[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Eva097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eva097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια..!Γενικά στόχευα για ψυχολογία.τα πράγματα δεν ήρθαν έτσι όπως τα υπολόγιζα και στράφηκα στη Δημοσιογραφία(18.000 με τα αγγλικά) Θα δείξει..λογικά μπαίνω =) Τώρα αν γίνει κάνα θαύμα και μπω Αγγλική φιλολογια βλέπουμε :) ;)
Εσύ τι στοχεύεις;
Συγχαρητηρια για τα μόρια σου . Η δημοσιογραφία θα δεις ότι έχει μεγάλο ενδιαφέρον και αρκετές επαγγελματικές προοπτικές . Εγώ Νομική θέλω και δεύτερη επιλογή έχω βάλει το Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης ΕΚΠΑ .. Καλή επιτυχία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokara4ever

Νεοφερμένος

Ο paokara4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Τυχερό (Έβρος). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
SOOOOOOSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Με 18.336 περνάω Νομική ΕΚΠΑ?????????
Η θα καταλήξω σε καμμιά Ψυχολογία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John_07

Νεοφερμένος

Ο John_07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
SOOOOOOSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Με 18.336 περνάω Νομική ΕΚΠΑ?????????
Η θα καταλήξω σε καμμιά Ψυχολογία?

Λογικα ναι. :):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokara4ever

Νεοφερμένος

Ο paokara4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Τυχερό (Έβρος). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Το ελπίζω, αλλά τι λένε οι εκτιμήσεις?
Μετά από τόσο κόπο και διάβασμα το θεωρώ αδιανόητο να καταλήξω σε κατώτερη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgalicious97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgalicious97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 281 μηνύματα.

t.m.n.x

Νεοφερμένος

Η t.m.n.x αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Το ελπίζω, αλλά τι λένε οι εκτιμήσεις?
Μετά από τόσο κόπο και διάβασμα το θεωρώ αδιανόητο να καταλήξω σε κατώτερη σχολή.

Η Νομική Αθηνών εκτιμάται στα 18.200.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgalicious97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgalicious97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Το ελπίζω, αλλά τι λένε οι εκτιμήσεις?
Μετά από τόσο κόπο και διάβασμα το θεωρώ αδιανόητο να καταλήξω σε κατώτερη σχολή.

Κατωτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john97

Νεοφερμένος

Ο john97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Το ελπίζω, αλλά τι λένε οι εκτιμήσεις?
Μετά από τόσο κόπο και διάβασμα το θεωρώ αδιανόητο να καταλήξω σε κατώτερη σχολή.
Σίγουρα μέσα εισαι αλλα και η ψυχολογια γαματη ειναι!! don't worry!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εγώ λέω δεν περιμένεις καλύτερα να βγουν οι βάσεις; Μην πέσει το ΑΠΘ και ψάχνεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Σύμφωνα με τις εκτιμήσεις, είμαι 200-300 μόρια κάτω από την Πληροφορική ΑΠΘ και 150-300 μόρια πάνω από την Πληροφορική ΟΠΑ. Η συμβουλή σας είναι να πάω Αθήνα για σπίτι ή να περιμένω;
Κοίτα, 200 απόκλιση από την εκτίμηση δε θεωρούνται πολλά. Το πιθανότερο είναι αυτό της εκτίμησης, αλλά δε μπορεί να στο εξασφαλίσει κάποιος. Οι εκτιμητές λένε για +-150, αλλά στην πράξη δεν το βλέπω. Μπορεί να είναι 200, 300 δε ξέρεις.
Προσωπικά αποφάσισα να πάω Αθήνα πριν τις βάσεις έχοντας 400-600 μόρια πάνω από τις εκτιμήσεις, και ακόμη το φοβάμαι και λίγο. Πέρυσι οι αποκλίσεις εκτίμησης-βάσης για τη σχολή μου ήταν στο 50-200 οι περισσότερες. Απλά είμαι 33 μόρια κάτω από τη περσινή βάση ΜΜ ΕΜΠ οπότε είπα να πάω, γιατί πιστεύω δεν είναι δυνατό να μην πέσει τουλάχιστον τόσο. Το ρίσκο βέβαια παραμένει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgalicious97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgalicious97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
True dat.. αλλά είσαι χαλαρά μέσα! Όπως και να 'χει, καλά αποτελέσματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva097

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eva097 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
SOOOOOOSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Με 18.336 περνάω Νομική ΕΚΠΑ?????????
Η θα καταλήξω σε καμμιά Ψυχολογία?
Σίγουρα περνάς , αλλά γιατί να καταλήξεις στην ψυχολογία ; Υπάρχει και η Νομική ΑΠΘ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγγραφες μεσω internet; :hmm:
Νομίζω και πέρυσι ίσχυε αυτό. Έμπαινες στο πανεπιστήμιο, καταχωρούσες τα στοιχεία σου και μετά πήγαινες αυτοπροσώπως στο πανεπιστήμιο με τα δικαιολογητικά για να οριστικοποιηθεί η εγγραφή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Νομίζω και πέρυσι ίσχυε αυτό. Έμπαινες στο πανεπιστήμιο, καταχωρούσες τα στοιχεία σου και μετά πήγαινες αυτοπροσώπως στο πανεπιστήμιο με τα δικαιολογητικά για να οριστικοποιηθεί η εγγραφή σου.

Σε ορισμενα πανεπιστημια,δε γνωριζω σε ποια..δεν ισχυε για ολους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daniel77

Νεοφερμένος

Ο daniel77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους! Μιας και πιστεύω ότι πολλοί από εδώ μέσα θα έχουν δηλώσει τη σχολή στην οποία φοιτώ (ΗΜ&ΤΥ Πάτρας) θέλω να πιστεύω ότι ρίξατε μια ματιά στον οδηγό σπουδών πριν υποβάλλετε το μηχανογραφικό. Θα ισχύσει όριο δήλωσης μαθημάτων από φέτος κάτι το οποίο καθιστά τη σχολή ακόμα πιο απαιτητική, αλλά σε καμμία περίπτωση "παλούκι" όπως πολλούς θα ακούσετε να την αποκαλούν. Αυτό που χρειάζεστε (όπως και σε όλες τις πολυτεχνικές σχολές) είναι να πάρετε τη σχολή στα σοβαρά εξ'αρχής χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δε θα ζήσετε και τη φοιτητική ζωή.

Καλή επιτυχία σε όλους σας και ο καθένας ας περάσει εκεί που είναι το καλύτερο για αυτόν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
1)η προθεσμία υποβολής των ΜΔ έχει λήξει
2)αλίμονο σ' όποιον δεν κοίταξε ούτε τους οδηγούς σπουδών των σχολών που δήλωσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαριλένα1997

Νεοφερμένος

Η Μαριλένα1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Καλημερα και καλο μηνα σε ολους τους μελλοντικους φοιτητες που αγωνιουν!Αυτος ο μηνας ελπιζω να ειναι ο μηνας μας... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Καλό μήνα και καλά αποτελέσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.

Αννα17

Νεοφερμένος

Η Αννα17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Καλημερα και καλο μηνα σε ολους τους μελλοντικους φοιτητες που αγωνιουν!Αυτος ο μηνας ελπιζω να ειναι ο μηνας μας... :)
Και εγω αυτό θέλω να πιστεύω !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top