Σύνδεση internet στην Πάτρα

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
To προγράμμα διόδος απαιτεί να είσαι φοιτητής στη σχολη γιατί πρεπει να προσκομισεις βεβαιώσεις σπουδών κλπ.Οποτε θα έχετε Ίντερνετ κάπου στον Οκτώβρη.

ΑΑ good point made!

Εγώ Cyta θα έχω λογικά.
14 ευρώ το μήνα ίντερνετ, χωρίς να προπληρώσεις :)

Ναι, αλλα αυτοειναι 4 Mbps κι οχι 24, αλλα αμα βολευεσαι μια χαρα κι αυτο. Απλα για Cyta δεν ακουσα καλα λογια, αλλα συχνα εχει να κανει με την περιοχη, συν αμα ειναι ενταξει το router , τα καλωδια κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Εγώ θα έχω ίντερνετ από τη σπιτονοικοκυρά μου με 3 € το μήνα. Αν δω ότι σέρνεται, θα βάλω cyta αργότερα.

Δηλαδή; Θα σου δίνει τον κωδικό του wifi;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickL

Νεοφερμένος

Ο NickL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Χαρά δηλαδή το ΔΙΟΔΟΣ είναι ποιο ακριβό από Forthnet, έτσι; Μετά ποιος ο λόγος να έχουν προσφορές για φοιτητές;

Κοίτα και Wind. Κάπου στα ~22 βγαίνει τον μήνα και είναι πολύ καλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Οταν λεμε για διοδος, για τι ταχυτητες μιλαμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Πάντως να ξέρετε πως και 24 Μbit να πληρώνετε σίγουρα θα έχετε πιο μικρή ταχύτητα.Δυσκολα κάτω απο 10 Mbit.οχι σαν τη cyta που πληρώνεις 8 και έχεις 1,3...χαχαχ
Στην ίδια πολυκατοικία με το πατρικό μου εγω με ΟΤΕ 2αρα έχω 1,7 ενώ ο άλλος με Σιτα 1,3 και πληρώνει 8αρα...:P

Οταν λεμε για διοδος, για τι ταχυτητες μιλαμε?


24 Mbit .


Και να τονίσω η φορθνετ συ δίνει δωρεάν τον εξοπλισμό ο οποίος ειναι δικός ΣΟΥ.Ενω στη σιτα πρεπει να τον επιστρέψεις άμα φύγεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Ξέρουμε αν η Cyta στην Κομοτηνή έχει καλές γραμμές; Λέω να πάω με 14 ευρώ το μήνα 4mbps. Θα τα πιάνω η @@;

Επίσης, το 1play της Cyta πως ακριβώς δουλεύει; Αφού πρέπει να έχεις και τηλεφωνική γραμμή... Ενώ με το 1play δεν έχεις τηλέφωνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

NickL

Νεοφερμένος

Ο NickL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Η Wind σου δίνει τον εξοπλισμό δικό σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Η Wind σου δίνει τον εξοπλισμό δικό σου;

Ολες οι εταιρίες σου δίνουν εξοπλισμό. Σε άλλες τον επιστρέφεις (wind, cyta), σε άλλες τον κρατάς (forthnet)
Εχω έχω μια άλλη απορία.
Πχ πηγαίνω στην cyta, και κάνω το 1play internet (14 ευρώ το μήνα ίντερνετ). Αυτό προϋποθέτει οτι έχω και σταθερό τηλέφωνο ή γίνεται να βάλω μόνο ίντερνετ στο σπίτι μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Οταν λεμε για διοδος, για τι ταχυτητες μιλαμε?

Ολες οι εταιρίες σου δίνουν εξοπλισμό. Σε άλλες τον επιστρέφεις (wind, cyta), σε άλλες τον κρατάς (forthnet)
Εχω έχω μια άλλη απορία.
Πχ πηγαίνω στην cyta, και κάνω το 1play internet (14 ευρώ το μήνα ίντερνετ). Αυτό προϋποθέτει οτι έχω και σταθερό τηλέφωνο ή γίνεται να βάλω μόνο ίντερνετ στο σπίτι μου;
Επειδή ειναι VoIP σταθερό ΔΕΝ θα έχεις καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Επειδή ειναι VoIP σταθερό ΔΕΝ θα έχεις καθόλου.

Ναι, αλλά όταν θα παω στη cyta για να κάνω την αίτηση, που θα βάλουν αυτοί το ίντερνετ; Δε πρέπει να δηλώσω κάποιο νούμερο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Ναι, αλλά όταν θα παω στη cyta για να κάνω την αίτηση, που θα βάλουν αυτοί το ίντερνετ; Δε πρέπει να δηλώσω κάποιο νούμερο;

Θα σου κάνουν αυτοί τη γραμμή.αλλα θα πρεπει να περιμένεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Ξέρουμε αν η Cyta στην Κομοτηνή έχει καλές γραμμές; Λέω να πάω με 14 ευρώ το μήνα 4mbps. Θα τα πιάνω η @@;

