Φιλόζωοι και Κατοικίδια

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Αγαπατε τα σκυλια και τις γατες??πωσ τα συμπεριφερεστε?προσωπικα δινω και την ζωη μου !αχαχχαχα τα λατρευω ειναι σαν ανθρωποι οταν τα εχεισ καιρο στν αυλη σου,δενεσαι μαζι τους,καταλαβαινουν τα παντα!!εγω εχω μια μπουμπου ψιψινα και εναν ομορφο αρη!!!πολλεσ φορεσ επικοικωνεισ καλυτερα με αυτα,,παρα με ανθρωπουσ που ειναι και χειροτεροι απο ζωα και δεν ξερουν να συμπεριφερονται...ειναι διαπιστωμενο!!!!επιθυμω να παραθεσετε εμπειριεσ,αποψεισ επι του θεματοσ!!!θα εχω ανεκτικη σταση και ως προσ αυτουσ που δν ανηκουν στην πολυαγαπημενη κατηγορια '"ζωοφιλοι'"' και ειμαι προθυμη να απαντησω στον καθενα που δεν αγαπαει τα ζωα με επιχειρηματα!!!!!λοιπν....σειρα σας!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Diana Fire

Νεοφερμένος

Η Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά τα λατρευω...Περισσότερο όμως τα γατάκια...γενικώς οποιοδήποτε ζωο. Να φανταστείς έχω 2 γάτες,2 παπαγαλάκια.χρυσόψαρα,2 χελώνες ξηράς και είχαμε και σκυλί το οποίο όμως μας έφυγε...Ολα τα ζωα ειναι υπεροχα..και πραγματικα δεν μπορώ να καταλαβω πως γίνεται μερικοί άνθρωποι και τα αντιπαθούνε και ακόμα χειρότερα τους συμπεριφέρονται με βία..Αφού είναι τόσο γλυκούλια!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
ειδικα οταν γουργουριζουν οι γατεσ φτανουν στ απογειο τησ ομορφιασ τουσ!!!!!!και οταν σου τριβονται για να τισ δωσεισ και αυτεσ λιγη σημασια ειναι ολα τα λεφτα!και γω κατα καιρους οταν βρισκω πεταμενα σκυλακια η γατουλες τα μαζευω να τα μεγαλωσω και καμια φορα τα δινω σε αλλουσ..γιατι εχω ηδη γατουλα και σκυλακι...επισησ ειχα χασει ενα πανεμορφο σκλυλι και αξιολατρευτο τ καλοκαιρι του 2009 1 ιουλιου και με ειχε σημαδεψει..ηταν πληγμα για μενα!!ομωσ τα οσα καναμε για ν βρουμε,,τελικα δεν βρεθηκε ποτε.δυστυχωσ αυτα δεν μπορουν να κανουν κατι ν αλλαξει το πεπρωμενο τους,,απο τουσ ανθρωπουσ περιμενουν και οταν υπαρχει υποδοχη το σιγουρο ειναι οτι θα υπαρξει και ανταμοιβη που προσφερουν ψυχικη ηρεμια,,ζεστασια,,ο ελευθερος χρονοσ μετατρεπεται σε κατι πιο δημιουργικο,,νιωθεισ οτι προσφερεισ βρε αδελφε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
εγω στο χωριο εχω 10 περδικες ,εναν σκυλο και μια γατα...πραγματι τα ζωα ειναι αξιαγαπητα,πρεπει να τους δειχνεις σεβασμο και αγαπη και πιστεψτε με ,ακομα και το πιο μικρο την νιωθει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
εσυ τι αγαπας πιο πολυ?σκυλο,γατα η περδικες??αχχααχαχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Αμα τα αγαπας τοσο πολυ τα ζωα, γιατι τα κρατας φιλακησμενα σε ενα σπιτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Αμα τα αγαπας τοσο πολυ τα ζωα, γιατι τα κρατας φιλακησμενα σε ενα σπιτι;

Νομίζω κάνεις λάθος σ'αυτό!Πολλά ζώα είναι πλασμένα για να ζουν μέσα στα σπίτια,κοντά με τους ανθρώπους..Και δεν θεωρώ φυλακισμένο,π.χ. το σκυλάκι μου!Γιατί πραγματικά έχει τα πάντα!Και την ελευθερία του και την φροντίδα του και όλα..Οπότε:hmm: Από το να βρίσκονται έξω αδέσποτα και να αλληλοσφάζονται,το προτιμώ μέσα στο σπίτι μου,έστω και φυλακισμένο..!(σύμφωνα με τα λεγόμενά σου!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
εχετε κατοικιδιο??
α ναι τι??
εγω εχω!

