Ωδεία στη Θεσσαλονίκη

sagkouini

Νεοφερμένος

Η sagkouini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους!
Περασα φετος Θεσσαλονικη και θελω να συνεχισω τις σπουδες μου στη μουσικη..Ξερει κανεις καποιο καλο ωδειο να μου προτεινει,εκτος απο το κρατικο και του βορειου Ελλαδος?
ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
γιατι ρε συ εκτος του βορειου ελλαδος? που κοντα μενεις? θες κοντα σου ή δεν εχεις προβλημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sagkouini

Νεοφερμένος

Η sagkouini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γιατι μπηκα στο site και ο δασκαλος που θελω διδασκει μονο σε μαθητες που εχουν να επιδειξουν εξαιρετικες δεξιοτητες..και δεν νομιζω οτι εχω το χρονο αλλα και το ταλεντο να του το αποδειξω και να ανταποκριθω σε αυτο.Μενω κοντα στα πανεπιστημια κ αν υπαρχει προσβαση με αστικο δεν εχω προβλημα..αρκει να ειναι ενα αξιοπρεπες ωδειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
τι ακριβως θελεις(απο οργανο)? θες εναν συγκεκριμενο δασκαλο? αφου εισαι στα πανεπιστημια με αστικο μπορεις να πας σχεδον παντου μεσα στην Θεσσαλονικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sagkouini

Νεοφερμένος

Η sagkouini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
θελω να συνεχισω την κιθαρα αλλα κυριως θελω να βρω ενα καλο ωδειο γιατι ειμαι στις ταξεις του πτυχιου και το ωδειο μετραει αρκετα.δεν εχω καποιον υποψιν μ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
κλασικη κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sagkouini

Νεοφερμένος

Η sagkouini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
yup..μιας και η ηλεκτρικη δεν εχει πτυχιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
παρε καλυτερα τηλεφωνο στο βορειου ελλαδος γιατι το σαιτ ειναι αν θυμαμαι καλα παλιο. εχουν καλους καθηγητες και μπορει να κανεις με αυτον που κανω εγω ηλεκτρικη. κοντα σου θα ειναι το παραρτημα που ειναι στην καμαρα μονο που οι τιμες πρεπει να ειναι λιγο υψηλες. δεν ειμαι σιγουρος παρε καλυτερα τηλεφωνο για να μαθεις πιο σιγουρες πληροφοριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sagkouini

Νεοφερμένος

Η sagkouini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Θα περασω την Τριτη απο εκει να ρωτησω απο κοντα..ειναι ολες τις ωρες εκει?
Ευχαριστω για τη βοηθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
νομιζω στην καμαρα ναι. τιποτα ρε συ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
ναι το Βορείου Ελλάδος είναι πολύ καλό ωδείο..έχει και αρκετά παραρτήματα αν δεν κάνω λάθος και το πιο κοντινό ειναι στην Καμάρα...βέβαια το μεγαλύτερο είναι ένα κάπου στη Μαρτίου αλλά θα σε βολέυει η συγκοινωνία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panoserres

Νεοφερμένος

Ο panoserres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά. Φέτος πέρασα στο ΤΕΙ Θεσσαλονίκης και ενδιαφέρομαι να αρχίσω μουσικές σπουδές παράληλα. Ποιο ωδείο προτείνεται να επιλέξω αφού δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με σπουδες μουσικής; Είμαι αυτοδίδακτος στη κιθάρα και τραγουδάω. Μένω στη Σίνδο. Ευχαριστω εκ των προτέρων!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Για όσους θέλουν να σπουδάσουν σε κάποιο ωδείο στη Θεσσαλονίκη θα σας προτίνω μερικά που γνωρίζω ότι είναι καλά και βρίσκονται σχετικά κοντά στα Πανεπιστήμια αν και νομίζω πως δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα με τις μετακινήσεις όπως κι εγώ που πηγαίνω σε ωδείο στη Θεσσαλονίκη δεν αντιμετωπίζω κανένα απολύτως πρόβλημα αν και το ωδείο βρίσκεται πολύ μακρυά από το σπίτι μου!

