Τμήμα Φωτογραφίας και Οπτικοακουστικών Τεχνών (ΠΑ.Δ.Α.)

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΟΣ. Με την εγκύκλιο Φ.251/14982/Β6/3-2-2014 το Υπουργείο Παιδείας γνωστοποιεί ότι με την υπουργική απόφαση Φ253/10590/Β6/2014 που δημοσιεύτηκε στο ΦΕΚ 172/τ.Β/30-1-2014 οι υποψήφιοι που ενδιαφέρονται να συμπεριλάβουν στο μηχανογραφικό τους το τμήμα Φωτογραφίας και Οπτικοακουστικών της σχολής Καλλιτεχνικών Σπουδών του ΤΕΙ Αθήνας από το έτος 2014 και εφεξής δεν χρειάζεται να εξεταστούν στα ειδικά μαθήματα "Ελεύθερο Σχέδιο" και "Γραμμικό Σχέδιο".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

freedom15

Νεοφερμένος

Η freedom15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΟΣ. Με την εγκύκλιο Φ.251/14982/Β6/3-2-2014 το Υπουργείο Παιδείας γνωστοποιεί ότι με την υπουργική απόφαση Φ253/10590/Β6/2014 που δημοσιεύτηκε στο ΦΕΚ 172/τ.Β/30-1-2014 οι υποψήφιοι που ενδιαφέρονται να συμπεριλάβουν στο μηχανογραφικό τους το τμήμα Φωτογραφίας και Οπτικοακουστικών της σχολής Καλλιτεχνικών Σπουδών του ΤΕΙ Αθήνας από το έτος 2014 και εφεξής δεν χρειάζεται να εξεταστούν στα ειδικά μαθήματα "Ελεύθερο Σχέδιο" και "Γραμμικό Σχέδιο".
Λένω να σε ρωτήσω , μπορώ με 10% να δηλωσω φέτος το τμήμα Φωτογραφίας και Οπτικοακουστικών της σχολής Καλλιτεχνικών Σπουδών του ΤΕΙ Αθήνας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stacy_pizza

Νεοφερμένος

Η Souki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Πείτε μου ένα λόγο που το τμήμα φωτογραφίας βρίσκεται στο τέταρτο πεδίο ενω το ήχου και εικόνας στο πρώτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

freedom15

Νεοφερμένος

Η freedom15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
τι κατεύθυνση είσαι ? εγώ μπήκα στο ήχου και εικόνας από θετική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λένω να σε ρωτήσω , μπορώ με 10% να δηλωσω φέτος το τμήμα Φωτογραφίας και Οπτικοακουστικών της σχολής Καλλιτεχνικών Σπουδών του ΤΕΙ Αθήνας?

Αν είχες δώσει πανελλαδικές την προηγούμενη χρονιά (2013), ασφαλώς και μπορείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

freedom15

Νεοφερμένος

Η freedom15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ΑΑΑΑ πολύ ωραία !! Σε ευχαριστώ για την απάντηση !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τυχερή και εσύ σαν τον deest.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariast

Νεοφερμένος

Η Mariast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Παιδιά καμια γνώμη για αυτό το τμήμα; έχει προοπτικές; μόλις πέρασα σε αυτό κάθε βοήθεια είναι πολύτιμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Duchess

Νεοφερμένος

Η Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Καλησπέρα μαθητές, απόφοιτοι, φοιτητές:clapping:Καλη χρονια σε ολους!
Λοιπόν εδώ και λίγες μέρες αρχίζω να εμφανίζω ενδιαφέρον για το τμήμα Οπτιακουστικων του Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικης,επειδή θα ήθελα να μπορώ να μάθω να φτιάχνω βίντεο και να έχω ψηφιακές οπτιακουστικες γνωσεις για τον τομεα π.χ του κινηματογράφου ή ψηφοποιησης πολιτιστικων αγσθων κ.λ.π
Όμως δεν έχω γνώσεις πάνω στο χώρο της φωτογραφίας για αυτό αν μπω ( μου ενδιαφέρουν πολύ κ άλλες σχολές) θα είμαι απειρη. Μπορεί λοιπόν κάποιος που δεν έχει γνώσεις να ανταποκριθεί; Ξέρω πως υπάρχουν και μαθήματα που σε εισαγάγουν και έχουν γενικο χαρακτήρα,αλλά πρέπει να έχει κάποιες βασικές,στοιχειώδεις γνώσεις στο χώρο αυτό;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλό βρσδβ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια χαρά θα μπορέσεις ν΄ ανταποκριθείς! Λίγοι είναι αυτοί που από μεράκι έχουν αποκτήσει κάποιες γνώσεις πάνω στο αντικείμενο. Η πλειοψηφία ξεκινάει από το μηδέν. Πάντως να ξέρεις ότι όταν με το καλό μπεις, θα πρέπει να μην αρκεστείς σ΄αυτά που θα διδάσκονται στο τμήμα αλλά παίρνοντας εναύσματα από εκεί να ψαχτείς πολύ μόνη σου. Το ίδιο ισχύει για όλα τα τμήματα της Σχολής Εφαρμοσμένων Τεχνών και Πολιτισμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzimandr

Νεοφερμένος

Ο tzimandr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Υπάρχει κανένας που να σπουδάζει ή να ξέρει κάτι για το τμήμα φωτογραφίας και οπτικοακουστικών τεχνών του Πανεπιστημείου Δυτικής Αττικής; Πώς είναι τα μαθήματα, οι καθηγητές, οι εγκαταστάσεις; Γενικά μου αρέσει η φωτογραφία και θα μου άρεσε να ασχοληθώ με αυτή αλλά αξίζει η συγκεκριμένη σχολή;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Υπάρχει κανένας που να σπουδάζει ή να ξέρει κάτι για το τμήμα φωτογραφίας και οπτικοακουστικών τεχνών του Πανεπιστημείου Δυτικής Αττικής; Πώς είναι τα μαθήματα, οι καθηγητές, οι εγκαταστάσεις; Γενικά μου αρέσει η φωτογραφία και θα μου άρεσε να ασχοληθώ με αυτή αλλά αξίζει η συγκεκριμένη σχολή;
Το παδα εχει απο τις πιο καλες εγκαταστασεις μετα το χαροκοπειο αν και η πανεπιστημιουπολη 1 που ειναι η σχολη ειναι πολυ φορτωμένη. Η σχολη αυτη ομως θα φυγει και θα παει σε ενα χρονο σε νεα κτηρια στην οδο πειραιως μοσχατο. Τι κανει η σχολη ομως δεν ξερω

 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,198 μηνύματα.
Υπάρχει κανένας που να σπουδάζει ή να ξέρει κάτι για το τμήμα φωτογραφίας και οπτικοακουστικών τεχνών του Πανεπιστημείου Δυτικής Αττικής; Πώς είναι τα μαθήματα, οι καθηγητές, οι εγκαταστάσεις; Γενικά μου αρέσει η φωτογραφία και θα μου άρεσε να ασχοληθώ με αυτή αλλά αξίζει η συγκεκριμένη σχολή;

Δεν νομίζω να έχεις και πολλές επιλογές καθώς τέτοια τμήματα είναι μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού. Οπότε η σχολή του Παδα είναι ίσως η μόνη επιλογή που έχεις, καθώς οι υπόλοιπες είναι εκτός Αττικής.

Τώρα για καθηγητές dunno. Τα βλέπω πολύ χαλαρά τυπάκια τα περισσότερα, οπότε φαντάζομαι οτι δεν τους πιέζουν ιδιαίτερα. Οι εγκαταστάσεις επίσης απ' όσο ξέρω είναι σε καλό επίπεδο. Και τα μαθήματα θα πρέπει να τα ψάξεις παραπάνω. Θα έχεις πάντως ποικιλία μεγάλη. Απο πιο ανθρωπιστικά όπως μαθήματα ψυχολογίας και τεχνών, εως πιο τεχνικά όπως επεξεργασία εικόνας, και άλλα πιο ειδικά όπως επιστημονική φωτογραφία ή εγκληματολογική φωτογραφία. Οπότε ναι,εαν σκεφτείς οτι σπουδάζεις γενικά την επιστήμη της φωτογραφίας με ότι αυτό συνεπάγεται...θεωρώ οτι η σχολή αξίζει. Απλά μην ξεχάσεις οτι θα σου δώσει βάσεις κυρίως, αλλά σε τέτοια επαγγέλματα η δικτύωση είναι πολύ σημαντική. Και μάλλον και το εξωτερικό είναι πολύ σημαντικό για να αξιοποιηθείς στο έπακρο. Ευτυχώς σήμερα είναι και πολύ εύκολη υπόθεση το να δικτυωθείς λόγω του internet.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top