Αλλαγή μαθήματος επιλογής

Κάγκουρας

Νεοφερμένος

Ο Κάγκουρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Παιδιά είμαι τεχνολογική κατεύθυνση (3η λυκείου) και εκτός από τα 5 μαθήματα (μαθηματικά, φυσική, ΑΕΠ, ΑΟΔΕ και έκθεση) σαν μαθήματα επιλογής έχω επιλέξει Μαθηματικά Γενικής και ΑΟΘ.
Το θέμα είναι πως αποφάσισα να μην δώσω σε σχολές 5ου πεδίου που σημαίνει πως δεν χρειάζομαι το ΑΟΘ.
Μπορώ να παραμελήσω αυτό το μάθημα και να μην μου επηρεάσει καθόλου την βαθμολογία για μια σχολή του 4ου πεδίου.

Η ερώτησή μου είναι η εξής:
Μπορώ να δηλώσω να σταματήσω να κάνω το ΑΟΘ και να συνεχίσω μόνο με μαθηματικά γενικής παιδίας, με την προυπόθεση ότι ότι σχολή διαλέξω θα είναι από 2ο και 4ο πεδίο?
Παρακαλώ να απαντήσει κάποιος γνώστης...
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Υπαρχει η επιλογη να αλλαξεις μαθημα επιλογης, αλλα και να μην αλλαξεις δεν τρεχει τιποτα. Απλως δεν θα το δωσεις πανελληνιως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Φυσικα και μπορεις, το οτι εχεις δηλωσει να διδαχθεις το ΑΟΘ δεν σημαινει πως εχεις δηλωσει και να εξεταστεις σε αυτο. Μεχρι και την τελευταια στιγμη πριν δηλωσεις τα μαθηματα στα οποια θα εξεταστεις μπορεις να αλλαξεις μαθημα επιλογης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κάγκουρας

Νεοφερμένος

Ο Κάγκουρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Επειδή δεν γνωρίζω πότε και άμα και τι κόλες έρχονται ακόμα για συμπλήρωση.
Θα με ρωτήσουν ποιά επιστημονικά πεδία θέλω να δηλώσω?
Και με βάση αυτά ποιά μαθήματα θα δώσω?

Το θέμα με το ΑΟΘ είναι να μην το έχω φόρτωμα (ούτε 2ώρες στο σχολείο ούτε 2 ώρες στο φροντιστήριο) αλλά ούτε και να μου τρώει χρόνο να το διαβάσω εφόσον δεν θα το δώσω.
Θα ρωτήσω και από Δευτέρα τον λυκειάρχει και θα σας πω νέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,008 μηνύματα.
Επειδή δεν γνωρίζω πότε και άμα και τι κόλες έρχονται ακόμα για συμπλήρωση.
Θα με ρωτήσουν ποιά επιστημονικά πεδία θέλω να δηλώσω?
Και με βάση αυτά ποιά μαθήματα θα δώσω?
Εμάς απ' ότι θυμάμαι μας είχαν δώσει φωτοτυπίες να συμπληρώσουμε:
1. σε ποιο μάθημα γενικής παιδείας θέλουμε να εξεταστούμε πανελλαδικά (μαθηματικά, βιολογία, ιστορία, φυσική )
2. Αν επιθυμούμε να επιλέξουμε και τις Αρχές Οικονομικής Θεωρίας ως μάθημα και επίσης αν θέλουμε να εξεταστούμε πανελλαδικά ή όχι σε αυτό.
Το θέμα με το ΑΟΘ είναι να μην το έχω φόρτωμα (ούτε 2ώρες στο σχολείο ούτε 2 ώρες στο φροντιστήριο) αλλά ούτε και να μου τρώει χρόνο να το διαβάσω εφόσον δεν θα το δώσω.
Θα ρωτήσω και από Δευτέρα τον λυκειάρχει και θα σας πω νέα.
Εφόσον δεν επιθυμείς να εξεταστείς πανελλαδικά σε αυτό μπορείς να δηλώσεις ότι δε θες να εξεταστείς ούτε πανελλαδικά ούτε ενδοσχολικά και άρα να το ξεφορτωθεί δια παντός (δε θα το διδάσκεσαι ούτε στο σχολείο). :iagree:

(Ναι, υπάρχει χρόνος να το ξε-δηλώσεις αφού οι "καθοριστικές αναφορές" δεν έχουν ζητηθεί και αποσταλεί ακόμα από και προς το υπουργείο).

