Τμήμα Πολιτικών Μηχανικών: Έχει αρκετό Σχέδιο;

DK1991

Νεοφερμένος

Ο DK1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Μια ερωτηση παιδια... Σκεφτομαι να δηλωσω Πολ Μηχ στο ΕΜΠ.. Το θεμα ειναι οτι γουσταρω παρα πολυ Μαθηματικα Φυσικη κλπ αλλα εχω ενα προβλημα με το σχεδιο!:mad: Δεν πιανει το χερι μου... Ισχυει πως στους Πολιτικους Μηχανικους εχει αρκετο σχεδιο? Μου το ελεγε ενας γνωστος μου και επισης το ειδα και σε ενα αλλο thread εδω.. Αν μπορει καποιος να με βοηθησει.. Στο κατω κατω δεν ειναι αρχιτεκτονικη να εχει πολυ σχεδιο ετσι δεν ειναι??Σας ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Εγώ τελείωσα πολιτικών μηχανικών ΑΠΘ. Δεν είχαμε πολύ σχέδιο. 1 μάθημα μόνο σχεδίου και 2 μαθήματα οικοδομικής. Αυτά ήταν τα σχετικά με το σχέδιο. Στο ΕΜΠ έχουν λίγα περισσότερα μαθήματα σχετικά με σχέδιο, γύρω στα 4-6 περίπου. Κι εγώ τα ίδια έλεγα και το έτρεμα το σχέδιο. Δεν είναι τίποτα τελικά. Περνιέται εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Γιωργο,οταν λες σχεδιο σαν αυτο των αρχιτεκτονων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Πολύ καλή ερώτηση.. Και εγώ είμαι άμπαλος με σχέδια και σκέφτομαι πολ.μηχ..

Πάντως εκτός των άλλων τα σχέδια τα γίνονται στον υπολογιστή, άρα δεν υπάρχει πρόβλημα. :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Νομιζω οτι εξεταζονται και σε ηλεκτρονικο σχεδιο(autocad)και με το χερι

ΥΓ:Θα πας ΠΜ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_^Gi0rG0s^_

Νεοφερμένος

Ο giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Υπαρχει κανενα τμημα που να μπορεις να κανεις μεταπρυχιακο για να γινεις πολιτικος μηχανικος???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Υπαρχει κανενα τμημα που να μπορεις να κανεις μεταπρυχιακο για να γινεις πολιτικος μηχανικος???

Για να γίνεις πολιτικός μηχανικός πρέπει να έχεις προπτυχιακό δίπλωμα από κάποιο τμήμα πολιτικών μηχανικών των Πολυτεχνείων και Πολυτεχνικών σχολών της Ελλάδας ή να είσαι κάτοχος Bachelor και Master από πανεπιστήμιο του εξωτερικού αναγνωρισμένων από ΔΟΑΤΑΠ. Δεν γίνεται να γίνεις πολιτικός μηχανικός με κανεναν άλλον τρόπο. Το μεταπτυχιακό δεν δίνει επαγγελματικά δικαιώματα και έτσι αν δεν έχεις σπουδάσει σε κάποιο τμήμα πολιτικών μηχανικών, τότε όσα μεταπτυχιακά και να πάρεις σχετικά με το αντικείμενο του πολιτικού μηχανικού, το ΤΕΕ δεν θα σου δώσει άδεια πολιτικού μηχανικού.

Η απάντηση είναι Ναι και τα τμήματα που να μπορεις να κανεις μεταπτυχιακο για να γινεις πολιτικος μηχανικος είναι τα τμήματα πολιτικών μηχανικών και μόνο αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
θα ηθελα να μου δωσουν καποιες πληροφοριες οσον αφορα το τμημα....ειναι οπως το περιμεναν, επιπεδο σπουδων,επιπεδο δυσκολιας, και οτι αλλο αφορα το συγκεκριμενο επαγγελμα και τις σπουδες που προυποθετει,...(μην παραθετεται λινκσ...εχω σαροσει ολα τα σαιτ.,απλα θελω πληροφοριες απο ατομα που σπουδαζουν η εχουν σπουδασει πολιτικοι μηχανικοι,η και ατομα που γνωριζουν))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
θα ηθελα να μου δωσουν καποιες πληροφοριες οσον αφορα το τμημα....ειναι οπως το περιμεναν, επιπεδο σπουδων,επιπεδο δυσκολιας, και οτι αλλο αφορα το συγκεκριμενο επαγγελμα και τις σπουδες που προυποθετει,...(μην παραθετεται λινκσ...εχω σαροσει ολα τα σαιτ.,απλα θελω πληροφοριες απο ατομα που σπουδαζουν η εχουν σπουδασει πολιτικοι μηχανικοι,η και ατομα που γνωριζουν))