9 κουνελακια
7 χαμστερακια
3 ινδικα χοιριδια
2 παπαγαλακια
2 ψαρακια
1 σκυλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fod@s

Νεοφερμένος

Ο fod@s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
εχω ενα σκυλακο
ενα καναρινι
ενα ψαρακι
και τον αδερφο μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
χαχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
1 ινδικό χοιρίδιο αρκετά ομιλητικό (σε σημείο που με εκνευρίζει)
και 1 ενυδρείο με τροπικά ψάρια! Ελπίζω στον επόμενο χρόνο και μια γάτα γιατί την θέλω χρόνια και δεν την έχω πάρει ακόμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Νηπιαγωγών Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
1 σκυλαααααακι(η αγαπούλα μου:D) κι ένα παπαγαλάκι:)


εχετε κατοικιδιο??
α ναι τι??
εγω εχω!

9 κουνελακια
7 χαμστερακια
3 ινδικα χοιριδια
2 παπαγαλακια
2 ψαρακια
1 σκυλο!


pet shop έχεις?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
οχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
1 γατο και ενα tamasaba (ειδος χρυσοψαρου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Εγω γενικα ειμαι πολυ φιλοζωη (με εξαιρεση καποια σκυλια δολοφονους και παρομοια) και μισω υπερβολικα τους ανθρωπους που βασανιζουν τα ζωα,ειδικα οταν το κανουν για προσωπικη διασκεδαση και ευχαριστηση.Προσωπικα εχω 3 σκυλια(οχι στο σοιτι ,αλλα στο εξοχικο) δυο απο τα οποια ειναι ελληνικοι ποιμενικοι και το αλλο ειναι μια ρατσα κυνηγοσκυλου αν δεν κανω λαθος, καθως και αλλα δυο κουταβακια που προεκυψαν απο το ζευγαρωμα των δυο ελληνικων ποιμενικων.

Ειλικρινα,δεν ξερω τι θα κανα αμα πεθαναιν ,γιατι στην ουσια μαζι μεγαλωσαμε (αφου τα 'χουμε περιπου 8 χρονια) .Αυτο που μου κανει τεραστια εντυπωση ειναι πώς μερικοι ανθρωποι(ακομα και επιστημονες!)υποστηριζουν πως τα ζωα δεν εχουν συναισθηματα.Αμφιβαλλω αν κανεις(ειδικα καποιος που εχει κατοικιδια) θα το πιστευε αυτο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Είχα παλιά παπαγαλάκια, μία γάτα και ένα σκυλάκι.
Η αγάπη μου ήταν το σκυλάκι το οποίο μου είχε και του είχα αδυναμία. Με συνόδευε μέχρι το σχολείο και μετά γυρνούσε μόνο του σπίτι. Όταν πέθανε στεναχωρήθηκα τόσο πολύ που δεν ξανά πήρα. :/:
Ήταν πολύ γλυκούλι. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Κι εγω οταν ημουν μικρη παιρναμε συνεχεια παραγαλακια και καναρινακια,αλλα παραημουν μικρη για να δεθω κιοαλς μαζι τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Με το σκυλάκι δέθηκα. Άλλωστε νομίζω πως δεν μπορείς να δεθείς με παπαγαλάκια/ψαράκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
αλλα και με αλλα ζωακια μπορεις! ενα ζωακι που το εχεις στην αγκαλια σου τα ψαρακια δεν μπορεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
https://www.facebook.com/notes/psycha...i/441012933585

υπογραψτε κι εσεις ΚΑΤΑ του νομου που περασε στην ευρωπαικη ενωση να χρησιμοποιουνται αδεσποτα ζωακια για πειραματα χωρις αναισθησια
https://www.lacoscienzadeglianimali.i...orm/6?random=0
:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top