Φεμινισμός

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
ε....Πείτε γνώμες.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=FWS9kqKHZhE[/ame]
Είμαι κατά των γυναικών που βγαίνουν και φωνάζουν είμαι φεμινίστρια γιατί πιστεύω πως οι περισσότερες από αυτές θέλουν να δείξουν ανωτερότητα.
Είμαι υπέρ της ισότητας.:)




Δεν πιστεύω να υπάρχει το θέμα, έκανα αναζήτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Είμαι υπέρ της ισότητας, όχι της ανεστραμμένης ανισότητας. Θα έκοβα τα πόδια σε όποια γυναίκα τολμούσε να βγει από πάνω με τέτοια πρόφαση και σιχαίνομαι τις φεμινίστριες. Για να πετύχεις την ισότητα δεν χρειάζεται να γίνεις ούτε πουτάνα, ούτε να βάλεις τον άντρα στο βρακί σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Είμαι υπέρ της ισότητας, όχι της ανεστραμμένης ανισότητας. Θα έκοβα τα πόδια σε όποια γυναίκα τολμούσε να βγει από πάνω με τέτοια πρόφαση και σιχαίνομαι τις φεμινίστριες. Για να πετύχεις την ισότητα δεν χρειάζεται να γίνεις ούτε πουτάνα, ούτε να βάλεις τον άντρα στο βρακί σου.
:hmm:Κατά κάποιο περίεργο τρόπο συμφωνούμε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toxotis1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 246 μηνύματα.
Είμαι υπέρ της ισότητας, όχι της ανεστραμμένης ανισότητας. Θα έκοβα τα πόδια σε όποια γυναίκα τολμούσε να βγει από πάνω με τέτοια πρόφαση και σιχαίνομαι τις φεμινίστριες. Για να πετύχεις την ισότητα δεν χρειάζεται να γίνεις ούτε πουτάνα, ούτε να βάλεις τον άντρα στο βρακί σου.


πολυ σωστος!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Προφανως ειμαστε ισοι αλλα διαφορετικοι , παρατηρω ομως οτι πολλοι το αντιλαμβανονται διαφορετικα αυτο.Αναμφιβολα υπαρχει σεξισμος στις ημερες μας , για αυτο ειμαι υπερ του να ειναι περισσοτερο στο φως "το μικρο βρωμικο μυστικο " αντι να αφηνεται να εννοηθουν αισχρα πραγματα λογο της κοινης μυστικοπαθειας , ετσι μπορουμε να προχωρησουμε σε μια εξισωση δικαιωματων αλλα και να λαβει τελος μια ανωφελη σεξουαλικη καταπιεση.
Αυτα πανω στον φεμινισμο με την σημερινη εννοια (που του εχουν αποδωσει οι φεμινιστριες) στην κοινωνια μας.
Οσο για τον ριζοσπαστικο φεμινισμο , ενστερνιζομαι την αποψη του μπλακ οτι αποτελεται απο φασιστικες ρησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
ε....Πείτε γνώμες.
https://www.youtube.com/watch?v=FWS9kqKHZhE
Είμαι κατά των γυναικών που βγαίνουν και φωνάζουν είμαι φεμινίστρια γιατί πιστεύω πως οι περισσότερες από αυτές θέλουν να δείξουν ανωτερότητα.
Είμαι υπέρ της ισότητας.:)




Δεν πιστεύω να υπάρχει το θέμα, έκανα αναζήτηση.

Θέλουν να δείξουν ανωτερότητα σε σχέση με την θέση την οποία βρίσκονται ;)

Αυτό που με τάραξε πραγματικά ήταν που το κκε έβγαλε μια αφίσα και λέει για το όριο ηλικίας στα συντάξιμα χρόνια γιατί οι άντρες να είναι στα 60 και οι γυναίκες στο 50.
Καλά πόσο λαμάκες μπορεί να είναι?:mad:
Το ίδιο κουράζονται οι γυναίκες στην ζωή τους με τα παιδιά τις δουλείες του σπιτιού που την περιμένουν όταν γυρίσει...κτλ?
Είμαστε με τα καλά μας?
όπως προείπατε το κάθε φύλο έχει την διαφορετικότητα του και πρέπει να την σεβαστούμε καθώς προσπαθούμε να είμαστε ίσοι.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Θέλουν να δείξουν ανωτερότητα σε σχέση με την θέση την οποία βρίσκονται ;)

Αυτό που με τάραξε πραγματικά ήταν που το κκε έβγαλε μια αφίσα και λέει για το όριο ηλικίας στα συντάξιμα χρόνια γιατί οι άντρες να είναι στα 60 και οι γυναίκες στο 50.
Καλά πόσο λαμάκες μπορεί να είναι?:mad:
Το ίδιο κουράζονται οι γυναίκες στην ζωή τους με τα παιδιά τις δουλείες του σπιτιού που την περιμένουν όταν γυρίσει...κτλ?
Είμαστε με τα καλά μας?
όπως προείπατε το κάθε φύλο έχει την διαφορετικότητα του και πρέπει να την σεβαστούμε καθώς προσπαθούμε να είμαστε ίσοι.....
Δεν θέλω να σε ταράξω....:PΑλλά πώς απαιτείτε ισότητα μόνο εκεί που σας συμφέρει???:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Δεν θέλω να σε ταράξω....:PΑλλά πώς απαιτείτε ισότητα μόνο εκεί που σας συμφέρει???:D
Δηλαδή?

