Τι τσάντα να πάρω φέτος;

Roxim

Δραστήριο μέλος

Η {Fucking Dreamer} αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Αυτό σκεφτόμαστε μάλλον όλου 10 μέρες πριν το σχολείο
το χρώμα το σχέδιο η πόσες θήκες πρέπει να έχει και όλα αυτά τα κουραστικά [...] σας ικετευω :( να κοιταξετε το θεμα για το πως ειναι καλητερες οι σχολεικες τσαντες οχι να το προσπερασετε λεγοντας μιαοποιαδιποτε δικεολογια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ντροπη σας αναισχυντα καταναλωτικα οντα που το μονο που σας ενδειαφερει ειναι τι τσαντα θα αγορασετε

















Πλακα κανω προφανως. Οταν λες καλυτερη τι εννοεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
"Τι τσάντα να πάρω φέτος;"

Αυτή που έχωσες στη ντουλάπα σου, την καινούρια. Ναι, αυτή που πήρες πέρσι ή πρόπερσι, καινούρια είναι.
Έχει κανένα σκίσιμο; Μπα. Έχει κανένα μικρό ξέβαμμα; Σκασίλα σου. Να βάζεις βιβλία θες, όχι να κάνεις πασαρέλα στο Μιλάνο. Οι συμμαθητές σου έχουν καινούρια; Who cares? Σιγά μην τρέξεις να ξοδέψεις λεφτά για να μαζοποιηθείς.

Πιάσε την τσάντα που έχεις πεταμένη και πλύνε τη. Σε 10 μέρες αρχίζεις σχολείο, και στους γονείς σου δεν τρέχουν λεφτά απ' τα μπατζάκια για να αγοράζουν σχολικά κάθε χρόνο, ειδικά αν τα παλιά είναι μια χαρά.


Καλή χρονιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πες τα ρε φιλε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
καλα σ'αυτο το φορουμ μερα με τη μερα δημιουργουνται ολο και καλυτερα τοπικ:redface:

ον: παρε την περσινη σου:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
αυτη που θα σε κανει καλυτερη μαθητρια..απιστευτα τοπικ καθημερινα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
"Τι τσάντα να πάρω φέτος;"

Αυτή που έχωσες στη ντουλάπα σου, την καινούρια. Ναι, αυτή που πήρες πέρσι ή πρόπερσι, καινούρια είναι.
Έχει κανένα σκίσιμο; Μπα. Έχει κανένα μικρό ξέβαμμα; Σκασίλα σου. Να βάζεις βιβλία θες, όχι να κάνεις πασαρέλα στο Μιλάνο. Οι συμμαθητές σου έχουν καινούρια; Who cares? Σιγά μην τρέξεις να ξοδέψεις λεφτά για να μαζοποιηθείς.

Πιάσε την τσάντα που έχεις πεταμένη και πλύνε τη. Σε 10 μέρες αρχίζεις σχολείο, και στους γονείς σου δεν τρέχουν λεφτά απ' τα μπατζάκια για να αγοράζουν σχολικά κάθε χρόνο, ειδικά αν τα παλιά είναι μια χαρά.


Καλή χρονιά.

Καλα τι χωσιμο ειναι αυτο? :D Χαχαχα δε μπορω εχω λιωσει! :D

Καλε ηρεμηστε μικρο παιδι ειναι, σ αυτη θα ξεσπασουμε?

Κοριτσακι μου αν αγορασες προσφατα τσαντα και ειναι σε καλη κατασταση μην παρεις καινουρια, δε χρειαζεται. Σκεψου το δεν ειναι κριμα απλα για να πουλησεις μουρη στους υπολοιπους 'η απλα για να το παιξεις μοδατη? Αλλα ακομα και αν δεν εχεις γιατι η παλια ειναι μικρη και δε χωραει βιβλια 'η σκιστηκε τοτε αγορασε μια σε λογικη τιμη και ασε τις μαρκες, τα σχεδια και τα χρωματα. Επειδη κι εγω στην ηλικια σου τις ιδιες βλακειες εκανα και τωρα μετανιωνω. Και να τρεχουν τα λεφτα απ τα μπατζακια των γονιων σου αξιοποιησε τα αλλιως, θα βρεις κατι πιο χρησιμο και ουσιωδες. Ανουσια πραγματα, μη σε απασχολει καθολου. Καλη σχολικη χρονια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
χαχαχα λιώνω... τι διαμάντια πετυχαίνει κανείς πριν τον ύπνο :P

Στο δημοτικό ήθελα μια ροζ της barbie αλλά δεν μου την παίρνανε... (είχε και ασορτί παγουρίνο)
Στο γυμνάσιο έπαψα να ενδιαφέρομαι...
Στο λύκειο..ε;
:P

Μακάρι τέτοιες έγνοιες να είχαμε όλοι.

