Τι κάνω λάθος;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Γεια σας,
Είμαι Β λυκείου και δεν έχω κάνει ποτέ μου και τίποτα με αγόρι.ούτε φιλί.Γενικά ποτέ μου δεν είχα κατακτήσεις κ ούτε είμαι από τα κορίτσια που κάνουν εντύπωση στα αγόρια.Βγαίνουμε με τις φίλες μου και εμένα δε θα μου μιλήσει ποτέ κανένας.Δεν είμαι αντικοινωνική βγαίνω συχνά μου αρέσει να μιλάω με νέα άτομα κ γενικά να διασκεδάζω,είμαι λίγο ντροπαλή αλλά δε πιστεύω ότι αυτός είναι ο παράγοντας που είμαι τόσο απωθητική!!!Κάνω κινήσεις γενικά αν νου αρέσει κάποιος δεν έχω θέμα ματαια όμως!!Στη γ Γυμνασίου είχα πει σε ένα αγόρι που μου άρεσε πάρα πολύ τι νιώθω κ εκείνος δεν ανταποκρίθηκε φυσικά κ όλοι γελούσαν μαζί μ διότι το είχε διαδοσει παντού...Το πιο περίεργο είναι ότι δε θεωρώ ότι φταίει η εμφάνιση μου σε Αυτό.Δε θα σας κάνω περιγραφή χαχαχα αλλά γενικά μπορώ να πω ότι είμαι εμφάνισιμη αν και κοπέλες που μπορεί να μην εινσι τόσο δυνατές σε αυτό το κομμάτι έχουν τον τρόπο τους να διεκδικούν αυτόν που θέλουν κ να κάνουν τους Άλλους να λιώνουν για εκείνες.Δε ψάχνω τον ιδανικό κ γενικά δεν ψάχνω ούτε θεωρώ ότι το βασικότερο σε αυτήν την ηλικία είναι τα *ερωτικά* αλλά μου κάνει τόσο μεγάλη εντύπωση!Όλες γύρω μου να έχουν αλλάξει 100 αγόρια να μιλάνε μ αλλά τόσα άλλες να έχουν προχωρήσει κ γω νιώθω τόσο μόνη μου μονιμως στα ίδια η ζωή μου έχει καταντήσει βαρετη κ μονότονη χωρίς κανέναν Όχι ότι το νόημα στη ζωή το δίνει ένας σύντροφος αλλά καταλαβαίνετε τι εννοώ χτες πήγαμε σε ένα πάρτι κ όλες μ οι φίλες έκαναν κάτι με κάποιον η χόρευαν η τους πλησίασαν αγόρια κ εγώ τίποτα!Έκανα καιρό υπομονή μέχρι που δε ξέρω νιώθω ότι κάτι έχω κ κανένας δε θα γυρίσει να με κοιτάξει ποτέ!!!Το ξέρω σας κούρασα αλλά η γνώμη σας θα ήταν το λιγότερο βοηθητική!!!Ευχαριστώ
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,236 μηνύματα.
Γεια σας,
Είμαι Β λυκείου και δεν έχω κάνει ποτέ μου και τίποτα με αγόρι.ούτε φιλί.Γενικά ποτέ μου δεν είχα κατακτήσεις κ ούτε είμαι από τα κορίτσια που κάνουν εντύπωση στα αγόρια.Βγαίνουμε με τις φίλες μου και εμένα δε θα μου μιλήσει ποτέ κανένας.Δεν είμαι αντικοινωνική βγαίνω συχνά μου αρέσει να μιλάω με νέα άτομα κ γενικά να διασκεδάζω,είμαι λίγο ντροπαλή αλλά δε πιστεύω ότι αυτός είναι ο παράγοντας που είμαι τόσο απωθητική!!!Κάνω κινήσεις γενικά αν νου αρέσει κάποιος δεν έχω θέμα ματαια όμως!!Στη γ Γυμνασίου είχα πει σε ένα αγόρι που μου άρεσε πάρα πολύ τι νιώθω κ εκείνος δεν ανταποκρίθηκε φυσικά κ όλοι γελούσαν μαζί μ διότι το είχε διαδοσει παντού...Το πιο περίεργο είναι ότι δε θεωρώ ότι φταίει η εμφάνιση μου σε Αυτό.Δε θα σας κάνω περιγραφή χαχαχα αλλά γενικά μπορώ να πω ότι είμαι εμφάνισιμη αν και κοπέλες που μπορεί να μην εινσι τόσο δυνατές σε αυτό το κομμάτι έχουν τον τρόπο τους να διεκδικούν αυτόν που θέλουν κ να κάνουν τους Άλλους να λιώνουν για εκείνες.Δε ψάχνω τον ιδανικό κ γενικά δεν ψάχνω ούτε θεωρώ ότι το βασικότερο σε αυτήν την ηλικία είναι τα *ερωτικά* αλλά μου κάνει τόσο μεγάλη εντύπωση!Όλες γύρω μου να έχουν αλλάξει 100 αγόρια να μιλάνε μ αλλά τόσα άλλες να έχουν προχωρήσει κ γω νιώθω τόσο μόνη μου μονιμως στα ίδια η ζωή μου έχει καταντήσει βαρετη κ μονότονη χωρίς κανέναν Όχι ότι το νόημα στη ζωή το δίνει ένας σύντροφος αλλά καταλαβαίνετε τι εννοώ χτες πήγαμε σε ένα πάρτι κ όλες μ οι φίλες έκαναν κάτι με κάποιον η χόρευαν η τους πλησίασαν αγόρια κ εγώ τίποτα!Έκανα καιρό υπομονή μέχρι που δε ξέρω νιώθω ότι κάτι έχω κ κανένας δε θα γυρίσει να με κοιτάξει ποτέ!!!Το ξέρω σας κούρασα αλλά η γνώμη σας θα ήταν το λιγότερο βοηθητική!!!Ευχαριστώ


