4ο πεδίο από Θεωρητική

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
λοιπον παιδια εχω επιλεξει θεωρητικη κατευθυνση.θα ηθελα να μου πειτε αν με συμφερει να ανοιξω 5ο πεδιο.το ξερω οτι δεν χανω μορια αλλα μηπως θα δυσκολευτω αργοτερα στη σχολη επειδη δε θα εχω το καταλληλο επιπεδο στα μαθηματικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ουφ...


Ποια σχολη στο 5ο πεδιο ομως?? Γιατι δεν ειναι ολες το ιδιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
χμμ με ενδιαφερει το ναυτιλιακων σπουδων,διοικηση επιχειρησεων κ οργανωσησ κ διοικησησ επιχειρησεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Μέχρι να δώσεις εσύ, μπορεί να έχει αλλάξει το σύστημα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Παρ' ολα αυτα οσον αν δεν εχει αλλαξει το συστημα ως τοτε... Σιγουρα θα σου ειναι αρκετα δυσκολα, αν ασχοληθεις με οικονομικες σχολες και δεν το εχεις καθολου ατα μαθηματικα...

Αν παλι απλως δεν ειναι το φορτε σου αλλα εχεις ορεξη για το αντικειμενο σιγουρα μπορεις να τα καταφερεις... Αλλα το μονο σιγουρο ειναι οτι θα ζοριστεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Κοίτα να δεις...Όπως είπε και ο προλαλήσαντας, εξαρτάται από τη σχολή. Υπάρχουν σχολές του 5ου πεδίου που απαιτούν μαθηματικό υπόβαθρο (προαπαιτούμενες γνώσεις Ανάλυσης, Διανυσματικού Λογισμού,Αναλυτικής Γεωμετρίας κλπ) το οποίο αποκτάς μόνο από Θετική ή Τεχνολογική κατ/νση όπως π.χ το Τμήμα Λογιστικής & Χρηματοοικονομικών, το Τμήμα Στατιστικής, Πληροφορικής κλπ. Υπάρχουν και τμήματα που χρειάζονται κάποιες βασικές γνώσεις Άλγεβρας, Στατιστικής και γενικά έχουν λίγα Μαθηματικά στο πρόγραμμα σπουδών τους ή και καθόλου. Δες ποιες σχολές σε ενδιαφέρουν και ψάξε αναλυτικά το πρόγραμμα σπουδών της κάθε μίας και θα δεις ποιες έχουν πολλές "μαθηματικές" απαιτήσεις...:)

Α μάλιστα! Τα τμήματα που αναφέρεις δεν έχουν πολλά Μαθηματικά οπότε δεν νομίζω να αντιμετωπίσεις πρόβλημα εκτός κι αν έχεις πολύ σοβαρές ελλείψεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
ειμαι αρκετα καλη στα μαθηματικα..γραφω ανετα δηλαδη 17....και μου αρεσουν αρκετα....α κι ειμαι 2α λυκειου απλα δεν ξερω πως να αλλαξω την ηλικια.....δεν νομιζω να χει αλλαξει το συστημα μεχρι του χρονου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
ειμαι αρκετα καλη στα μαθηματικα..γραφω ανετα δηλαδη 17....και μου αρεσουν αρκετα....α κι ειμαι 2α λυκειου απλα δεν ξερω πως να αλλαξω την ηλικια.....δεν νομιζω να χει αλλαξει το συστημα μεχρι του χρονου ;)

χαχαχαχαχαχαχαχαχα
τότε ΟΚ!!!