(ο miv είναι λίγο υπερβολικός?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Eίμαι υπερ της ισότητας αλλά όποιος άντρας το παίξει 'πασάς' θα φάει πόδι και χέρι μαζί.
Ξυπνήσαμε πείτε τους.Δεν υπάρχουν πολλές 'γυναικούλες' σήμερα πείτε τους.Έχουμε και στόμα και μηλιά και πατάμε και πόδι σε όποιον το παίξει mr''γυναίκα φέρε τις παντόφλες και μόκοτο'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ξυπνήσαμε πείτε τους.Δεν υπάρχουν πολλές 'γυναικούλες' σήμερα πείτε τους.Έχουμε και στόμα και μηλιά και πατάμε και πόδι σε όποιον το παίξει mr''γυναίκα φέρε τις παντόφλες και μόκοτο'
Αμα σου τις ζητησω ευγενικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άμα πεις ''Βρε αγαπούλα μπορείς να μου φέρεις λίγο τις παντοφλίτσες μου?'' θα στις φέρω.Αλλά άμα τις ζητήσω κι εγώ καμιά φορα θα μου τις φέρεις κι εσύ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
:hmm::hmm:χμμμμμ δεν ξερω αμα ειμαι ετοιμος να προχωρησω σε εναν τετοιο συμβιβασμό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
:PΔίνεις και παίρνεις σε αυτό το κόσμο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
:hmm::hmm:χμμμμμ δεν ξερω αμα ειμαι ετοιμος να προχωρησω σε εναν τετοιο συμβιβασμό
Γιατί όχι?
Επειδή θα πας τις παντόφλες στην γυναίκα σου όπως το ίδιο θα κάνει και εκείνη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομίζω αστεία το είπε?:PΕ?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
:PΔίνεις και παίρνεις σε αυτό το κόσμο.:P
αυτες τις ιδεες ξεστομιζετε και μας αναγκαζετε να σας αφαιρουμε δικαιωματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Θέλουν να δείξουν ανωτερότητα σε σχέση με την θέση την οποία βρίσκονται ;)

Αυτό που με τάραξε πραγματικά ήταν που το κκε έβγαλε μια αφίσα και λέει για το όριο ηλικίας στα συντάξιμα χρόνια γιατί οι άντρες να είναι στα 60 και οι γυναίκες στο 50.
Καλά πόσο λαμάκες μπορεί να είναι?:mad:
Το ίδιο κουράζονται οι γυναίκες στην ζωή τους με τα παιδιά τις δουλείες του σπιτιού που την περιμένουν όταν γυρίσει...κτλ?
Είμαστε με τα καλά μας?
όπως προείπατε το κάθε φύλο έχει την διαφορετικότητα του και πρέπει να την σεβαστούμε καθώς προσπαθούμε να είμαστε ίσοι.....

ειναι ισοτητα το γεγονος οτι στις περισσοτερες οικογενειες ο καταμερισμος στις εργασιες ειναι μαλλον ανυπαρκτος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
αυτες τις ιδεες ξεστομιζετε και μας αναγκαζετε να σας αφαιρουμε δικαιωματα
Σιγά ρε αρχηγέ.
Δεν μας αναγκάζει κανένας να πηγαίνουμε τις παντόφλες αλλά αν το κάνουμε περιμένουμε το ίδιο και από έναν άντρα.
Τι σκατά?
Θα του πέσει ο κώλος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Ίδιες ευθύνες, ίδια δικαιώματα, ίδια αντιμετώπιση.
Αν μπορούν να ανταποκριθούν τότε είναι ίσες.
Οι γυναίκες είναι ίσες με τους άντρες._

ΥΓ: Αλλά όχι να επικαλούνται την γυναικεία τους φύση σε δουλειές τύπου εργάτης. Αν φοβούνται μη σπάσει το νύχι, τότε να μην ζητάνε τα (νόμιμα και ορθά φυσικά) δικαιώματά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
ΥΓ: Αλλά όχι να επικαλούνται την γυναικεία τους φύση σε δουλειές τύπου εργάτης. Αν φοβούνται μη σπάσει το νύχι, τότε να μην ζητάνε τα (νόμιμα και ορθά φυσικά) δικαιώματά τους.
Δεν βγάζει νόημα αυτό που λες. Δεν θυμάμαι γυναίκα να πήγε να δουλέψει σε νταμάρι και ανησυχούσε για τα νύχια της. Μην αναμασάτε την ίδια καραμέλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top