Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καποια στιγμη διαβαζα το οσα αντεξει η ψυχη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Areti91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
The Namesake - Jhumpa Lahiri



Τέλειο!!

Έχει βγει και σε ταινία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Κάπου ν'ανήκεις-Φ.Μανδηλαράς


Με αφορμή μια "Πρόσφατη" συνάντηση με τον συγγραφέα στο σχολείο, αφού ξεκαθάριζα τα πράγματα βρήκα την περιγραφή του και το δανείστηκα.. Πάρα πολύ ωραίο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna123

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Κάπου ν'ανήκεις-Φ.Μανδηλαράς


Με αφορμή μια "Πρόσφατη" συνάντηση με τον συγγραφέα στο σχολείο, αφού ξεκαθάριζα τα πράγματα βρήκα την περιγραφή του και το δανείστηκα.. Πάρα πολύ ωραίο. :)

''μήπως να μάθεις φίλε μου σε εσένα να ανήκεις;
μήπως αυτά είναι τελικά τα χρώματα της νίκης;''
πολύ καλό βιβλίο,συμφωνώ!

Εδώ και αρκετό καιρό, όποτε βρίσκω χρόνο, διαβάζω τον Αλχημιστή!
και μπορώ να πω πως μου αρέσει πολύ!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
''μήπως να μάθεις φίλε μου σε εσένα να ανήκεις;
μήπως αυτά είναι τελικά τα χρώματα της νίκης;''
πολύ καλό βιβλίο,συμφωνώ!

Ναι, αυτό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Denethor

Νεοφερμένος

Ο Denethor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Λοιπον ....διαβαζω το βιβλιο που πηρα στη μαμα μου για τα γενεθλια της ...Η αληθεια ειναι πως μου αρεσει παρα πολυ :)

Μια ιστορία έρωτα στο αποικιοκρατούμενο Βιετνάμ των αρχών του 20ού αιώνα.
Ο Νταν Νγκουγιέν είναι επτά χρονών όταν τον παντρεύουν με τη Βεν, είκοσι χρόνια μεγαλύτερή του. Η Βεν φροντίζει τον Νταν περισσότερο σαν μητέρα παρά σαν σύζυγος, ώς την ημέρα που ο μικρός γίνεται μάρτυρας του αποκεφαλισμού του πατέρα του από τον πανίσχυρο δικαστή Τοάν. Για να τον προστατέψει ο Βεν, τον κρύβει σαν υπηρέτη μέσα στο σπίτι του ίδιου του Τοάν. Εκεί, σιγά σιγά, ο νεαρός ερωτεύεται με πάθος την όμορφη εγγονή του δικαστή, την Τάι Μέι.
Μετά από πολλά χρόνια, ο Νταν, επίσημος κεντητής των ανακτόρων, και η Τάι Μέι, χορεύτρια της αυτοκρατορικής όπερας, ξανασυναντιούνται.
Τι θ΄ απογίνει ο έρωτάς τους; Τι μέλλον μπορεί να έχει; Θα επιζήσει, ή θα τον πνίξουν τελικά η έχθρα και το μίσος των οικογενειών τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Αφού τέλειωσα το Art of War, άρχισα το Casseroles et éprouvettes του Hervé This :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhosYourDaddy

Νεοφερμένος

Ο WhosYourDaddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
θα αρχισω καποια στιγμη το sherlock
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El_Greko

Νεοφερμένος

Ο El_Greko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Το χρονικο του χρονου.Stephen Hawking.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Δον Κιχώτη απο Θερβάντες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Οn the Road-Jack Kerouac
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Για ποιο λόγο τη διαβάζει ο κόσμος;Πραγματικά απορώ!

μου αρεσε πολυ το σπιτι διπλα στο ποταμι και ειπα να διαβασω και αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
https://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSckH8-PlOzHw-laRfWJ7lS10LU-uSWP9dkty8U5JdQy7qo9lvX

βασίσου πάνω μου-χόρχε μπουκάι
πραγματικά μαρέσουν πάρα πολύ τα βιβλία του

εχω διαβσει πολλα βιβλια του Μπουκαι.... Ειναι ολα ψυχολογικου περιεχομενου και μου αρεσει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Η Νέα Ολιστική Βοτανοθεραπεία - David Hoffmann
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ρε τι εχετε παθει ολοι με αυτη τη Λενα Μαντα;
Δεν εχω διαβασει ποτε βιβλιο της αλλα μια φορα ετυχε να την πετυχω στη Μενεγακη....πολυ ψωναρα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ρε τι εχετε παθει ολοι με αυτη τη Λενα Μαντα;
Δεν εχω διαβασει ποτε βιβλιο της αλλα μια φορα ετυχε να την πετυχω στη Μενεγακη....πολυ ψωναρα!!!
ειναι μεχρι να κυκλοφορησω το δικο μου βιβλιο. Μετα μονο εμενα θα διαβαζετε :P :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top