Συγκατοίκηση στα φοιτητικά χρόνια ή όχι;

annapav.kal

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Stella πες μου λιγο,τι σπιτι νοικιασες κ με τι ενοικιο please!!!

ενδιαφερεσαι κι εσυ για σπιτι στη θεσσαλονικη ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
"Μοναχός σου χόρευε και όσο θέλεις πήδα"

...ο λαός είναι σοφός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
ενδιαφερεσαι κι εσυ για σπιτι στη θεσσαλονικη ε?
yeah!ε και πρεπει να δουμε λιγο τι παιζει!κ εσυ?τι σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Καλα πρωτου βγουν οι βασεις και γνωριζετε σιγουρα που περνατε κλεινετε σπιτι και δινετε προκαταβολες?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Καλα πρωτου βγουν οι βασεις και γνωριζετε σιγουρα που περνατε κλεινετε σπιτι και δινετε προκαταβολες?:P
Καλυτερα να δωσουμε μια προκαταβολη παραπανω ρε συ κ ας την χασουμε για λιγα μορια τη σχολη παρα να τρεχουμε τελευταια στιγμη.αλλωστε δεν πανε ολοι απο τωρα,συνηθως πανε λιγο πριν βγουν οι βασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kvgreco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 256 μηνύματα.

annapav.kal

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
yeah!ε και πρεπει να δουμε λιγο τι παιζει!κ εσυ?τι σχολη?

παιδαγωγικα θελω κι ελπιζω να τα πιασω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Εγώ την είχα πατήσει πριν 3 χρόνια με το θέμα αυτό. Είχα κλείσει στη Θεσσαλονίκη σπίτι (ευτυχώς σε γνωστό οπότε δεν είχα τραβήγματα) και την έχασα για λίγα μόρια τη σχολή, ενώ όλοι έλεγαν για μείωση λόγω Μαθηματικών Κατ. Οπότε κατέληξα Αθήνα να τρέχω ξανά για σπίτι. Τουλάχιστον κλείστε εισιτήρια(μην τα αγοράσετε) αν πρόκειται να πάτε κάπου π.χ. με αεροπλάνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Αχ παιδια συγνώμη που άργησα να απαντήσωωωωω!!!Λοιπόν!!Στη θεσνικη γίνεται χαμος απο φοιτητες με αποτέλεσμα να τους εκμεταλλεύονται οι μεσιτες πολύ άγρια!!!Σπιτια σε καινούριες οικοδομές κοντα στα πανεπιστήμια κάνουν 450 και πάνω...Πολυ ακριβά κατα τη γνώμη μου...Τα παλιά είναι σε άλλη φάση...δε βλέπονται...υπάρχουν οικοδομές 40 χρονων χωρις ασανσερ που νοικιάζεται ο 6ος οροφος...μα καλα για κοροιδα μας περναν??????????Λοιπον...πολλοι άρχισαν να ψάχνουν ήδη και η κατασταση θα είναι απελπιστική τον Αυγουστο...Οι μεσιτες λενε κλειστε το γιατι μου το ζηταν και απο αλλου...όλα υπο πιεση δηλαδη...και αν εισαι κοπελα κοιτας και άλλα πράγματα...οπως π.χ να μην ειναι πρωτος όροφος γιατι πηδαν απο το μπαλκονι κ.α.Γενικα η θεσνικη κουνηθηκε απο ένα σεισμο...ποιος ρισκάρει και νοικιάζει σε ένα παλιο σπίτι????Αστα παιδια αστα....
-----------------------------------------
παιδαγωγικα θελω κι ελπιζω να τα πιασω....


Ελα θεσαλονικη και άρχισε το ψάξιμο δεν υπάρχει περιπτωση να χάσεις τη σχολη...Καμια όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ακουω οτι ψαχνουν σπιτια απο τωρα κλπ... Καλα πως ειναι σιγουροι, ειδικα φετος; Εκτος κι αν εχουν βγαλει 1000+ μορια παραπανω απο τη σχολη, που ποσοι θα 'ναι αυτοι; :P Εγω ειμαι πολυ οριακα για τις σχολες που με ενδιαφερουν, οποτε δεν μπορω να ξερω που θα περασω. Και ειδικα φετος που ακουγονται ολα αυτα για τρελες ανοδους στις υψηλοβαθμες κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Ακουω οτι ψαχνουν σπιτια απο τωρα κλπ... Καλα πως ειναι σιγουροι, ειδικα φετος; Εκτος κι αν εχουν βγαλει 1000+ μορια παραπανω απο τη σχολη, που ποσοι θα 'ναι αυτοι; :P Εγω ειμαι πολυ οριακα για τις σχολες που με ενδιαφερουν, οποτε δεν μπορω να ξερω που θα περασω. Και ειδικα φετος που ακουγονται ολα αυτα για τρελες ανοδους στις υψηλοβαθμες κλπ...


