Φλερτ/τρόποι γνωριμίας

Manuela98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Manuela98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Γεια σας!!! Δεν ξέρω πού αλλού να γράψω για αυτα που νιώθω.. έχω πολύ καιρό να κάνω σοβαρή σχέση με κάποιον. Τελείωσα το πανεπιστήμιο πριν 1.5 χρόνο( είμαι 24) και τίποτα ιδιαίτερο δεν έγινε. Είμαι κλειστό άτομο και τώρα προσπαθώ με ψυχολόγο να μπορέσω να ανοιχτώ παραπάνω. Ωστόσο δεν είμαι πια και τόσο κλειστή ώστε να είναι τόσο εμπόδιο . Που θα μπορούσα να γνωρίσω κάποιον? Κοινές παρέες και τέτοια δεν υπάρχουν και ούτε υπάρχει η υπομονή να τις αποκτήσω... Θέλω τώρα που είμαι ακόμη νέα να βρω κάποιον και να κάνουμε τα πάντα μαζί αυτό μου λείπει. Η μόνη μου ευκαιρία οταν βγαίνω τα βράδια έξω! Όλοι μου λένε ότι είμαι πολύ όμορφη αλλά να σας πω την αληθεια μάλλον φοβιζω τους γύρω δεν εξηγείται. Η φαίνομαι απρόσιτη και σνομπ αλλά δεν το κάνω επιτηδες. επίσης λέω με το μυαλό μου τώρα πχ εγώ βγήκα οι άλλοι ενδεχομένως που κάθονται απέναντι την όρεξη μου θα έχουν? Αυτή η πεποίθηση με κάνει να απογοητεύομαι κ να γίνομαι απομακρη κατά συνέπεια γτ φοβάμαι ότι θα φαίνομαι αστεία όταν ο άλλος θα έχει βγει να πιει το ποτό του.. και θα έχει και μένα να τον πρήζω εμμέσως. Δυστυχώς αυτό με κάνει να μην ρίχνω ούτε βλέμμα. Θεωρείτε ότι μπορούν να γίνουν εύκολα γνωριμίες όταν βγαίνω βράδυ ? Δεν θέλω να καταλήξω στο ίντερνετ και Σάιτ γνωριμιών. Δεν το κατακρίνω αλλά δεν είναι για μένα. Κουράστηκα να είμαι μόνη. Πρέπει να πάρω την κατάσταση στα χέρια μου αλλά φοβάμαι να ρισκάρω ... Βοηθήστε!!!
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Noμίζω λίγο φάσκεις! Εφόσον είσαι μόνη γιατί δεν προσπαθείς να το αλλάξεις; :)
 

Manuela98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Manuela98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Noμίζω λίγο φάσκεις! Εφόσον είσαι μόνη γιατί δεν προσπαθείς να το αλλάξεις; :)
Μα αυτό λέω! Οτι ενώ θέλω μου είναι δύσκολο. Με κυριεύουν πεποίθησεις τύπου από κοντά αν δείξω σε κάποιον το ενδιαφέρον μπορεί να γελάσει μπορεί να έχει τα δικά του και να μην έχει την όρεξη μου, η ότι αν κοιτάξω θα φανώ απελπισμένη κτλ.. δλδ στην ουσία θέλω να γίνουν τα πράγματα ωραία στη ζωή μου όμως φοβάμαι να το κάνω πράξη... Ελπίζω τώρα να με καταλάβεις κάπως .. δεν ξέρω τι να κάνω για να μπορέσω να αφεθω γτ αυτές οι εσφαλμένες πεποιθήσεις όπως προανέφερα με κρατάνε πίσω! 😭 Έχω φτάσει στο σημείο να θεωρώ κατακριτέες τις γνωριμίες το βράδυ .έλεος ... Και δεν ξέρω τι να κάνω γτ με αυτά τα μυαλά για πάντα μόνη θα είμαι .. κ είναι κρίμα.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Μα αυτό λέω! Οτι ενώ θέλω μου είναι δύσκολο. Με κυριεύουν πεποίθησεις τύπου από κοντά αν δείξω σε κάποιον το ενδιαφέρον μπορεί να γελάσει μπορεί να έχει τα δικά του και να μην έχει την όρεξη μου, η ότι αν κοιτάξω θα φανώ απελπισμένη κτλ.. δλδ στην ουσία θέλω να γίνουν τα πράγματα ωραία στη ζωή μου όμως φοβάμαι να το κάνω πράξη... Ελπίζω τώρα να με καταλάβεις κάπως .. δεν ξέρω τι να κάνω για να μπορέσω να αφεθω γτ αυτές οι εσφαλμένες πεποιθήσεις όπως προανέφερα με κρατάνε πίσω! 😭 Έχω φτάσει στο σημείο να θεωρώ κατακριτέες τις γνωριμίες το βράδυ .έλεος ... Και δεν ξέρω τι να κάνω γτ με αυτά τα μυαλά για πάντα μόνη θα είμαι .. κ είναι κρίμα.

