Υπολογισμός μορίων

Αδελαΐδα

Νεοφερμένος

Η Αδελαΐδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλημέρα
Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση;
Είμαι ελληνίδα του εξωτερικού που έχω φοίτηση σε σχολείο εκτός προγράμματος της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Θα μπορούσατε να μου πείτε πως υπολογίζονται τα μόρια στην περίπτωσή μου
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Καλημέρα
Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση;
Είμαι ελληνίδα του εξωτερικού που έχω φοίτηση σε σχολείο εκτός προγράμματος της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Θα μπορούσατε να μου πείτε πως υπολογίζονται τα μόρια στην περίπτωσή μου
Με βαθμο απολυτηριου μπαινεις ή με πανελληνιες εξωτερικου?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Αδελαΐδα

Νεοφερμένος

Η Αδελαΐδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Για παράδειγμα αν ο βαθμός απολυτηρίου είναι 14,60 πως θα γίνει και αν ο βαθμός της έκθεσης είναι 8
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Για παράδειγμα αν ο βαθμός απολυτηρίου είναι 14,60 πως θα γίνει και αν ο βαθμός της έκθεσης είναι 8
Επειδη εχεις ωραιο ονομα εψαξα και βρηκα.

14,6 χ 2,5 = 36,5
8 x 2,5 = 20,0
---------------------
Συνολο μοριων 56,5

Διατηρω ομως επιφυλαξη για το 8 στην εκθεση μαλλον επρεπε να ειναι 10 για να εχεις δικαιωμα.

Εσυ μαλλον εισαι κατηγορια 5

δ) Οι υποψήφιοι των ειδικών κατηγοριών 3, 4 και 5 αποκτούν δικαίωμα επιλογής για τις σχολές και τα τμήματα επιλογής τους, εφόσον συγκεντρώσουν σύμφωνα με τις διατάξεις των εδαφίων α΄-γ΄ της παρούσας παραγράφου, κατά περίπτωση:

i) Bαθμολογία τουλάχιστον ίση με το μισό της μέγιστης δυνατής βαθμολογίας στο μάθημα γενικής παιδείας Γ΄ τάξης Γενικού Λυκείου " Νεοελληνική Γλώσσα και Λογοτεχνία " για όλες τις σχολές και τα τμήματα, εκτός των σχολών ή τμημάτων για τα οποία απαιτείται εξέταση και σε ειδικό μάθημα.

Σου επισυναπτω και ολη την εγκυκλιο
 

Συνημμένα

  • ΟΔΗΓΙΕΣ_ΕΛΛΗΝΩΝ_ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ_2021.odt
    166.1 KB · Εμφανίσεις: 48

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top