[25/5/2012] Φυσική Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 198)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 49 24.7%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 36 18.2%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 26 13.1%
  • [Μέτρια] 10-12

    Ψήφοι: 29 14.6%
  • [Όχι καλά] 5-10

    Ψήφοι: 46 23.2%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 12 6.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Χαλαρος ειμαι αλλα ειμαι και λιγο ανυπομονος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
λετε να σας βαλουν να το γραψετε παλι το μαθημα ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Εγω δεν παω... Βασικα εχω κανει delete την φυσικη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Εγω δεν παω... Βασικα εχω κανει delete την φυσικη :P
περα απο την πλακα κατι ακουγε η μαμα μου σημερα στη νετ , οτι θα ζητουσουν να επανεξεταστει και κατι τετοιες μαλακιες...
δε παιζει βεβαια ..θα γινει πανικος :confused::P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Σήμερα, η μητέρα μίας φίλης μου που είναι δασκάλα είπε πως μπήκαν μαζί με τους άλλους δασκάλους στο σάιτ τους και έλεγε πωςτο 80% των παιδιών που έχουν διορθώσει ως τώρα φυσική είναι από 1-6 και το 15% από 6-10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Συγκεκριμενα 70-80% ειναι κατω απο τη βαση με μεσο ορο 6-7(Πανελλαδικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Με βλέπω να κάνω πάρτυ αν πιάσω ένα 10. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
θελω να δω ποσοστο 18++ φετος.. Να δουμε ποσα ταλεντα εχουμε στην Ελλαδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
[*]Γ3) Εκανα σωστα το θμκε, εβαλα και εργα των μαζων αλλα αντι για (-) εβαλα (+) και κατεληξα 18+9+9+18, αντι για 18+9-18-9, ποσο περιπου χανω;

Ολόιδιο λάθος είχα κάνει και γω στο Γ3.Έβαλα πρώτα + , είδα ότι βγαίνει το ω=0 δεν μου άρεσε και μετά έβαλα - και βγήκε νομίζω ρίζα 40!

Α ωραια δεν εκανα μονο εγω αυτο το λαθος!

Στο Δ4 εγραψα οτι ΣF=-D2x , ελυσα ως προς μ εγραψα οτι γινεται ελαχιστο οταν χ=-Α αλλα δε βρηκα το Α. Θα παρω τιποτα απο τις 7 μοναδες;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Και μια λύση με μαθηματικά Γ΄λυκείου:


Πλάκα κανεις! Ετσι το ελυσα αλλα εβαλα με λαθος προσημο τα εργα των βαρων και τα μεγιστα-ελαχιστα δεν τα εξηγησα με το κριτηριο της 2ης παραγωγου αλλα με αλλαγη προσημου της f'(για 0<θ<2π). Δεν ηξερα τι αλλο να κανω. Θα εκτιμησουν οι βαθμολογητες την προσπαθεια μου καθολου, τι λες;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Θα εκτιμησουν οι βαθμολογητες την προσπαθεια μου καθολου, τι λες;:)
Σίγουρα θα το εκτιμήσουν. Αν δεν είχες κάνει λάθος στα πρόσημα, ίσως να το έπαιρνες όλο. Τώρα περίμενε 3 ή 4 στα 7.


.​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Σίγουρα θα το εκτιμήσουν. Αν δεν είχες κάνει λάθος στα πρόσημα, ίσως να το έπαιρνες όλο. Τώρα περίμενε 3 ή 4 στα 7.


Αχ ωραια:clapup:
Δυστυχως δεν ηξερα οτι το εργο βαρους ειναι -ΔU και το εβαλα και στο Γ3 και στο Γ4 ισο με ΔU. Για το Δ4 που δε βρηκα το νεο πλατος (ειπα οτι γινεται ελαχιστο το μ αν χ=-Α) ποσο θα μου κοψουν λες;


Η γεωμετρική λύση είναι με ισόπλευρα τρίγωνα και βασίζεται στον υπολογισμό της διαδρομής που διανύει μετά τις κρούσεις (υποτείνουσα) σε σχέση με την οριζόντια (πάνω στο χχ άξονα). Αυτός είναι ο λόγος που δεν σε ενδιαφέρει το πόσες φορές χτυπάει!

