Ποιοι έχετε περάσει ή ενδιαφέρεστε να περάσετε σε Τμήμα Νοσηλευτικής;

εντροπία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η terry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Γιωργο το οτι αυξηθηκαν φετος οι θεσεις εισακτεων παιζει καποιο ρολο στην διαμορφωση των βασεων γιατι υπηρχε αυξηση και στο τμημα της αθηνας (το λεω επειδη υποτιθεται επιδιωκουν αποκεντρωση)
:hmm::hmm::hmm:

βασικά δεν αυξήθηκαν οι θέσεις εισακτέων στην αθήνα, αλλά μειώθηκαν κατά 5 και αυξήθηκαν στη σπάρτη κατά 20-30 αν δεν κάνω λάθος.πού διάβασες ότι αυξήθηκαν ?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despoina23

Νεοφερμένος

Η despoina23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
ευη μου γεια σου... εγω στο 3ο πεδιο εχω 17.550....... αν και ολοι μου οι καθηγητες λενε οτι ειμαι αρκετα πανω, ακουω καθημερινα στην τηλεοραση τον καθενα να λεει το δικο του... και ειδικα αυτη τη βδομαδα αγχωθηκα αρκετα:(:(:( το θεμα ειναι οτι εχω σπιτι στην αθηνα και απο την αλλη δεν ξερω ποσο καλο ειναι το πανεπιστημιο της σπαρτης... γιατι για της αθηνας εχω ακουσει πολυ καλα σχολια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.


Ο Κάτσικας στα Νέα προβλέπει πτώση στην σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Πολύ υπεραισιόδοξος ο Κάτσικας! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
βασικά δεν αυξήθηκαν οι θέσεις εισακτέων στην αθήνα, αλλά μειώθηκαν κατά 5 και αυξήθηκαν στη σπάρτη κατά 20-30 αν δεν κάνω λάθος.πού διάβασες ότι αυξήθηκαν ?:hmm:[/quoτο διαβασα στο δελτιο τυπου που εβγαλε το υπουργειο οταν ανακοινωθηκε το προγραμμα πανελληνιων!και τι ς συγκρινα με περισυ εσυ που το ειδες?αν ειναι να το ξανακοιταξω

:(sorry εντροπια εχεις δικιο το ξανακοιταξα και το 2010 και το 2009 απο τα δελτια τυπου απλα συγκρινα τις φετινες θεσεις μα τις περσινες απο ενα βιβλιαρακι που μας εδωσαν απο το φροντιστηριο και ειχαν κανει τυπογραφικο λαθος ( το βιβλιαρακι ελεγε οτι οι περσινες θεσεις στην αθηνα ειναι λιγοτερες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

εντροπία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η terry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
το ότι μειώθηκαν δεν είναι ιδιαίτερο θετικό, αλλά γενικά ας μην προδικάζουμε τίποτα.στο θέμα των βάσεων όλα είναι πιθανά και όσο συζητάμε τις πιθανότητες για αύξηση ή μείωση των βάσεων τόσο αγχωνόμαστε.καλύτερα να το αφήσουμε προς το παρόν, έτσι κι αλλιώς σε 6-7 μέρες θα ξέρουμε σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despoina23

Νεοφερμένος

Η despoina23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
παιδια ας με ενημερωσει καποιος.... τι εννοειτε οταν λετε οτι μειωθηκαν οι θεσεις??? στο πανεπιστημιο της αθηνας?? και ποσες ειναι τωρα δηλαδη????:worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εντροπία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η terry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
παιδια ας με ενημερωσει καποιος.... τι εννοειτε οταν λετε οτι μειωθηκαν οι θεσεις??? στο πανεπιστημιο της αθηνας?? και ποσες ειναι τωρα δηλαδη????:worry::worry:

