Έλλειψη συγκέντρωσης

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κλείσε το pc,psp κτλ.
Πες θα διαβάσω αυτά κι αυτά και μετά θα κάτσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Να μην κόψεις τελείως τα υπόλοιπα. Δεν γίνεται. Να πεις όμως ότι θα κάτσεις πχ 2 ώρες να διαβάσεις και τις άλλες 2 να παίξεις. Δηλαδή να μην πεις μέσα του ότι θα κάνω μόνο αυτό. Τώρα το πώς θα διαβάσεις εξαρτάται. Πχ, μπορείς να ξεκινήσεις από τα Μαθηματικά αν σου αρέσουν και μετά να πας στα βαρετά μαθήματα. Διάλεξε χώρο που να σε εμπνέει. Αν το γραφείο σου σε απωθεί, κάν'του αλλαγές. Επίσης, αν κάπου κολλάς, μπες στο φόρουμ και αναζήτησε βοήθεια ή κάτι από τα πολλά που υπάρχουν στον χώρο της ηλεκτρονικής βιβλιοθήκης του site. Μην πας όμως μετά και σερφάρεις ή παίζεις μιας και είσαι στο pc, συνέχισε το διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
εγω εχω ενα προβληματακι.........για να συγκεντροθω πρεπει να περπαταω!!!!! ετσι κανω βολτες πανω-κατω και διαβαζω...δεν το αντεχω το γραφειο! μολις καθομαι θελω να σηκωθω!!! ε ενταξει τις ασκησεις τις λυνω στο γραφειο (ειπαμε, οχι κι ετσι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
εγω εχω ενα προβληματακι.........για να συγκεντροθω πρεπει να περπαταω!!!!! ετσι κανω βολτες πανω-κατω και διαβαζω...δεν το αντεχω το γραφειο! μολις καθομαι θελω να σηκωθω!!! ε ενταξει τις ασκησεις τις λυνω στο γραφειο (ειπαμε, οχι κι ετσι).


Κι εγω το ίδιο... Μου είναι αδύνατον να μάθω κάποιο προφορικό, αν δε φέρω το όλο δωμάτιο βόλτα. Περπατάω με το βιβλίο και αρχιζω. Ειδικά σε κάτι βιολογίες και ΑΟΘ φέτος, έχω λιώσει το χαλί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Κι εγω το ίδιο... Μου είναι αδύνατον να μάθω κάποιο προφορικό, αν δε φέρω το όλο δωμάτιο βόλτα. Περπατάω με το βιβλίο και αρχιζω. Ειδικά σε κάτι βιολογίες και ΑΟΘ φέτος, έχω λιώσει το χαλί.

Yπερκινητικοτητα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Yπερκινητικοτητα?

Τι να πω, μάλλον... Από μικρή έτσι διάβαζα. Γενικά, στο "καθιστό", δε μου εντυπώνονται καλά... Η πλάκα είναι ότι ενώ περπατάω, κάνω και κάτι περίεργα, αρχίζω να χοροπηδάω ξέρω 'γω, ή κλωτσαω..... Άλλα κι άλλα πραγματικά. Πάντως, έχει αποτέλεσμα σε μένα, οχι αστεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Τι να πω, μάλλον... Από μικρή έτσι διάβαζα. Γενικά, στο "καθιστό", δε μου εντυπώνονται καλά... Η πλάκα είναι ότι ενώ περπατάω, κάνω και κάτι περίεργα, αρχίζω να χοροπηδάω ξέρω 'γω, ή κλωτσαω..... Άλλα κι άλλα πραγματικά. Πάντως, έχει αποτέλεσμα σε μένα, οχι αστεία.

Καλα μην συνεχιζεις και εκτιθεσαι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Καλα μην συνεχιζεις και εκτιθεσαι.:P


Σιγάααα ρε φίλε... "Εκτίθομαι"
Πού, στο φόρουμ? Ποιος με ξέρει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
χμμ.... το μόνο δικό μου θέμα είναι η ΑΠΟΦΑΣΗ!!!
αν το πάρω απόφαση να κάτσω να διαβάσω συγκεντρωμένα δεν με αποσπά ούτε ο Robert Pattinson...


:!::!::!:τι λεει......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnvas

Νεοφερμένος

Ο johnvas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Απο τοτε που αρχισαν οι εξετασεις ειχα το εξης προβλημα!!!Δεν μπορουσα να συγκεντρωθω!!!!!!!!!!!Τι να κανω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
1) Κοιμήσου και όταν θα ξυπνήσεις θα είσαι ξεκούραστος και πιο συγκεντρωμένος. :)
2) Μπορεί να φταίει ο χώρος. Απο τον φωτισμό μέχρι και το δωμάτιο. Πχ δοκίμασε να διαβάσεις στο σαλόνι. Πολλοί το κάνουν αυτό και συγκεντρώνονται καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Βρες ποιες ώρες διαβάζεις καλύτερα.
Καθάρισε το χώρο όπου θα διαβάζεις, να έχει φως, κατά προτίμηση όχι κίτρινο, καλύτερα λευκό.
Ησυχία και απομάκρυνε κινητό και pc.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimaraz97

Νεοφερμένος

Ο Jimaraz97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Γεια σας παιδια
Ειμαι καλος μαθητης αλλα ξερω οτι δεν διαβαζω συγκεντρωμενα και ουτε με προγρμμα στα προχειρα μπορει να γραφω καλα αλλα διαβααζω τελευταια στιγμη και αυτο δεν θα μου βγει σε καλο στο μελλον. Δεν ξερω τι να κανω συνεχεια προσπαθω αλλα βαριεμαι στο τλος και τα παραταω τι να κανω για να συγκεντρωνομαι??


Ευχαριστω εκ των προτερων ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
πρωτα απ ολα φτιαξε το χωρο που διαβαζεις
και αρχισε να διαβαζεις αν σ αρεσει και οχι επειδη πρεπει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top