Κατά τη γνώμη μου, πάρε μια τσάντα (αν δεν έχεις ήδη) που να έχει καλά χερούλια ενισχυμένα και να χωράει πολλά βλιβλία. Θυμάμαι στο γυμνάσιο πονούσε η πλάτη μου από το βάρος. Και ήταν όλα τα βιβλία χοντρά και Α4 μέγεθος... έλεος δηλαδή

Σε τέτοιες εποχές είναι κρίμα να σπαταλάς χρήματα σε τσάντες (ειδικά σχολικές :P) Έτυχε και είδα φέτος, μάρκας(από τις γνωστές που διαφημίζουν) σχολική να κάνει 40 ευρώ και το jumbo να την έχει κατάιδια (άμαρκη) με 5 ευρώ. Κατάιδια (έτσι γράφεται; )

btw τα ορθογραφικά βγάζουν μάτι (doing) καληνύχτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Καλα τι χωσιμο ειναι αυτο? :D Χαχαχα δε μπορω εχω λιωσει! :D

Καθόλου χώσιμο. Είναι ό,τι σκεφτόμουν στην ηλικία της για τις διαφημίσεις σχολικών ειδών και τα fashion victims του σχολείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
και αμα παρεις καινουργια τσαντα τι θα γινει δλδ θα γινεις καλυτερη μαθητρια , θα πουλησεις μουρη και θα εισαι και πολυ μουρ με μια μοδατη τσαντα δειχνοντας την επιδεικτικα στους υπολοιπους για να δειξεις ποσο μουρ εισαι.Γαμημενη τηλεοραση τα καταστρφεις τα παιδια του σημερα . Εκτος και αμα σου περισευουν τα "λεφτα" μπορεις ανετα να αρκεστεις με την περσινη σου τσαντα και να ξοδευψεις τα χρηματα σου σε κατι πιο ουσιωδες και χρησιμο ενα βοηθημα πχ Συγνωμη για τον τροπο μου αλλα δεν αντεξα . Α"ι" στα κομματια με συγχησατε παλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Καθόλου χώσιμο. Είναι ό,τι σκεφτόμουν στην ηλικία της για τις διαφημίσεις σχολικών ειδών και τα fashion victims του σχολείου.

Σε ηλικια 14 χρονων σκεφτοσουν τα fashion victims και τη μαζοποιηση? :eek: Ησουν προχω, ομολογουμενως.

Εγω δεν εδινα καμια σημασια σε οτιδηποτε αλλο και σκεφτομουν σαν καλο φυτουλακι ποσο δυσκολη θα ειναι η νεα σχολικη χρονια, τα μαθηματα, αν θα εχω ελευθερο χρονο, αν θα κανω καινουριους φιλους-ες και τετοια...
Αλλα νομιζω, αν θυμαμαι καλα, επειδη ειμαι και τελειομανης(απο τοτε) ηθελα τα παντα να ειναι στην εντελεια και ακομα και η τσαντα μου αν ειχε κατι που να με ενοχλουσε(οχι γιατι θα ελεγαν οι αλλοι) ηθελα αλλη. Αρρωστειαααα...
Anyway, συμφωνω με οσα λες απλα δε σκεφτονται ολοι ετσι και πραγματικα αναρωτιεμαι ποσα καταλαβε απο οσα της ειπες και κατα ποσο θα τα εφαρμοσει στη πραξη ΚΥΡΙΩΣ.
Καλα τα λες αλλα λιγη τρυφεροτητα δε βλαπτει(αντιθετως θα χασεις το δικιο σου απ τη μικρη), πιστευω και προτεινω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Απλά να πούμε ότι απ' το Μάρτιο της Γ και μετά δε θα παίρνετε καθόλου τσάντες στο σχολείο, εμείς τουλάχιστον δεν παίρναμε. Το λέω για να μη σκέφτεστε ότι θέλετε κάτι ανθεκτικό, μέχρι τη Β εντάξει, μετά απλά θα ξεχάσετε τι χρώμα είναι --αν δεν την ξεχάσετε στην τάξη.

Καλή αρχή μάγκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Αυτό σκεφτόμαστε μάλλον όλου 10 μέρες πριν το σχολείο
το χρώμα το σχέδιο η πόσες θήκες πρέπει να έχει και όλα αυτά τα κουραστικά
λοιπών εγώ θα σας προτηνα να ριξεται μια ματια στον καταλογο της εταιριας
Polo στην ιστιοσελιδα www.polo.grγια μια ματια στον καταλογο με τις σχολεικες τσαντες τις αυτο που εχω να πω ενα εχει καλες τσαντες σας ικετευω :( να κοιταξετε το θεμα για το πως ειναι καλητερες οι σχολεικες τσαντες οχι να το προσπερασετε λεγοντας μιαοποιαδιποτε δικεολογια.
Πέρασε μια βόλτα από τα Jumbo, διέσχισε τους διαδρόμους και διάλεξε όποια σου κάνει περισσότερο "κλικ"...

