Φοιτητικές Εστίες Ιωαννίνων

heili scott

Νεοφερμένος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βραχναίικα (Αχαΐα). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
υπαρχει καποιος που να εχει μπει στην εστια των Ιωαννινων??Εψαξα στο site του πανεπιστημιου αλλα δε δινουν ακριβεις πληροφοριες για το ποιοι π.χ. γινονται δεκτοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
:bye:Βρηκα τωρα αυτο το θεμα. Εγω θα σου απαντησω κ αν τυχει κ ξανα μπεις ελπιζω να το δεις. Λοιπον δεν τα ξερω ολα, αλλα θα σου πω τι ξερω απο την αδελφη μου που ειναι εκει. Λοιπον για να παρεις δωματιο στην εστια πρεπει να εχεις χαμηλο εισοδημα. Αυτο ειναι το πιο σημαντικο. Τα χαρτια που πρεπει να παραδωσεις ειναι παρα πολλα θελει χαρτια απο το ΚΕΠ, απο την φορολογικη δηλωση κ απο πολλα που πρεπει να ρωτησω την αδελφη μου για να σου τα πω. Αν περασεις Γιαννενα κ θες βοηθεια για την εστια στειλε μου εδω ή π.μ. . Τωρα σαν εγκαταστασεις ειναι επισης αρκετα καλες.Ως τωρα παντως απο τα 5 κτιρια που εχει εγω εχω μπει στα 2 κ εχω δει πως ειναι κ τα δωματια σου λεω πως ειναι μια χαρα. Φετος τελευταια φορα που πηγα στα Γιαννενα ειχαν μισοτελειωσει κ αλλα δυο κτηρια που θα ειναι για εστιες αρα πολυ πιθανον τα κτηρια θα γινουν 7 κ ετσι θα παιρνουν πιο πολλα παιδια. Πατως ειναι τελεια. Ειναι ολες οι εστιες κοντα κ εχει κ τρια κυληκεια που μαζευονται ολοι οι φοιτητες;) κ πιστευω πως θα σου αρεσει πολυ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο laraska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
υπαρχει καποιος που να εχει μπει στην εστια των Ιωαννινων??Εψαξα στο site του πανεπιστημιου αλλα δε δινουν ακριβεις πληροφοριες για το ποιοι π.χ. γινονται δεκτοι...

ειμαι εστιες στα γιαννενα .... πιο μεσα δεν γινεται .
εκκαθαριστικο εισοδημα προηγουμενου ετους
Ε9 τρεχοντος ετους
χαρτι που να δηλωνει την οικογενειακη σου κατασταση
(ενα χαρτι που να λεει αποδεικνυει τον μονιμο τοπο διαμονης σου ... αυτο το κανεις εκει νομιζω )και
ειδικοι λογοι πχ ορφανος , αδελφος φοιτητης , ανεργος γονιος κτλ
ολα τα χαρτια αυτα επικυρωμενα .

οπως ειπωθηκε το πιο σημαντικο ειναι το εισοδημα .
Παντως σε σχεση με αλλες χρονιες φετος θα υπαρχουν πιο πολλα κτηρια ... φτιαχτηκαν καινουρια .
για πιο ειδικα ζητηματα στειλε π.μ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
:PΞεχασα να αναφερω το πιο καλο στις εστιες...ΤΣΑΜΠΑ ιντερνετ....:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Τσάμπα Γρήγορο Internet:P(Το πανεπιστήμιο Ιωαννίνων έχει δικό του διακομιστή-server-και οι γραμμές που δίνει στις εστίες είναι οι ίδιες με αυτές που δίνει στα εργαστήρια και γενικά είναι οι ίδιες που υπάρχουν σ'όλη τη πανεπιστημιούπολη και αναλογούν στα 10mb/s downloading bitrate;))
Λογικά πρέπει να χει δικο του Dslam...αλλα δεν είμαι σίγουρος
-----------------------------------------
Παντως σε σχεση με αλλες χρονιες φετος θα υπαρχουν πιο πολλα κτηρια ... φτιαχτηκαν καινουρια .
για πιο ειδικα ζητηματα στειλε π.μ.
Nομίζω πως τα 2 νέα κτήρια είναι ακόμα προς κατασκευή...αλλα προφανώς μέχρι σεπτέμβρη μπορεί να ναι έτοιμα....Whatever:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Ναι πραγματι το ιντερνετ ειναι πολυ γρηγορο. Ε...οσο για τις 2 νεες εστιες αν δεν ειναι ετοιμες μεχρι το Σεπτεμβρη τι να πω...απο τις 6 η ωρα το πρωι μεχρι το απογευμα ειναι πραγματικα σπασιμο νευρων...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΖΟΥΖΟΥ!!!!!

