Σπουδές Ιατρικής στην Ελλάδα: Yay or Nay;

Victoria Hislop

Νεοφερμένος

Η Victoria Hislop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Έβγαλα 18.700 με περισσότερες ώρες στο pc παρά στο διάβασμα.Όλη μέρα σειρές,κανένα game κ.λ.π και όποτε είχα όρεξη αφιέρωνα ένα 2ωρο ποιοτικού διαβάσματος..

Συγνώμη φίλε μου. Δεν είναι το 18700 μετριότητα; Και με δύο ώρες διάβασμα; Μήπως δεν έπαιρνες τα γράμματα; :( Γιατι εγω έβγαλα 19987 και διάβαζα μόνο στα διαλείμματα.

Ρε ξεκολλάτε λίγο. Ναι η Ιατρική ειναι μια γαμάτη σχολή, αλλα εν τέλει είναι μια σχολή οπως όλες οι άλλες. Με το ποσοστό των φοιτητων στο 65% να παίρνουν 5 και 6 στα μαθήματα ισα ισα για να περάσουν. Αυτά είναι τα τζιμάνια που έγραψαν 19999 στις πανελλήνιες. Ας διατηρούμε λίγο low profile. Ο House στην σειρά είναι ένας κορυφαίος διακεκριμένος γιατρος ανα τον κόσμο με ένα γήπεδο τίτλους και πτυχία. Όχι ένας 18χρονος ποζεράς που θα πάει τον Σεπτέμβρη να στοιβαχτεί σε μια γραμματεία σχολής όπως 90000 άλλα παιδια στην Ελλαδα. Δηλαδη τι περιμένεις; Να σου στρώσουν κοκκινο χαλί μόλις πας στο πανεπιστήμιο και τον ιατρικό συλλόγο να διοργανώσει δεξίωση προς τιμήν σου με πανο που να λέει "Καλως ήρθες. Εσένα περιμέναμε." ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Victoria όμως ξέρεις πόσα παιδιά νιώθουν μειονεκτικά επειδή δεν έβγαλαν πολλά μόρια για να περάσουν και αυτά Ιατρική;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μια απορία απο ένα παιδί που δήλωσε ιατρική,οριστικοποίησε και ακόμη δεν είναι σίγουρος,και θέλω μια ειλικρινή απάντηση:
Είναι η ιατρική παπαγαλία?
θέλω να πω,ποτέ μου δεν είχα πρόβλημα στην κατανόηση,όλοι μου έλεγαν ότι το δυνατό μου χαρτί είναι η κριτική μου ικανότητα και λιγότερο η ποσότητα του διαβάσματος μου.Έβγαλα 18.700 με περισσότερες ώρες στο pc παρά στο διάβασμα.Όλη μέρα σειρές,κανένα game κ.λ.π και όποτε είχα όρεξη αφιέρωνα ένα 2ωρο ποιοτικού διαβάσματος..Τέλος πάντων,δεν είμαι ο άνθρωπος που θα ξημερωθεί πάνω από ένα βιβλίο,θα διαβάσω αλλά όχι υπερβολικά όπως ακούω από φοιτητές ιατρικής.Επιπλέον ,μαθαίνεις τόμους με αυτά καθεαυτά τα λόγια του βιβλίου ή έχεις την ελευθερία της έκφρασης στην τεκμηρίωση που τόσο μου έλειψε (γ%^& τις πανελλήνιες :) ).
Τέλος,ζω για τα προβλήματα .Με "ανάβει" η διαδικασία εύρεσης της λύσης σε ένα πρόβλημα :P,δεν το κρύβω,επηρεάστηκα και απο τον μέγιστο Hugh Laurie (βλ.House M.D.)
πφφφφ anyway τι λέτε?
Μπορώ να γίνω καλός γιατρός?