Αμάν βρε παιδιά κάτι έγνοιες που έχετε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Αυτό σκεφτόμαστε μάλλον όλου 10 μέρες πριν το σχολείο
το χρώμα το σχέδιο η πόσες θήκες πρέπει να έχει και όλα αυτά τα κουραστικά
λοιπών εγώ θα σας προτηνα να ριξεται μια ματια στον καταλογο της εταιριας
Polo στην ιστιοσελιδα www.polo.grγια μια ματια στον καταλογο με τις σχολεικες τσαντες τις αυτο που εχω να πω ενα εχει καλες τσαντες σας ικετευω :( να κοιταξετε το θεμα για το πως ειναι καλητερες οι σχολεικες τσαντες οχι να το προσπερασετε λεγοντας μιαοποιαδιποτε δικεολογια.

Αν η περσινή είναι μια χαρά τότε δεν χρειάζεσαι καινούρια..αν εχει τα μαυρα της τα χαλια(επειδη προφανως δεν την προσεξες) το πολυ 20 ευρω τσαντα παρε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Καλώς ήρθες Αλεξάνδρα.Με παραξενεύει το εξής:οκ ας δεχτώ πως μια καινούρια τσάντα θα ανεβάσει την αυτοπεποίθηση σου.(Αν και κακώς,νομίζω πως είναι ωραιότερο να δένεσαι με αυτά που έχεις,εκτός κι αν όντως χρειάζεται αλλαγή,εσύ θα το κρίνεις)Αυτό που σε ενδιαφέρει είναι να αρέσει σε άλλους (σε σημείο που ικετεύεις για γνώμες),κι όχι σε εσένα;Πρέπει να μάθεις από τώρα να λειτουργείς με βάση τα δικά σου γούστα,και κυρίως,τις δικές σου ΑΝΑΓΚΕΣ.Στην τελική,αν είναι να σε συμπαθήσει κανείς,καλύτερα να το κάνει για τη διαφορετικότητα σου κι όχι επειδή είσαι ίδια με τον καθένα. ;)

Ερώτηση απορία:Πας σε δημόσιο σχολείο ή ιδιωτικό; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dante38245

Νεοφερμένος

Ο dante38245 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Προσωπικά σου προτείνω δύο εξαιρετικές τσάντες,ανθεκτικές με πολλές θήκες κτλ που θα πετύχεις και τον κύριο σκοπό σου.Θα σε κοιτάνε όλοι και δε θα περνάς απαρατήρητη.
Ορίστε:

Επιλογή Νο 1:
7a67d2c4f0_14405.jpg

Επιλογή Νο 2:
L561011035-200.jpg

Είναι εξίσου καλής ποιότητας και τις έχω δοκιμάσει και τις δύο.Περιττό να σου πω ότι δε με απογοήτευσαν.Βέβαια εξαιτίας όλων αυτών των πλεονεκτημάτων η τιμή είναι λίγο τσιμπημένη,αλλά αξίζει(value for money).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
την πιθανοτητα να θελει να αγορασει καινουρια για το σχολειο επειδη την αλλη την θελει για τα φροντιστηρια την αποκλεισαμε?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Εγώ πάντως θα σκότωνα για ένα τέτοιο σακίδιο :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
την πιθανοτητα να θελει να αγορασει καινουρια για το σχολειο επειδη την αλλη την θελει για τα φροντιστηρια την αποκλεισαμε?:hmm:

Μεγάλη κούραση η μετακίνηση βιβλίων;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MurdereSs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Martha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
την πιθανοτητα να θελει να αγορασει καινουρια για το σχολειο επειδη την αλλη την θελει για τα φροντιστηρια την αποκλεισαμε?:hmm:

<<Αυτό σκεφτόμαστε μάλλον όλου 10 μέρες πριν το σχολείο
το χρώμα το σχέδιο η πόσες θήκες πρέπει να έχει και όλα αυτά τα κουραστικά>>
Πολύ αμφιβάλλω λοιπόν σε αυτό που λες... Φαίνεται ένα παιδί που κάθε χρόνο αλλάζει τσάντα κλπ κλπ. Εντάξει, κάντο. Προφανώς από τους γονείς σου, περισσεύουν κ με το παραπάνω για να σε έχουν μάθει έτσι. Αλλά δεν χρειάζεται να το διαφημίζεις. Ο κόσμος έχει σοβαρότερα προβλήματα... ΠΟΛΥ σοβαρότερα προβλήματα να ασχοληθεί, από το τι τσάντα θα πάρεις εσύ φέτος, επειδή η περσινή σου ξυνίζει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top