Τμήμα Επιστημών Διατροφής και Διαιτολογίας Τρικάλων (Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας)

sasou

Νεοφερμένος

Η sasou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Μήπως έχει δώσει κάποιος κατατακτήριες στο τμήμα διατροφολογίας-διαιτολογίας στα Τρίκαλα(παν.Θεσσαλίας) ή έχει ήδη περάσει στο τμήμα μέσω πανελληνίων; Φίλη μου ενδιαφέρεται και ζητά πληροφορίες, γιατί δε βρίσκουμε πουθενά.
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Σπουδάζει ή αδερφή μου, τώρα θά πάει τρίτο έτος
Τί θέλεις να μάθεις;
Μήπως έχει δώσει κάποιος κατατακτήριες στο τμήμα διατροφολογίας-διαιτολογίας στα Τρίκαλα(παν.Θεσσαλίας) ή έχει ήδη περάσει στο τμήμα μέσω πανελληνίων; Φίλη μου ενδιαφέρεται και ζητά πληροφορίες, γιατί δε βρίσκουμε πουθενά.
Σπουδάζει η αδερφή μου, τώρα θά πάει τρίτο έτος
Τί θέλεις να μάθεις;
 

sasou

Νεοφερμένος

Η sasou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Είναι βατά τα μαθήματα ή πρόκειται για πολύ απαιτητική σχολή;
επειδή ζει Βόλο και είναι αδύνατον να μετακομίσει ή να πηγαινοέρχεται κάθε μέρα, πιστεύεις ότι είναι εφικτό να περάσει μαθήματα χωρίς να τα έχει παρακολουθήσει;
επίσης το κλίμα πως είναι γενικά, βοηθάνε οι φοιτητές ο ένας τον άλλο με σημειώσεις;οι καθηγητές είναι απρόσιτοι όπως στα πανεπιστήμια των μεγάλων πόλεων ή είναι πιο κοντά στους φοιτητές;
Σου έβαλα δουλίτσα, πολλές ερωτήσεις....
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Είναι βατά τα μαθήματα ή πρόκειται για πολύ απαιτητική σχολή;
επειδή ζει Βόλο και είναι αδύνατον να μετακομίσει ή να πηγαινοέρχεται κάθε μέρα, πιστεύεις ότι είναι εφικτό να περάσει μαθήματα χωρίς να τα έχει παρακολουθήσει;
επίσης το κλίμα πως είναι γενικά, βοηθάνε οι φοιτητές ο ένας τον άλλο με σημειώσεις;οι καθηγητές είναι απρόσιτοι όπως στα πανεπιστήμια των μεγάλων πόλεων ή είναι πιο κοντά στους φοιτητές;
Σου έβαλα δουλίτσα, πολλές ερωτήσεις....
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Συγγνώμη που άργησα
Λοιπόν η αδερφή μου μου είπε ότι έχει δύο εργαστήρια την εβδομάδα, κοίτα μόνο το πρώτο εξάμηνο πρόλαβε δια ζώσης
Αυτή από ΓΕΛ δεν δυσκολεύτηκε με τα μαθήματα της μέχρι τώρα
Έχει και καλούς καθηγητές, πάντα θά υπάρχει ένα δύο στραβόξυλα
Ναι είναι πιο οικογένιακα τα πράγματα
Τα Τρίκαλα είναι όμορφα αλλά αφού δεν θα μένεις τέλος πάντων
Καλή επιτυχία σου εύχεται Κ αυτή και εγώ
 

sasou

Νεοφερμένος

Η sasou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ και τις δύο για τις πληροφορίες.
Καλή σας σταδιοδρομία!
 

sasou

Νεοφερμένος

Η sasou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ και τις δύο για τις πληροφορίες.
Καλή σας σταδιοδρομία!
Καλησπέρα
Σας ευχαριστώ πολύ και τις δύο για τις πληροφορίες.
Καλή σας σταδιοδρομία!
Καλησπέρα και πάλι!θα μπορούσα να σας ζητήσω και κάτι ακομα;
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.