υγ: Δεν ενδιαφέρομαι να γίνω μέτριος με οτιδήποτε και να ασχοληθώ,ίσως είναι κακό αλλά απεχθάνομαι την μετριότητα :)

ευχαριστώωω

Καιρό είχε να εμφανιστεί κάποιος του είδους σου (διάβασα και τα άλλα μηνύματά σου).
Με την λογική που πας να μπεις στην συγκεκριμένη σχολή, σε λυπάμαι ήδη, αλλά όχι αρκετά για να προσπαθήσω να σε αποτρέψω γιατί τέτοια ψευτομαγκιά γενικά τείνει να μου ανάβει τα λαμπάκια.
Γενικά τα ποστ σου φάσκουν και αντιφάσκουν όλα και μπάζουν από παντού.

Καλή τύχη. Εύχομαι να βγω λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

BigBang0000

Νεοφερμένος

Ο BigBang0000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Καιρό είχε να εμφανιστεί κάποιος του είδους σου (διάβασα και τα άλλα μηνύματά σου).
Με την λογική που πας να μπεις στην συγκεκριμένη σχολή, σε λυπάμαι ήδη, αλλά όχι αρκετά για να προσπαθήσω να σε αποτρέψω γιατί τέτοια ψευτομαγκιά γενικά τείνει να μου ανάβει τα λαμπάκια.
Γενικά τα ποστ σου φάσκουν και αντιφάσκουν όλα και μπάζουν από παντού.

Καλή τύχη. Εύχομαι να βγω λάθος.

Σόρρυ ,αλλά όλα μου τα ποστ είναι προς μια κατεύθυνση και όλα ολοκληρωμένα αν θες τη γνώμη μου.Τώρα χρειάζεσαι κάτι για να το καταλάβεις αλλά είναι άλλο θέμα αυτό.Ένα αυτό.Δεύτερον, απο που είδες ψευτομαγκιά?δε ξέρω αν είσαι μεθυσμένη ή κάτι τέτοιο αλλά ποτέ δεν ανέφερα κάτι που να δείχνει αυτό..πληροφοριακά.Τρίτον ,δεν πρόκειται να πέσω στο επίπεδο σου αν αυτό ζητάς και να λέω πράγματα για να σε εκνευρίσω όπως κάνεις εσύ("σε λυπάμαι ήδη").Δεν νομίζω ότι χρειάζομαι να με λυπάται κανένας..Γελάω με άτομα σαν και εσένα (κυριολεκτικά :D ) ααα τέεελος πάντων.αλήθεια τι μαλακία είπα?πραγματικά δεν κατάλαβα ...(μην αναφέρεις αυτό για τον house γιατί το νοητικό σου επίπεδο πραγματικά θα πέσει στα μάτια μου) κατά τα άλλα έκανα απλά μια γ@μημένη ερώτηση!Δεν υπάρχετε ,σοβαρά τώρα...:P


α! και τέλος,είναι κακό κάποιος να αναφέρει τα προτερήματα του σε ένα φόρουμ στο οποίο ΒΑΣΕΙ ΑΥΤΩΝ θα "κριθεί" αν μπορεί να ανταπεξέλθει σε μια σχολή...όλοι εσείς που νομίζετε ότι με θεωρώ κάποιον "απίστευτο" ή "γαμάτο" μου προκαλείται αηδία...η παρανυχίδα των κομπλεξικών...δίχως καμία παρεξήγηση βέβαια :D ....εκτός αν θέλετε να λέω "είμαι ένας άχρηστος,ένας κατεστραμμένος,θα αποτύχω ό,τι και να κάνω" είμαι σίγουρος ότι αυτό θα το εκτιμούσατε...πάρτε το χαμπάρι ΤΟ ΝΑ ΘΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΨΩΝΙΟ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Δεν ασχολουμαστε αλλο με την περιπτωση σου.Κ εσυ μην χανεις χρονο μαζι μας.Ξεκινα,θα γινεις ο καλυτερος τετοιο ταλεντο μην παει χαμενο

Οταν πια θα φορας γυαλια απο το διαβασμα,μπες να γελασεις με αυτα που εγραφες.Δεν σε παρεξηγουμε:/:
Προς το παρον ειμαστε μυωπες βαριας μορφης για αυτα που αναφερεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BigBang0000