Λέω να ηρεμήσεις 17 είσαι όχι 30.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Γεια σας,
... αλλά καταλαβαίνετε τι εννοώ χτες πήγαμε σε ένα πάρτι κ όλες μ οι φίλες έκαναν κάτι με κάποιον η χόρευαν η τους πλησίασαν αγόρια κ εγώ τίποτα!Έκανα καιρό υπομονή μέχρι που δε ξέρω νιώθω ότι κάτι έχω κ κανένας δε θα γυρίσει να με κοιτάξει ποτέ!!!Το ξέρω σας κούρασα αλλά η γνώμη σας θα ήταν το λιγότερο βοηθητική!!!Ευχαριστώ

Nομίζω ότι η επιθυμία είναι περισσότερο κοινωνική καταξίωση στα μάτια των φίλων σου παρά ότι νιώθεις την ανάγκη του ερωτικού συναισθήματος με τον υποτιθέμενο ζεν πρεμιέ που θα δαγκώσει τη λαμαρίνα μαζί σου.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,217 μηνύματα.
Γεια σας,
Είμαι Β λυκείου και δεν έχω κάνει ποτέ μου και τίποτα με αγόρι.ούτε φιλί.Γενικά ποτέ μου δεν είχα κατακτήσεις κ ούτε είμαι από τα κορίτσια που κάνουν εντύπωση στα αγόρια.Βγαίνουμε με τις φίλες μου και εμένα δε θα μου μιλήσει ποτέ κανένας.Δεν είμαι αντικοινωνική βγαίνω συχνά μου αρέσει να μιλάω με νέα άτομα κ γενικά να διασκεδάζω,είμαι λίγο ντροπαλή αλλά δε πιστεύω ότι αυτός είναι ο παράγοντας που είμαι τόσο απωθητική!!!Κάνω κινήσεις γενικά αν νου αρέσει κάποιος δεν έχω θέμα ματαια όμως!!Στη γ Γυμνασίου είχα πει σε ένα αγόρι που μου άρεσε πάρα πολύ τι νιώθω κ εκείνος δεν ανταποκρίθηκε φυσικά κ όλοι γελούσαν μαζί μ διότι το είχε διαδοσει παντού...Το πιο περίεργο είναι ότι δε θεωρώ ότι φταίει η εμφάνιση μου σε Αυτό.Δε θα σας κάνω περιγραφή χαχαχα αλλά γενικά μπορώ να πω ότι είμαι εμφάνισιμη αν και κοπέλες που μπορεί να μην εινσι τόσο δυνατές σε αυτό το κομμάτι έχουν τον τρόπο τους να διεκδικούν αυτόν που θέλουν κ να κάνουν τους Άλλους να λιώνουν για εκείνες.Δε ψάχνω τον ιδανικό κ γενικά δεν ψάχνω ούτε θεωρώ ότι το βασικότερο σε αυτήν την ηλικία είναι τα *ερωτικά* αλλά μου κάνει τόσο μεγάλη εντύπωση!Όλες γύρω μου να έχουν αλλάξει 100 αγόρια να μιλάνε μ αλλά τόσα άλλες να έχουν προχωρήσει κ γω νιώθω τόσο μόνη μου μονιμως στα ίδια η ζωή μου έχει καταντήσει βαρετη κ μονότονη χωρίς κανέναν Όχι ότι το νόημα στη ζωή το δίνει ένας σύντροφος αλλά καταλαβαίνετε τι εννοώ χτες πήγαμε σε ένα πάρτι κ όλες μ οι φίλες έκαναν κάτι με κάποιον η χόρευαν η τους πλησίασαν αγόρια κ εγώ τίποτα!Έκανα καιρό υπομονή μέχρι που δε ξέρω νιώθω ότι κάτι έχω κ κανένας δε θα γυρίσει να με κοιτάξει ποτέ!!!Το ξέρω σας κούρασα αλλά η γνώμη σας θα ήταν το λιγότερο βοηθητική!!!Ευχαριστώ

Αυτά είναι αρκετά τυχερά συνήθως , μην το σκέφτεσαι και πολύ . Εαν οι φίλες σου ψάχνονται πολύ ,είναι λογικό να βρίσκουν κάποιον εν τέλει . Εαν και τα δύο φύλα έχουν ανάγκη για σχέση,οι άντρες την παλεύουν λιγότερο όπως δείχνει η στατιστική :P . Οπότε πρόσεχε διότι το σύνηθες για τις κοπέλες στην περίπτωση σου είναι να εμφανίζεται κάποιος που πουλάει καλά παραμύθια και επειδή δεν έχουν εμπειρία να νομίζουν οτι είναι σημαντικός ή τις εκτίμησε πραγματικά . Επειδή δεν έχεις σχέση δεν σημαίνει οτι υπολείπεσαι σε κάτι απο όσους έχουν . Κοίτα εσύ να είσαι φιλική και ανοικτή προς όλους και να κάνεις πράγματα που περνάς καλά και κάποια στιγμή θα βρεθεί κάποιος που επικοινωνείτε σε αυτό το επίπεδο . Μην φοβάσαι να προσεγγίσεις και εσύ εαν σε ενδιαφέρει τόσο κάποιος . Απλά έχε υπ όψιν ότι σε αυτές τις ηλικίες οι άνθρωποι είναι αρκετά dumb και ουσιαστικά κανείς δεν ξέρει τι του γίνεται, ακόμα και εαν ισχυρίζεται το αντίθετο . Ισχύει και αργότερα αυτό αλλά για άλλους λόγους και επειδή παίζουν και άλλα πράγματα .
 

Guest 468119

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ιός έχει πεσει; Θα απαντήσω στο ίδιο μήκος κύματος με το προηγούμενο. Κάτσε διάβασε και αστα αυτά. Η ανεργία στους νέους είναι 50+% και αν βγάλουμε τους εποχιακούς που δεν την λαμβάνω ως εργασία είναι πάνω από 75. Εδώ ο κόσμος καίγεται και ...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,236 μηνύματα.
Ιός έχει πεσει; Θα απαντήσω στο όμορο μήκος κύματος με το πμπροηγουμενο. Κάτσε διάβασε και αστα αυτά. Η ανεργία στους νέους είναι 50+% και αν βγάλουμε τους εποχιακούς που δεν την λαμβάνω ως εργασία είναι πάνω από 75. Εδώ ο κόσμος καίγεται και ...


