TOEIC

EleNouzZz

Νεοφερμένος

Η EleNouzZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
εχει δωσει κανενας σας TOEICH? σκεφτομαι να δοκιμασω
αυτο..ειναι αντιστοιχο με το lower michigan?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παολίτσα

Νεοφερμένος

Η Παολίτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
εχει δωσει κανενας σας TOEICH? σκεφτομαι να δοκιμασω
αυτο..ειναι αντιστοιχο με το lower michigan?
ειχε δωσει ο πατερασ μου Τoeic.oxι ακριβωσ..εχει ερωτησεισ και αναλογα το επιπεδο που θα πιασεισ θα παρεισ και το αντιστοιχο πτυχιο..για παραδειγμα αν πιασει πανω απο 200 περνεισ lower ..αν πιασεισ πανω απο 350..λεμε τωρα(ειναι ψευτικοι οι αριθμοι) παιρνεισ profiecency..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
εχει δωσει κανενας σας TOEICH? σκεφτομαι να δοκιμασω
αυτο..ειναι αντιστοιχο με το lower michigan?


είναι ένα τέστ το οποίο έχει 100 ακουστικές και 100 multiple-choice ερωτήματα... τώρα ανάλογα με τον βαθμό που θα πιάσεις,σε κατατάσει σε κάποιο επίπεδο. Για αναλυτικότερες πληροφορίες www.hau.gr... α! δεν έχει ουτε έκθεση ούτε προφορικά. πάντς είναι ένα ''γρήγορο'' πτυχίο(στην Θεσσαλονίκη είναι κάθε βδομάδα (Αθήνα δεν ξέρω), κυρίως για ενήλικες,οι οποιοι το χρει'αζονται πολυ άμεσα:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleNouzZz

Νεοφερμένος

Η EleNouzZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
ναι ομως ειναι το ιδιο'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
παιδια μην ακουω οτι να ναι!!! το toeic ειναι ενα τεστ αξιολογησης!!!!!! αυτο σημαινει οτι αν πετυχεις καποιο σκορ δειχνει μονο το επιπεδο γνωσεων.... δν παιρνεις κανενα πτυχιο... κυριως ειναι για τους ενηλικους που δν εχουν lower κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Nαι..αν πχ πετύχεις βαθμό λοουερ στο toeic, μετράει το ίδιο με το michigan ecce,cambridge fce και όλα τα πτυχία β2

είναι ένα τέστ το οποίο έχει 100 ακουστικές και 100 multiple-choice ερωτήματα... τώρα ανάλογα με τον βαθμό που θα πιάσεις,σε κατατάσει σε κάποιο επίπεδο. Για αναλυτικότερες πληροφορίες www.hau.gr... α! δεν έχει ουτε έκθεση ούτε προφορικά. πάντς είναι ένα ''γρήγορο'' πτυχίο(στην Θεσσαλονίκη είναι κάθε βδομάδα (Αθήνα δεν ξέρω), κυρίως για ενήλικες,οι οποιοι το χρει'αζονται πολυ άμεσα:no1:

παιδια μην ακουω οτι να ναι!!! το toeic ειναι ενα τεστ αξιολογησης!!!!!! αυτο σημαινει οτι αν πετυχεις καποιο σκορ δειχνει μονο το επιπεδο γνωσεων.... δν παιρνεις κανενα πτυχιο... κυριως ειναι για τους ενηλικους που δν εχουν lower κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Nαι..αν πχ πετύχεις βαθμό λοουερ στο toeic, μετράει το ίδιο με το michigan ecce,cambridge fce και όλα τα πτυχία β2


ναι αλλα δ παιρνεις κανενα χαρτι !!!!:mad::mad: επισης το εν λογω πτυχιο εχει ισχυ μονο 2 χρονια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Letta

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Letta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Τελικά τι απ'όλα αληθεύει για το TOEIC ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
εγω που θα δωσω τωρα toeic...αναγνωριζεται οπως τα υπολοιπα πτυχια.
Δεν υπαρχει καμια διαφορα...
Αν παισεις πανω απο 550 παιρνεις lower
Αν πιασεις πανω απο 785 παιρνεις advanced!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
εγω που θα δωσω τωρα toeic...αναγνωριζεται οπως τα υπολοιπα πτυχια.
Δεν υπαρχει καμια διαφορα...
Αν παισεις πανω απο 550 παιρνεις lower
Αν πιασεις πανω απο 785 παιρνεις advanced!

