Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

vasilis307

Νεοφερμένος

Ο vasilis307 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
greg οταν λες υψηλοβαθμοι τι ακριβως εννοεις?ποσα μοριαδηλαδη...και δευτερον καποιος που λεει οτι ειδε πολλα κοριτσια με 10% περασαν τα αγωνισματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

v@gi@

Νεοφερμένος

Η βαγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
ναι τ περασαν τ αθληματα πολυ λιγες κοψανε!!!σε ολους εσας με το 10 % σας ευχομαι καλη τυχη γιατι εχετε πολυ ανταγωνισμο!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catherine3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Catherine3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Έαν κανουμε το 10% εχουμε δικαιωμα να δηλωσουμε στο μηχανογραφικο ΜΟΝΟ τις σχολες που ειχαμε δηλωσει και την πρωτη φορα (με το 90%) ή μπορουμε να δηλωσουμε και αλλες???

Δηλαδη αν καποιος δηλωσει την πρωτη φορα σχολες του 2ου και 4ου πεδιου μετα με το 10% μπορει να δηλωσει σχολες του 3ου???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Έαν κανουμε το 10% εχουμε δικαιωμα να δηλωσουμε στο μηχανογραφικο ΜΟΝΟ τις σχολες που ειχαμε δηλωσει και την πρωτη φορα (με το 90%) ή μπορουμε να δηλωσουμε και αλλες???

Δεν υπάρχει κανένας περιορισμός ως προς αυτό. Μπορείς να δηλώσεις τις ίδιες ή αν μέρει τις ίδιες ή τελείως διαφορετικές. Το 10% δεν συνδέεται με κανέναν τρόπο με το 90% για κάποιον/α υποψήφιο/α. Η απάντηση είναι όχι.


Δηλαδη αν καποιος δηλωσει την πρωτη φορα σχολες του 2ου και 4ου πεδιου μετα με το 10% μπορει να δηλωσει σχολες του 3ου???

Εφόσον είχε επιλέξει θετική κατεύθυνση ή αν δεν ήταν θετική κατεύθυνση είχε εξεταστεί στη βιολογία γενικής παιδείας τότε ΝΑΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis307

Νεοφερμένος

Ο vasilis307 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
V@gi ευχαριστουμε πολυ!!εγω προσοπικα τ χω κανει πανω μου απτην αγωνια...σε αλλη περιπτωση θα μοθν μεσα 100%..ενω φετοσ?μηπως ξεσ περιπου τι μορια ειχαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κανένας περιορισμός ως προς αυτό. Μπορείς να δηλώσεις τις ίδιες ή αν μέρει τις ίδιες ή τελείως διαφορετικές. Το 10% δεν συνδέεται με κανέναν τρόπο με το 90% για κάποιον/α υποψήφιο/α. Η απάντηση είναι όχι.




Εφόσον είχε επιλέξει θετική κατεύθυνση ή αν δεν ήταν θετική κατεύθυνση είχε εξεταστεί στη βιολογία γενικής παιδείας τότε ΝΑΙ.
Σιγουρα ε?δλδ αν αλλαξω του χρονου γνωμη μπορω με το 10%να δηλωσω πχ σχολες του 4ου που δεν δηλωσα φετος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arximidis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arximidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Γίνεται και να καταθέσεις μηχανογραφικό με το 10% και να ξαναδώσεις την ίδια χρονιά?
-----------------------------------------
Σιγουρα ε?δλδ αν αλλαξω του χρονου γνωμη μπορω με το 10%να δηλωσω πχ σχολες του 4ου που δεν δηλωσα φετος?

Ναι σίγουρα!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Γίνεται και να καταθέσεις μηχανογραφικό με το 10% και να ξαναδώσεις την ίδια χρονιά?

Είπαμε. Μην το ξεφτιλίσουμε και τελείως:P. Αν ξαναδώσεις πανελλήνιες εξετάσεις τότε αυτομάτως καταργείται η προηγούμενη βεβαίωση πρόσβασης και τίθεται σε ισχύ η καινούρια ό,τι βαθμούς και να έχεις (είτε είναι καλύτεροι είτε χειρότεροι από την προηγούμενη βεβαίωση πρόσβασης). Αν καταθέσεις μηχανογραφικό την ίδια χρονιά που ξαναδίνεις πανελλήνιες εξετάσεις τότε θα είσαι υποψήφιος με το 90% με την καινούρια βεβαίωση πρόσβασης και δε μπορείς να είσαι υποψήφιος με το 10% με την παλιά βεβαίωση πρόσβασης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

donn@

Νεοφερμένος

Η donn@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά, τελειώνω το πρώτο έτος μηχανολόγων μηχανικών , αλλά συνειδητοποίησα ότι αυτή η σταδιοδρομία δεν μου ταιριάζει. Ξέρει κανείς αν μπορώ να ξανακάνω μηχανογραφικό για το 10% των θέσεων? Γνωρίζετε αν αυτό το μέτρο (10%) θα ισχύει και του χρόνου??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
φετος μπορεις να κανεις 10%
του χρονου οχι (το μετρο θα ισχυει αλλα εσυ δε θα εχεις δικαιωμα να το εκμεταλλευτεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Παιδιά, τελειώνω το πρώτο έτος μηχανολόγων μηχανικών , αλλά συνειδητοποίησα ότι αυτή η σταδιοδρομία δεν μου ταιριάζει.