Kοπέλα μου αν σταματήσετε να πλάθετε υποθετικά σενάρια που δεν στέκουν και είναι μόνο φοβίες τι θα πει, τι θα σκέφτεται, κτλ, ίσως τότε δεις ότι είναι πολύ πιο εύκολο να γνωρίσεις κάποιον. Η πολιτική κορεκτίλα να μην δείχνουμε απελπισμένοι, να δείχνουμε τέλεοι σαν life coachers, σαν influencers ... αποτελεί την κύρια αιτία ότι στην εποχή των κοινωνικών δικτύων ο κόσμος είναι περισσότερο μόνος από ποτέ.
 

Manuela98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Manuela98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Kοπέλα μου αν σταματήσετε να πλάθετε υποθετικά σενάρια που δεν στέκουν και είναι μόνο φοβίες τι θα πει, τι θα σκέφτεται, κτλ, ίσως τότε δεις ότι είναι πολύ πιο εύκολο να γνωρίσεις κάποιον. Η πολιτική κορεκτίλα να μην δείχνουμε απελπισμένοι, να δείχνουμε τέλεοι σαν life coachers, σαν influencers ... αποτελεί την κύρια αιτία ότι στην εποχή των κοινωνικών δικτύων ο κόσμος είναι περισσότερο μόνος από ποτέ.
Πόσο δίκιο έχεις... Ελπίζω μόνο να μπορέσω να το κάνω πράξη!
 

mpiskoto

Νεοφερμένος

Ο mpiskoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
απλά πιες λίγο παραπάνω και όρμα τους!
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Γεια σας!!! Δεν ξέρω πού αλλού να γράψω για αυτα που νιώθω.. έχω πολύ καιρό να κάνω σοβαρή σχέση με κάποιον. Τελείωσα το πανεπιστήμιο πριν 1.5 χρόνο( είμαι 24) και τίποτα ιδιαίτερο δεν έγινε. Είμαι κλειστό άτομο και τώρα προσπαθώ με ψυχολόγο να μπορέσω να ανοιχτώ παραπάνω. Ωστόσο δεν είμαι πια και τόσο κλειστή ώστε να είναι τόσο εμπόδιο . Που θα μπορούσα να γνωρίσω κάποιον? Κοινές παρέες και τέτοια δεν υπάρχουν και ούτε υπάρχει η υπομονή να τις αποκτήσω...

τώρα πριν λίγο γύρισα απ'εξω, ήμουν με φίλους για φαγητό μέσα σε ενα πλήθος απο νεαρά
άτομα, ήμασταν μόνοι σαν το λεμόνι.

ο καθένας και η κάθε μία ασχολείται με την παρέα του και με το τραπέζι του, μια κοπέλα που
με κοίταξε σε μια φάση ήταν μόνο και μόνο επειδή ακούστικα λίγο πιο δυνατά και τράβηξα
το βλέμα της απο το διπλανό τραπέζι που καθόταν.

τι θέλετε να γίνει κορίτσια οταν ο καθένας κοιτάει την δουλειά του? να σηκωθώ να παω
στην πάρέα της και να πώ "με συγχωρείτε δεσποινίς καθόμουν απέναντι και μου αρέσετε.";

ουτε ευπρεπές είναι, ούτε έξυπνο, πόσο μάλλον αν δεν ξέρεις αν η άλλη συνοδεύεται
ή αν απλώς είναι φίλοι ή συγγενής.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
τώρα πριν λίγο γύρισα απ'εξω, ήμουν με φίλους για φαγητό μέσα σε ενα πλήθος απο νεαρά
άτομα, ήμασταν μόνοι σαν το λεμόνι.

ο καθένας και η κάθε μία ασχολείται με την παρέα του και με το τραπέζι του, μια κοπέλα που
με κοίταξε σε μια φάση ήταν μόνο και μόνο επειδή ακούστικα λίγο πιο δυνατά και τράβηξα
το βλέμα της απο το διπλανό τραπέζι που καθόταν.

τι θέλετε να γίνει κορίτσια οταν ο καθένας κοιτάει την δουλειά του? να σηκωθώ να παω
στην πάρέα της και να πώ "με συγχωρείτε δεσποινίς καθόμουν απέναντι και μου αρέσετε.";

ουτε ευπρεπές είναι, ούτε έξυπνο, πόσο μάλλον αν δεν ξέρεις αν η άλλη συνοδεύεται
ή αν απλώς είναι φίλοι ή συγγενής.

Friendzoned :P
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.

δεν έκανα κίνηση, αλλά και να έκανα τι θα έβγαινε? ολοι είναι προσηλωμένοι στο τραπεζάκι τους
ασε που το να κοιτάς αδιάκριτα και επίμονα μπορεί να χαρακτηριστεί παρενόχληση.

υπάρχει πρόβλημα, σοβαρό κοινωνικό πρόβλημα! δεν ξέρω πως λύνεται, τις προάλες τι
με συμβουλεψατε για την κοπέλα που μου άρεσε στο φαστ-φουντ? οι περισσότεροι είπατε
να μην κάνω κάτι γιατί είναι χώρος εργασίας.