Πάντως και εγώ που είχα Στατιστική σε θεωρητική σχολή, είναι πιο πάνω από το επίπεδο του Λυκείου...Οπότε φαντάσου τι γίνεται στα οικονομικά...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
ειμαι αρκετα καλη στα μαθηματικα..γραφω ανετα δηλαδη 17....και μου αρεσουν αρκετα....α κι ειμαι 2α λυκειου απλα δεν ξερω πως να αλλαξω την ηλικια.....δεν νομιζω να χει αλλαξει το συστημα μεχρι του χρονου ;)
Δεν θα χεις πρόβλημα τότε...
Σιγά μην αλλάξει το σύστημα μέχρι του χρόνου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Δεν θα χεις πρόβλημα τότε...
Σιγά μην αλλάξει το σύστημα μέχρι του χρόνου...
ευχαριστω παντως .κ καλη μας δυναμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
ευχαριστω παντως .κ καλη μας δυναμη
Χαχα... Σε σένα κυρίως που δίνεις...Καλή επιτυχία εύχομαι!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
κοιτα η αληθεια ειναι οτι οι καθηγητες στα μαθηματικα μαθηματα εποικοινωνουν πολυ πιο ανετα με τα παιδια της τεχνολογικης και της θετικης και στα μαθηματα με πληροφορικη περισσοτερο με τα παιδια της τεχνολογικης..................παρολα αυτα πρεπει να πω οτι μερικοι καθηγητες στηριζουν πραγματικα τους φοιτητες και οτι απορια εχουν μπορουν να τους βρουν στο γραφειο τους(οτιδηποτε...ακομη και ποσο κανει 1 και 1....δεν θα σε προσβαλουν ....).......επισης γινονται φροντηστιριακα μαθηματα αλγεβρας για τα παιδια της θεωρητικης κυριως( αν και η αλγεβρα ηταν παντα γενικης παιδιας και η θεωρητικη κατευθυνση δεν τους δικαιολογει...anyway οποιος θελει παει)
απο κει και υστερα...αμα θες οικονομικες σχολες...γιατι να πας θεωρητικη? οτι δεν θα μαθεις στα μαθηματικα απο εκει θα τα μαθεις μαζεμενα μετα....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Για τις σχολές που θες, θεωρώ ότι οι γνώσεις των Μαθηματικών Γενικής Παιδείας αρκούν, οπότε δεν νομίζω να αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
οντως αντε να δουμε..... αποτι πηρε το αυτι μ θα αλλαξει πολυ το συστημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Παιδια σορρυ που θα ειμαι εκτος θεματος αλλα πρεπει να ρωτησω οπωσδηποτε κατι..οποιος ξερει ας μου απαντησει!
γραφω εδω γιατι τουλαχιστον αφορα το 5ο πεδιο...
ειμαι τεχνολογικη και εχω παρει μαθημα επιλογης την οικονομια,και κατα συνεπεια τα μαθηματικα γενικης,το ξερετε οτι αυτα πανε πακετο..
μπορω ετσι να δηλωσω οικονομικες σχολες,το θεμα ομως ειναι αλλο...

θα η8ελα πολυ να δηλωσω γραφιστικη και ΔΥΣΤΥΧΩΣ επειδη ειχα ενα μηχανογραφικο φωτοτυπημενο δεν ειχα δει οτι απαιτειται ειδικο μαθημα...
ξερετε τι γινεται με αυτο? ποτε το δινω,αν θεωρειται μαθημα επιλογης,αν μπορω να το δωσω χωρις να εχω κανει φροντιστηριο? ΕΧΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟ ΔΗΛΩΣΩ ΤΩΡΑ?

ευχαριστω πολυ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
θα η8ελα πολυ να δηλωσω γραφιστικη και ΔΥΣΤΥΧΩΣ επειδη ειχα ενα μηχανογραφικο φωτοτυπημενο δεν ειχα δει οτι απαιτειται ειδικο μαθημα... ξερετε τι γινεται με αυτο? ποτε το δινω,αν θεωρειται μαθημα επιλογης,αν μπορω να το δωσω χωρις να εχω κανει φροντιστηριο? ΕΧΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟ ΔΗΛΩΣΩ ΤΩΡΑ?
Με το πρώτο, κανένα πρόβλημα. Τα ειδικά μαθήματα είναι ανεξάρτητα από το σχολείο. Δηλώνονται τον Φεβρουάριο.
Με το δεύτερο, μεγάλο πρόβλημα. Να δώσεις σχέδιο χωρίς να έχεις κάνει φροντιστήριο, θεωρητικά μπορείς, αλλά στην πράξη δεν νομίζω να είναι δυνατόν να γράψεις έστω ανεκτά χωρίς να έχεις προετοιμαστεί σε φροντιστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
οντως αντε να δουμε..... αποτι πηρε το αυτι μ θα αλλαξει πολυ το συστημα!
Ναι, αλλά δεν αφορά εμάς αυτή η αλλαγή, δυστυχώς... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Παιδια σορρυ που θα ειμαι εκτος θεματος αλλα πρεπει να ρωτησω οπωσδηποτε κατι..οποιος ξερει ας μου απαντησει!
γραφω εδω γιατι τουλαχιστον αφορα το 5ο πεδιο...
ειμαι τεχνολογικη και εχω παρει μαθημα επιλογης την οικονομια,και κατα συνεπεια τα μαθηματικα γενικης,το ξερετε οτι αυτα πανε πακετο..
μπορω ετσι να δηλωσω οικονομικες σχολες,το θεμα ομως ειναι αλλο...

