι το μόνο πρόβλημα. Για την Πάντειο δεν ξέρω
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prinCess. : 15-07-10 στις 21:17. Αιτία: merge
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sayer

Νεοφερμένος

Ο sayer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O sayer έγραψε: στις 21:31, 24-05-11:

Καλησπέρα,

να κανω μια ερωτηση, εχω λιγα ακομα μαθηματα για να παρω το διπλωμα πολυτεχνικης σχολης.
Σκεφτομαι ομως να ξαναεδινα πανελληνιες με στοχο εντελως αλλο πραγμα, δημοσιογραφικα τμηματα.
Απο ενα απλο googling ειδα 3 ΑΕΙ με υψηλοτατες βασεις εισαγωγης (18+) και 1 ΤΕΙ στον Πύργο. Για τα ΑΕΙ αυτα και το Τει, εξεταζεται και τα Αγγλικά ως ειδικο μαθημα ?

αλλες ευκολοτερες δίοδοι προς δημοσιογραφια? (μαλλον αποκλειονται ιδιωτικες επι πληρωμη σχολες, δεν με ιντριγκαρει η ιδεα).
πιθανή υπαρξη καποιου σχετικου μεταπτυχιακού ?
Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

H Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός του τμήματος Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης Αθήνας . Έχει γράψει 13,163 μηνύματα.

H Revekka έγραψε: στις 21:37, 24-05-11:

Καλησπέρα!

Στην υψηλή βάση που βλέπεις, είναι μέσα και τα αγγλικά, οπότε δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα (για τα ΑΕΙ λέω, το ΤΕΙ ούτε καν το ξέρω).
Μπορείς να σκεφτείς επίσης και τις κατατακτήριες για να μπεις σε μία από αυτές...Για μεταπτυχιακά, συγκεκριμένα δημοσιογραφίας, δύσκολα νομίζω θα σε πάρουν. Ας πούμε, στα δικά μας (ΕΜΜΕ-ΕΚΠΑ) νομίζω υπάρχει περιορισμός από ποιες σχολές πρέπει να προέρχονται οι υποψήφιοι.
Παράθεση

sayer

Νεοφερμένος

Ο sayer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O sayer έγραψε: στις 21:46, 24-05-11:

S ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.
Δλδ , ετσι αρχικα για ενημερωση, το ειδικο μαθημα τι βαθμο (ποσα μορια) παιρνει ως αριστα? Γιατι αν ειναι τα Αγγλικά, εχω σχετικα καλο επιπεδο (κατοχος του prof.michigan).

επισης , μπορω να συμμετασχω στο καταλληλο πεδιο μηχανογραφικου, τοσο απο θετικη οσο και απο θεωρητικη κατευθυνση ?
Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

H Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός του τμήματος Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης Αθήνας . Έχει γράψει 13,163 μηνύματα.

H Revekka έγραψε: στις 21:49, 24-05-11:

Σχετικά με τα πεδία και τα μόρια, δεν μπορώ να βοηθήσω πολύ, έχω φύγει πολλά χρόνια από το σχολείο και έδινα με άλλο σύστημα...

Αν θέλεις κάτι σχετικά με τη σχολή και τα μαθήματα και τα υπόλοιπα, μετά χαράς να βοηθήσω!
Παράθεση

Powershifter

Νεοφερμένος

Ο Powershifter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O Powershifter έγραψε: στις 12:25, 27-05-11:

Γιατι δεν δινεις κατατακτηριες οταν με το καλο βγεις απ τη σχολη σου?
Παράθεση

Joaquín

Φοιτητής

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O Joaquín έγραψε: στις 13:03, 27-05-11:

Βασικά κάνα μέσον έχεις?
Παράθεση

Revekka

Διδακτορικός

H Revekka έγραψε: στις 13:04, 27-05-11:

Για να περάσει στις κατατακτήριες...;
Παράθεση

Joaquín

Φοιτητής

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O Joaquín έγραψε: στις 13:05, 27-05-11:

Για να δουλέψει μετά τη σχολή.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    franklinphill, lnesb

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους