[Πανελλήνιες 2015] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
ε για αυτο θελω να την τελειωσω τον σεπτεμβρη...για να κανω συνεχως επαναληψεις...δεν θελω να φτασω μαρτιο, απριλιο και να μην ειμαι σιγουρη γαι το αν την ξερω καλα!!!

Η υλη δεν τελειωνει τον σεπτεμβριο.
Ακομα και αν την εχεις τελειωσει, θα εχεις κανει προχειροδουλεια και καποια πραγματα θα νιωθεις οτι τα διαβαζεις ξανα απο την αρχη.
Εγω περυσι την υλη την τελειωσα τελη μαρτιου...

Αυτη η νοοτροπια των φροντιστηριων να τελειωνουν την υλη σε 3-4 μηνες μου φαινεται τελειως παραλογη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nuria.m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nuria.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Ότι μπορείς να τη βγάλεις μέχρι το Σεπτέμβρη είναι σίγουρο. Το ερώτημα είναι άλλο. Θα θυμάσαι τίποτα μέχρι το Μάιο;
Γιατί εγώ την τέλειωσα το Μάρτιο (ξεκινώντας από Ιούλιο πες) και πάλι χρειάστηκα αρκετές επαναλήψεις μέχρι να πω "οκ τώρα την ξέρω".
Και μην υποτιμάς κανένα μάθημα γιατί παντού υπάρχουν εξαιρέσεις της εξαίρεσης (βλ λατινικά τελευταίο ερώτημα φέτος) που δεν κωλώνουν να τις βάλουν.
Μην τρέχετε στην ύλη! Όλα θα βγουν στην ώρα τους...

ε για αυτο θελω να βγαλω την υλη οσο πιο γρηγορα γινεται για να κανω συνεχως επαναληψεις...δεν θελω να φτασω μαρτιο, απριλιο και να μην ειμαι 100% σιγουρη οτι την ξερω καλα..!!!

Η υλη δεν τελειωνει τον σεπτεμβριο.
Ακομα και αν την εχεις τελειωσει, θα εχεις κανει προχειροδουλεια και καποια πραγματα θα νιωθεις οτι τα διαβαζεις ξανα απο την αρχη.
Εγω περυσι την υλη την τελειωσα τελη μαρτιου...

Αυτη η νοοτροπια των φροντιστηριων να τελειωνουν την υλη σε 3-4 μηνες μου φαινεται τελειως παραλογη....