sasou

Νεοφερμένος

Η sasou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Συγγνώμη για την καθυστέρηση, αλλά συμβαίνουν διάφορα αυτόν τον καιρό.
Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν πιστεύεις ότι είναι εφικτό να περάσω μαθήματα χωρίς παρακολούθηση, διαβάζοντας μόνο από τα συγγράμματα. Θα φεύγαμε για μόνιμη εγκατάσταση στον Βόλο το 2022 και είχα σκοπό να έρχομαι από εκεί με το αμάξι (μια ώρα δρόμος είναι), αλλά φοβάμαι ότι θα πάει μια χρόνια ακόμα πίσω....δε θέλω όμως να χάνω χρόνια,γιατί είμαι 36.
Σκέφτηκα λοιπόν, αν περάσω, να έρχομαι μια μέρα (από Κέρκυρα που είμαι τώρα) για όσα εργαστήρια μπορώ να παρακολουθήσω και τα υπόλοιπα να τα παλέψω μονη μου. Είναι εφικτό πιστεύεις ή δεν γίνεται χωρίς παρακολούθηση;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Συγγνώμη για την καθυστέρηση, αλλά συμβαίνουν διάφορα αυτόν τον καιρό.
Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν πιστεύεις ότι είναι εφικτό να περάσω μαθήματα χωρίς παρακολούθηση, διαβάζοντας μόνο από τα συγγράμματα. Θα φεύγαμε για μόνιμη εγκατάσταση στον Βόλο το 2022 και είχα σκοπό να έρχομαι από εκεί με το αμάξι (μια ώρα δρόμος είναι), αλλά φοβάμαι ότι θα πάει μια χρόνια ακόμα πίσω....δε θέλω όμως να χάνω χρόνια,γιατί είμαι 36.
Σκέφτηκα λοιπόν, αν περάσω, να έρχομαι μια μέρα (από Κέρκυρα που είμαι τώρα) για όσα εργαστήρια μπορώ να παρακολουθήσω και τα υπόλοιπα να τα παλέψω μονη μου. Είναι εφικτό πιστεύεις ή δεν γίνεται χωρίς παρακολούθηση;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Δεν νομίζω να τα καταφέρεις εγώ τώρα στο τρίτο έτος έχω τρία εργαστήρια, Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη,αν δεν μένεις εδώ πώς θά τα καταφέρεις;
Ή θεωρία εντάξει, θά διαβάσεις, θά πάρεις σημειώσεις θά την περάσεις
Εργαστήρια όμως;
 

sasou

Νεοφερμένος

Η sasou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Άστα καλή μου, μόλις είδα ότι άλλαξε και το πρόγραμμα σπουδών....η σχολή έχει πλέον 16 εργαστηρια(αν μέτρησα καλα) γι αυτούς που ξεκινούν φέτος, οπότε μάλλον πρέπει να περιμένω να μετακομίσω πρώτα και μετά να επιχειρήσω να μπω με κατακτηριες.
Είχα ήδη ξεκινήσει να διαβάζω χημεια και αγόρασα κι ένα βιβλίο 47 €(διατροφη του ανθρώπου)....όλα ανάποδα...
Δεν πειράζει, καλά να είμαστε.
Αν χρειαστώ κάτι άλλο, μπορώ να σε ρωτησω;
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Άστα καλή μου, μόλις είδα ότι άλλαξε και το πρόγραμμα σπουδών....η σχολή έχει πλέον 16 εργαστηρια(αν μέτρησα καλα) γι αυτούς που ξεκινούν φέτος, οπότε μάλλον πρέπει να περιμένω να μετακομίσω πρώτα και μετά να επιχειρήσω να μπω με κατακτηριες.
Είχα ήδη ξεκινήσει να διαβάζω χημεια και αγόρασα κι ένα βιβλίο 47 €(διατροφη του ανθρώπου)....όλα ανάποδα...
Δεν πειράζει, καλά να είμαστε.
Αν χρειαστώ κάτι άλλο, μπορώ να σε ρωτησω;
Εννοείται, καλή τύχη ότι και αν αποφασίσεις
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Άστα καλή μου, μόλις είδα ότι άλλαξε και το πρόγραμμα σπουδών....η σχολή έχει πλέον 16 εργαστηρια(αν μέτρησα καλα) γι αυτούς που ξεκινούν φέτος, οπότε μάλλον πρέπει να περιμένω να μετακομίσω πρώτα και μετά να επιχειρήσω να μπω με κατακτηριες.
Είχα ήδη ξεκινήσει να διαβάζω χημεια και αγόρασα κι ένα βιβλίο 47 €(διατροφη του ανθρώπου)....όλα ανάποδα...
Δεν πειράζει, καλά να είμαστε.
Αν χρειαστώ κάτι άλλο, μπορώ να σε ρωτησω;
Εννοείται, καλή τύχη ότι και αν αποφασίσεις
 

sasou

Νεοφερμένος

Η sasou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Εννοείται, καλή τύχη ότι και αν αποφασίσεις
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Εννοείται, καλή τύχη ότι και αν αποφασίσεις
Ευχαριστώ πολύ!ελπίζω του χρόνου να τα πούμε κι από κοντά.
Καλή αρχή στο νέο σου έτος!
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.