Λοιπόν φίλε μου milaneze92. Είμαι απόφοιτος του τμήματος πολιτικών μηχανικών ΑΠΘ εδώ και λίγο καιρό. Από ότι φανταζόμουν να δω όταν πέρασα, είδα τα ακριβώς αντίθετα. Κοινώς "μου πέσανε τα μούτρα". Το επίπεδο σπουδών δεν είναι πολύ υψηλό όσον αφορά την οργάνωση και λειτουργία του πανεπιστημίου. Το κακό της υπόθεσης είναι ότι οι καθηγητές έχουν πολύ υψηλές απαιτήσεις από τους φοιτητές χωρίς όμως να τους παρέχουν παιδεία υψηλών προδιαγραφών (μετριοτάτου επιπέδου μάθημα στις περισσότερες περιπτώσεις). Η δυσκολία του τμήματος αγγίζει τα όρια της επιστημονικής φαντασίας. Ένα μεγάλο κομμάτι της δυσκολίας οφείλεται στην ΦΟΒΕΡΗ ΑΝΟΡΓΑΝΩΣΙΑ του τμήματος. Δεν είναι λίγες οι φορές που το μετάνιωσα που μπήκα καθώς υπάρχουν πιο οργανωμένα τμήματα πολιτικών μηχανικών από το τμήμα πολιτικών μηχανικών ΑΠΘ. Γενικά οι καθηγητές έχουν φάει κόλλημα με το ΕΜΠ και κάνουν ό,τι μπορούν για να αποδείξουν ότι είναι δυσκολότερο τμήμα. Με αυτά που ξέρω τώρα δεν θα το δήλωνα το τμήμα αυτό 1η επιλογή. Θα δήλωνα ως εξής:

1) Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ
2) Πολιτικών Μηχανικών ΔΠΘ
3) Πολιτικών Μηχανικών Πανεπιστημίου Θεσσαλίας
4) Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ
5) Πολιτικών Μηχανικών Πανεπιστημίου Πατρών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Α ωραια, ευτυχως που το ειπες γιατι τη σκεφτομουνα κι εγω αυτη τη σχολη.. Αληθεια, απο δουλεια μετα παιζει τιποτα ή ανεργια και παλι ανεργια;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Α ωραια, ευτυχως που το ειπες γιατι τη σκεφτομουνα κι εγω αυτη τη σχολη.. Αληθεια, απο δουλεια μετα παιζει τιποτα ή ανεργια και παλι ανεργια;;

Υπάρχει ανεργία αλλά όχι τεράστια. Ο πολιτικός μηχανικός έχει ευρύ αντικείμενο και όλο και κάπου θα βρει δουλειά. Το θέμα είναι τι δουλειά. Οι περισσότεροι νέοι ξεκινάνε με 800-1000 ευρώ ευρώ σε κάποιο τεχνικό γραφείο ή κάποια κατασκευαστική εταιρεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
πω civilara με ισοπεδωσες(δεν σε κατηγορο τα ακουγα αλλα δεν τα πιστευα)...λατρευω αυτο το τμημα...εχω δει προγραμμα σπουδων,μαθηματα και λεπτομερειες, εχω θεσει ως αποτερο σκοπο να πετυχω σε αυτο...τωρα με προβληματιζει....αληθεια ετσι αισθανονται αραγε ολοι οι αποφοιτοι του τμηματος?
-----------------------------------------
εσυ βρηκες δουλεια?πηρες το πτυχιο σου στον προβλεπομενο χρονο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
πω civilara με ισοπεδωσες(δεν σε κατηγορο τα ακουγα αλλα δεν τα πιστευα)...λατρευω αυτο το τμημα...εχω δει προγραμμα σπουδων,μαθηματα και λεπτομερειες, εχω θεσει ως αποτερο σκοπο να πετυχω σε αυτο...τωρα με προβληματιζει....αληθεια ετσι αισθανονται αραγε ολοι οι αποφοιτοι του τμηματος?
-----------------------------------------
εσυ βρηκες δουλεια?πηρες το πτυχιο σου στον προβλεπομενο χρονο?

