3ο πεδίο και Βιοϊατρική - απορίες

beckyy

Νεοφερμένος

Η beckyy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Είμαι μαθήτρια Β λυκείου , είναι η πρωτη μου φορά εδώ αλλά επειδή έχω μπερδευτεί παρα πολυ και δεν ξρ ακόμη τι θέλω να σπουδάσω. Εχω βρει κάποιες σχολές που με ενδιαφέροουν και θέλω κάποιος να μου πει την διαφορά ανάμεσα στις σχολές ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΒΙΟΪΑΤΡΙΚΗΣ και ΒΙΟΪΑΤΡΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Μηχανικών Βιοιατρικής έχει μπολικά μαθηματικά και προγραμματισμό αν σου αρέσουν καλως!
Αν σου αρέσει η φυσική και η χημεία πήγαινε βιοιατρικων επιστημών
 

beckyy

Νεοφερμένος

Η beckyy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ωραία ευχαριστώ. Επίσης μήπως ξες να μ πεις ή κ άλλος αν ξέρει για την Μοριακή βιολογία και γενετική; μια βλέπω πως έχει μόνο στην Αλεξανδρούπολη κ μια στο ΕΚΠΑ
Εχω μπλέξει τα μπούτια μ γτ θέλω πολυ τη μοριακή βιολογία αλλά με χαλάει το ότι υπάρχει μόνο στην Αλεξανδρούπολη *αν ισχυει αυτο*
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Ωραία ευχαριστώ. Επίσης μήπως ξες να μ πεις ή κ άλλος αν ξέρει για την Μοριακή βιολογία και γενετική; μια βλέπω πως έχει μόνο στην Αλεξανδρούπολη κ μια στο ΕΚΠΑ
Εχω μπλέξει τα μπούτια μ γτ θέλω πολυ τη μοριακή βιολογία αλλά με χαλάει το ότι υπάρχει μόνο στην Αλεξανδρούπολη *αν ισχυει αυτο*
Μόνο Αλεξανδρούπολη έχει γενετική και μοριακή,ειδάλλως βιολογικο ΕΚΠΑ και μετα μεταπτυχιακο στη μοριακή!
Κοίτα νμζ ΕΚΠΑ μόνο βιολογικό γενικό έχει δεν έχει γενετική
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Ότι θες για βιοϊατρικές επιστήμες ρωτά εμένα , είμαι στο τμήμα

πάντως να πω ότι στο τμήμα Θεσσαλονίκης έχει μια κατεύθυνση μόνο Ιατρικά Εργαστήρια
Ενώ Αθήνα που είμαι έχει 5 ( Ιατρικά Εργ , Αισθητική , Οδοντική Τεχνολογία , Ακτινοτεχνολογια , Οπτική )
 

beckyy

Νεοφερμένος

Η beckyy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ότι θες για βιοϊατρικές επιστήμες ρωτά εμένα , είμαι στο τμήμα

πάντως να πω ότι στο τμήμα Θεσσαλονίκης έχει μια κατεύθυνση μόνο Ιατρικά Εργαστήρια
Ενώ Αθήνα που είμαι έχει 5 ( Ιατρικά Εργ , Αισθητική , Οδοντική Τεχνολογία , Ακτινοτεχνολογια , Οπτική )

Τέλεια σ'ευχαριστώ πολυ. Μπορείς να μ πεις με λίγα λόγια πως είναι το τμήμα; είσαι ικανοποιημένη;
Σχετικά με τις κατευθύνσεις πως τις επιλέγεις; σε ποια είσαι; και πως είναι αυτή που είσαι;
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Τέλεια σ'ευχαριστώ πολυ. Μπορείς να μ πεις με λίγα λόγια πως είναι το τμήμα; είσαι ικανοποιημένη;
Σχετικά με τις κατευθύνσεις πως τις επιλέγεις; σε ποια είσαι; και πως είναι αυτή που είσαι;
Μπορείς για λεπτομερείες να δεις τον οδηγό σπουδών και το πρόγραμμα σπουδών στην σελίδα του τμήματος

κατεύθυνση έμμεσα διαλέγεις στο γ εξάμηνο (διαλέγεις 3 επιλογής μαθήματα που αφορούν την κατεύθυνση ) αλλά την τελική επιλογή την κανείς στο δ ( αν τελικά αλλάξεις γνώμη απλά θα χρωστάς τα 3 επιλογής του εξαμήνου της κατεύθυνσης που άλλαξες τελικά , γιαυτο λέω έμμεσα από το γ επιλέγεις )
Εγώ είμαι β ακόμα όποτε δεν ξέρω πως ειναι αλλά είμαι ανάμεσα στην ακτινολογία και τα ιατρικά εργαστήρια

Τώρα υπέχουν μαθήματα που αν εισαι από γελ η αλλά μαθήματα που αν ήσουν επαλ ίσως δυσκολευτείς Αλλά δεν ειναι τίποτα αν διαβάζεις , τα βγάζεις μια χαρά !!! Δεν λέω ότι ειναι εύκολα γιατί δεν θα περάσεις αν είσαι τουρίστας ! Ολα με διάβασμα βγαίνουν
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top