Κατι τετοιο εκανα. Ειπα οτι η γωνια προσπτωσης ισουται με τη γωνια ανακλασης και υπολογισα τις υποτεινουσες σε σχεση με τις καθετες των τριγωνων και βρηκα οτι η διαδρομη που διανυει ειναι 2(ΑΓ). Ετσι, επειδη η ταχυτητα υ2=υ1=υ εγραψα οτι θα χρειαστει 2πλασιο χρονο.Ειναι σωστό;Γιατι δε βρηκα πουθενα τετοια λυση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nik-

Νεοφερμένος

Ο nik- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδια στο γ1 πηρα οτι για το μικρο μ αντι μγΛ^2 το μγΛ^2/4 ποσο θα μ κοψει απο τ 6 βαθμους?και κατι αλλο στο εργο της φ ξεχασα το συνθ ποσο θα μ κοψει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Φέτος η Φυσική αν και τραβηγμένη, μπορεί να βγάλει σε καλό.. Δηλαδή χωρίς να γράψεις πάνω από 19 ,αν είσαι καλός στα υπόλοιπα χτυπάς σχολές που αλλιώς δεν θα χτυπούσες.. Θα μου πείτε άντε γράψε 19... αλλά τουλάχιστον γίνεται διαχωρισμός μεταξύ αυτών που μπορούν και αυτών που δεν μπορούν τόσο πολύ... Έτσι δεν είναι και στην πραγματική ζωή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παιδια να ενημερωσω πως η βαθμολογηση στη Κοζανη ολοκληρωθηκε με επιτυχια.Με ενημερωσαν σημερα οι καθηγητες μου.Ο Μαθηματικος μαλιστα μου πω πως μεχρι 25 θα βγουν οι βαθμοι,για να χορηγησουν βεβαιωση προσβασης μεχρι τις 27-28 Ιουνη.Πριν βγει δηλαδη ο Ιουνης,αφου ο Ιουλης κοστιζει.Εμαθα επισης πως ο μεγαλυτερος βαθμος στην εκθεση ηταν 94/100.Αυτο μου μετεφερε ο φιλολογος μου.Αυτα απο μενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Και Καστορια τελειωσανε φιλοι μου και γνωριζω απο καθηγητη οτι στη Βιολογια Κατ δεν εχει βρεθει ουτε ενα 100 ( νομιζω μου ειπε το μεγαλυτερο ειναι 97) ενω Εκθεση υπαρχει ενας πηρε 100 και καποιοι που πηραν βαθμους 90+. Μαθηματικα και Φυσικη μου ειπαν οτι εχουν παει χαλια ( στα μαθηματικα κατ το μεγαλυτερο που βρεθηκε ειναι 95 ενω στη φυσικη ελαχιστοι ειναι 15+) και μαθηματικα γεν επισης δεν εχουν παει καλα. Αυτα προς ωρας μεθαυριο θα ξαναρωτησω και θα σας ξαναπω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
πειτε και ποιων περιοχων τα γραπτα διορθωνουν:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Και Καστορια τελειωσανε φιλοι μου και γνωριζω απο καθηγητη οτι στη Βιολογια Κατ δεν εχει βρεθει ουτε ενα 100 ( νομιζω μου ειπε το μεγαλυτερο ειναι 97) ενω Εκθεση υπαρχει ενας πηρε 100 και καποιοι που πηραν βαθμους 90+. Μαθηματικα και Φυσικη μου ειπαν οτι εχουν παει χαλια ( στα μαθηματικα κατ το μεγαλυτερο που βρεθηκε ειναι 95 ενω στη φυσικη ελαχιστοι ειναι 15+) και μαθηματικα γεν επισης δεν εχουν παει καλα. Αυτα προς ωρας μεθαυριο θα ξαναρωτησω και θα σας ξαναπω;)
100 στην εκθεση; Ο τσακ νορις εδινε μαζι μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Λοιπον ο μαθηματικος μου που ειναι επικεφαλης στο διορθωτικο του Πειραια,διορθωνε γραπτα απο θεσσαλονικη,σερρες.
Στη θετικη μου ειπε βρηκε γυρω στα 5-6 100αρια ενω και στις 2 τεχνολογικες μονο 1.Η πλειοψηφια κινειται στο 6-10.
Ο φιλολογος παλι απο τις ιδιες περιοχες δεν εβαλε πανω απο 78.,ενω αρχαια κατ. οπως εχω ξαναπει το 60% περιπου μου ειπε ειναι κατω απο 6.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Λοιπον ο μαθηματικος μου που ειναι επικεφαλης στο διορθωτικο του Πειραια,διορθωνε γραπτα απο θεσσαλονικη,σερρες.
Στη θετικη μου ειπε βρηκε γυρω στα 5-6 100αρια ενω και στις 2 τεχνολογικες μονο 1.Η πλειοψηφια κινειται στο 6-10.
Ο φιλολογος παλι απο τις ιδιες περιοχες δεν εβαλε πανω απο 78.,ενω αρχαια κατ. οπως εχω ξαναπει το 60% περιπου μου ειπε ειναι κατω απο 6.
πωπω να λέτε και άλλα τέτοια,είναι πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες :D

100 στην εκθεση; Ο τσακ νορις εδινε μαζι μας;
και να φανταστείς ο Τσακ Νόρρις έγραψε 3 φορέ το όνομά του και πήρε 100.Ένα στην περίληψη,ένα στις ασκήσεις και ένα στην έκθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top