Πες τα ρε άνθρωπε!!!Στην ηλικία αυτή ο μόνος στόχος είναι η μόρφωση.
 

Guest 468119

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πες τα ρε άνθρωπε!!!Στην ηλικία αυτή ο μόνος στόχος είναι η μόρφωση.


Δυστυχώς φιλε μου, η φύση του ανθρώπου είναι να έχει σεξουαλικές σχέσεις από τα 14(στις γυναίκες ίσως και λιγο νωρίτερα αφού οι θυλάκιοτροπές ορμόνες ειναι ιδιαίτερα αυξημένες) τουτεστιν εδώ έχουμε ένα κοινωνικό θέμα με σύγκρουση επιθυμιών-υποχρεώσεων, όσοι είναι εγκρατείς και κλίνουν προς το δεύτερο θα πετύχουν σε αυτό το εργασιακό περιβάλλον, διαφορετικά ακόμα και τα παραδοσιακά βύσματα θα δυσκολευτούν στο Ελλαδιστάν
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Τι θα πει κάτσε Διάβασε?? Πάντα είχα ως προτεραιότητα το διάβασμα και τους στόχους που έχω θέσει !!!Κάθε ηλικιακή μερίδα έχει τις υποχρεώσεις τις!!!Αν στο έλεγα λίγα χρόνια μετά θα μου έλεγες κάτσε δούλεψε!!!Πέρα από μαθητές και εργαζόμενοι όμως είμαστε και άνθρωποι κ όπως πολύ σωστά είπε κ ένας άλλος πιο κάτω είναι στη φύση του ανθρώπου αυτά !έιδικα στην εφηβεια.Έθεσα αυτόν τον προβληματισμό για να λάβω μια ανάλογη απάντηση σχετική με αυτόν!!!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,236 μηνύματα.
Τι θα πει κάτσε Διάβασε?? Πάντα είχα ως προτεραιότητα το διάβασμα και τους στόχους που έχω θέσει !!!Κάθε ηλικιακή μερίδα έχει τις υποχρεώσεις τις!!!Αν στο έλεγα λίγα χρόνια μετά θα μου έλεγες κάτσε δούλεψε!!!Πέρα από μαθητές και εργαζόμενοι όμως είμαστε και άνθρωποι κ όπως πολύ σωστά είπε κ ένας άλλος πιο κάτω είναι στη φύση του ανθρώπου αυτά !έιδικα στην εφηβεια.Έθεσα αυτόν τον προβληματισμό για να λάβω μια ανάλογη απάντηση σχετική με αυτόν!!!


Ο φίλος θέλει να σου πει ότι δεν είναι ανάγκη να σκας για ασήμαντα πράγματα.Εχεις όλη την ζωή μπροστά σου φίλη μου δεν χρειάζεται να σκας για τις φίλες σου που έχουν σχέση και σε 1 χρόνο Max θα τα έχουν με άλλο.Γιατι πέρα από την πλακα σε αυτές τις ηλικίες σοβαρές σχέσεις δεν υπάρχουν.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Το ξέρω ότι ακούγεται ασήμαντο αλλά εινσι αλλιώς όταν το βιώνεις νιώθεις μια πίεση. Επίσης αν έχω κάτι το οποίο απωθεί τώρα τους Άλλους θα το έχω κ σε κάτι χρόνια όποτε πάντα μόνη τέλειαα
 

Guest 468119

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το ξέρω ότι ακούγεται ασήμαντο αλλά εινσι αλλιώς όταν το βιώνεις νιώθεις μια πίεση. Επίσης αν έχω κάτι το οποίο απωθεί τώρα τους Άλλους θα το έχω κ σε κάτι χρόνια όποτε πάντα μόνη τέλειαα

