Φιλοσοφικό Ιωαννίνων ή ΕΚΠΑ;

pinelopikaxrila20@gm

Νεοφερμένος

Η pinelopikaxrila20@gm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα ήθελα μια γνώμη σχετικά με το φιλοσοφικό σε περίπτωση που δεν περάσω στο Δημοτικής Εκπαίδευσης. Αξίζει περισσότερο Ιωαννίνων ή Αθήνας ?
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Εννοείς Φιλολογίας η Φιλοσοφίας?
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Εγώ θα το απέφευγα καλύτερα βάλε φιλολογίας
 

pinelopikaxrila20@gm

Νεοφερμένος

Η pinelopikaxrila20@gm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Εγώ θα το απέφευγα καλύτερα βάλε φιλολογίας
Απλά έχει πολλά αρχαία το φιλολογικό σε σύγκριση με το φιλοσοφικό και θέλω να το αποφύγω. Γιατι όμως; Φιλόλογος θεωρείσαι και από τα δύο πτυχία
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Μωρέ ναι αλλά το θέμα είναι τι ανταπόκριση έχει στην αγορά εργασίας! Από το φιλοσοφιας ποιο φροντιστήριο θα σε πάρει σοβαρά?
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (Αθήνα). Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Μωρέ ναι αλλά το θέμα είναι τι ανταπόκριση έχει στην αγορά εργασίας! Από το φιλοσοφιας ποιο φροντιστήριο θα σε πάρει σοβαρά?
Το φροντιστήριο θα τη δοκιμάσει και αν είναι καλή στη δουλειά της θα την πάρει. Όταν έδινα το 2000 πανελλήνιες και πήγαινα στο μεγαλύτερο φροντιστήριο του Αμαρουσίου, την Ώθηση, είχα καθηγήτρια που είχε τελειώσει το ΦΚΣ και μας έκανε ιστορία. Μια χαρά ανταπόκριση είχε και έκανε και πάρα πολύ καλά τη δουλειά της. Δηλαδή κάποιος που θα έχει τελειώσει την αρχαιολογία, τι ανταπόκριση θα έχει;Το πανεπιστήμιο, οποιοδήποτε τμήμα και να έχεις τελειώσει, σου δίνει τις βάσεις και από εκεί και πέρα όταν είναι να πιάσεις δουλειά σε φροντιστήριο θα πρέπει να στρωθείς μόνο σου να διαβάζεις συνεχώς.
 
Top