άρα πουθενά δεν είναι κατάλληλα.
 

Manuela98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Manuela98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
δεν έκανα κίνηση, αλλά και να έκανα τι θα έβγαινε? ολοι είναι προσηλωμένοι στο τραπεζάκι τους
ασε που το να κοιτάς αδιάκριτα και επίμονα μπορεί να χαρακτηριστεί παρενόχληση.

υπάρχει πρόβλημα, σοβαρό κοινωνικό πρόβλημα! δεν ξέρω πως λύνεται, τις προάλες τι
με συμβουλεψατε για την κοπέλα που μου άρεσε στο φαστ-φουντ? οι περισσότεροι είπατε
να μην κάνω κάτι γιατί είναι χώρος εργασίας.

άρα πουθενά δεν είναι κατάλληλα.
Χαχα σε νιώθω φουλ!! Η πλειοψηφία απρόσιτοι. Δλδ όλοι αυτοί έχουν τα προβλήματα τους λυμένα για να καταλάβω? Μόνο εμείς είμαστε οι περίεργοι που μας αρέσουν οι γνωριμίες? Στο τέλος θα φαινόμαστε εξωγήινοι. Αυτές είναι οι επιπτώσεις του Instagram
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Χαχα σε νιώθω φουλ!! Η πλειοψηφία απρόσιτοι. Δλδ όλοι αυτοί έχουν τα προβλήματα τους λυμένα για να καταλάβω? Μόνο εμείς είμαστε οι περίεργοι που μας αρέσουν οι γνωριμίες? Στο τέλος θα φαινόμαστε εξωγήινοι. Αυτές είναι οι επιπτώσεις του Instagram

Ειδικά απόψε που έγινε και η βλάβη ντινάκιιι. :tongue:
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Χαχα σε νιώθω φουλ!! Η πλειοψηφία απρόσιτοι. Δλδ όλοι αυτοί έχουν τα προβλήματα τους λυμένα για να καταλάβω? Μόνο εμείς είμαστε οι περίεργοι που μας αρέσουν οι γνωριμίες? Στο τέλος θα φαινόμαστε εξωγήινοι. Αυτές είναι οι επιπτώσεις του Instagram

τα περισσότερα άτομα μάλλον θα τα έχουν λυμένα.
ακόμα ομως και εσύ που γράφεις τον προβληματισμό σου, λές οτι είσαι απρόσιτη και σνομπ..
δεν μπορώ να το καταλάβω..
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ειδικά απόψε που έγινε και η βλάβη ντινάκιιι. :tongue:

αν κλείσει το fb και το Insta για καμιά βδομάδα θα έχει ενα ενδιαφέρον.. :shifty:
 

Manuela98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Manuela98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Ειδικά απόψε που έγινε και η βλάβη ντινάκιιι. :tongue:
Χαχαχα σήμερα επρπεπε να βγούμε!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

τα περισσότερα άτομα μάλλον θα τα έχουν λυμένα.
ακόμα ομως και εσύ που γράφεις τον προβληματισμό σου, λές οτι είσαι απρόσιτη και σνομπ..
δεν μπορώ να το καταλάβω..
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



αν κλείσει το fb και το Insta για καμιά βδομάδα θα έχει ενα ενδιαφέρον.. :shifty:
Χαχαχα ισχύει!!
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Χαχαχα σήμερα επρπεπε να βγούμε!

Χαχαχα ισχύει!!

μμμ...μάλιστα! δηλαδή δηλαδή? φορτσάτη σε βρίσκω.. δεν πρόλαβε να πέσει
το άμοιρο το fb και να συμπαρασείρει ινστα+γουατςαπ και θες να ξεπορτίσεις?

για πες και μια τοποθεσία... :happy:
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χαχαχα η @Ntinakiii, μμμ ο @Citylights, άντε βρε παιδιά ένα κινητό δρόμος είναι η απόσταση!
Να πάρουμε κι εμείς μια χαρά εδώ μέσα!:D
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Χαχαχα η @Ntinakiii, μμμ ο @Citylights, άντε βρε παιδιά ένα κινητό δρόμος είναι η απόσταση!
Να πάρουμε κι εμείς μια χαρά εδώ μέσα!:D

εγκο πεζι πιανο.. :pianist: ιμε κε αρκοντεονιστας :akkor:ντε ξερι


θα ήθελα να κάνω τον αδιάφορο και οτι δεν καταλαβαίνω τι λες.. όμως με οσα έχουμε γράψει
παραπάνω πως να κρυφτεί κανείς?

βέβαια την αλήθεια περιγράφω, αυτά συναντάω εκεί έξω, τώρα.. αν το φορουμ θα μπορούσε να
δίνει λύσεις σε κάθε πρόβλημα και σε αυτά, δεν το είχα σκεφτεί.

χαίρομαι που χαίρεσε πάντος και που τα μέλη θα μπορούσαν να νοιάζονται ο ενας για
τον άλλο :D
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top