γλωσσικων και διαπολιτισμικων σπουδων

ioannasth

Νεοφερμένος

Η ioannasth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
μπορει καποιος που γνωριζει σιγουρα να μου πει αν η σχολη αξιζει να μπω με 10%;(μου αρεσουν πολυ τα τουριστικακαι δυστυχως δεν υπαρχει σχολη στην κατευθυνση μας για να μπορω να ασχοληθω κατευθειαν με αυτον τον τομεα οπως και οι ξενες γλωσσες)
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
προσωπικά κι εμένα με ενδιαφέρει αυτή η σχολή αν και πλέον δεν την έχω σαν στόχο, ωστόσο δεν θα την πρότεινα σε κάποιον που τον ενδιαφέρουν τα τουριστικά. υπάρχουν οι ΑΣΤΕΚ και ΑΣΤΕΡ όπου μπορείς να μπεις (αν δεν κάνω λάθος) και από την θεωρητική κατεύθυνση ^^ για να αναφέρεις και ξένες γλώσσες συγκεκριμένα φαντάζομαι ενδιαφέρεσαι να γίνεις ξεναγός ή κάτι τέτοιο;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

επίσης κοίτα και στις ειδικότητες των δημόσιων ΙΕΚ ή την σχολή ξεναγών (αν γνωρίζεις ήδη δύο ξένες γλώσσες σε επίπεδο Γ2)
 

augustine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η augustine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
η σχολή αυτή δίνει επάρκεια διδασκαλίας στις γλώσσες που παρέχει;
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
η σχολή αυτή δίνει επάρκεια διδασκαλίας στις γλώσσες που παρέχει;
αν θυμάμαι καλά όχι.. αμφιβάλλω κιόλας αν μπορούν οι φοιτητές του τμήματος να φτάσουν και σε ένα ικανοποιητικό γλωσσικό επίπεδο χωρίς να κάνουν έξτρα μαθήματα εκτός σχολής
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Το τμήμα αυτό δεν έχει καμία σχέση με τουριστικά, λογοτεχνια σπουδάζεις.
Αρχικά, ήθελαν να δώσουν επάρκεια πε02 δλδ φιλολόγου αλλά τελικά δεν πήρε ούτε αυτά
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
τραγικό όμως που οι πρώτοι απόφοιτοι κοντεύουν να βγουν στην αγορά εργασίας και ακόμα ξεκάθαρα επαγγελματικά δικαιώματα δεν έχουν. την τελευταία φορά που είδα τον οδηγό σπουδών (για κάποιο λόγο δεν μπορώ να τον ανοίξω από το σαιτ του τμήματος πλέον) ανέφεραν διάφορα επαγγέλματα που θα μπορούσε να ακολουθήσει ένας απόφοιτος, από καθηγητής ως μεταφραστής κλπ, αλλά τύπου "προσέγγισε εταιρείες και φροντιστήρια και ίσως βρεις δουλειά" :// στο μεταξύ έχουμε μπουχτίσει από φιλολογίες..... γι αυτό δεν ανοίγουν διαφορετικά τμήματα σ' αυτή τη χώρα γιατί πάνε άπατα
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Μακρυά από σχολές που δεν έχουν κατοχυρωμένα επαγγελματικα δικαιώματα!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top