Προβλήματα με καθηγητές.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πές το ψέματα αυτοί οι γονείς ώρες ώρες θέλουν πάτημα στον κάλο, άσε με γιατί άρχησα να θυμάμε και άρχισα να φρικάρω:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Ο πειρατής απο γιατρός πώς κατέληξε καθηγητής, αν επιτρέπεται; :P

Δεν είναι μόνο οι γονείς, είναι μεγάλο θέμα ο επαγγελματικός προσανατολισμός, μήπως θα βγούμε off topic?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν κατέληξα.
Είμαι γατρός και αναπληρωτής καθηγητής σε ΤΕΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Κάθε παιδί είναι ξεχωριστό. Οταν διδάσκεις, δεν απευθύνεσαι σε ένα κοινό 25 ατόμων, αλλά σε 25 διαφορετικά παιδιά. Ισως αυτά που έχεις να πεις να χρειαστεί να τα πεις με 25 διαφορετικούς τρόπους μέχρι να γίνουν κατανοητά από όσους ενδιαφέρονται. Ετσι το βλέπω εγώ.
Ενας καθηγητής πρέπει να είναι δάσκαλος. Ουτε φίλος, ούτε φύλακας.
Πρέπει να είναι παράδειγμα προς μίμηση, να μπορέι να κάνει τα παιδιά να καταλαβαίνουν να τους ανοίγει τα μυαλά και να τους διδάσκει πάνω απ' όλα να γίνονται καλύτεροι άνθρωποι.
Πειρατή…τα σέβη μου…

Ο δάσκαλος εκτελεί λειτούργημα και όχι επάγγελμα…
...τα παιδιά έχουν σήμερα τρομερή έλλειψη σωστών προτύπων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Ο δάσκαλος εκτελεί λειτούργημα και όχι επάγγελμα…

Και πληρώνεται με πολύ μικρό μισθοοο by the way ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tirogaridaki_23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tirogaridaki_23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Σε πληροφορω , επειδή ειμαι δασκάλα σε δημοτικό βέβαια, πως δεν προκειται για τσαμπουκα. Στην εκπαιδευση υπάρχουν κανόνες που πρέπει να τηρούνται οπωσδήποτε, όχι αν θέλεις εσυ. Στα γυμνάσια και στα λύκεια η κατάσταση με τουσ μαθητές έχει ξεφύγει λίγο οπότε θεωρώ ότι πρέπει να σας τρίξει τα δόντια για να αποφύγει τις δύσκολες καταστάσεις. Το να υπάρχουν κάποιοι κανόνες που πρέπει να υπακούς αλλιως τιμωρήσαι είναι κάτι απολυτα φυσικό και θα το συναντήσετε και στην κοινωνία αργότερα( που το έχετε ήδη συθναντήσει δηλαδή). Πρέπει να βάλει ο δάσκαλος τους κανόνες στην τάξη και πρέπει να τους υπακούτε είτε σας αρέσει είτε όχι γιατί έστι διασφαλίζεται η καλή λειτουργεία της τάξης αλλά και του σχολείου ολοκληρου. Απο ότι ειδα δεν ζητά και τίπτε εξωπραγματικό!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Σε πληροφορω , επειδή ειμαι δασκάλα σε δημοτικό βέβαια, πως δεν προκειται για τσαμπουκα. Στην εκπαιδευση υπάρχουν κανόνες που πρέπει να τηρούνται οπωσδήποτε, όχι αν θέλεις εσυ. Στα γυμνάσια και στα λύκεια η κατάσταση με τουσ μαθητές έχει ξεφύγει λίγο οπότε θεωρώ ότι πρέπει να σας τρίξει τα δόντια για να αποφύγει τις δύσκολες καταστάσεις. Το να υπάρχουν κάποιοι κανόνες που πρέπει να υπακούς αλλιως τιμωρήσαι είναι κάτι απολυτα φυσικό και θα το συναντήσετε και στην κοινωνία αργότερα( που το έχετε ήδη συθναντήσει δηλαδή). Πρέπει να βάλει ο δάσκαλος τους κανόνες στην τάξη και πρέπει να τους υπακούτε είτε σας αρέσει είτε όχι γιατί έστι διασφαλίζεται η καλή λειτουργεία της τάξης αλλά και του σχολείου ολοκληρου. Απο ότι ειδα δεν ζητά και τίπτε εξωπραγματικό!!!

