Γενικό -  Eίναι λογικό να ξεχνάω τα πάντα;

Vilma Flintstone

Νεοφερμένος

Η Βίλμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
ειδικα στην ιστορια :what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
αγάπη μου εγώ ξεχνάω τα πάντα. η μνήμη μου είναι χειρότερη και από του ψαριού. τώρα θα μου πεις τι δουλειά έχω στη θεωρητική, αλλά το παλεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

regginaki

Νεοφερμένος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
εννοεις τα μαθαινεις καλαα και μετα απο καμια 2 βδομαδες δε τα θυμασαι με την ιδια λεπτομερια?γιατι και γω την ιδια απορια εχω και μενα μ συμβαινει και δε ξερω αν ειναι λογικο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
κακά τα ψέματα χωρίς πολλές επαναλήψεις δεν πάμε πουθενά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Eίναι λογικό να τα ξεχνάτε,δεν είναι και λίγα! Μέχρι το τέλος θα νομίζετε ότι δεν θυμάστε τίποτα,αλλά όταν έρθει η ώρα θα σας έρθουν σίγουρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
παιδια η ιστορια θελει διαρκεις και συνεχεις επαναληψεις!!!! ετσι μαθαινεται μονο... εγω ειχα τελειωσει την υλη μεσα φεβρουαριου.. και μετα ολο επαναληψεις εκανα....συνολικα την εβγαλα 4 φορες επαναληπτικα..
επαναληψη και παλι επαναληψη.... θα ξυπνατε στον υπνο σας και θα λετε απ εξω κεφαλαια στο τελος..:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Επαναληψεις παιδια, τοσες φορες που θα τα κανουμε επαναληψη θα τα μαθουμε στο τελος! Εγω θυμαμαι σχεδον ολο το αγροτικο, και σχεδον ολα τα πολιτικα που τα εγραψα την προηγουμενη δευτερα! Και θα ξαναγραψω 20 σελιδες στο σχολειο, και μετα ξανα τα Χριστουγεννα στο φροντιστηριο οτι εχουμε κανει, και μετα ξανα επαναληψεις... βγαινουν ανετα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marouska

Νεοφερμένος

Η marouska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
εγω στην ιστορια εχω καταλαβει οτι θελει πολυ επαναληψη,και την βγαζω,ενταξει.το γνωστο ομως η εισαγωγη μου καθεται στον λαιμο.και εχει και συντελεστη 1,2....την κατσαμε τη βαρκα.:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
εγω στην ιστορια εχω καταλαβει οτι θελει πολυ επαναληψη,και την βγαζω,ενταξει.το γνωστο ομως η εισαγωγη μου καθεται στον λαιμο.και εχει και συντελεστη 1,2....την κατσαμε τη βαρκα.:'(

νομιζω 1,3 ειναι..! καλα οντως η εισαγωγη του Αριστοτελη πχ ειναι αθλια..! μονο ενα κομματι ειναι καπως ευκολο και πιο νορμαλ γραμμενο :Ρ αυτος που την εγραψε πια..τι οιστρο ειχε ο ατιμος..!σε 10 γραμμες καθεται και λεει αλλα κι αλλα..αντι να πει γεννηθηκε τοτε και πεθανε τοτε λεει πρωτοειδε το φως του ηλιου και μπλα μπλα μπλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.

marouska

Νεοφερμένος

Η marouska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
νομιζω 1,3 ειναι..! καλα οντως η εισαγωγη του Αριστοτελη πχ ειναι αθλια..! μονο ενα κομματι ειναι καπως ευκολο και πιο νορμαλ γραμμενο :Ρ αυτος που την εγραψε πια..τι οιστρο ειχε ο ατιμος..!σε 10 γραμμες καθεται και λεει αλλα κι αλλα..αντι να πει γεννηθηκε τοτε και πεθανε τοτε λεει πρωτοειδε το φως του ηλιου και μπλα μπλα μπλα..
χιχι...ωωωχ,για γελια και για κλαματα ειναι η κατασταση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Εμ άμα αγχώνεσαι και φοβάσαι μήπως τα ξεχάσεις το πιθανότερο είναι να συμβεί κιόλας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maryactr

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Πω.. ρε παιδιά τι μου θυμίσατε... Ιστορία, Αρχαία.. επαναλήψεις...!! (Σαν ένα κακό όνειρο τα θυμάμαι...!!!) Πάντως μην αγχώνεστε ως προς το θέμα "τα ξέχασα όλα".. Έτσι και μάθεις Ιστορία ας πούμε το αγροτικό μια φορά και καλή, το πεις σε κάποιον, το γράψεις σε διαγώνισμα και κάνεις και τις επαναλήψεις σου όταν έχεις ευκαιρία είσαι ΟΚ... Κι αυτό ισχύει για όλα τα μαθήματα..