πέρσι ήταν 120 και φέτος 115 εκ των οποίων οι 103 αν δεν κάνω λάθος είναι για εμάς που δώσαμε από γελ και επάλ β' ομάδας και οι υπόλοιπες 12 για το 10%.απ' όσο θυμάμαι δηλαδή, μπορεί να κάνω και λάθος.
αυτό παίζει ρόλο στις βάσεις γιατί μπορεί ο πρώτος που θα δηλώσει νοσηλευτική αθήνας να έχει 19.000 μόρια και ο τελευταίος 16.000, ωστόσο αν ανάμεσα στον πρώτο και τον τελευταίο υπάρχουν πάνω από 115 άτομα που έχουν δηλώσει νοσηλευτική ΕΚΠΑ τότε ο τελευταίος που θα μπει θα είναι ο 115ος και μπορεί να έχει 17.500 μόρια και να ανέβει η βάση συγκριτικά με πέρσυ και να μείνουν απ'έξω 5 άτομα που θα βρίσκονται κοντά στο 17.500 και θα έμπαιναν αν υπήρχαν 120 θέσεις, αλλά τώρα έστω και για λίγο μπορεί να βρεθούν στη σπάρτη η οποία επειδή έχει 30 περισσότερες θέσεις από πέρσυ και είναι αναμενόμενο να έχει και πολύ μικρότερη βάση.(τουλάχιστον όπως το βλέπω εγώ.)
τώρα κάπως έτσι πάει το θέμα.νομίζω ότι τα είπα και λίγο μπερδεμένα, αλλά προσπαθήστε να βγάλετε νόημα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
:'(:'(οχι μια χαρα τα ειπες ετσι ειναι τα πραγματα!!εχει βγει επισημη ανακοινωση απο το υπουργειο για το ποτε θα βγουν οι βασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εντροπία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η terry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
:'(:'(οχι μια χαρα τα ειπες ετσι ειναι τα πραγματα!!εχει βγει επισημη ανακοινωση απο το υπουργειο για το ποτε θα βγουν οι βασεις

τετάρτη τελικά..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despoina23

Νεοφερμένος

Η despoina23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
εγω ειχα ακουσει για 26 δηλαδη πεμπτη............. ποτε αλλαξε????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εντροπία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η terry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
σήμερα η νετ έβγαλε επίσημη ανακοίνωση ότι τα αποτελέσματα θα βγουν την τετάρτη και το ίδιο δήλωσε και ο υφυπουργός παιδείας. αύριο θα ξέρουμε για σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marizza92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Τάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Γεια σας παιδια σας ευχομαι σε όλους καλή επιτυχία για αυριο. Τωρα έχω και εγω μια απορεία για αωτη τη σχολή. Λοιπόν χ8ες είχε έρ8ει μια κοπέλα της οποίας η αδερφη τελείωνει φετος νοσηλευτική αει στην αθήνα. Τεσπα και μας έλεγε πως είναι πολύ καλη σχολή έχει καλή επαγγελματική αποκατάσταση κλπ. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως είπε ότι αφού τελειωσεις τη σχολή μπορείς να δώσεις εξετασεις και να μπεις 3ο έτος ιατρική και αφού τελειωσεις την ιτρική πέρνεις πιο γρήγορα ιδικότητα ισχύει??? σκέφτομαι του χρόνου να τη δήλώσω ως 2η επιλογή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Γεια σας παιδια σας ευχομαι σε όλους καλή επιτυχία για αυριο. Τωρα έχω και εγω μια απορεία για αωτη τη σχολή. Λοιπόν χ8ες είχε έρ8ει μια κοπέλα της οποίας η αδερφη τελείωνει φετος νοσηλευτική αει στην αθήνα. Τεσπα και μας έλεγε πως είναι πολύ καλη σχολή έχει καλή επαγγελματική αποκατάσταση κλπ. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως είπε ότι αφού τελειωσεις τη σχολή μπορείς να δώσεις εξετασεις και να μπεις 3ο έτος ιατρική και αφού τελειωσεις την ιτρική πέρνεις πιο γρήγορα ιδικότητα ισχύει??? σκέφτομαι του χρόνου να τη δήλώσω ως 2η επιλογή