  1. Το καλύτερο ωδείο είναι το κρατικό φυσικά το μοναδικό σε ολόκληρη την Ελλάδα που περνάς με εξετάσεις ( μεταξύ μας και με πολύ μέσον) και βγαίνεις επαγγελματίας μουσικός, αλλά ΑΞΙΖΕΙ:no1::no1::no1::no1::no1:!!!
  2. Για το Βορείου Ελλάδας δεν έχω ακούσει πολλά πράγματα
  3. Για το Μακεδονικό ακούγονται επίσης καλά λόγια. Πολύ καλό ωδείο με καλούς καθηγητές επίσης
  4. Της Καλαμαριάς επίσης έχει θετικά σχόλεια από αρκετούς
και πολλά άλλα ωδεία είναι πολύ καλά. Σημασία έχει οι καθηγητές του ωδείου να είναι καλοί καθηγητές και όχι το όνομά του...αλλά θα μου πείτε πως το όνομα ενος ωδείου χτίζεται από τους καθηγητές του! Άμα το ψάξετε όμως λίγο παραπάνω τα πράγματα δεν είναι έτσι όπως φαίνονται όλα;)!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Στο κρατικό όλοι οι καθηγητές τα σπαν...αλλά και τα ωδεία του Φίλιπου Νάκα το βορείου ελλάδος, το νέο ωδείο έχουν καλούς καθηγητές....και πολλοί κάνουν και ιδιαίτερα κιόλας οπότε μπορείς να ψάξεις για κάτι τέτοιο αν ενδιαφέρεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Βοηθεια!!!Ειναι επειγον!! Μπορει καποιος να προτεινει μερικα ωδεια στην Κατω Τουμπα και στο κεντρο της Θεσσαλονικης???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiAnOaddict

Νεοφερμένος

Η PiAnOaddict αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
λοιπον... ισως λιγο καθυστερημενα βεβαια αλλα καλιο αργα παρα ποτε... :)
κατω τουμπα υπαρχει το ωδειο συμφωνια απ οπου και ξεκινησα... δεν ειναι ΤΟΟΟ ωδειο αλλα τη δουλεια σου την κανεις.
Υπαρχει και το συγχρονο στο κεντρο το οποιο κανει ΠΟΛΥ καλη δουλεια αρκει να εχεις ορεξη ;)!
Γνωμη μου ομως ειναι πως αν το βλεπεις σοβαρα (οπως εγω καλη ωρα:P) να δωσεις στο κρατικο! το ωδειο αυτο πραγματικα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!
Οσο για το "μεσο" η μεγαλη μ@@@@@α ειναι που τα παιδια καθηγητων περναν χωρις εξετασεις...:/: λες και εχουν κατι παραπανω απο ολα τα υπολοιπα παιδια που πνιγονται στο αγχος και στην αγωνια να περασουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria007

Νεοφερμένος

Η maria007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Χρειάζομαι λίγη βοήθεια ...
Θέλω να μάθω κιθάρα και ψαχνω ωδεία εδω στην σαλονικη.. ξέρει κανείς κανενα καλό ωδείο εκτος απο το κρατικο ; Δεν έχω γνώσεις μουσικής, ξέρω τα βασικά ακόρντα και όποτε έχω κέφι γρατζουνάω λιγο...:P Επίσης θέλω να ασχοληθώ επαγγελματικά με την μουσική...
Προσπάθησα μόνη μου να μάθω αλλα σπαταλαω πολυ χρονο απο τον χρονο που δεν εχω οποτε το αποκλειω αυτο..Εάν γνωρίζει καποιος μήπως συμφέρει πιο πολύ να κάνω ιδιαίτερα (και απο οικονομικης αποψης) ;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
Γεια σου maria!
Δυστυχώς δεν ξέρω να σου πω για τη Θεσσαλονίκη...θα ήξερα να σου πω τα πάντα αν ρώταγες για αθήνα...Όμως, γενικά στην Ελλάδα υπάρχουν σε κάθε πόλη δημοτικά,εθνικά και άλλα ιδιωτικά ωδεία!
Το θέμα δεν είναι τόσο το ωδείο (εντάξει καλό είναι να είναι σε γενικές γραμμές οργανωμένο) αλλά το τι καθηγητή θα πετύχεις!

Το μάθημα σε ωδείο για τα μουσικά όργανα είναι σαν ιδιαίτερο με τη διαφορά ότι πας εσύ στο ωδείο, δεν έρχεται ο καθηγητής σπίτι σου. Πιστεύω ότι είναι καλύτερο να πας σε ωδείο, καθώς η δουλειά γίνεται πιο οργανωμένα (υπάρχουν οι αντίστοιχες τάξεις μέχρι να πας στο πτυχίο). Ωστόσο, αν βρεις κάποιον νέο καθηγητή για ιδιαίτερα ίσως σου έρθει πιο οικονομικά! :worry:

Τι εννοείς ότι θέλεις να ασχοληθείς επαγγελματικά με τη μουσική; Εννοείς να παίζεις σε κάποιο κέντρο ή να γίνεις καθηγήτρια κιθάρας; Γιατί το κάθε ένα από αυτά τα δύο απαιτούν διαφορετικό επίπεδο γνώσεων...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastaizia

Νεοφερμένος

Η αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
γεια σας , θα είθελα να κανω μια ερωτηση μενω στη θεσσαλονικη και ψαχνω καποιο καλο αλλα και οικονομικο ωδειο για φωνητικη μηπως ξερετε κατι? υπαρχει καποιο ατομο εδω που να πηγαινει φωνητικη γιατι θα ειθελα να με ενημερωση σχετικα με αυτο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Να πας καλύτερα σε κανένα φροντιστήριο γιατί απο ορθογραφία δεν το χουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top