Επίσης, το 1play της Cyta πως ακριβώς δουλεύει; Αφού πρέπει να έχεις και τηλεφωνική γραμμή... Ενώ με το 1play δεν έχεις τηλέφωνο.
Στα τρικαλα παντως που ειμαι εγω, η σιτα ακομα να κανει εγκαταστασεις για να πιανεις καλες συνδεσεις....
Φιλος μου εβαλε πριν 2 χρονια, μενει κεντρο και του λενε "Επειδη ειμαστε κανουρια εταιρια, δεν εχουμε ακομα εγκαταστασεις για ολη την πολη, οποτε μπορει να εχετε λιγοτερη ταχυτητα απο αυτη που πληρωνετε...." 2 χρονια μετα, πληρωνει 8αρι και ακομα τρεχει με 1.3, ενω εγω που πληρωνω 24αρι conn-x τρεχω το ελαχιστο με 10....
Αλλα εγω εχω και πακετο για το σταθερο, οποτε μαλλον θα βαλω διοδος γιατι δε θελω σταθερο πανω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Εγώ Cyta θα έχω λογικά.
14 ευρώ το μήνα ίντερνετ, χωρίς να προπληρώσεις :)
Αν μιλάς για το 1play 4Mbps, είναι πακέτο Shared LLU οπότε έχει και πάγιο ΟΤΕ +15,25Ε το μήνα. Πολύ πιο συμφέρον είναι το Cyta 2play 24Mbps με 23Ε το μήνα (Full LLU).

Φιλος μου εβαλε πριν 2 χρονια, μενει κεντρο και του λενε "Επειδη ειμαστε κανουρια εταιρια, δεν εχουμε ακομα εγκαταστασεις για ολη την πολη, οποτε μπορει να εχετε λιγοτερη ταχυτητα απο αυτη που πληρωνετε...." 2 χρονια μετα, πληρωνει 8αρι και ακομα τρεχει με 1.3, ενω εγω που πληρωνω 24αρι conn-x τρεχω το ελαχιστο με 10....
Χαζομάρες. Προφανώς ο φίλος σου είτε είναι πολύ μακριά από το κέντρο φυσικής συνεγκατάστασης (DSLAM), είτε έχει χοντρό πρόβλημα με τη γραμμή του. Και στον ΟΤΕ να πάει, αν δεν έρθει τεχνικός να το κοιτάξει, πάλι τα ίδια θα πιάνει. Είμαι στη Cyta από τότε που ήρθε στην Ελλάδα (4+ χρόνια) και πιάνω σχεδόν την ονομαστική ταχύτητα της σύνδεσης μου χωρίς κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Στα τρικαλα παντως που ειμαι εγω, η σιτα ακομα να κανει εγκαταστασεις για να πιανεις καλες συνδεσεις....
Φιλος μου εβαλε πριν 2 χρονια, μενει κεντρο και του λενε "Επειδη ειμαστε κανουρια εταιρια, δεν εχουμε ακομα εγκαταστασεις για ολη την πολη, οποτε μπορει να εχετε λιγοτερη ταχυτητα απο αυτη που πληρωνετε...." 2 χρονια μετα, πληρωνει 8αρι και ακομα τρεχει με 1.3, ενω εγω που πληρωνω 24αρι conn-x τρεχω το ελαχιστο με 10....
Αλλα εγω εχω και πακετο για το σταθερο, οποτε μαλλον θα βαλω διοδος γιατι δε θελω σταθερο πανω!!!

Θεσσαλονίκη θα είσαι εσυ, στάνταρ θα έχει καλές εγκαταστάσεις η cyta. Με 14ευρώ έχεις 4mbps, με 18ευρώ έχεις 8mbps. Δεν είμαστε Τρίκαλα εδώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Πάντως την τελευταία φορά που κοίταξα προσφορές, τις καλύτερες τις είχε η HOL (τσεκάρετε το hol double-play ευέλικτο 300, δίνει 24Mbps + 300 λεπτά προς σταθερά και κινητά με 21Ε/μήνα αν κάνεις online αίτηση ή με 18Ε/μήνα αν έχεις και συμβόλαιο Vodafone.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Χαζομάρες. Προφανώς ο φίλος σου είτε είναι πολύ μακριά από το κέντρο φυσικής συνεγκατάστασης (DSLAM), είτε έχει χοντρό πρόβλημα με τη γραμμή του. Και στον ΟΤΕ να πάει, αν δεν έρθει τεχνικός να το κοιτάξει, πάλι τα ίδια θα πιάνει. Είμαι στη Cyta από τότε που ήρθε στην Ελλάδα (4+ χρόνια) και πιάνω σχεδόν την ονομαστική ταχύτητα της σύνδεσης μου χωρίς κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα.
Και εγώ CYTA έχω. Την άλλαξα από 24 forthnet , από την οποία έπιανα συνήθως τα 8, με κάτι φαεινές εξαιρέσεις (1/χρόνο) που έπιανα τα 20. Το πρόβλημα ήταν πως είχα συνέχεια, μα ΣΥΝΕΧΕΙΑ, mini disconnects, που μπορεί να κρατούσαν απλά λίγα δευτερόλεπτα, πόνος για gamer. Mετά έβαλα cyta(και εγώ όταν ήρθε την έβαλα, που είχε προσφορές) 8αρα, από τα οποία έπιανα τα 7,5. Last year την μείωσα στα 4 και τα πιάνω όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo1230

Νεοφερμένος

Ο geo1230 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
για το θεο... γτ εγω με 24 έχω peak 2.8 συνηθως και χθες το βραδυ εκανε peak στο 6????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Ειπα να κανω κι εγω speed test. Ειχα να κανω κατι χρονια και εμεινα ευχαριστα εκπληκτη . ΧΔ
Download speed 10.81 Mbps
Upload speed 0.88 Mbps


(Το διπλοτσεκατα κιολας για σιγουρια :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Σημερα εκανα την αίτηση για ιντερνετ στην κομοτηνη. Εβαλα forthnet, μιας και εχει φοβερη εξυπηρέτηση πελατων και ειναι αρκετα αξιοπιστη. Ο τεχνικος μου ειπε οτι στην περιοχη που είμαι 16-17mbps θα πιανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top