αλλη μια μηχανολογινα που εγκαταλειπει τις λιγοστες συναδελφισσες τις και του αμετρητους συναδελφους της :D!σε ποιο τμημα μηχανολογων εισαι αν επιτρεπεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theo10

Νεοφερμένος

Ο theo10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
θελω να μαθω τι παιζει με το 10% και αν ειναι καλο η οχι και αν μπορει να το παρει ο κατηενασ απο την 2η χρονια και μετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

v@gi@

Νεοφερμένος

Η βαγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
vasili307
Ξέρω πως είναι να εχείς αγχός!!!κοίτα οι βαθμολογίες που άκουγα εγώ ξεκινούσαν από 14300 μεχρι και 16 κάτι με το 10% παντα.Δεν ξερω γενικα τόσο πόλύ τις βαθμολογίες όσο το ότι ήταν αρκετά παιδιά!!!Εγώ δινω με πολυτεκνών και δεν εχω προβλήμα ''μάλλον''...αλλά τί να πω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Παιδιά, τελειώνω το πρώτο έτος μηχανολόγων μηχανικών , αλλά συνειδητοποίησα ότι αυτή η σταδιοδρομία δεν μου ταιριάζει. Ξέρει κανείς αν μπορώ να ξανακάνω μηχανογραφικό για το 10% των θέσεων? Γνωρίζετε αν αυτό το μέτρο (10%) θα ισχύει και του χρόνου??

Φέτος έχουν δικαίωμα να υποβάλλουν μηχανογραφικό με το 10% όλοι οι υποψήφιοι που έδωσαν τελευταία φορά πανελλήνιες εξετάσεις στο διάστημα 2000-2008. Το 2010 θα έχουν δικαίωμα να υποβάλλουν μηχανογραφικό με το 10% όσοι έδωσαν τελευταία φορά πανελλήνιες εξετάσεις το 2008 ή το 2009. Το 2011 θα έχουν δικαίωμα να υποβάλλουν μηχανογραφικό με το 10% όσοι έδωσαν τελευταία φορά πανελλήνιες εξετάσεις το 2009 ή το 2010 κοκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KONNOS

Νεοφερμένος

Ο KONNOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Να ρωτησω και εγω κατι..Αν τελικα οι πολιτικοι μηχανικοι δεν μου αρεσουν..Με 19233 μορια εχω πιθανοτητα να μπω σε ενα τμημα της ασοεε με 18000 μορια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Να ρωτησω και εγω κατι..Αν τελικα οι πολιτικοι μηχανικοι δεν μου αρεσουν..Με 19233 μορια εχω πιθανοτητα να μπω σε ενα τμημα της ασοεε με 18000 μορια?

Οι βάσεις του 10% είναι πολύ ευμετάβλητες και δύσκολα προβλέψιμες. Ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος με το 10%. Αν η βάση με το 10% του τμήματος του ΟΠΑ είχε 18000 την προηγούμενη χρονιά και εσύ βγάζεις 19233 μόρια για το 5ο πεδίο τότε έχεις πάρα πολλές πιθανότητες να μπεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KONNOS

Νεοφερμένος

Ο KONNOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
βασικα οπως εχει η κατασταση περναω στους πολιτκουσ στην πατρα..Ας ελπισω οτι θα μου αρεσει!Για του χρονου μιλαω..

με το 10% μπαινουν αυτοι με την υψηλοτερη βαθμολογια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tarx_12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tarx_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
η βαση θα πεσει το πολυ 100 μορια. αν και πιστευω πως θα ανεβει. εγω ειδα χαρακτηρηστικα στην σειρα μου ημασταν 4. ενας με 14600 εγω με 14200 ο αλλος με 18100(παραιτηθηκε απο ΣΜΑ) και ο αλλος 17600.... θα ανεβει η βαση. γιατι ρε παιδια το κανατε αυτο?
μεινετε στις σχολες σας.... μας ........ την βαση! ισως να ηταν και αλλα ατομα τα οποια δεν τα γνωρισα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
βασικα οπως εχει η κατασταση περναω στους πολιτκουσ στην πατρα..Ας ελπισω οτι θα μου αρεσει!Για του χρονου μιλαω..

με το 10% μπαινουν αυτοι με την υψηλοτερη βαθμολογια?

Έτσι γίνεται, όπως στο 90%. Αν του χρόνου το τμήμα που σε ενδιαφέρει απορροφήσει 200 εισακτέους τότε όσοι έδωσαν πανελλήνιες την ίδια χρονιά διεκδικούν το 90% των θέσεων, δηλαδή τις 180 θέσεις, και όσοι έκαναν μηχανογραφικό με το 10% διεκδικούν το 10% των θέσεων, δηλαδή 20 θέσεις. Η βάση του 10% για αυτήν την σχολή θα είναι η βαθμολογία του 20ου κατά σειρά υποψηφίου που έκανε μηχανογραφικό με το 10%. Οι διαδικασίες είναι ακριβώς οι ίδιες. Επειδή και οι 2 κατηγορίες υποψηφίων θεωρούνται εισακτέοι με πανελλήνιες εξετάσεις, έχουν τα ίδια δικαιώματα στην διεκδίκηση υποτροφιών και επιδότησης laptop (νομίζω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_kelly_

Νεοφερμένος

Η _kelly_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
παιδια να ρωτησω κατι για εναν φιλο μου που ενδιαφερεται,γινεται χωρις να δηλωσει φετος καθολου στρατιωτικες σχολες αφου δν εδωσε αθληματα να δωσει του χρονου με το 10%?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top