Νεοφερμένος

Ο BigBang0000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Τι να σου πω φίλε ,πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι νομίζετε πως με θεωρώ ταλέντο ή οτιδήποτε άλλο...δεν ξέρω αλήθεια....πφφφ οκ για να μην συνεχιστεί όλο αυτό : Συγνώμη για την εντύπωση που έδωσα...ίσως να μην κατάλαβα ,και ακόμη δεν καταλαβαίνω,γιατί όλο αυτό το "μίσος"...αλλά τι να κάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Δεν ειναι μισος!
Αλλωστε κανε τις αναγωγες την αυτοκριτικη σου,πραξε συμφωνα με τις δυνατοτητες σου,μην ζητας τελειοτητα και δεν ξερω τι αλλο,δοξα,φιλαργυρια κτλ αλλα πραξε στα ορια του εφικτου και στον τροπο που ειναι συμμετρος με τις δυναμεις σου που λεει και ο πινδαρος μιας και ανεφερες τη φιλοσοφια.

Δεν ειναι μισος κ ηη επιστημη της ιατρικης με την αμφισβητηση και την κριτικη προχωραει θα το δεις κ εσυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BigBang0000

Νεοφερμένος

Ο BigBang0000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Απλά θεωρώ ότι σε κάθε επιστήμη ,και ιδίως στην ιατρική,παίζει σημαντικό ρόλο η πίστη στις δυνατότητες σου με ο,τι αυτό συνεπάγεται,όχι υπέρμετρες βέβαια...γνώμη μου.Δεν προχωράει η επιστήμη με ανθρώπους που επαναπαύονται στο τι πιστεύουν ότι μπορούν να κάνουν,μόνο με ανθρώπους που δεν εφησυχάζονται και βελτιώνονται μέρα με τη μέρα,με δουλειά βέβαια και όχι μόνο με το ταλέντο...γνώμη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zarakikenpanchi

Νεοφερμένος

Ο zarakikenpanchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εσύ δεν είσαι ο φοβερός που έμπαινε στο forum σε κάθε μάθημα πανελληνίων και έλεγε για τα 100αρια που έγραφε μέσα σε 2 ώρες?
Πώς προέκυψαν λιγότερα τα μόρια σε τέτοια διάνοια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Υποθέτω ότι την οποιαδήποτε προσπάθεια να σου πω τι μαλακίες λες θα συνοδεύσει και μια ακόμα γαμάτη αρνητική σου.

αυτο με τις αρνητικες τι φαση ; :P

Είπα τίποτα για τον εαυτό μου?
:

a la uno
ποτέ μου δεν είχα πρόβλημα στην κατανόηση,όλοι μου έλεγαν ότι το δυνατό μου χαρτί είναι η κριτική μου ικανότητα και λιγότερο η ποσότητα του διαβάσματος μου.

a la due
Έβγαλα 18.700 με περισσότερες ώρες στο pc παρά στο διάβασμα.

a la tre
Όλη μέρα σειρές,κανένα game κ.λ.π και όποτε είχα όρεξη αφιέρωνα ένα 2ωρο ποιοτικού διαβάσματος

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
δεν ειπα ότι διάβαζα το πολύ 2 ώρες...
Όλη μέρα σειρές,κανένα game κ.λ.π και όποτε είχα όρεξη αφιέρωνα ένα 2ωρο ποιοτικού διαβάσματος

:confused:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Είπα τίποτα για τον εαυτό μου?
είναι κακό κάποιος να αναφέρει τα προτερήματα του

say what ?!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Σόρρυ ,αλλά όλα μου τα ποστ είναι προς μια κατεύθυνση και όλα ολοκληρωμένα αν θες τη γνώμη μου.
αλήθεια τι μαλακία είπα?

:hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:






Ελπιζω, τουλαχιστον τωρα, να καταλαβες οτι φασκεις και αντιφασκεις συνεχεια οπως ειπε και η Ερινυς.
Δεν ειναι κραξιμο. Προσπαθουμε να σε κανουμε να καταλαβεις καποια πραγματα τωρα που ειναι νωρις ακομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BigBang0000

Νεοφερμένος

Ο BigBang0000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
1)έγραψα τους βαθμούς που περίμενα σε όλα εκτός απτην έκθεση (δεν με ένοιαζε για την έκθεση)
2)Προφανώς αν παίρνεις μεμονωμένα κομμάτια θα βρεις αντιφάσεις .δεν είπα τίποτα για τον εαυτό μου όσον αφορά αυτά που λέγατε ότι με θεωρώ το ένα και το άλλο...και τα "ala uno ala due ala tre" είναι πραγματικά γεγονότα ...

1*Για του λόγου το αληθές:
Φυσική 19.6 ,έλεγα 95+
Μαθ Κατ 19.1 έλεγα 95+
Χημεια 18.9 έλεγα 95
Βιολογία 18.6 έλεγα 20 αν πιάσουν την ασάφεια σωστή
Μαθ Γεν 20,έλεγα 20

και ναι...είτε το θες είτε όχι όλα έφυγαν το πολύ σε 2 με 2,5 ώρες -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

zarakikenpanchi

Νεοφερμένος

Ο zarakikenpanchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Μόνο και μόνο από το χαρακτήρα σου (όπως σχηματίζεται από τα λεγόμενά σου) θα είναι έγκλημα να πας ιατρική,αν τελικά την πιάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BigBang0000

Νεοφερμένος

Ο BigBang0000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Μόνο και μόνο από το χαρακτήρα σου (όπως σχηματίζεται από τα λεγόμενά σου) θα είναι έγκλημα να πας ιατρική,αν τελικά την πιάσεις.
δέχομαι επίθεση από 4-5 άτομα ταυτόχρονα..θες να είμαι μελιστάλακτος ? :P
και είμαι σίγουρος ότι αν δεν την πιάσω θα γεμίσω με διάφορα μηνύματα κλπ χλευαστικά και τέτοια και θα πανηγυρίζετε
..θα έχει φάση :P (πλάκα κάνω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Ρε ξεκολλάτε λίγο. Ναι η Ιατρική ειναι μια γαμάτη σχολή, αλλα εν τέλει είναι μια σχολή οπως όλες οι άλλες. Με το ποσοστό των φοιτητων στο 65% να παίρνουν 5 και 6 στα μαθήματα ισα ισα για να περάσουν. Αυτά είναι τα τζιμάνια που έγραψαν 19999 στις πανελλήνιες.

Μα δε φταίνε οι φοιτητές, αυτοί είναι διάνοιες πώς αλλιώς έβγαλαν τόσα μόρια. Απλά η σχολή είναι δύσκολη και τους φτάνει στα όριά τους. Όχι όπως κάτι χαμηλόβαθμες στυλ μαθηματικών Σάμου όπου οι κακοί βαθμοί οφείλονται σε ξύστες φοιτητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BigBang0000

Νεοφερμένος

Ο BigBang0000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Μα δε φταίνε οι φοιτητές, αυτοί είναι διάνοιες πώς αλλιώς έβγαλαν τόσα μόρια. Απλά η σχολή είναι δύσκολη και τους φτάνει στα όριά τους. Όχι όπως κάτι χαμηλόβαθμες στυλ μαθηματικών Σάμου όπου οι κακοί βαθμοί οφείλονται σε ξύστες φοιτητές.

Δεν φταίει και ότι μεγάλο ποσοστό που περνάει στην ιατρική είναι μετά απο πίεση?και πολλοί ουσιαστικά δεν θέλουν να γίνουν γιατροί..?νομίζω ισχύει σε μεγάλο βαθμό αυτό...στην ελλάδα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
New study throws into question long-held belief about depression.

"New evidence puts into doubt the long-standing belief that a deficiency in serotonin — a chemical messenger in the brain — plays a central role in depression."

https://www.neuroscientistnews.com/r...-belief-about-depression#sthash.LNzuQdGz.dpuf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

NightOwl

Νεοφερμένος

Η NightOwl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
New study throws into question long-held belief about depression.