Καλά εντάξει δεν είπαμε ότι οι κανόνες δεν πρέπει να ηλοποιούντε άλλα μερικοι δεν το γουστάρουν πάντα αυτό που κάνουν και το δίχνούν κιόλας, οι κανόνες είναι υποχρεωτικοί άλλα όταν κάποιος κάνει θόρυβο και δεν γνωρίζεις για ποιο λόγο το κάνειο και τον πετάς έξω δεν είναι αδικία; όταν κάποιος είναι κακός μαθητής π.χ. του 5 και κάνει θόρυβο και ένας μαθητής του 10 κάνει θόρυβο τι θα κάνεις τότε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Στα γυμνάσια και στα λύκεια η κατάσταση με τουσ μαθητές έχει ξεφύγει λίγο οπότε θεωρώ ότι πρέπει να σας τρίξει τα δόντια για να αποφύγει τις δύσκολες καταστάσεις. Το να υπάρχουν κάποιοι κανόνες που πρέπει να υπακούς αλλιως τιμωρήσαι είναι κάτι απολυτα φυσικό και θα το συναντήσετε και στην κοινωνία αργότερα( που το έχετε ήδη συθναντήσει δηλαδή).

Το έθεσες λίγο άσχημα κατα την άποψη μου.

Μία γνωστή καθηγήτρια είχε κάποτε να αντιμετωπίσει μία τάξη τεχνικού λυκείου στην οποία γινόταν ένας απίστευτος χαμός. Άλλοι καθηγητές έμπαιναν στην τάξη και πουλούσαν τσαμπουκα και στην καλύτερη δεν έκαναν μάθημα, στην χειρότερη έτρωγαν ξύλο απο τα παιδιά. Η καθηγήτρια που γνωρίζω εγώ, μπήκε στην τάξη, είδε την κατάσταση και άρχισε να μιλάει στα παιδιά για θέματα που τα ενδιέφεραν. Έμαθε όλη τη μηχανολογία του FX και του CRYPTON ώστε να τους φέρει με τα νερά της και να ηρεμήσουν με το καλό, κι αυτό έγινε. Μετά έκαναν και μάθημα και όλοι έδειχναν ενδιαφέρον.

