Τομέας Ακτινολογίας και Ακτινοθεραπείας

DrWilsonM

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Θελω πολυ να περασω στη σχολη ραδιολογων ακτινολογων. Ειμαι θετικη κατευθυνση και λεω να παω τεχνολογική αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν μπορω να περασω απο εκει... τι λετε να κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Η σχολή είναι στο τρίτο πεδίο. Ορίστε περισσότερες πληροφορίες:
https://195.251.20.34/doPageprofs.asp?case=12&tmimaid=292&tmimaname=%D1%E1%E4%E9%EF%EB%EF%E3%DF%E1%F2+%EA%E1%E9+%C1%EA%F4%E9%ED%EF%EB%EF%E3%DF%E1%F2

Θα σου συνιστούσα να αλλάξεις κατεύθυνση του χρόνου. Δεν είναι αργά για να μάθεις τη Χημεία του Α' Τετραμήνου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Η σχολή είναι στο τρίτο πεδίο. Ορίστε περισσότερες πληροφορίες:
https://195.251.20.34/doPageprofs.asp?case=12&tmimaid=292&tmimaname=%D1%E1%E4%E9%EF%EB%EF%E3%DF%E1%F2+%EA%E1%E9+%C1%EA%F4%E9%ED%EF%EB%EF%E3%DF%E1%F2

Θα σου συνιστούσα να αλλάξεις κατεύθυνση του χρόνου. Δεν είναι αργά για να μάθεις τη Χημεία του Α' Τετραμήνου.

Γιατί να αλλάξει κατεύθυνση? Από θετική μια χαρά πάει 3ο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Απο θετικη θα πας χωρις απωλεια μοριων. Απο τεχνολογικη θα πρεπει να παρεις 6ο μαθημα Βιολογια ΓΠ και οι συντελεστες βαρυτητας ειναι μειωμενοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrWilsonM

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ευχαριστώ πολυ παιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrWilsonM

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Αλήθεια μηπως ξέρεται καποιον που να εχει ηδη περασει σε αυτη τη σχολη
?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DvN

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Θα ηθελα ορισμενες πληροφοριες σχετικα μ αυτο το τμημα...Εχω ακουσει οτι εχει αμεση επαγγελματικη αποκατασταση απο γνωστο μου ο οποιος ειναι πολλα χρονια στην δουλεια.Αυτο που με προβληματιζει ομως ειναι οτι ειμαι απο θεωρητικη κατευθυνση και απο οτι εχω δει εχει ορισμενα μαθηματα οπως Φυσικη/Βιοχημεια που πιστευω θα με δυσκολεψουν.Εξαλλου ειμαι ανησυχος και για τις επιπτωσεις στην υγεια μου αλλα εχω ακουσει πως δεν τιθεται τετοιο θεμα με την εξελιξη της τεχνολογιας...Παρακαλω για οποιαδηποτε πληροφορια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kostas p kozani

Νεοφερμένος

Ο kostas p kozani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
αν σου αρεσει το αντικειμενο μην το ψαχνεις καθολου!ειναι σιγουρη επαγγελματικη αποκατασταση.μια φιλη μου φοιτα εκει και μου ειπε οτι ειναι το μοναδικο τει σε ολη τη χωρα και οτι συνηθως απορροφουνται πολυ γρηγορα σε διαγνωστικα κεντρα η νοσοκομεια,η ιδιωτικες κλινικες.η φιλη μου πηγε με δισταγμο και τωρα μακαριζει την τυχη της που επελεξε αυτη τη σχολη!υποψιν,το τρεξιματακι της το εχει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Τη βρισκω αρκετα ενδιαφερουσα σχολη για να τη δηλωσω αλλα υπαρχει μονο στην και μενω πολυ μακρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DvN

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
αν σου αρεσει το αντικειμενο μην το ψαχνεις καθολου!ειναι σιγουρη επαγγελματικη αποκατασταση.μια φιλη μου φοιτα εκει και μου ειπε οτι ειναι το μοναδικο τει σε ολη τη χωρα και οτι συνηθως απορροφουνται πολυ γρηγορα σε διαγνωστικα κεντρα η νοσοκομεια,η ιδιωτικες κλινικες.η φιλη μου πηγε με δισταγμο και τωρα μακαριζει την τυχη της που επελεξε αυτη τη σχολη!υποψιν,το τρεξιματακι της το εχει....
Κωστα καταρχην ευχαριστω για τις πληροφοριες.Αυτο που με προβληματιζει πραγματικα ειναι οι κινδυνοι στην υγεια που ενδεχομενως μπορει να επιφερει η εκθεση σου μου σε τετοιου ειδους ακτινοβολια.Και εγω ξερω οτι η επαγγελματικη αποκατασταση ειναι σχεδον σιγουρη γι αυτο κιολας την εχω 2η επιλογη μετα τη φυσικοθεραπεια.Καποιος που θα μπορουσε να δωσει πληροφοριες σχετικα με τους πιθανους κινδυνους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
εγω παντως δεν εχω ακουσει ποτε για καποιον που να χει πεθανει πεθανει επειδη ηταν ακτινολογος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
εγω παντως δεν εχω ακουσει ποτε για καποιον που να χει πεθανει πεθανει επειδη ηταν ακτινολογος :P

Ραδιενέργεια πολύ επικίνδυνα Αν και υπάρχει προστασία ποτέ δεν είμαστε σίγουροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
τι γνωριζετε για το τμημα αυτο???εχω ακουσει πως εχει πολυ καλες προοπτικες!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Τι ακριβώς θες να μάθεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
οχι γενικα ρωταω...δεν υπηρχε και σαν θεμα στο σαιτ και ειπανα το βαλω!!!μιλουσα με ενα παιδι πριν λιγο και μου ειπε πως εχει καλες προοπτικες για αποκατασταση...αληθεια τι ακριβως βγαινεις απο εδω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ακτινολόγος. Βγάζει ακτινογραφίες, μαστογραφίες, υπέρηχους, αξονικές, πανοραμικές... Τέτοια!
Είναι ΤΕΙ και βρίσκεται μόνο στην Αθήνα, εκτός αν θες κάποια ιδιωτική σχολή που υπάρχουν αρκετές.

Η μητέρα μου είναι και μπορώ να σου πω ότι πράγματι έχει προοπτικές. Πριν 10 χρόνια ζητούσαν στην Αγγλία (γιατί είχαν έλλειψη τα νοσοκομεία) και έδιναν μέχρι και 10000 ευρώ. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
ομποοοο τοσο πολυ???χμμμ μια χαρα!!!!!σαν σχολη ειναι δυσκολη?εχει μαθηματικα και τετοια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
ομποοοο τοσο πολυ???χμμμ μια χαρα!!!!!σαν σχολη ειναι δυσκολη?εχει μαθηματικα και τετοια?

Πριν 10 χρόνια είπα ε... :P Για δες εδώ για μαθήματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
ωχωχχωχωχ βλεπω φυσικες και χημειες....φοβουμαιιιιι!!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ε δεν χρειάζονται; :P Πρέπει να ξέρεις πυρηνική φυσική, για τα άτομα κτλ. Και χημεία βεβαίως αφού κάποιοι Ακτινολόγοι εργάζονται στα ισότοπα που απ'όσο ξέρω και φτιάχνουν διάφορα συστατικά για τις χημειοθεραπείες κτλ. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top