Ε ναι!:D
Και αποτελεσματα παιρνεις σε μια βδομαδα,όπως και το πτυχιο στο στελνουν σε 15 μερες μετα την εκδοση αποτελεσμάτων!
Αααα και πτυχιο θα παρεις,είτε παρεις 268 ειτε 465 αν καταλαβαινετε τι εννοω...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
για το ποσο ισχυει ακουγονται διαφορες φημες...2 χρονια ας πουμε δν ξερω!παντως μη νομιζετε οτι ειναι και τρελα ευκολο γτ ναι μεν το επιπεδο lower το πιανεις ευκολα αλλα απο advanced και πανω ειναι πιο δυσκολο εγω ας πουμε ενω πηρα το κρατικο adnanced στο toeic κοπηκα για ενα λαθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
εγω που θα δωσω τωρα toeic...αναγνωριζεται οπως τα υπολοιπα πτυχια.
Δεν υπαρχει καμια διαφορα...
Αν παισεις πανω απο 550 παιρνεις lower
Αν πιασεις πανω απο 785 παιρνεις advanced!

Κι όμως, ισχύει αυτό που λέει ο Ηλίας, δεν ισχύει για πάνω από 2 χρόνια, μας το είπε η (πρώην, αφού έχω τελειώσει τώρα:P) καθηγήτριά μου στο φροντιστήριο...:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
τι να πεις παντως χαζομαρα...δεν ισχυει το θεμα ευκολιας...τεσπα δεν ξερω αν αξιζει πραγματικα τον κοπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
Για πόσο καιρό είναι το σκορ του TOEIC έγκυρο;
Το σκορ στο TOEIC έχει απεριόριστη ισχύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lazos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lazos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
παιδια το TOEIC αναγνωριζεται κανονικοτατα απο παντου και εχει απεριοριστη ισχυ.
Αναλογος με το σκορ που θα πετυχεις θα παρεις και το αντιστοιχο χαρτι που λεει ποιο επιπεδον σπουδων κατεχεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Απόσπασμα από τη σελίδα της HAU:

How long is the test valid for? (Για το Toeic μιλάει)


The test is valid indefinitely - at least for as long as your level of English proficiency remains the same. You can always re-sit for the test in case your level has increased or declined.




Τα συμπεράσματα δικά σας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos_p

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Παιδιά έχω μπερδευτεί!!! Γιάτι να ξεσκηζόμαστε να πάρουμε Cambridge και Michigan lowers ενώ υπάρχει το toeic? Εγώ προσωπικά έχω πάρει lower (όχι του toeic) και αναρωτιέμαι..γιατί να δίνουμε τα υπόλοιπα..
Μία φίλη μου στο φροντηστήριο της ΟΛΑ τα παιδιά του επιπέδου Β2 θα πάνε να δώσουνε michigan και toeic!!!! Μου είπε πως τους είπαν πως είναι ένα καινούργιο δίπλωμα χωρίς προφορικά και έκθεση!!!! (που αυτό ΔΕΝ ισχύει φυσικά γιατί το τοικ είναι εδώ και κάτι χρόνια!!!)
Υπάρχει διαφορά ανάμεσα στο toeic και στα άλλα σε θέματα ισχύης? Δλδ αύριο μεθαύριο πάω εγώ με το fce και η φίλη μου με toeic (σε επίπεδο lower) σε μία δουλειά το ίδιο θα μετρήσει?

Αχ έχει περάσει αρκετός καιρός και δεν έχω λάβει μια απάντηση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drovios

Νεοφερμένος

Ο drovios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 103 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Απαντησα στο αλλο.
Δεν εχει ημερομηνια ληξης το συγκεκριμενο, και αναγωριζετε στον εργασιακο χωρο οχι για σπουδες εξω μεχρι και το πολυ καλα, (ουτε αγγλικες λεξει δεν επιτρεπει το μοντ).

200 ερωτησεις απο τον εργασιακο χωρο 100 ακουστικες 100 αναγνωσης.
Για να δειτε τι μπορειτε να πιασετε δοκιμαστε να βρετε καποια τεστ που υπαρχουν στο ιντερνετ δωρεαν.
Και αν σας φαινετε ευκολο μπορειτε ανα πασα στιγμη να δωσετε τα 155 Ευρω και να πατε να εξεταστειτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Και επίσης εχουμε τα αποτελεσματα σε 5 εργασιμες μερες.Και σε 10 εργασιμες μετα τα αποτελεσματα σου στέλνεται και το πτυχιο σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
και που μπορουμε να βρουμε διαθεσιμα δωρεαν τεστ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top