Ωστόσο, στην κοινωνία, όπως ανέφερες, δεν θα υπάρχει πάντα κάποιος τόσο καλός και υπομονετικός να μας 'νταντεύει' όμως προς το παρόν είναι πιστεύω σωστότερο, αν είναι εφικτό, να δίνει ο καθηγητής στο παιδί το καλό παράδειγμα και να μην το μαθαίνει να κατακτά ότι ζητά με τη βία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tirogaridaki_23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tirogaridaki_23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Μου αρέσει να είμαι αντικειμενική και προσπαθώ πάντα να το πετυχαίνω. Όταν με εκνευρίζει κάτι με εκνευρίζει σε όλους το ίδιο και όταν τιμωρώ το κάνω σε όλους με τον ίδιο τρόπο. Απλώς ξέρεις τι γίνεται και τι έχω αισθανεί πολλές φορές; Ο αδιάφορος μαθητής δεν κάνει μόνο π.χ. θόρυβο που μπορεί να σε εκνευρίζει. Ενοχλέι συνήθως και με άλλους τρόπους π.χ. πετάγεται στη μέση του μαθήματος για να πει τη βλακεία του για να γελάσουμε όση ώρα εγώ πασχίζω να διδάξω. Το κάνουν και καλοί μαθητές αλλά όταν βλέπεις ότι εκείνη την ώρα το παιδί συμμετέχει και βοηθά με τη συμπερίφορά του, το να πει κάτι πάνω στην πλάκα δεν με πειράζει και τόσο. Με πειράζει όμως αυτοί που είναι παντελώς αδιάφοροι να αρχίζουν επειδή τουσ καρφώθηκε η ιδέα να κάνουν πλάκα.Πάντως δε θα αντιδράσω και άσχημα αν συμβεί κάτι τέτοιο. Συνήθως γελάω γιατί είμαι χαρούμενη γενικά σαν άτομο αλλά υπάρχουν στιγμές που με ενοχλεί πολύ ειδικά απο μαθητές που σε έχουν γραμμένη μέσα στην τάξη. Και να πεις ρε παιδί μου ότι αδιαφορώ και εγω να πεις φταιω. Όταν όμως τον βοηθάς και προσπαθείς να τον κάνεις να συμμετέχει κ αυτός σε αγνοεί τότε αρχίζουν να σε εκνευρίζουν περισσότερα πάνω του. Ακόμη και τα αστεία του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Μου αρέσει να είμαι αντικειμενική και προσπαθώ πάντα να το πετυχαίνω. Όταν με εκνευρίζει κάτι με εκνευρίζει σε όλους το ίδιο και όταν τιμωρώ το κάνω σε όλους με τον ίδιο τρόπο. Απλώς ξέρεις τι γίνεται και τι έχω αισθανεί πολλές φορές; Ο αδιάφορος μαθητής δεν κάνει μόνο π.χ. θόρυβο που μπορεί να σε εκνευρίζει. Ενοχλέι συνήθως και με άλλους τρόπους π.χ. πετάγεται στη μέση του μαθήματος για να πει τη βλακεία του για να γελάσουμε όση ώρα εγώ πασχίζω να διδάξω. Το κάνουν και καλοί μαθητές αλλά όταν βλέπεις ότι εκείνη την ώρα το παιδί συμμετέχει και βοηθά με τη συμπερίφορά του, το να πει κάτι πάνω στην πλάκα δεν με πειράζει και τόσο. Με πειράζει όμως αυτοί που είναι παντελώς αδιάφοροι να αρχίζουν επειδή τουσ καρφώθηκε η ιδέα να κάνουν πλάκα.Πάντως δε θα αντιδράσω και άσχημα αν συμβεί κάτι τέτοιο. Συνήθως γελάω γιατί είμαι χαρούμενη γενικά σαν άτομο αλλά υπάρχουν στιγμές που με ενοχλεί πολύ ειδικά απο μαθητές που σε έχουν γραμμένη μέσα στην τάξη. Και να πεις ρε παιδί μου ότι αδιαφορώ και εγω να πεις φταιω. Όταν όμως τον βοηθάς και προσπαθείς να τον κάνεις να συμμετέχει κ αυτός σε αγνοεί τότε αρχίζουν να σε εκνευρίζουν περισσότερα πάνω του. Ακόμη και τα αστεία του.

Μα είναι παιδάκια δημοτικού!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tirogaridaki_23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tirogaridaki_23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Συμφωνώ,γιατί ποιο κακό βλέπεις σε αυτά που λέω; Άλλωστε όταν έχεις στ΄ τάξη έχεις και πιο δύσκολές καταστάσεις να αντιμετωπίσεις. Τα παιδιά αρχίζουν να σε αμφισβητούν, να σηκώνουν ανάστημα και σου αντιμιλούν. Μπαίνουν στην εφηβεία και η αδιαφορία προς το σχολείο είναι πιο έντονη.