sasou

Νεοφερμένος

Η sasou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Να μαι πάλι!ελπίζω να μην έχω καταντήσει ενοχλητική.
Χρειάζομαι βοήθεια, αν μπορείς. Μήπως θα μπορούσες, αν τα έχεις ακόμα, να μου πεις την ύλη που είχατε στα μαθήματα που θα δωσω;αν έχεις και καμιά σημείωση, θα σου ήμουν υπόχρεη!
Πρόκειται για τα μαθήματα "εισαγωγη στη διατροφη του ανθρώπου ", "βιολογια κυτταρου" και "γενική ανόργανα χημεια".
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Να μαι πάλι!ελπίζω να μην έχω καταντήσει ενοχλητική.
Χρειάζομαι βοήθεια, αν μπορείς. Μήπως θα μπορούσες, αν τα έχεις ακόμα, να μου πεις την ύλη που είχατε στα μαθήματα που θα δωσω;αν έχεις και καμιά σημείωση, θα σου ήμουν υπόχρεη!
Πρόκειται για τα μαθήματα "εισαγωγη στη διατροφη του ανθρώπου ", "βιολογια κυτταρου" και "γενική ανόργανα χημεια".
Αν θα δώσεις κατατακτήριες είναι όλη η ύλη, νομίζω
Σημειώσεις είχαμε στο e class, τώρα που πέρασα το μάθημα δεν είμαι άλλο συνδεδεμένη σε αυτό
Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω σε αυτό, λυπάμαι πολύ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα βιβλία τα έχεις;
 

sasou

Νεοφερμένος

Η sasou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Δεν είχα βιβλία, ουτε τα βρισκω στις βιβλιοθήκες εδώ. αγόρασα το βιβλίο "εισαγωγη στη διατροφη του ανθρώπου ", όμως δε βρίσκω ορισμένα θέματα της ύλης στο βιβλιο ρε γαμωτο. Μερικά κομμάτια του επισης με δυσκολεύουν ιδιαίτερα.
Ευχαριστώ πολύ πάντως για άλλη μια φορά!καλή συνέχεια!
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Δεν είχα βιβλία, ουτε τα βρισκω στις βιβλιοθήκες εδώ. αγόρασα το βιβλίο "εισαγωγη στη διατροφη του ανθρώπου ", όμως δε βρίσκω ορισμένα θέματα της ύλης στο βιβλιο ρε γαμωτο. Μερικά κομμάτια του επισης με δυσκολεύουν ιδιαίτερα.
Ευχαριστώ πολύ πάντως για άλλη μια φορά!καλή συνέχεια!
Μπορείς να πάρεις στη γραμματεία να σού πούνε σε ποιο βιβλιοπωλείο θά τά βρεις να τ αγοράσεις, χωρίς τά σωστά βιβλία η επιτυχία σου είναι δύσκολη
 

sasou

Νεοφερμένος

Η sasou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Μπορείς να πάρεις στη γραμματεία να σού πούνε σε ποιο βιβλιοπωλείο θά τά βρεις να τ αγοράσεις, χωρίς τά σωστά βιβλία η επιτυχία σου είναι δύσκολη
Έχει προτεινόμενη βιβλιογραφίας σε κάθε εξεταζόμενο μάθημα.
Τα βιβλία δυστυχώς είναι πανάκριβα, οπότε τα ψάχνω μεταχειρισμένα. Το συγκεκριμένο είχε 47€. Η βιολογια κυτταρου καινούργιο έχει γύρω στα 150€, τα οποία φυσικά δεν μπορώ να διαθέσω. Βρήκα όμως μεταχειρισμένο.
Μένει να βρω και της χημείας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Στα μικροθρεπτικα και μακροθρεπτικα συστατικά έχω δυσκολευτεί αρκετά. Έχει πολύ λεπτομέρεια.
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Έχει προτεινόμενη βιβλιογραφίας σε κάθε εξεταζόμενο μάθημα.
Τα βιβλία δυστυχώς είναι πανάκριβα, οπότε τα ψάχνω μεταχειρισμένα. Το συγκεκριμένο είχε 47€. Η βιολογια κυτταρου καινούργιο έχει γύρω στα 150€, τα οποία φυσικά δεν μπορώ να διαθέσω. Βρήκα όμως μεταχειρισμένο.
Μένει να βρω και της χημείας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Στα μικροθρεπτικα και μακροθρεπτικα συστατικά έχω δυσκολευτεί αρκετά. Έχει πολύ λεπτομέρεια.
Αλήθεια;;
Δεν ήξερα ότι είναι τόσο ακριβά!!
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Αλήθεια;;
Δεν ήξερα ότι είναι τόσο ακριβά!!

Ένα κλασικό επιστημονικό βιβλίο ακόμη και στα Μαθηματικά ή Φυσική αμερικάνικων εκδόσεων, η Amazon το πουλάει από 60-70 ευρώ και πάνω και μαζί με τα μεταφορικά ανεβαίνει.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top