Καταλαβαίνω πολύ καλά πως νιώθεις γιατί ήμουν κι εγώ πρωτοετής πριν λίγα χρόνια γεμάτος όνειρα αλλά δυστυχώς φρόντισαν οι καθηγητές να με "ισοπεδώσουν" κι εμένα. Πίστεψέ με ότι είναι πολύ περισσότερο οδυνηρό όταν σου καταστρέφονται τα όνειρα και χάνεις το μεράκι σου για τα όνειρα σου από το να σου "γκρεμίσει" την όμορφη εικόνη που έχεις στο μυαλό σου για το τμήμα των ονείρων σου. Στα λέω αυτά για να είσαι υποψιασμένος και να ξέρεις ότι τα πράγματα όχι μόνο δεν είναι ρόδινα αλλά είναι πολύ χειρότερα από ότι φαντάζεσαι. Αν δεν είχα εξασφαλισμένη δουλειά πολύ πιθανόν να την παρατούσα την σχολή. Το πτυχίο το πήρα στα 6,5 χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
αντε τοτε αναβαθμιζουμε τους στοχους μας...μαλλον θα μεταναστευσω αθηνα,εφοσον το ε.μ.π ειναι καλυτερο....εγγυημενα ομως?
-----------------------------------------
Λοιπόν φίλε μου milaneze92. Είμαι απόφοιτος του τμήματος πολιτικών μηχανικών ΑΠΘ εδώ και λίγο καιρό. Από ότι φανταζόμουν να δω όταν πέρασα, είδα τα ακριβώς αντίθετα. Κοινώς "μου πέσανε τα μούτρα". Το επίπεδο σπουδών δεν είναι πολύ υψηλό όσον αφορά την οργάνωση και λειτουργία του πανεπιστημίου. Το κακό της υπόθεσης είναι ότι οι καθηγητές έχουν πολύ υψηλές απαιτήσεις από τους φοιτητές χωρίς όμως να τους παρέχουν παιδεία υψηλών προδιαγραφών (μετριοτάτου επιπέδου μάθημα στις περισσότερες περιπτώσεις). Η δυσκολία του τμήματος αγγίζει τα όρια της επιστημονικής φαντασίας. Ένα μεγάλο κομμάτι της δυσκολίας οφείλεται στην ΦΟΒΕΡΗ ΑΝΟΡΓΑΝΩΣΙΑ του τμήματος. Δεν είναι λίγες οι φορές που το μετάνιωσα που μπήκα καθώς υπάρχουν πιο οργανωμένα τμήματα πολιτικών μηχανικών από το τμήμα πολιτικών μηχανικών ΑΠΘ. Γενικά οι καθηγητές έχουν φάει κόλλημα με το ΕΜΠ και κάνουν ό,τι μπορούν για να αποδείξουν ότι είναι δυσκολότερο τμήμα. Με αυτά που ξέρω τώρα δεν θα το δήλωνα το τμήμα αυτό 1η επιλογή. Θα δήλωνα ως εξής:

1) Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ
2) Πολιτικών Μηχανικών ΔΠΘ
3) Πολιτικών Μηχανικών Πανεπιστημίου Θεσσαλίας
4) Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ
5) Πολιτικών Μηχανικών Πανεπιστημίου Πατρών
αλλα φανταζομαι πως παραυτα δεν μετανιωσες που εγινες πολιτικος μηχανικος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
αλλα φανταζομαι πως παραυτα δεν μετανιωσες που εγινες πολιτικος μηχανικος?

Φυσικά και ΔΕΝ το μετάνιωσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoula!

Νεοφερμένος

Η vasoula! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
θα ήθελα να μου προτείνετε μια εγκυρή πηγή με τα καλύτερα πανεπιστήμια πολιτικών μηχανικών που υπάρχουν παγκοσμίως.μετά απο δική μου έρευνα βγήκα πολύ μπερδεμένη γιατί ενώ σε κάποιες λίστες το πανεπιστήμιο του μάντσεστερ έβγαινε πρώτο σε μία αλλή ήταν μετά την έβδομη θέση.ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chaoscrum

Νεοφερμένος

Ο chaoscrum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
και εγω για το ΜΑντσεστερ ηταν να παω αλλα δεν πηγα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos0712