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Οι τελειόφοιτοι θα δηλώσετε τον Απρίλιο (θα σας πουν στο σχολείο σας) αν θα δώσετε το ΑΟΘ, αν θα δώσετε ειδικά μαθήματα (πχ σχέδιο) και ποιο μάθημα γενικής παιδείας θα δώσετε. Μέχρι τότε... χαλαρά. :)


Οι απόφοιτοι θα κάνουν αυτά τα χαρτιά τους τον Φεβρουάριο σε ημέρες που θα ανακοινωθούν από το ΥΠΕΠΘ και τα ΜΜΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Να κοιταξουν να εχουν το νου τους ομως, και σε συνεργασια με το λυκειο αποφοιτησης, γιατι αυτες οι ημερομηνιες καποιες φορες περνανε στο ντουκου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Να κοιταξουν να εχουν το νου τους ομως, και σε συνεργασια με το λυκειο αποφοιτησης, γιατι αυτες οι ημερομηνιες καποιες φορες περνανε στο ντουκου.
Στο λύκειο εξέτασης βασικά, δεν είναι υποχρεωτικό να δώσεις στο ίδιο σχολείο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κάγκουρας

Νεοφερμένος

Ο Κάγκουρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Παιδιά τελικά δεν γίνεται....δηλαδή μπορω να μην το δωσω στο τελος αλλα θα συμμετεχω κανονικα σε ολα τα μαθηματα που θα κανουμε φετος στο (ΑΟΘ) απλά δεν θα επηρεάσει το βαθμό πανεληνίων παρά μόνο του απολυτηρίου.
Τι να κάνω?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Γιατί να σε υποχρεώνουν έτσι να το παρακολουθήσεις;; :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Παιδιά τελικά δεν γίνεται....δηλαδή μπορω να μην το δωσω στο τελος αλλα θα συμμετεχω κανονικα σε ολα τα μαθηματα που θα κανουμε φετος στο (ΑΟΘ) απλά δεν θα επηρεάσει το βαθμό πανεληνίων παρά μόνο του απολυτηρίου.
Τι να κάνω?:(
Αν δεν μπορείς να το αποφύγεις... κάτσε απόλαυσέ το. :P



Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα, οι προθεσμίες είναι μέχρι μέσα Οκτώβρη για αλλαγές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κάγκουρας

Νεοφερμένος

Ο Κάγκουρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Όντως τίποτα...και τον δάσκαλο που ρώτησα να κάνω την μία ώρα....γέλαγε :lol:

Εντάξει....θα με βοηθήσει ο βαθμός του στο απολυτήριο λίγο μιας και μαθήματα όπως αρχαία, θρησκευτικά κλπ...με βλέπω κατω από την βάση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
παιδια μια ερωτηση..ας υποθεσουμε οτι καποιος αποφοιτος ήταν περσι πρωτο επιστ.πεδίο και φετος θελει να αλλαξει και να παει 5ο..ειναι εφικτο αυτο?
και ποιος προφορικος βαθμος θα θεωρηθει στο αοθ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Εεε τα 'χεις μπερδέψει. Στο 5ο πεδίο μπορούν όλοι να πάνε αρκεί να πάρουν ως μάθημα επιλογής
1. Μαθηματικά γενικής και το εξτρά
2. ΑΟΘ
Μάθημα ΑΟΘ στο σχολείο κάνουν μόνο όσοι το επέλεξαν και ο προφορικός βαθμός είναι αυτός που θα σου βάλει ο καθηγητής :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
άρα δε γινεται?
εγω ρωατω το ε ξης : αφου περσι δεν ειχα επιλεξει 5ο αρα ούτε αοθ φετος που μου'ρθε να ξανδωσω στο 5ο φε μπορω γτ δεν εχω προφορικο βαθμο στο αοθ και λογικα δε θα μπορω να παρακολουθησω για να παρω προφορικο αφου ειμαι αποφοιτη!
σωστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Τότε νομίζω υπολογίζεται ό,τι γράψεις, χωρίς προφορικό. Δεν είμαι σίγουρη όμως, κάπου το χα διαβάσει και εδώ. Μπορείς να ρωτήσεις εδώ
Ο geokam που είναι καθηγητής θα σου απαντήσει στα σίγουρα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top