Τι βιβλία να έχω διαβάσει προηγουμένως, προκειμένου να γίνει πιο εύκολη η φοίτησή μου στο Τμήμα Νοσηλευτικής;

Nosokomos

Νεοφερμένος

Ο Nosokomos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΛ.ΜΕ.ΠΑ.. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά έδωσα πανελλήνιες το 2020 από ΓΕΛ και πέρασα διατροφολογια. Στο ΓΕΛ όμως κάνουμε βιολογία και όχι ανατομία με αποτέλεσμα το μάθημα της ανατομίας στη σχολή να είναι για μένα άγνωστο....για αυτό και δε το έδωσα ποτέ..φέτος πέρασα με το 10% νοσηλευτική και ξέρω ότι θα κάνω αρκετή ανατομία. Να διαβάσω από κάποιο βιβλίο για να έχω για να έχω μια γενική εικόνα? Το βιβλίο τον ΕΠΑΛ κάνει? Η μήπως κάποιο σύγγραμα?(έχω την ανατομία του λαγού αλλά ο όγκος των πληροφοριών είναι τεράστιος) πείτε μ τη γνώμη σας
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
Τα βιβλια Ανατομιας-Φυσιολογιας του ΕΠΑΛ (και της Β και της Γ λυκειου) ειναι αυτο που πραγματικα θελεις για το επιπεδο σου! Μια αναγνωση θα σε βοηθησει πολυ να μην πελαγωσεις τις πρωτες μερες στη σχολη!

Και να μην το κανεις, δεν υπαρχει προβλημα, αλλα οντως βοηθαει αρκετα!
 

Nosokomos

Νεοφερμένος

Ο Nosokomos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΛ.ΜΕ.ΠΑ.. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Τα βιβλια Ανατομιας-Φυσιολογιας του ΕΠΑΛ (και της Β και της Γ λυκειου) ειναι αυτο που πραγματικα θελεις για το επιπεδο σου! Μια αναγνωση θα σε βοηθησει πολυ να μην πελαγωσεις τις πρωτες μερες στη σχολη!

Και να μην το κανεις, δεν υπαρχει προβλημα, αλλα οντως βοηθαει αρκετα!
Τέλεια ευχαριστώ!!
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Έχεις σκεφτεί πολύ αυτή την αλλαγή επαγγέλματος;
Θεωρώ πολύ ανώτερη την διαιτολογία, μπορείς να ιδιωτευσεις, να δουλεύεις ως υπάλληλος σέ ιδιωτικό ή δημόσιο τομέα
Καί χωρίς κυκλικό ωράριο
Ή νοσηλευτική είναι δύσκολη, απαιτητική δουλειά χωρίς απολαβές
Ξανασκεψου το
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top