οχχχ...τι βλακεια εκανα τωρα..νομιζα οτι δεν ειχα απαντησει...τελως παντων...δεν θελω να τελειωσω ολη την υλη τον σεπτεμβρη..με παρεξηγησατε...τουλαχιστον την μιση ομως πρεπει να την εχω βγαλει...!!δεν κανω φροντιστηριο..οποτε δεν με πιεζει κανενας ...εγω αγχωνομαι γιατι δεν εχω καταλαβει ακομα τον τροπο που διαβαζουμε...και εχω και ολους τους ανθρωπους γυρω μου να μου να μου λενε οτι δεν θα γραψω και τιποτα με τον ρυθμο που πηγαινω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ε για αυτο θελω να βγαλω την υλη οσο πιο γρηγορα γινεται για να κανω συνεχως επαναληψεις.....
Υπάρχει και ένας άλλος τρόπος μελέτης. Τον εφάρμοσα όταν ήμουν υποψήφιος, παρά το ότι οι καθηγητές μου δεν συμφωνούσαν: Τελείωσα όλη την ύλη σε όλα τα μαθήματα μέχρι 31 Ιουλίου. Λέγοντας "τελείωσα" δεν εννοώ ότι ήμουν έτοιμος για εξετάσεις. Απλά έκανα ένα πρώτο διάβασμα όλη τη θεωρία και ασκήσεις από το σχολικό βιβλίο (κυρίως). Έτσι από 1η Σεπτεμβρίου τα ξεκίνησα όλα από την αρχή, αλλά σε πιο υψηλό επίπεδο, μέχρι 28/2 που τελείωσα τα πάντα. Από 1η Μαρτίου σταμάτησα εντελώς όλα μου τα ιδιαίτερα και ως το τέλος έκανα επαναλήψεις με βοήθεια (όταν χρειαζόμουν κάτι) μόνον από το σχολείο μου. Πιστεύω ότι σε μένα το σύστημα αυτό απέδωσε.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
δεν κανω φροντιστηριο..οποτε δεν με πιεζει κανενας ...εγω αγχωνομαι γιατι δεν εχω καταλαβει ακομα τον τροπο που διαβαζουμε...και εχω και ολους τους ανθρωπους γυρω μου να μου να μου λενε οτι δεν θα γραψω και τιποτα με τον ρυθμο που πηγαινω..
Μη φοβού :P Κι εγώ δεν πάω φροντιστήριο και δεν έχω διαβάσει σχεδόν τίποτα :P
Χαλαρά, δε χρειάζονται υπερβολές. Άλλωστε η ύλη βγαίνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nuria.m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nuria.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Υπάρχει και ένας άλλος τρόπος μελέτης. Τον εφάρμοσα όταν ήμουν υποψήφιος, παρά το ότι οι καθηγητές μου δεν συμφωνούσαν: Τελείωσα όλη την ύλη σε όλα τα μαθήματα μέχρι 31 Ιουλίου. Λέγοντας "τελείωσα" δεν εννοώ ότι ήμουν έτοιμος για εξετάσεις. Απλά έκανα ένα πρώτο διάβασμα όλη τη θεωρία και ασκήσεις από το σχολικό βιβλίο (κυρίως). Έτσι από 1η Σεπτεμβρίου τα ξεκίνησα όλα από την αρχή, αλλά σε πιο υψηλό επίπεδο, μέχρι 28/2 που τελείωσα τα πάντα. Από 1η Μαρτίου σταμάτησα εντελώς όλα μου τα ιδιαίτερα και ως το τέλος έκανα επαναλήψεις με βοήθεια (όταν χρειαζόμουν κάτι) μόνον από το σχολείο μου. Πιστεύω ότι σε μένα το σύστημα αυτό απέδωσε.

τι κατευθυνση ησουν???λεω να το δοκιμασω και εγω αυτο...:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Αυτός που έγραψε το ΑΟΔΕ τον παίρνει από παντού, δεν γίνεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
τι κατευθυνση ησουν???λεω να το δοκιμασω και εγω αυτο...
T-1. Σε μένα θεωρώ ότι το σύστημα πέτυχε. Δεν ξέρω όμως να σου πω αν είναι εφαρμόσιμο για τη θεωρητική.
Αυτός που έγραψε το ΑΟΔΕ τον παίρνει από παντού, δεν γίνεται
Το μετάνιωσε και ζήτησε συγνώμη από τους υποψηφίους.
https://www.newsbeast.gr/greece/ekpa...-tous-upopsifious-zita-o-suggrafeas-tou-aode/

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Μόλις γύρισα στο σπίτι μετά το ΑΟΔΕ μου το' δειξε ο μπαμπάς μου και το διάβασα..καλός άνθρωπος φαίνεται μωρέ :P:)
(έδινε κι ο γιος του φέτος κι αποφάσισε να ζητήσει συγνώμη απ' αυτόν και όλους δημόσια μιας και η ένταση στο σπίτι ήταν μεγάλη :whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λοιπόν

Νεοφερμένος

Η λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Παιδιά εγώ αυτό που έχω προχωρήσει πολύ είναι τα αρχαία. Έχω τελειώσει τα Ηθικά Νικομάεια. Υπολογίζω πως την ύλη θα την τελειώσω το αργότερο τον Οκτώβρη - Νοέμβρη. Στα υπόλοιπα μέχρι τέλος Γενάρη - αρχ'ες Φλεβάρη. Προς το πρόν όμως ΞΕΚΟΥΡΣΗ! καλό κουράγιο και καλή δύναμη σε όσους ξεκινάνε.... Καλό καλοκαίρι στους υπόλοιπους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Όσοι κάνετε ιδιαίτερα Βιολογία Κατ. πόσες ώρες κάνετε την βδομάδα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hue

Νεοφερμένος

Ο hue αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σερβία (Ευρώπη). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Όσοι κάνετε ιδιαίτερα Βιολογία Κατ. πόσες ώρες κάνετε την βδομάδα?

Εγώ πέρσι έκανα 1,5 ώρα την εβδομάδα!Ξεκίνησα αρχές Σεπτεμβρίου και η ύλη είχε βγει αρχές Μαρτίου..Έτσι είχα άπλετο χρόνο για επαναλήψεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Παιδιά εγώ αυτό που έχω προχωρήσει πολύ είναι τα αρχαία. Έχω τελειώσει τα Ηθικά Νικομάεια. Υπολογίζω πως την ύλη θα την τελειώσω το αργότερο τον Οκτώβρη - Νοέμβρη. Στα υπόλοιπα μέχρι τέλος Γενάρη - αρχ'ες Φλεβάρη. Προς το πρόν όμως ΞΕΚΟΥΡΣΗ! καλό κουράγιο και καλή δύναμη σε όσους ξεκινάνε.... Καλό καλοκαίρι στους υπόλοιπους!

Ο Χριστος και η Παναγια :eek:
Εχετε απεριο χρονο να διαβασετε, ηρεμιστε ρε παιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiannisR21

Νεοφερμένος

Ο GiannisR21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδια η υλη στα μαθηματα της θεωρητικης ειναι ιδια με περυσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Παιδια η υλη στα μαθηματα της θεωρητικης ειναι ιδια με περυσι?

Τον Σεπτέμβριο βγαίνει η ύλη και μπορείς να ενημερωθείς μέσω λινκ εδώ https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-panellhnies/ejetastea-ylh-panellhnies.html , πάνω κάτω τα ίδια πρέπει να είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελική!!!

Δραστήριο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 727 μηνύματα.
Τον Σεπτέμβριο βγαίνει η ύλη και μπορείς να ενημερωθείς μέσω λινκ εδώ https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-panellhnies/ejetastea-ylh-panellhnies.html , πάνω κάτω τα ίδια πρέπει να είναι!

Η ύλη για το 2014 - 2015 έχει ήδη βγει!
Ορίστε το λινκ: https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2014/140722_exetastea_uli_gel_g.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Η ύλη για το 2014 - 2015 έχει ήδη βγει!
Ορίστε το λινκ: https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2014/140722_exetastea_uli_gel_g.pdf

Καλά πότε ήδη βγήκε; :hmm:

Ευχαριστώ για το λινκ :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Φέτος η ύλη ανακοινώθηκε ένα μήνα νωρίτερα από πέρσι......... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nuria.m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nuria.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Παιδιά εγώ αυτό που έχω προχωρήσει πολύ είναι τα αρχαία. Έχω τελειώσει τα Ηθικά Νικομάεια. Υπολογίζω πως την ύλη θα την τελειώσω το αργότερο τον Οκτώβρη - Νοέμβρη. Στα υπόλοιπα μέχρι τέλος Γενάρη - αρχ'ες Φλεβάρη. Προς το πρόν όμως ΞΕΚΟΥΡΣΗ! καλό κουράγιο και καλή δύναμη σε όσους ξεκινάνε.... Καλό καλοκαίρι στους υπόλοιπους!
what?????ποσες ωρες εκανες αρχαια την βδομαδα???εγω ακομα δεν εχω τελειωσει τον μυθο του πρωταγορα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Αυτός που έγραψε το ΑΟΔΕ τον παίρνει από παντού, δεν γίνεται

Πες τα πες τα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Πες τα πες τα...

Αυτό το ΑΟΔΕ έχει κάψει κόσμο... Τόσο κακογραμμένο είναι πια;
Υ.Γ. Θεωρητική ήμουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top