Καταρχάς ο άλλος που είπε για φύσης ειναι ο ίδιος που σου είπε κατσε διάβασε. Μήπως αυτό που νομίζεις ότι έχεις και Απολύεις τους άλλους είναι η μιζέρια και η χαμηλή αυτοπεποίθηση; Το συμπέρασμα οριωθα είσαι μόνη για πάντα δείχνει απόγνωση, στην ηλικία σου θα έπρεπε να είναι θα είμαι άνεργη για πάντα. Το πρόβλημα σου είναι και οι φίλες σου που μάλλον είναι από Πάτρα ή Σέρρες. Έχετε αναγάγει ως πρότυπο τις αμερικανιες που η παρθενια είναι δείγμα αποτυχίες ενώ το αντίθετο ισχύει(μόνο στις γυναίκες βέβαια)
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,809 μηνύματα.
Mary εγώ τελείωσα το σχολείο πριν 12 χρόνια και από αναμνήσεις που έχω από συμμαθητές ήταν ότι ακόμα και Γ' Λυκείου που φτάσανε, οι περισσότεροι δεν είχανε σχέση (και σίγουρα δεν ήταν παράγοντας οι πανελλήνιες).

Ναι, φυσικά και μπορείς παράλληλα με το διάβασμά σου να κοιτάς και το διαπροσωπικό! :yes:

Μετά το σχολείο κι αν κάνεις λίγη προσπάθεια μπορείς να ανοίξεις και τον κύκλο σου και να κάνεις σχέση. Το κακό με το σχολείο είναι ότι ο κύκλος ατόμων είναι πολύ στενός, πορεύεσαι με αυτόν από πάντα κι απλά αν μέσα σε αυτόν τον κύκλο δεν έχει βρεθεί κάποιος, σε ψηλο καταδικάζει. Να ξέρεις δηλαδή ότι και ως ενήλικη 18+ όπου θα επιλέγεις και τις παρέες σου, θα βρεθούν σίγουρα ευκαιρίες!
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Σέβομαι την γνώμη σου η οποία είναι ότι δε θα έπρεπε να με απασχολεί αυτό το θέμα αλλά όπως είπα και πρωτύτερα το ότι έχω αυτόν τον πολύ φυσιολογικό και εύλογο προβληματισμό δε σημαίνει ότι δεν με αφορά η επαγγελματική μου αποκατάσταση!!Όταν όμως το διάβασμα και τα τεστ προσανατολισμού τελειώνουν μένω μόνη.Το θέμα εινσι ότι και η στραβή κουτσή Μαρία έχει αγόρι και της την πέφτουν κ εγώ νιώθω στο περιθώριο σαν κάτι να με απωθεί!Αυτά όλα είναι φυσιολογικά έχω σπαταλήσει άπειρες ώρες και ψάχνοντας στο ίντερνετ σχετικά με σχολές , πανεπιστήμια εξωτερικό η εσωτερικό έχω συζητήσει με την αδελφή μου που ζει έξω κ όλα αυτά αλλά αυτό δεν αναιρεί ότι απλώς με έχει ανησυχήσει αυτο κ το εκφράζω μέσω αυτής της πλατφόρμας η οποία ως επί τω πλείστον αποτελείται από νέους ανθρώπους από τους οποίους το μόνο που αποζητω είναι η γνώμη τους που θα μου αποφέρει μια καθοδηγηση
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Σέβομαι την γνώμη σου η οποία είναι ότι δε θα έπρεπε να με απασχολεί αυτό το θέμα αλλά όπως είπα και πρωτύτερα το ότι έχω αυτόν τον πολύ φυσιολογικό και εύλογο προβληματισμό δε σημαίνει ότι δεν με αφορά η επαγγελματική μου αποκατάσταση!!Όταν όμως το διάβασμα και τα τεστ προσανατολισμού τελειώνουν μένω μόνη.Το θέμα εινσι ότι και η στραβή κουτσή Μαρία έχει αγόρι και της την πέφτουν κ εγώ νιώθω στο περιθώριο σαν κάτι να με απωθεί!Αυτά όλα είναι φυσιολογικά έχω σπαταλήσει άπειρες ώρες και ψάχνοντας στο ίντερνετ σχετικά με σχολές , πανεπιστήμια εξωτερικό η εσωτερικό έχω συζητήσει με την αδελφή μου που ζει έξω κ όλα αυτά αλλά αυτό δεν αναιρεί ότι απλώς με έχει ανησυχήσει αυτο κ το εκφράζω μέσω αυτής της πλατφόρμας η οποία ως επί τω πλείστον αποτελείται από νέους ανθρώπους από τους οποίους το μόνο που αποζητω είναι η γνώμη τους που θα μου αποφέρει μια καθοδηγηση
Το "συγκεντρωσου στα μαθήματα σου" και αποκλειστικά και μόνο σε αυτά είναι ανούσια συμβουλή, αν μπορεί να θεωρηθεί και συμβουλή. Όλα μπορείς να τα συνδιασεις, και καλούς βαθμούς, και φίλους και σχέση. Μην αγχώνεσαι για το ότι τώρα δεν έχει βρεθεί κάποιος, θα βρεθεί αργότερα.
