Τμήμα περιφερεικής και διασυνοριακής ανάπτυξης

Guest 841101

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γνωρίζετε τι σοι τμήμα είναι αυτό τη θα βγει κάποιος από εκεί ποιά θα είναι τα επαγγελματικά του δικαιώματα;
Το είδα στο μηχανογραφικό και με παραξένεψε η ονομασία.Ευχαριστώ.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.

Δεν θέλω να μειώσω την αξία του τμήματος, αλλά θα πρότεινα να μην το είχες στις πρώτες επιλογές σου.
 

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Λοιπον επειδη μενω στην περιοχη που ειναι αυτο το πανεπιστημιακο τμημα σου λεω "απο μακρια και αγαπημενοι".Απο που να αρχισω και απο που να τελειωσω.Πρωτον, αυτο το τμημα εχει ασαφη επαγγελματικα δικαιωματα, με λιγα λογια δεν ξερεις ουτε τι κανεις ουτε τι βγαινεις.Δευτερον, η κοζανη σαν πολη ειναι οτι χειροτερο και καταθλιπτικη σε μεγαλο βαθμο.Δεν μπορω να με φανταστω να σπουδαζω σε αυτην την πολη, δεδομενου οτι δεν εχει τιποτα ( παρα μονο λιγα μαγαζια που ουτε αυτα πολυ αξιζουν).Επιπροσθετως, αυτο το τμημα δημιουργηθηκε καθαρα για εκλογικους σκοπους( οπως και πολλα αλλα τμηματα, ετσι και αλλιως το καταλαβαινεις απο το ονομα του).Την ιδια στιγμη, δεν γνωριζω αμα εχει πολλους φοιτητες αυτο το συγκεκριμενο τμημα, αλλα γενικοτερα η κοζανη σαν πολη εχει αρκετους.Οσον αφορα τους καθηγητες, δεν γνωριζω αλλα ειμαι βεβαιος οτι δεν ειναι καθολου καλοι( πολλοι μαλιστα γενικα στην κοζανη δεν εχουν καν Phd, δεν αναφερομαι μονο σε αυτο το τμημα), μιας και προκειται για νεοσυστατο τμημα.Αυτα, ελπιζω να σε κατατοπισα αρκετα.
 

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Όσο αφορα τους καθηγητες, δεν γνωριζω αλλα ειμαι βεβαιος οτι δεν ειναι καθολου καλοι( πολλοι μαλιστα γενικα στην κοζανη δεν εχουν καν Phd, δεν αναφερομαι μονο σε αυτο το τμημα), μιας και προκειται για νεοσυστατο τμημα.Αυτα, ελπιζω να σε κατατοπισα αρκετα.

Αν και συμφωνώ με τα υπόλοιπα, αυτό μου φαίνεται αρκετά περίεργο. Γίνεται να διδάξει κάποιος σε ελληνικό ΑΕΙ χωρίς διδακτορικό; (Δεν μιλάω για φροντιστήρια, tutorials etc., αλλά κανονικά μαθήματα)
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Αν και συμφωνώ με τα υπόλοιπα, αυτό μου φαίνεται αρκετά περίεργο. Γίνεται να διδάξει κάποιος σε ελληνικό ΑΕΙ χωρίς διδακτορικό; (Δεν μιλάω για φροντιστήρια, tutorials etc., αλλά κανονικά μαθήματα)
Ναι με μεταπτυχιακό δίπλωμα.
 

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Φιλε μου, συγγενικο μου προσωπο τελειωσε διοικηση επιχειρησεων στο πανεπιστημιο δυτικης μακεδονιας( πρωην τει κοζανης) και μου ειπε αυτο το πραγμα οτι πολλοι καθηγητες δεν εχουν διδακτορικο και εχουν μεινει μονο με το μεταπτυχιακο.Βεβαια αυτος φοιτησε την δεκαετια του 90, μπορει να μην ισχυει πια, αλλα και παλι τοτε ηταν τραγικο.
 

Guest 841101

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας η αλήθεια είναι ότι και εγώ αυτό σκέφτηκα ότι είναι ένα τμήμα το οποίο δημιουργήθηκε για καθαρά ψηφοθηρικούς λόγους.Πάντως κακά τα ψέματα διορθώστε με αν κάνω λάθος μακροπρόθεσμα πιστεύω πως το Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας δεν είναι βιώσιμο.Στο μηχανογραφικό θα βάλω παραδοσιακές σχολές οικονομικών οπα παμακ απθ κοκ.
Αν και δύσκολο μα βρεις δουλειά με τόσες σχολές οικονομικών που γεμίσαμε 😀
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top