θα η8ελα πολυ να δηλωσω γραφιστικη και ΔΥΣΤΥΧΩΣ επειδη ειχα ενα μηχανογραφικο φωτοτυπημενο δεν ειχα δει οτι απαιτειται ειδικο μαθημα...
ξερετε τι γινεται με αυτο? ποτε το δινω,αν θεωρειται μαθημα επιλογης,αν μπορω να το δωσω χωρις να εχω κανει φροντιστηριο? ΕΧΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟ ΔΗΛΩΣΩ ΤΩΡΑ?

ευχαριστω πολυ!!!
γραφιστικη?μηπως εννοεις ελευθερο σχεδιο ?:hmm::hmm:....η γραφιστικη ειναι σχολη του τεταρου πεδιου αν δεν κανω λαθος:/:(μπορει και του δευτερου) :whistle:....παντως δεν ανηκει στο πεμπτο πεδιο....και δεν εχει σχεση με οικονομικα....οι δηλωσεις εχουν αλλαξει...οσον αφορα την προθεσμια...εμεις ειχαμε δηλωσει επιλεγομενα τους πρωτους 2 μηνες...καπου στον οκτωβρη ...για να δημιουργηθουν και τα τμηματα!και μαλιστα ο διεθυντης μας ελεγε οτι μετα αμα δηλωσουμε επιλεγομενο δεν γινεται να το μετανιωσουμε τον φεβρουαριο γιατι θα εχει στειλει τις καταστασεις!:eek::eek::eek:
για να εισαι σιγουρη ρωτα καλυτερα τον διευθυντη σου.....
ασχετο:...εχω ακουσει οτι τα γραπτα στο σχεδιο διορθωνονται συγκριτικα με τα υπολοιπα....εγω που εριξα μια ματια....νομιζα οτι ειναι ευκολα....παιρνεις ενα χαρακακι και καθαρισες....ομως εκανα λαθος αν σκεφτει κανεις οτι μια φιλη μου που εκανε τα σχεδια με το ματι τουλαχιστον ολοιδια...τελικα εκανε λαθη που δεν τα καταλαβαινει καποιος που δεν ξερει και ...επαιρνε 14αρια!:/::/:
Συνεπως,πιστευω πρεπει να πας φροντιστηριο...3 ωρες την εβδομαδα ειναι νομιζω!:worry::worry:
A και τωρα που το θυμηθηκα....το σχεδιο χρειαζεται να το δωσεις μονο για σχολες οπως η αρχιτεκτονικη(αν οχι η μοναδικη)..αν σε ενδιαφερει το πεμπτο πεδιο....γιατι να το δωσεις?δεν θα σου δωσει ουτε ενα μοριακι αν η σχολη ειναι ασχετη με σχεδιο.....ειναι ρε παιδι μου λες και θες να γινεις φυσικος και περιμενεις να σε βοηθησει το επιλεγομενο μαθημα στα αγγλικα....που δεν εχει σχεση....δεν γινεται αυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Ναι, αλλά δεν αφορά εμάς αυτή η αλλαγή, δυστυχώς... :P

ναι ...και κατι μου λεει οτι θα τα κανουν χειροτερα....φανταζεσαι να μπαινεις στην σχολη που θες και αν δεν τα καταφερνεις να σε διωχνουν?:eek::eek:
ή να διαλεγεις πρωτα το πανεπιστημιακο ή τεχνολογικο ιδρυμα που θες χωρις να διαλεξεις τμημα?
περιεργα.....:hmm::hmm::hmm: πολυ περιεργα μου ακουγονται.....αν και δεν ειμαι σιγουρη οτι καταλαβα καλα τι ακριβως θα κανουν!:whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top