Μην απολογείσαι λοιπόν για τίποτα , μπορείς να είσαι καλή μαθήτρια και άνθρωπος με ανάγκες ταυτόχρονα :happy:
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Γεια σας,
Είμαι Β λυκείου και δεν έχω κάνει ποτέ μου και τίποτα με αγόρι.ούτε φιλί.Γενικά ποτέ μου δεν είχα κατακτήσεις κ ούτε είμαι από τα κορίτσια που κάνουν εντύπωση στα αγόρια.Βγαίνουμε με τις φίλες μου και εμένα δε θα μου μιλήσει ποτέ κανένας.Δεν είμαι αντικοινωνική βγαίνω συχνά μου αρέσει να μιλάω με νέα άτομα κ γενικά να διασκεδάζω,είμαι λίγο ντροπαλή αλλά δε πιστεύω ότι αυτός είναι ο παράγοντας που είμαι τόσο απωθητική!!!Κάνω κινήσεις γενικά αν νου αρέσει κάποιος δεν έχω θέμα ματαια όμως!!Στη γ Γυμνασίου είχα πει σε ένα αγόρι που μου άρεσε πάρα πολύ τι νιώθω κ εκείνος δεν ανταποκρίθηκε φυσικά κ όλοι γελούσαν μαζί μ διότι το είχε διαδοσει παντού...Το πιο περίεργο είναι ότι δε θεωρώ ότι φταίει η εμφάνιση μου σε Αυτό.Δε θα σας κάνω περιγραφή χαχαχα αλλά γενικά μπορώ να πω ότι είμαι εμφάνισιμη αν και κοπέλες που μπορεί να μην εινσι τόσο δυνατές σε αυτό το κομμάτι έχουν τον τρόπο τους να διεκδικούν αυτόν που θέλουν κ να κάνουν τους Άλλους να λιώνουν για εκείνες.Δε ψάχνω τον ιδανικό κ γενικά δεν ψάχνω ούτε θεωρώ ότι το βασικότερο σε αυτήν την ηλικία είναι τα *ερωτικά* αλλά μου κάνει τόσο μεγάλη εντύπωση!Όλες γύρω μου να έχουν αλλάξει 100 αγόρια να μιλάνε μ αλλά τόσα άλλες να έχουν προχωρήσει κ γω νιώθω τόσο μόνη μου μονιμως στα ίδια η ζωή μου έχει καταντήσει βαρετη κ μονότονη χωρίς κανέναν Όχι ότι το νόημα στη ζωή το δίνει ένας σύντροφος αλλά καταλαβαίνετε τι εννοώ χτες πήγαμε σε ένα πάρτι κ όλες μ οι φίλες έκαναν κάτι με κάποιον η χόρευαν η τους πλησίασαν αγόρια κ εγώ τίποτα!Έκανα καιρό υπομονή μέχρι που δε ξέρω νιώθω ότι κάτι έχω κ κανένας δε θα γυρίσει να με κοιτάξει ποτέ!!!Το ξέρω σας κούρασα αλλά η γνώμη σας θα ήταν το λιγότερο βοηθητική!!!Ευχαριστώ
Γεια σου:clapup:, εγώ είμαι τρίτη λυκείου και όταν ήμουν γυμνάσιο αντιμετώπιζα αυτό το πρόβλημα, του τύπου τι κάνω λάθος στον ερωτικό τομέα, και φυσικά σκεφτόμουν και το ότι και η κουτση Μαρία έχει σύντροφό! Τεσπα μην αναλύω τα προσωπικά μου:)
