Φυσική Γ λύκειου - από ποιό βοήθημα διαβάζετε;

Physicsstudent

Νεοφερμένος

Ο Physicsstudent αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Καλησπέρα, στη φυσική γ λύκειου από ποιο βοήθημα διαβάζετε? Ποιο σας έχει προτείνει το φροντιστήριο? Εμείς διαβάζουμε από Σαββάλα (αυτά που έχουν γράψει οι ίδιοι)
 

sophiaa

Νεοφερμένος

Η sophiaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Καλησπέρα, στη φυσική γ λύκειου από ποιο βοήθημα διαβάζετε? Ποιο σας έχει προτείνει το φροντιστήριο? Εμείς διαβάζουμε από Σαββάλα (αυτά που έχουν γράψει οι ίδιοι)
κι εγώ σαββαλα εκανα, αλλά απο μαθιουδακη-παναγιωτακοπουλο
 

Sherlockina

Νεοφερμένος

Η Sherlockina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Στο φροντιστήριο κάναμε πενεση και εγώ μόνη μου έκανα και Μαθιουδάκη - παναγιωτακοπουλο. Ο πενεσης θεωρώ έχει πιο δύσκολες ασκήσεις αλλά ο Μαθιουδάκης είναι πιο οργανωμένος κ κατανοείς καλύτερα την θεωρία και τους τύπους ασκήσεων με τα λυμένα παραδείγματα.
 

Physicsstudent

Νεοφερμένος

Ο Physicsstudent αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Μαθιουδάκη τον έχω από την αδερφή μου θα το διαβάσω. Πενεση πρώτη φορά το ακούω αλλά δεν θέλω να αγοράσω και άλλα βοηθήματα. Αν τελειώσω τα υπόλοιπα θα το δω. Σε ευχαριστώ!!
 

Sherlockina

Νεοφερμένος

Η Sherlockina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Μαθιουδάκη τον έχω από την αδερφή μου θα το διαβάσω. Πενεση πρώτη φορά το ακούω αλλά δεν θέλω να αγοράσω και άλλα βοηθήματα. Αν τελειώσω τα υπόλοιπα θα το δω. Σε ευχαριστώ!!
Θεωρώ ότι κ από Μαθιουδάκη καλύπτεσαι έτσι κ αλλιώς στην επανάληψη θα κάνετε με το φροντιστήριο συνδυαστικες ασκήσεις πιο μεγάλης δυσκολίας οπότε δεν θα υπάρχει θέμα.
 

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Μαθιουδάκη τον έχω από την αδερφή μου θα το διαβάσω. Πενεση πρώτη φορά το ακούω αλλά δεν θέλω να αγοράσω και άλλα βοηθήματα. Αν τελειώσω τα υπόλοιπα θα το δω. Σε ευχαριστώ!!
δεν υπάρχει λόγος ούτε να μπαίνεις σε επιπλέον έξοδα, ούτε να ταλαιπωρείσαι με επιπλέον βοηθήματα. τα περισσότερα βοηθήματα έχουν πανομοιότυπες ασκήσεις κι εκτός αυτού, αυτό που σε ενδιαφέρει σε αυτή την φάση είναι να δεις ασκήσεις διαφορετικού τύπου για να μάθεις τις μεθοδολογίες, να καταλάβεις τον τρόπο σκέψης, επίλυσης κλπ, οπότε δεν θεωρώ πως θα σε βοηθήσει σημαντικά το να μπλέκεις με πολλά βοηθήματα. λύσε όσες ασκήσεις σου υποδεικνύουν οι καθηγητές σου και αν έχεις επιπλέον χρόνο (ή θεωρείς πως πρέπει να διαθέσεις περισσότερο χρόνο), λύσε επιπλέον ασκήσεις από του Σαββάλα ή ρίξε καμιά ματιά σε καμία του Μαθιουδάκη. αλλά γενικά μην επιβαρύνεσαι με υπερβολικό όγκο ασκήσεων, κάνε όσες σου λένε από το φροντιστήριο/ιδιαίτερα και πιστεύω ότι θα είσαι καλυμμένος. εξάλλου, θα δεις και στην επανάληψη πολλές ασκήσεις.
 

Physicsstudent

Νεοφερμένος

Ο Physicsstudent αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Έχεις δίκιο. Τώρα είναι ακόμα καλοκαίρι και είχα χρόνο. Μέσα στη χρονιά δεν νομίζω να έχω οπότε δεν θα προλαβαίνω
 

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Έχεις δίκιο. Τώρα είναι ακόμα καλοκαίρι και είχα χρόνο. Μέσα στη χρονιά δεν νομίζω να έχω οπότε δεν θα προλαβαίνω
κοίτα, δεν αποκλείεται να έχεις, απλώς φρόντισε να ξεκουράζεσαι και να βάζεις πάντα ως προτεραιότητα τον εαυτό σου και την ψυχική σου υγεία. οι υπερβολές συνήθως βοηθούν πρόσκαιρα, αλλά μακροπρόθεσμα μπορούν να αποβούν μοιραίες. κάνε την προσπάθειά σου αλλά με μέτρο, χωρίς υπερβολές.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top