Καλη επαγγελματική αποκατάσταση έχει. Ιατρική μπορείς να μπεις αν έχεις τελειώσεις οποιαδήποτε σχολή με εξετάσεις. Σε ορισμένα τμήματα ιατρικής γίνονται δεχτοι οι απόφοιτοι από το 4 εξάμηνο (2ο ετος).
Για την τελευταία ερώτηση σου. (ισχύει όπως και για άλλες σχολές) αλλά όχι αυτόματα πρέπει να έχεις ενεργη μόνιμη θέση στο δημόσιο και να δουλεύεις τουλάχιστον 2 χρονια.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marizza92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Τάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ. Δεν το ήξερα αυτό το ότι μπορείς να μπεις στην ιατρική με εξετάσεις αφου τελειώσεις μια σχολή. Αυτό ισχύει και για όλες τις άλλες σχολές (κτηνιατρική) ή μόνο για ιατρική. Βλέπεις το όνειρό μου είναι να γίνω κτηνίατρος και το <<απωθημένο>> μου είναι ιατροδικαστής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despoina23

Νεοφερμένος

Η despoina23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
πωπω ρε παιδια τι εγινε σημερα.... τεσπα περασα στη σπαρτη τελικα... εχασα την αθηνα για 120 μορια... ελεος...:confused:....... υπαρχει καποιος που μπορει να με ενημερωσει για τη σχολη..... που βρισκεται το τμημα
, που ειναι καλυτερο να νοικιασω σπιτι και πανω απο ολα αν υπαρχει καποιος που σπουδαζει στη σπαρτη..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ. Δεν το ήξερα αυτό το ότι μπορείς να μπεις στην ιατρική με εξετάσεις αφου τελειώσεις μια σχολή. Αυτό ισχύει και για όλες τις άλλες σχολές (κτηνιατρική) ή μόνο για ιατρική. Βλέπεις το όνειρό μου είναι να γίνω κτηνίατρος και το <<απωθημένο>> μου είναι ιατροδικαστής
Ολες οι σχολες δεχονται πτυχιουχους απο ΑΕΙ/ΤΕΙ της χωρας μας με κατατακτηριες εξετασεις. Πρεπει να δεις ποιο τμημα σε ενδιαφερει, ποσα ατομα δεχεται με κατατακτηριες, πως μπαινεις (με βαθμο πτυχιου ή με εξετασεις). Αν μαλιστα εισαι απο συναφη σχολη που εχει κοινα μαθηματα με την καινουργια, μπορεις να αναγνωρισεις τα περασμενα μαθηματα, οποτε τυπικα να μπεις σε μεγαλυτερο εξαμηνο απο οταν θα ξεκινουσες απο το 0.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
πωπω ρε παιδια τι εγινε σημερα.... τεσπα περασα στη σπαρτη τελικα... εχασα την αθηνα για 120 μορια... ελεος...:confused:....... υπαρχει καποιος που μπορει να με ενημερωσει για τη σχολη..... που βρισκεται το τμημα
, που ειναι καλυτερο να νοικιασω σπιτι και πανω απο ολα αν υπαρχει καποιος που σπουδαζει στη σπαρτη..........[/

και εγω σπαρτη περασα αλλα δεν πειραζει η επιστημη ειναι που μετραει.πραγματικο μακελειο σημερα με τισ βασεισ και υποτιθετε πως τοσο καιρο μιλουσαν για πτωση.τελως παντων αυτοι θεωρουν πτωση την πτωση ενος τει στην κατω ραχουλα που δεν παει κανενας. εγω αυριο παω σπαρτη για να κλεισω σπιτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despoina23

Νεοφερμένος

Η despoina23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
ξερεις ποτε αρχιζουν οι εγγραφες?????? αχ ωραια!!!! συμφοιτητρια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
μπα πηγα σημερα σχολειο και ρωτησα και μου ειπαν πως θα ανακοινωθει αργοτερα.ασε αυριο θα ξυπνησω απο τις 5 να παω σπαρτη για να εχω χρονο μπροστα μου.εσυ απο που εισαι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top