Νεοφερμένος

Η ΖΟΥΖΟΥ!!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
γεια σασ παιδια!!ειμαι νεα στο φορουμ, αλλα βλεπωντασ τισ συζητησεισ σασ δε δυστασα καθολου να γραφτω!!!ψαχνω παντου πληροφοριεσ για τη φοιτητικη εστια των ιωαννινων, αλλα δε βρισκω κατι συγκεκριμινο.....γι'αυτο θα'θελα οποιοσ γνωριζει κατι να με βοηθησει!

ευχαριστω!
:):thanks:

να υποθεσω πωσ δε ξερει κανενας κατι???????????????????????



:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mixas!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mixas!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Λοιπον,συγκεκριμενα για τα Ιωαννινα εχω να πω οτι μια φιλη μου που εμενε στην εστια δεν τις αρεσε καθολου και ουτε η περιοχη της αρεσε

Γενικα για τις εστιες μοιραζεσαι το δωματιο σου με ενα ακομη ατομο και εχεις δικο σου μπανιο.Φυσικα υπαρχει και το φαγητο.Προσωπικα εγω θα προτιμουσα να μεινω σε δικο μου σπιτι αν δεν υπαρχει οικονομικο προβλημα!

Γενικα θεωρω οτι να καλο να μενω σε εστιε:
γιατι δε χρειαζεται να πληρωνεις
δε θα φοβασαι μονη σου σπιτι
και θα γνωρισεις και αλλα ατομα

Δεν εχω κατι αλλο να προσθεσω..ελπιζω να σου φανηκαν χρησιμες οι πληροφοριες μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΖΟΥΖΟΥ!!!!!

Νεοφερμένος

Η ΖΟΥΖΟΥ!!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
ναι η αληθεια ειναι πως κ εγω προτιμω να μεινω μονη μ αν περασω εκει απλα καποιος μου ειπε πως εφτιαξαν καλες εγκαταστασεις κ ειπα να το ψαξω λιγο.......
παντως ευχαριστω!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Και θα έχεις και τα μεγάλα κυλικεία κοντά σου οπότε αν παίζεις μπιλιάρδο θα είσαι όλη την ώρα εκεί, με ~3,5e/ώρα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Και θα έχεις και τα μεγάλα κυλικεία κοντά σου οπότε αν παίζεις μπιλιάρδο θα είσαι όλη την ώρα εκεί, με ~3,5e/ώρα :D
Οοοοοοοοοοοοο....μόνο?Αυτά είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΖΟΥΖΟΥ!!!!!

Νεοφερμένος

Η ΖΟΥΖΟΥ!!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
κριμα δεν παιζω μπιλιαρδο................
αλλα αν παω θα μαθω..............
δε θα'ναι τοσο δυσκολο...........
ευχαριστω παντως!!!!!!!!!!!!

δεχομαι ακομη πολλεσ γνωμες........;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ο αδερφός μου που μένει στα Γιάννενα στην εστία δεν μοιράζεται το δωμάτιό του πάντως. (Απλά είπα να το αναφέρω επειδή η κοπέλα παραπάνω το λέει σαν δεδομένο ότι θα έχεις συγκάτοικο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΖΟΥΖΟΥ!!!!!

Νεοφερμένος

Η ΖΟΥΖΟΥ!!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
ναι κ εγω εμαθα πωσ στα ιωαννινα (και συγκεκριμενα στισ νεες εγκαταστασεισ) μενεις μονος σ.........
πολυ καλυτερο πιστευω.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
indeed, δεν ξέρω αν είναι για όλους έτσι, αλλά και εγώ έναν φίλο που έχω στη σχολή και μένει στις εστίες, μόνος του μένει. Υπάρχουν (απ'όσο ξέρω) 2 μέρη με εστίες. Μέσα στο πανεπιστήμιο, που απέχει κανα μισάωρο απ'το κέντρο, και έξω απ'το πανεπιστήμιο, που απέχουν κανα 10λεπτο(?) απ'το κέντρο. Αν είσαι στου πανεπιστημίου, θα έχεις ενα προβληματάκι αν βγαίνεις έξω το βράδυ μιας και αν δεν υπάρχει όχημα θα παίρνεις ταξί (βέβαια και με τα πόδια μια χαρά είναι, εκτός και αν φοβάσαι/κουράζεσαι). Αν δεν κάνω λάθος τελευταίο λεωφορείο περνά απ'το πανεπιστήμιο κατα τις 11 το βράδυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΖΟΥΖΟΥ!!!!!

Νεοφερμένος

Η ΖΟΥΖΟΥ!!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
"Υπάρχουν (απ'όσο ξέρω) 2 μέρη με εστίες. Μέσα στο πανεπιστήμιο, που απέχει κανα μισάωρο απ'το κέντρο, και έξω απ'το πανεπιστήμιο, που απέχουν κανα 10λεπτο(?) απ'το κέντρο."

και εγω αυτο ξερω!


"Αν είσαι στου πανεπιστημίου, θα έχεις ενα προβληματάκι αν βγαίνεις έξω το βράδυ μιας και αν δεν υπάρχει όχημα θα παίρνεις ταξί (βέβαια και με τα πόδια μια χαρά είναι, εκτός και αν φοβάσαι/κουράζεσαι)"

αυτο ειναι το μγαλυτερο προβλημα μου................
δε μπορεις να μετακινησε κ συνεχεια με ταξι.....(απο οικονομικης κυριως αποψης)


"(βέβαια και με τα πόδια μια χαρά είναι, εκτός και αν φοβάσαι/κουράζεσαι). "
κ τα δυο τα σκεφτομαι....:hmm:
αληθεια τα γιαννενα πως ειναι σαν πολη???????
ησυχη?????????
ξερετε???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
αληθεια τα γιαννενα πως ειναι σαν πολη???????
ησυχη?????????
ξερετε???????
:bye:

Δες εδώ -> https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=1550395&postcount=18 , https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=
Και εδώ -> https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=40637&highlight=%C9%F9%E1%ED%ED%DF%ED%F9%ED

Από τι έχω διαβάσει πάντως κάθε άλλο παρα ήσυχη πόλη είναι με τόσους φοιτητές. Θα το δούμε από Σεπτέμβρη όμως αυτό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΖΟΥΖΟΥ!!!!!

Νεοφερμένος

Η ΖΟΥΖΟΥ!!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
αλεξανδρα αυτα που μου εστειλες με βοηθησαν πολυ!!!!!!!!!!!
ειδικα τα δυο πρωτα(Δες εδώ -> https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p...2&postcount=18 , https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=)
δινει χρησιμες πληροφοριες για κπ που δ μενει εκει(οπως εγω!)

thanks!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:thanks:

κ οποιες αλλες πληροφοριες ευπροσδεκτες!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NemesisRose

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κ@τερίν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
ειμαι εστιες στα γιαννενα .... πιο μεσα δεν γινεται .
εκκαθαριστικο εισοδημα προηγουμενου ετους
Ε9 τρεχοντος ετους
χαρτι που να δηλωνει την οικογενειακη σου κατασταση
(ενα χαρτι που να λεει αποδεικνυει τον μονιμο τοπο διαμονης σου ... αυτο το κανεις εκει νομιζω )και
ειδικοι λογοι πχ ορφανος , αδελφος φοιτητης , ανεργος γονιος κτλ
ολα τα χαρτια αυτα επικυρωμενα .

οπως ειπωθηκε το πιο σημαντικο ειναι το εισοδημα .
Παντως σε σχεση με αλλες χρονιες φετος θα υπαρχουν πιο πολλα κτηρια ... φτιαχτηκαν καινουρια .
για πιο ειδικα ζητηματα στειλε π.μ.

Εσύ είσαι ευχαριστημένος από όλη τη φάση? :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NemesisRose

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κ@τερίν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Πώς μπορεί κάποιος να ζητήσει να μείνει μόνος του στην εστία?χωρίς συγκάτοικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top