Όσον αφορά αυτό που λες suspiria, συμφωνώ μαζί σου και επαυξάνω. Αν δεν΄έχει και ο δάσκαλος τον τρόπο, δεν γίνεται τίποτα. Εγώ στην αρχή τα πήρα με τον άγριο τρόπο να τα φοβήσω λίγο αλλά μετά γίναμε πολλοί αγαπημένοι μεταξύ μας και να φανταστείς ότι όλοι θεωρούν την τάξη μου την χειρότερη του σχολείου.Πάντως η βία και οι φωνές είναι η χειρότερη λύση. Το παιδί σου έρχεται απο μια οικογένεια που δεν ξέρεισ και εσυ τι τραβάει εκεί μέσα. Αν το αντιμετωπίζεις και εσυ σαν το χειρότερο πλάσμα που υπάρχει , είναι σα να συνεχίζεις το έργο των γονέων. Εγώ τουλάχιστον και πιστεύω και άλλοι δάσκαλοι τα βλέπουν σαν παιδιά τους, μη σου πω σαν τα μιρκότερα αδερφάκια μου μιας και έχουμε 11 χρόνια διαφορά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Όταν όμως τον βοηθάς και προσπαθείς να τον κάνεις να συμμετέχει κ αυτός σε αγνοεί τότε αρχίζουν να σε εκνευρίζουν περισσότερα πάνω του. Ακόμη και τα αστεία του.
Όταν αγαπάς δικαιολογείς. Μπορούμε να δικαιολογούμε τα πιο απίστευτα πράγματα σε ανθρώπους που αγαπάμε. Αγαπάς τα παιδιά και την δουλειά σου? Δικαιολόγησέ τους…

Μιλάμε για παιδιά, που για να αδιαφορήσουν σημαίνει ότι έχουν κάποιες σοβαρές συναισθηματικές ελλείψεις και ανισορροπίες στις οικογένειές τους, ίσως κανένας δεν τους εξήγησε(απόδειξε) ότι έχει σημασία και αξία να διαβάζεις, να αγαπάς το σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tirogaridaki_23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tirogaridaki_23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Συμφωνώ αλλά είναι πολύ ουτοπικό αυτό που λές . Έχεις δουλέψει ποτέ με δύσκολα παιδιά; Τα αγαπάς , τα βοηθάς και τα επιβραβεύεις για τους κόπους τους όσο μικροί κι αν είναι. Είναι μερικά παιδιά που εκμεταλλεύονται την καλοσύνη σου και όσο καλός κι αν είσαι συνεχίζουν το ίδιο μη σου πω και χειρότερο βιολί.Κακά τα ψέματα , άνθρωποι είμαστε! Όσο κι αν την αγαπώ τη δουλειά μου, που προσωπικά την ήθελα απο πιτσιρίκι, δεν μπορείς να είσαι τέλειος σε αυτό που κάνεις. Πόσο μάλλον όταν έχεις να κάνεις και με τα συναισθήματά σου απέναντι σε ανθρώπους.

Εξάλλου όταν ενδιαφέρεσαι για κάποιον τον βοηθάς, θέλεις να τον κάνεις να συμμετέχει και να έρχεται πάντα διαβασμένος, έστω και λίγο, σημαίνει ότι τον αγαπας. Κι άλλωστε δεν είπα ότι δεν συγχωρείς. Σιγά τα σφάλματα που κάνουν για να είναι ασυγχωρητα!! Απλώς δεν μπορείς όλα τα παιδιά να τα αγαπας το ίδιο! Η αντιμετωπιση όμως είναι ίδια σε όλα!Καλά , κακα, ελληνάκια, αλβανάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,838 μηνύματα.
Όταν όμως τον βοηθάς και προσπαθείς να τον κάνεις να συμμετέχει κ αυτός σε αγνοεί τότε αρχίζουν να σε εκνευρίζουν περισσότερα πάνω του. Ακόμη και τα αστεία του.
Γι' αυτό δεν θα γίνω ποτέ καθηγητής. :)





-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Μπαίνουν στην εφηβεία και η αδιαφορία προς το σχολείο είναι πιο έντονη.