"New evidence puts into doubt the long-standing belief that a deficiency in serotonin — a chemical messenger in the brain — plays a central role in depression."

https://www.neuroscientistnews.com/r...-belief-about-depression#sthash.LNzuQdGz.dpuf

Αγαπάμε ΦΜ (pour encore une fois)!!!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωνσταντίνος_βλ

Νεοφερμένος

Ο κωνσταντίνος_βλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Προσεχώς κι εγώ θα βρίσκομαι μέσα στον χώρο του πανεπιστημίου ,της Ιατρικής σχολής...Μία επιστήμη την οποία αποφάσισα όχι γιατί απλά έτυχε να βγάλω αρκετά μόρια αλλά γιατί αγαπώ ... Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο TrueBlue !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mary.Usalove

Νεοφερμένος

Η Mary.Usalove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Μια απορία απο ένα παιδί που δήλωσε ιατρική,οριστικοποίησε και ακόμη δεν είναι σίγουρος,και θέλω μια ειλικρινή απάντηση:
Είναι η ιατρική παπαγαλία?
θέλω να πω,ποτέ μου δεν είχα πρόβλημα στην κατανόηση,όλοι μου έλεγαν ότι το δυνατό μου χαρτί είναι η κριτική μου ικανότητα και λιγότερο η ποσότητα του διαβάσματος μου.Έβγαλα 18.700 με περισσότερες ώρες στο pc παρά στο διάβασμα.Όλη μέρα σειρές,κανένα game κ.λ.π και όποτε είχα όρεξη αφιέρωνα ένα 2ωρο ποιοτικού διαβάσματος..Τέλος πάντων,δεν είμαι ο άνθρωπος που θα ξημερωθεί πάνω από ένα βιβλίο,θα διαβάσω αλλά όχι υπερβολικά όπως ακούω από φοιτητές ιατρικής.Επιπλέον ,μαθαίνεις τόμους με αυτά καθεαυτά τα λόγια του βιβλίου ή έχεις την ελευθερία της έκφρασης στην τεκμηρίωση που τόσο μου έλειψε (γ%^& τις πανελλήνιες :) ).
Τέλος,ζω για τα προβλήματα .Με "ανάβει" η διαδικασία εύρεσης της λύσης σε ένα πρόβλημα :P,δεν το κρύβω,επηρεάστηκα και απο τον μέγιστο Hugh Laurie (βλ.House M.D.)
πφφφφ anyway τι λέτε?
Μπορώ να γίνω καλός γιατρός?

υγ: Δεν ενδιαφέρομαι να γίνω μέτριος με οτιδήποτε και να ασχοληθώ,ίσως είναι κακό αλλά απεχθάνομαι την μετριότητα :)

ευχαριστώωω


δεν νομίζω να έβγαλες τόσα μόρια.
και δεν μπορείς να γίνεις καλός γιατρός με τέτοια λογική.
ο πατέρας μου είναι γιατρός και σου λέω ένα πράγμα. αυτό που πρέπει να έχει οποσδήποτε είναι μετροφροσύνη!
και ο House είναι μια απλή σείρα που δείχνει έναν τύπο να χαπακώνεται αλλα και να είναι υδιοφυία. κάτι που δεν ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι λέτε μερικοί να δώσουμε στο thread αυτό τη σημασία που του αξίζει; Να λέμε δηλαδή ό,τι ιατρικά σχετιζόμενο ενδιαφέρον νέο βρίσκουμε, απορίες, νέα και άλλα πολλάααααααα, να ρωτάνε μικρότεροι ξέρω γω και άλλα διάφορα, να πετάμε και την ιατρική βλακεία μας και να μην ασχολούμαστε με οτιδήποτε δεν έχει σημασία όπως αν οι φοιτητές ιατρικής διάλεξαν τη σχολή τους επειδή τους αρέσει (παιζεί πολύ αυτό το θέμα εδώ στο ischool αυτόν το μήνα, πολύ hot) επειδή κάποιοι είναι κολλημένοι;! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top