Φροντιστήρια Γερμανικών

Liesbeth

Νεοφερμένος

Η Lisbeth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας! Μολις εγινα μελος στην παρεα σας κ βρισκω το φορουμ σας ενδιαφερον!:) Σκεφτομαι να αρχισω παλι τα γερμανικα και ψαχνω φροντιστηρια γερμανικων στη θεσσαλονικη. Το μονο που ξερω ειναι το Goethe Institut. Μηπως εχετε υποψη σας κι αλλα φροντιστηρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeLLiNo

Νεοφερμένος

Η Evangelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ε υπάρχουν πάρα πολλά ..Θα ρωτήσω και θα σου πω..Αλλα θα σου πρότεινα το Goethe με 1000!!!!!!!!!! Είναι οτι καλύτερο υπάρχει στη Θεσσαλονική για Γερμανικά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liesbeth

Νεοφερμένος

Η Lisbeth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μα προφανως κ υπαρχουν παρα πολλα! Απλα θελω να εχουν τμηματα ενηλικων... πχ δει ενα που νομιζω λεγεται ΑΛΜΑ και κανουν μονο γερμανικα, αλλα δεν ξερω αν εχει καλους καθηγητες ή αν μιλουν συνεχως γερμανικα κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Μα προφανως κ υπαρχουν παρα πολλα! Απλα θελω να εχουν τμηματα ενηλικων... πχ δει ενα που νομιζω λεγεται ΑΛΜΑ και κανουν μονο γερμανικα, αλλα δεν ξερω αν εχει καλους καθηγητες ή αν μιλουν συνεχως γερμανικα κλπ.

Όπως σου είχα πει, στο Γκαίτε στάνταρ μιλούν γερμανικά σε όλο το μάθημα (ή σχεδόν σε όλο)! Ψάξε για άλλα φροντιστήρια πρώτα, πληροφορίες κλπ και μετά πάρε τελική απόφαση! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liesbeth

Νεοφερμένος

Η Lisbeth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Στο Γκαιτε με προβληματιζουν οι ωρες. Ειναι 4 ωρες τη μερα, Δευτερα με Παρασκευη και μου φαινεται υπερβολικο. Βρηκα αλλο ενα φροντιστηριο και θα παρω απο δευτερα να δω τι παιζει κι εκει. Ωστοσο πως σας φαινεται το προγραμμα του Γκαιτε? Πιστευω πως θα πιεστω αν και δεν εχω ξαναπαει για μαθημα εκει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ellilili

Νεοφερμένος

Η ellilili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Παιδια πήγα σήμερα σε ενα φροντηστηριο και μου είπαν 800 ευρώ.
Καλή τιμή είναι ή οχι? Σόρρυ αλλά δεν ξέρω καθόλου τι παίζει.

Ποιος ξέρει τι παίζει απο τιμές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Παιδια πήγα σήμερα σε ενα φροντηστηριο και μου είπαν 800 ευρώ.
Καλή τιμή είναι ή οχι? Σόρρυ αλλά δεν ξέρω καθόλου τι παίζει.

Εννοείς προφανώς όλα τα μαθήματα σύνολο, έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.

Θεωρώ λογική τιμη τα 800 ευρω μιας και έχω ακούσει πιο τρελές τιμές σε άλλα φροντστήρια (εκτος Γκαίτε) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ellilili

Νεοφερμένος

Η ellilili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ. :)
Επίσης μου είπαν για Β2 σε 2 χρόνια.
Καλά είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ. :)
Επίσης μου είπαν για Β2 σε 2 χρόνια.
Καλά είναι?

Μια χαρά! Αρκεί κι εσύ από τη μεριά σου να καταβάλεις την προσπάθεια και το διάβασμα που πρέπει. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosD

Νεοφερμένος

Ο nikosD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
βρε παιδια :'( ποσο πληρωνετε για επιπεδο β2 ? :'( στου goethe ποσο ειναι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
βρε παιδια :'( ποσο πληρωνετε για επιπεδο β2 ? :'( στου goethe ποσο ειναι ?

Γιατί δεν παίρνεις ένα τηλεφωνάκι στο Γκαίτε; Ή αν μπορείς πέρνα κι απο ΄κει να σου πουν!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Έχετε κανένα υπόψιν στη Θεσσαλονίκη (κέντρο); Δίδακτρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Κανένας;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MsBonita31

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariah αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Nein :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Εχω ακουσει οτι οι τιμες ειναι γυρω στα 1200!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Βασικά κινητοποιήθηκα και πήρα κάποια τηλέφωνα σε φροντιστήρια που βρήκα από το διαδίκτυο! Όσο για τα δίδακτρα από 750-1300 περίπου. Εσείς έχετε κάποιο υπόψιν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadowstep00

Νεοφερμένος

Ο shadowstep00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Παιδιά ενδιαφέρεται ένας φίλος μου για εντατικά μαθήματα γερμανικών. Υπάρχει κάνα καλό φθηνό και αξιόπιστο φροντιστήριο εδώ στη Θεσσαλονίκη στο κέντρο???

Ευχαριστώ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Παιδιά ενδιαφέρεται ένας φίλος μου για εντατικά μαθήματα γερμανικών. Υπάρχει κάνα καλό φθηνό και αξιόπιστο φροντιστήριο εδώ στη Θεσσαλονίκη στο κέντρο???

Ευχαριστώ. :P

futura! καλαμαρια-θεσσαλονικης!! το καλυτερο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fdrkz

Νεοφερμένος

Η fdrkz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας:), ενδιαφέρομαι να ξεκινήσω γερμανικα και θα ήθελα να μου αναφέρετε ποιες τιμες θεωρούνται λογικές για ιδιαιτερα σε επίπεδο αρχαριων. Επισης, πόσες ώρες την εβδομάδα θεωρείτε πως ειναι απαραίτητες προκειμένου να υπάρξει ικανοποιητική πρόοδος? Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top