Δε νομίζω οτι κάποιος μπαίνει στην εφηβεία απο την έκτη δημοτικού. Μου φαίνεται αρκετά δύσκολο. Με όλα τα υπόλοιπα συμφωνώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tirogaridaki_23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tirogaridaki_23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Είναι τα στάδια της προεφηβείας. Αρχίζουν ν ασχολούνται με το άλλο φύλο, να πονηρεύονται και να αδιαφορούν για το σχολείο.Γίνονται όμως καμια φορά περισσότερο συζητήσιμα και αυτό μου αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Όταν αγαπάς δικαιολογείς. Μπορούμε να δικαιολογούμε τα πιο απίστευτα πράγματα σε ανθρώπους που αγαπάμε. Αγαπάς τα παιδιά και την δουλειά σου? Δικαιολόγησέ τους…

Μιλάμε για παιδιά, που για να αδιαφορήσουν σημαίνει ότι έχουν κάποιες σοβαρές συναισθηματικές ελλείψεις και ανισορροπίες στις οικογένειές τους, ίσως κανένας δεν τους εξήγησε(απόδειξε) ότι έχει σημασία και αξία να διαβάζεις, να αγαπάς το σχολείο.

Θεωρητικά Ρουμάνα μου είσαι ολόσωστη... Στην πράξη όμως τίποτα δεν είναι εύκολο.... Είμαστε άνθρωποι και έχουμε να κάνουμε με ανθρώπους.... Η αλληλεπίδραση και οι απογοητεύσεις που μπορεί να έχουμε από τα παιδιά....η αγάπη και η προσπάθεια μας, όλα να πηγαίνουν συνέχεια χαμένα....

Και όταν το κοινωνικό περιβάλλον δεν βοηθάει... όταν η δουλειά που κάνεις στο σχολείο πάει χαμένη την ώρα που το παιδί θα περάσει την πόρτα του σχολείου για να πάει σπίτι του...τότε τίποτα δεν διορθώνεται... Αν το σπίτι δεν βοηθάει, εμείς οι εκπαιδευτικοί δεν μπορούμε να κάνουμε θαύματα μέσα σε 5 ώρες την ημέρα...Και έχουμε πολλά παιδιά μέσα στην τάξη που το καθένα περιμένει να πάρει κάτι από μας... Δεν είναι τόσο εύκολο και τόσο απλό όσο μπορεί να φαίνεται :)

Δεν νομίζω ότι ποτέ δεν έχεις νευριάσει με τα παιδιά σου... Δεν έχει χρειαστεί να τα βάλεις τιμωρία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Συμφωνώ αλλά είναι πολύ ουτοπικό αυτό που λές . Έχεις δουλέψει ποτέ με δύσκολα παιδιά;
Όχι εκτός την κόρη μου…αλλά θα ήθελα παρα πολύ…

Η ταινία Freedom Writers με την Hilary Swank (αληθινή ιστορία) είναι η απάντησή μου προς το "πολυ ουτοπικο".:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tirogaridaki_23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tirogaridaki_23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Χαίρομαι που θες να δοκιμάσεις τον εαυτό σου σε κάτι τέτοιο, αλλά δυστυχώς δεν έχεις να κάνεις με ένα μόνο δύσκολο παιδί, αλλά με πολλά παιδιά κι αυτό είναι που δυσκολεύει την κατάσταση. Δεν μπορείς να αφοσιωθείς σε ένα μόνο,εχεις 15 παιδάκια που όλα περιμένουν κάτι απο σένα.

Συμφωνώ μαζί σου vkey.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Χαίρομαι που θες να δοκιμάσεις τον εαυτό σου σε κάτι τέτοιο, αλλά δυστυχώς δεν έχεις να κάνεις με ένα μόνο δύσκολο παιδί, αλλά με πολλά παιδιά κι αυτό είναι που δυσκολεύει την κατάσταση. Δεν μπορείς να αφοσιωθείς σε ένα μόνο,εχεις 15 παιδάκια που όλα περιμένουν κάτι απο σένα.
τι θεωρεις εσυ "δυσκολο παιδι?"(για να δω αν μιλάμε για το ίδιο πράγμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top