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Λοιπόν φίλε μου milaneze92. Είμαι απόφοιτος του τμήματος πολιτικών μηχανικών ΑΠΘ εδώ και λίγο καιρό. Από ότι φανταζόμουν να δω όταν πέρασα, είδα τα ακριβώς αντίθετα. Κοινώς "μου πέσανε τα μούτρα". Το επίπεδο σπουδών δεν είναι πολύ υψηλό όσον αφορά την οργάνωση και λειτουργία του πανεπιστημίου. Το κακό της υπόθεσης είναι ότι οι καθηγητές έχουν πολύ υψηλές απαιτήσεις από τους φοιτητές χωρίς όμως να τους παρέχουν παιδεία υψηλών προδιαγραφών (μετριοτάτου επιπέδου μάθημα στις περισσότερες περιπτώσεις). Η δυσκολία του τμήματος αγγίζει τα όρια της επιστημονικής φαντασίας. Ένα μεγάλο κομμάτι της δυσκολίας οφείλεται στην ΦΟΒΕΡΗ ΑΝΟΡΓΑΝΩΣΙΑ του τμήματος. Δεν είναι λίγες οι φορές που το μετάνιωσα που μπήκα καθώς υπάρχουν πιο οργανωμένα τμήματα πολιτικών μηχανικών από το τμήμα πολιτικών μηχανικών ΑΠΘ. Γενικά οι καθηγητές έχουν φάει κόλλημα με το ΕΜΠ και κάνουν ό,τι μπορούν για να αποδείξουν ότι είναι δυσκολότερο τμήμα. Με αυτά που ξέρω τώρα δεν θα το δήλωνα το τμήμα αυτό 1η επιλογή. Θα δήλωνα ως εξής:

1) Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ
2) Πολιτικών Μηχανικών ΔΠΘ
3) Πολιτικών Μηχανικών Πανεπιστημίου Θεσσαλίας
4) Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ
5) Πολιτικών Μηχανικών Πανεπιστημίου Πατρών
γιατι τελευταιο το πατρας???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragonver

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragonver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
............ Γενικά οι καθηγητές έχουν φάει κόλλημα με το ΕΜΠ και κάνουν ό,τι μπορούν για να αποδείξουν ότι είναι δυσκολότερο τμήμα............

Είμαι πρωτοετής στο ΑΠΘ και αυτή η άποψη του Civilara δεν μπορεί να με εκφράσει περισσότερο. Είναι ακριβώς έτσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Λοιπόν φίλε μου milaneze92. Είμαι απόφοιτος του τμήματος πολιτικών μηχανικών ΑΠΘ εδώ και λίγο καιρό. Από ότι φανταζόμουν να δω όταν πέρασα, είδα τα ακριβώς αντίθετα. Κοινώς "μου πέσανε τα μούτρα". Το επίπεδο σπουδών δεν είναι πολύ υψηλό όσον αφορά την οργάνωση και λειτουργία του πανεπιστημίου. Το κακό της υπόθεσης είναι ότι οι καθηγητές έχουν πολύ υψηλές απαιτήσεις από τους φοιτητές χωρίς όμως να τους παρέχουν παιδεία υψηλών προδιαγραφών (μετριοτάτου επιπέδου μάθημα στις περισσότερες περιπτώσεις). Η δυσκολία του τμήματος αγγίζει τα όρια της επιστημονικής φαντασίας. Ένα μεγάλο κομμάτι της δυσκολίας οφείλεται στην ΦΟΒΕΡΗ ΑΝΟΡΓΑΝΩΣΙΑ του τμήματος. Δεν είναι λίγες οι φορές που το μετάνιωσα που μπήκα καθώς υπάρχουν πιο οργανωμένα τμήματα πολιτικών μηχανικών από το τμήμα πολιτικών μηχανικών ΑΠΘ. Γενικά οι καθηγητές έχουν φάει κόλλημα με το ΕΜΠ και κάνουν ό,τι μπορούν για να αποδείξουν ότι είναι δυσκολότερο τμήμα. Με αυτά που ξέρω τώρα δεν θα το δήλωνα το τμήμα αυτό 1η επιλογή. Θα δήλωνα ως εξής:

1) Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ
2) Πολιτικών Μηχανικών ΔΠΘ
3) Πολιτικών Μηχανικών Πανεπιστημίου Θεσσαλίας
4) Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ
5) Πολιτικών Μηχανικών Πανεπιστημίου Πατρών
τα μαθηματικά των σχολών αυτών είναι αρκετά δύσκολα ?? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top