Αρχαία - Τι πρέπει να προσέξω στο διαγώνισμα για να τα πάω καλά;

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Παιδια χρειαζομαι τη βοηθεια σας!..... Ως γνωστον τα Αρχαια ειναι τα χειροτερο μου μαθημα :sick:,και εκτος αυτου φετος μου κανει μια σκυλα που με εχει παρει με κακο ματι και το ιδιο εχω εχω παθει κι εγω!:D

Για αυτο αυριο που γραφω Αρχαια θελω να σκισω να μου ανεβασει το βαθμο!!.... Λοιπον μηπως ξερετε ποια ειναι τα sos?.... Και αν εχετε ηδη γραψει τι θα πεσει περιπου?... Εμεις γραφουμε στις ενοτητες 2, 3, αλλα τα ΠΑΝΤΑ.... +εξτρα φωτοτυπιες που μας εχει δωσει!!!!!!!.....

Please βοηθηστε με!!!!:)
Ευχαριστω!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
θυμαμαι παιδια μου οτανκι εγω πηγαινα β γυμνασιου :P οτι μας ειχε βαλει να κλινουμε την υποτακτικη του λυω :D δε θυμαμαι καθολου κειμενα ομως εκτος απο μια αλωπυξ και ενα γαϊδαρο για αν με βοηθησει η μνημη μου.κι εμεις αυτη που μας ειχε στη β για αρχαια ηταν σκυλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Παιδια χρειαζομαι τη βοηθεια σας!..... Ως γνωστον τα Αρχαια ειναι τα χειροτερο μου μαθημα :sick:,και εκτος αυτου φετος μου κανει μια σκυλα που με εχει παρει με κακο ματι και το ιδιο εχω εχω παθει κι εγω!:D

Για αυτο αυριο που γραφω Αρχαια θελω να σκισω να μου ανεβασει το βαθμο!!.... Λοιπον μηπως ξερετε ποια ειναι τα sos?.... Και αν εχετε ηδη γραψει τι θα πεσει περιπου?... Εμεις γραφουμε στις ενοτητες 2, 3, αλλα τα ΠΑΝΤΑ.... +εξτρα φωτοτυπιες που μας εχει δωσει!!!!!!!.....

Please βοηθηστε με!!!!:)
Ευχαριστω!:thanks:

τα δύο υπογραμμισμένα, δυστυχώς δε συμβαδίζουν μεταξύ τους :iagree:
πίτα ολάκερη σκύλος χορτάτος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
τι σχεση το οτι θελω να γραψω καλα με το οτι θελω να μαθω ποια ειναι τα πιο σημαντικα?...:ee:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
γιατι τα πιο σημαντικα μηπως ειναι πιο πιθανο να πεσουν?hello?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
γιατι τα πιο σημαντικα μηπως ειναι πιο πιθανο να πεσουν?hello?

σωπα!..... το ξερω λαθος το ειπα..... απλως δες τι εγραψε ο κουερτυ..... δεν στεκει..... με την καμια....:ee::ee:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
αν θες να γράψεις άριστα όπως λες, να κάτσεις να τα διαβάσεις όλα, τα σος είναι αμα θες να περάσεις το 12...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον αποπάνω. Άμα θέλεις να γράψεις άριστα πρέπει να τα διαβάσεις όλα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!msm!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Πως τα πήγες; τι έπεσε τελικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
17.5 και αμα σου πω οτι μας εβαλε απ' ολα η σκυλα τι θα πεις??.....:fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!msm!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η !msm! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
17.5 και αμα σου πω οτι μας εβαλε απ' ολα η σκυλα τι θα πεις??.....:fss:

Το περίμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!@%^&*(

Νεοφερμένος

Η !@%^&*( αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Την Δευτερα γραφω διαγωνισμα Αρχαιων στις πρωτες 4 ενοτητες.Και σε αυτο που δυσκολευομαι ειναι οι κυριες και δευτερευουσες προτασεις.μας ειπε οτι θα μας βαλει και τους συνδεσμους για παρατακτικη και υποτακτικη συνδεση:'(ωχχ Θελω βοηθεια!!!!!σας παρακαλω.Μηπως υπαρχει καποιο site οπου μπορω να κανω εξασκηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
μπορεις να τ ψαξεις στην αναζητηση τ ischool ή στο google...ελπιζω να βοηθησα καπως:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!@%^&*(

Νεοφερμένος

Η !@%^&*( αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
παταω αλλα δεν μου βγαζει τιποτα παντως ευχαριστω:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ballerina

Νεοφερμένος

Η κυβέλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
παιδια την πεμπτη γραφω
διαγωνισμα αρχαια στν δευτερη και τριτη ενοτητα.
μπορει να με κατατοπισει καποιος
για το τι να προσεξω,τι ασκησεις μπαινουν
και πιο κειμενο ειναι πιθανοτερο να πεσει?
και τι ερωτησεις κειμενου?
ευχαριστω!!
-----------------------------------------
παιδια σας παρακαλω ειναι επειγον!!
οσοι εχουν γραψει η προκειται να γραψουν,
παρακαλω απαντηστε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
τριτη κλιση και μεση φωνη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

(s)trella

Νεοφερμένος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
τι να σου πω μια απ΄ τα ίδια μόνο που εγώ γράφω παρασκευή :( πάντως καλή τύχη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εγω τη Δευτερα γραφω στις ενοτητες 2,3 ολοκληρες, ενοτητα 4 γραμματικη και ενοτητα 5 υποτακτικη...δεν ξερω γιατι, αλλα δεν με δυσκολευουν καθολου...:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Μάλλον είσαι πολύ καλός μαθητής αλλά μην το παιίρνεις και πάνω σου...κατέβα γιατί θα σπάσει:P
Πάντως εσείς είστε αρκετά μπροστά φίλε Αλέξανδρε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Μάλλον είσαι πολύ καλός μαθητής αλλά μην το παιίρνεις και πάνω σου...κατέβα γιατί θα σπάσει:P
Πάντως εσείς είστε αρκετά μπροστά φίλε Αλέξανδρε!

Μην ανησυχεις, δεν ανεβαινω...:D
Απλα ειπα οτι δεν με δυσκολευουν...Τι να πω, αφου ειναι η αληθεια?:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top