Πάντως όλο αυτό που περνάτε φέτος (το περάσαμε και εμείς πέρσι και τα χουμε πρόσφατα οπότε ΣΑΣ ΝΟΙΏΘΟΥΜΕ!) μπορεί να φαίνεται βουνό αλλά αν προσπαθήσεις και θέλεις θα σου βγει σε καλό.. Καλή συνέχεια, καλό κουράγιο και φυσικά ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
ειδικα στην ιστορια :what:
:DΓεια σου...!!
Λοιπον. Ενα θα σου πω..:xixi:
Αφου μπορεσα εγω να βγαλω την ιστορια αρκετες φορες και να τη μαθω τοτε ειμαι 99% σιγουρη πως μπορεις και εσυ...:no1: αληθεια στο λεω..:D
Αυτο που θυμαμαι απο τις δικες μου ωρες που διαβαζα ιστορια ηταν πολυ κλαμα και αρκετα νευρα στη συνεχεια επειδη δε θυμομουν τιποτα.. Στο φροντηστηριο μια φορα παραλιγο να ζαλιστω απο το αγχος πως δε τα θυμομουν..:xixi:και εχω κλαψει και στο καθηγητη που με εξεταζε απηρες φορες :xixi:
Για εμενα αυτο που λες ειναι απολυτα φυσιολογικο. Μην ανησυχεις ρε συ....:iagree:ολα καλα θα πανε και να δεις που αν κανεις τις απαραιτητες επαναληψεις σου μεχρι το τελος τοτε θα σου βγουν ολα νερακι μολις πας να τα δωσεις..
Εδω βγηκαν ετσι σε εμενα..:P σε εσενα δε θα βγουν?
Καλη σου επιτυχια βρε..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bessy

Νεοφερμένος

Η bessy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Και σε εμενα το ιδιο συμβαινει. Αν σε βολευει προσπαθησε να κανεις και καμια επαναληψη μεσα απο το να τα γραφεις. Νομιζω θα σε βοηθησει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athanasoulini:)

Νεοφερμένος

Η Athanasoulini:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Κοίταξε να δεις,,, ίσως με τις πρώτες αναγνώσεις δεν τα θυμάσαι (λογικό είναι )... Μετά όμως με τις συχνές επαναλήψεις, σου μένουν! Αυτό είναι το μόνο σίγουρο!!! μην τα παρατάς, καλά κουράγια!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ποια Ιστορια ρε σεις,εδω μιλαμε εγω εχω ξεχασει πραγματα και απο τη Βιολογια Γενικης,ενω τα εχω κανει 498492 φορες επαναληψη. :giveup:

Ειναι να τρελαινεσαι δηλαδη.

Κοίταξε να δεις,,, ίσως με τις πρώτες αναγνώσεις δεν τα θυμάσαι (λογικό είναι )... Μετά όμως με τις συχνές επαναλήψεις, σου μένουν! Αυτό είναι το μόνο σίγουρο!!! μην τα παρατάς, καλά κουράγια!!!;)
Αυτο ισχυει παντως,απλα θελει συνεχεια επαναληψεις,ειναι πολυ βασικο αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athanasoulini:)

Νεοφερμένος

Η Athanasoulini:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Ναι έτσι, είναι !!! Και συμφωνώ ... όταν τα έχεις κάνει 100000000 φορές επανάληψη και 1 μόνο 1 λέξη να μην θυμηθείς τρελαίνεσαι!!! ξες τι θελει εκείνη τη στιγμή: ψυχραιμία.... και άγιος ο Θεός!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑngieP.

Νεοφερμένος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Σίγουρα, αυτό που χρειάζεται (και ειδικά στην ιστορία) είναι επανάληψη!!! Κι εγώ έχω πάθει αυτό που λες, αλλά συνήθως στο τέλος της χρονιάς. Άλλες χρονιές πο γράφαμε εξετάσεις στην ιστορία και είχαμε όλη την ύλη τη διάβαζα, αλλά μετά νόμιζα ότι δε θυμόμουν τίποτα!Μα είχα διαβάσει καλά, έλεγα. Αλλά όταν πήγαινα να γράψω έγραφα 20! Ακόμα και φέτος την ίδια εντύπωση έχω, αλλά είμαι αισιόδοξη! Ειδικά φέτος που σαν θεωρητική έχουμε να μάθουμε πολλά πράγματα, είναι λογικό να τα ξεχνάς. Καλό διάβασμα, λοιπόν, και επαναλήψεις! Αυτά τα δύο είναι τα βασικά!Και την ώρα της κρίσης (τις Πανελλήνιες δηλαδή!) θα τα πας μια χαρά!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fly

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 441 μηνύματα.
αν σε καθησυχαζει και εγω το ιδιο ακριβως παθαινω!!!! οτι ειπαν ολοι επαναληψη συνεχεια!!!τι να κανουμε!λιγο εμεινε ακομα!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top