Κολλέγιο στην Αθήνα με τμήμα Βιοϊατρικων Επιστημών;

beckyy

Νεοφερμένος

Η beckyy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παιδιά ξέρετε κανένα καλό Κολλέγιο εδώ στην Αθήνα με τμήμα Βιοϊατρικων επιστημών ; (είχα βρει πριν ένα χρόνο αλλά δεν έχω βρει που το είχα αποθηκεύσει)
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Παιδιά ξέρετε κανένα καλό Κολλέγιο εδώ στην Αθήνα με τμήμα Βιοϊατρικων επιστημών ; (είχα βρει πριν ένα χρόνο αλλά δεν έχω βρει που το είχα αποθηκεύσει)
Μήπως το Μητροπολιτικό κολέγιο ή το Deree? Ακούω και για τα δύο καλά λόγια.
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Ταπεινη μου γνωμη τα κολλεγια δεν ειναι η καλυτερη λυση για τετοια επαγγελματα διοτι υπαρχει θεμα με τις αδειες ασκησεως επαγγελματος.Τι θες να σπουδασεις ακριβως?
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Παιδιά ξέρετε κανένα καλό Κολλέγιο εδώ στην Αθήνα με τμήμα Βιοϊατρικων επιστημών ; (είχα βρει πριν ένα χρόνο αλλά δεν έχω βρει που το είχα αποθηκεύσει)
Θα δώσεις που θα δώσεις τόσα λεφτά σε κολέγιο, γιατί να πας να σπουδάσεις κάτι που δεν έχει άμεση απορρόφηση στην αγορά εργασίας; Στην καλύτερη θα πας να δουλέψεις σε ένα μικροβιολογικό εργαστήριο και να κάνεις αιμοληψίες και αναλύσεις, με βασικό μισθό. Για έρευνα δε το συζητώ, μάστερ και PhD σε ελληνικό ΑΕΙ δε θα μπορείς να κάνεις λόγω κολεγίου, άρα θα δώσεις τα τριπλά για να τα κάνεις αυτά ιδιωτικά. Στην Ελλάδα τουλάχιστον που βλέπω τους απόφοιτους αντίστοιχων τμημάτων από ΑΕΙ τι κάνουν.
Τα προπτυχιακά στα κολέγια είναι περίπου 6500 το χρόνο τα δίδακτρα. Πήγαινε στη Ρουμανία για ιατρική, 5000 το χρόνο τα δίδακτρα και χαμηλότερο κόστος ζωής και αγγλόφωνα πανεπιστήμια. Όταν τελειώσεις, σε λιγότερο χρόνο θα κάνεις απόσβεση τα χρήματα που έδωσες.
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Επιλεγουμε ΙΕΚ για τεχνικα επαγγελματα,Κολλεγια για διοικητικα επαγγελματα και Δημοσια ΑΕΙ για Θετικες επιστημες-Επαγγελματα που βγαζουν επιστημονες-Αδεια Ασκησεως.
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.

beckyy

Νεοφερμένος

Η beckyy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Κατάλαβα...
Να πω την αλήθεια δεν ξέρω τι θέλω να σπουδάσω ακριβώς, μ'αρέσει πολυ ο, τι σχετίζεται με έρευνα οπότε γι'αυτό μου πρότειναν κάποιοι γνωστοί τις Βιοϊατρικες επιστήμες, έψαξα το προγραμμα σπουδών μ'άρεσε οπότε γι'αυτό την επέλεξα και ιδικά για τις κατευθύνσεις που έχει
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top