Αυτό που θα σε συμβουλευα είναι, να μην βιάζεσαι σε αυτό το τομέα και να κάνεις κάτι έστω και το φιλί, με ένα αγόρι που νιώθεις συναισθήματα για αυτό και εκείνος να νιώθει για εσένα. Το ότι άργησες σε σχέση με τις φίλες σου να κάνεις τα "απλά" για αυτές, δεν θα πρέπει να το λαμβάνεις υπόψιν, γιατί η αγάπη δεν είναι ένας αγώνας δρόμου. Ίσως να μην αντιμετωπίζουν με την ίδια σοβαρότητα τις σχέσεις τους που λογικό, γιατί πόσοι περίπου στην ηλικία μας ξέρουν να διαχωρίζουν την φάση, με την αγάπη; Επίσης, δεν πάει τίποτα λάθος μαζί σου, είσαι αυτή που είσαι και από ότι κατάλαβα είσαι ένας ανοιχτός άνθρωπος που πάρα πολύ καλό είναι. Ίσως εξαρτάται και ο τόπος που μένεις, εάν μένεις σε μια μικρή πόλη που λίγο πολύ, όλοι γνωρίζονται μεταξύ τους, μπορεί να διέδωσαν κάποια φήμη για εσένα ή ακόμα οι ίδιες σου οι φίλες να διέδωσαν τα στραβά σου σε άλλα αγόρια (αυτές είναι υποθέσεις, εννοείται μπορεί να μην ισχύουν). Ενώ αν ζεις σε μεγάλη πόλη, υπάρχουν πάρα πολλοί άνθρωποι και είναι σχεδόν αδιανόητο να πει κάποιος πως δεν βρήκε κανέναν να ταιριάξει, γιατί στις επαρχιακές πόλεις κάνεις συμβιβασμούς θέλοντας και μη. Προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι καλά με τον εαυτό σου, σε λίγα χρόνια θα αποφοιτήσεις από το λύκειο, ίσως πας σε άλλη πόλη ή εξωτερικό ο,τι θες. Στην πόλη που θα είσαι θα γνωρίσεις νέα άτομα, πιθανώς και το πρώτο σου αγόρι, οπότε δεν είναι τόσο απελπιστικά τα πράγματα!
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Tελικά για ποιο λόγο η κάθε κουτσή Μαρία πασχίζει να βρει σύντροφο μόνο και μόνο να μπει στο μάτι της συνοικίας; :wheel:
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χαλάρωσε και πάρε τον χρόνο σου! Μην το σκέφτεσαι και μην βιάζεις καταστάσεις γιατί θα κάνεις λάθη! Σε διαβεβαιώνω ότι μετά από 1-2 χρόνια τα πράγματα θα είναι έτσι ακριβώς όπως τα θέλεις και όταν θυμάσαι τις τωρινές σου σκέψεις θα γελάς!!!
 

ioannaion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Δύο πράγματα έχω να σου πω. Πρώτον, ένα πράγμα που θέλω να θυμάσαι πάντα, όλα θα γίνουνε στην ώρα τους. Μην βιάζεσαι και μην αγχώνεσαι λοιπόν.

Δεύτερον, μην επηρεάζεσαι από τις φίλες σου και τις συμμαθήτριες σου που έχουν σχέση. Σε αυτές τις ηλικίες, δεν κρατάνε καθόλου, και να κρατήσουν δηλαδή, κάποια στιγμή θα χαλάσουν. Στο λέω από εμπειρία. Είχα 3 χρόνια σχέση από την τρίτη γυμνασίου, και φέτος τον Απρίλιο χωρίσαμε (με κερατωσε βασικά, αλλά δεν είναι εδώ το θέμα)

Και να θυμάσαι πως τα καλύτερα έρχονται μετά το σχολείο.

Φιλάκια! <3
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Γυμνάσιο και πέφτει κέρατο; :popcorn:
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top