Ελα ρε συ 1 Αυγουστου αδειαζει το σπιτι...Στις 22 θα το νοικιαζες...τι διαφορα έχει...για 20 μέρες???Ειμαι 350 μορια πανω κ αν δε περασω δεν έγινε και κατι θα παω στην κομοτηνη απλά θέλω να έχω τη σιγουριά ενος σπιτιου για να παω ησυχα διακοπές...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arximidis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arximidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Καλυτερα να δωσουμε μια προκαταβολη παραπανω ρε συ κ ας την χασουμε για λιγα μορια τη σχολη παρα να τρεχουμε τελευταια στιγμη.αλλωστε δεν πανε ολοι απο τωρα,συνηθως πανε λιγο πριν βγουν οι βασεις.



Καλα κανεις και εισαι προνοητικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Καλα κανεις και εισαι προνοητικη!
Α ναι ρε συ 351 παραπανω απο περυσι εχω ε και αυτα για τις τρελες ανοδους δεν τα πολυπιστευω.αντε κ αμα ανεβει τοσο τι να κανουμε,παω γιαννενα κ βρισκω σπιτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annapav.kal

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Α ναι ρε συ 351 παραπανω απο περυσι εχω ε και αυτα για τις τρελες ανοδους δεν τα πολυπιστευω.αντε κ αμα ανεβει τοσο τι να κανουμε,παω γιαννενα κ βρισκω σπιτι.

εγω ειμαι 491 μορια πανω απ τη σχολη μου αλλα ο πατερας μου δε θελει να το ρισκαρει....τι να τον κανεις??αυτος εχει τα λεφτα...κι εγω ηθελα να παω απ τα μεσα ιουλιου....alexia ποσα χρηματα εδωσες?εννοω προκαταβολη και ενοικιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
εγω ειμαι 491 μορια πανω απ τη σχολη μου αλλα ο πατερας μου δε θελει να το ρισκαρει....τι να τον κανεις??αυτος εχει τα λεφτα...κι εγω ηθελα να παω απ τα μεσα ιουλιου....alexia ποσα χρηματα εδωσες?εννοω προκαταβολη και ενοικιο..


πρεπει να βάλεις 2 ενοικια και ένα να τρεχει για να κλεισεις σπιτι...δλδ αν δεν περασεις εκει που εκλεισες σπιτι χανεις γυρω στα 700 ευρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annapav.kal

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
πρεπει να βάλεις 2 ενοικια και ένα να τρεχει για να κλεισεις σπιτι...δλδ αν δεν περασεις εκει που εκλεισες σπιτι χανεις γυρω στα 700 ευρω...

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!ομως μαλλον θα παω θεσσαλονικη λιγο πριν βγουν οι βασεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rafita

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rafita αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
σίγουρα κάποιοι από εμάς θα συγκατοικήσουμε στην φοιτητική μας ζωή....γράψτε μου κανόνες/όρους/ιδέες και λύσεις/προυποθέσεις για μία ιδανική συγκατοίκηση! ποιοί όροι κατά τη γνώμη σας πρέπει να τεθούν από την αρχή;; μέχρι ποιό σημείο πρέπει να υποχωρούμε και πότε να πατήσουμε πόδι;; τί δε θα ανεχόσασταν από τον/την συγκάτοικο;; ευχαριστώ εκ των προτέρων! :):thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
σίγουρα κάποιοι από εμάς θα συγκατοικήσουμε στην φοιτητική μας ζωή....γράψτε μου κανόνες/όρους/ιδέες και λύσεις/προυποθέσεις για μία ιδανική συγκατοίκηση! ποιοί όροι κατά τη γνώμη σας πρέπει να τεθούν από την αρχή;; μέχρι ποιό σημείο πρέπει να υποχωρούμε και πότε να πατήσουμε πόδι;; τί δε θα ανεχόσασταν από τον/την συγκάτοικο;; ευχαριστώ εκ των προτέρων! :):thanks:


εγω το παλεψα να βρω συγκατοικο και τιποτα...ολοι θελουν μονοι τους...εχω ανοιξει παρομοιο θεμα αν θες μπεις να δεις τι μου εχουν γραψει ολοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1mariakos1

Νεοφερμένος

Ο 1mariakos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
παιδια εγω ειμαι της αποψης οτι ο καθε φοιτητης θα πρεπει να εχει το δικο του χωρο..σιγουρα απο οικονομικη αποψη συμφερει,ομως υπαρχουν πολλα προβληματα στη συγκατοικηση..κ ενα απο τα πιο απλα ειναι οτι αν δεν εχετε τις ιδιες παρεες,αν εσυ πχ. θα θες να μεινεις μονος/η κ ο συγκατοικος σου θελει να φερει την παρεα του σπιτι..επισης θελει τρελες υποχωρησεις για να μην τσακωνεστε για χαζομαρες.εγω μια αποψη σας ειπα..απο κει κ περα..στο δικο σας χερι ειναι:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top