Τα πάντα για το φοιτητικό/στεγαστικό επίδομα

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Καλησπέρα!!! Γνωρίζει μήπως κανείς ποια είναι η φάση με το φοιτητικό στεγαστικό επίδομα για τους πρωτοετείς φοιτητές;;;;
Οτι ισχυει για τους παλιους το ιδιο για τους νεους. Το καλοκαιρι του 2022 θα υποβαλεις αιτηση για το 1000ρικο του χρονου που περασε. Μεχρι τοτε φροντισε να εχεις μισθωτηριο και περασμενο απο εφορια.
 

Ziggy 1

Νεοφερμένος

Η Ziggy 1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Τέλεια! Μήπως ξέρεις αν όλοι δικαιούνται το επίδομα αυτό; Αν Δλδ υπάρχουν εισοδηματικά κριτήρια;;; εγώ είμαι ανεξάρτητο μέλος, και νοικιάζω ήδη σπίτι στην πόλη που πέρασα. Βέβαια. Η πρώτη κατοικία μου δεν είναι εδώ. Ευχαριστωωωωω
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Τέλεια! Μήπως ξέρεις αν όλοι δικαιούνται το επίδομα αυτό; Αν Δλδ υπάρχουν εισοδηματικά κριτήρια;;; εγώ είμαι ανεξάρτητο μέλος, και νοικιάζω ήδη σπίτι στην πόλη που πέρασα. Βέβαια. Η πρώτη κατοικία μου δεν είναι εδώ. Ευχαριστωωωωω
Οχι ολοι, υπαρχουν καποια εισοδηματικα κριτηρια και κριτηρια περιουσιας , για σενα νομιζω ειναι 30.000

 

Τρογκμπα

Νεοφερμένος

Ο Τρογκμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ερώτηση αμμα το συμφωνητικό το έχει άλλος στο όνομα του δλδ ο αδερφός μου και αυτός πηγαίνει σε ιεκ και εγώ πανεπιστήμιο εγώ θα μπορώ να πάρω το στεγαστικό επίδομα?
 

s93060

Νεοφερμένος

Ο s93060 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Θεωρητικά από 1/1/21 αν φαίνεται η ενοικίαση στο ηλεκτρονικό συμβόλαιο είσαι εντάξει;
Επισης στο ηλεκτρονικό συμβόλαιο φαινεται το ποσό ;
Πρέπει να είναι πάνω από 1000€ προφανώς ;
 

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Καλησπέρα!!! Γνωρίζει μήπως κανείς ποια είναι η φάση με το φοιτητικό στεγαστικό επίδομα για τους πρωτοετείς φοιτητές;;;;
η φαση ειναι οτι οι πρωτοετεις φοιτητες θα κανουν του χρονου τον Ιουνιο την ηλ.αιτηση για το φοιτ.στεγαστικο επιδομα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ερώτηση αμμα το συμφωνητικό το έχει άλλος στο όνομα του δλδ ο αδερφός μου και αυτός πηγαίνει σε ιεκ και εγώ πανεπιστήμιο εγώ θα μπορώ να πάρω το στεγαστικό επίδομα?
το ηλεκτρονικο ενοικιαστηριο εκδιδεται στο ονομα του γονεα που δηλωνει τα παιδια σαν προστατευομενα μελη στο Ε1 του και οχι στο ονομα των παιδιων.Ο γονεας οταν ερθει η ωρα, καθε Ιουνιο μπαινει και κανει την ηλεκτρονικη αιτηση φοιτ.στεγαστικου επιδοματος για το καθε παιδι του.Ενοικιαστηριο στο ονομα του Φοιτητη κανει ο φοιτητης μονο αν δεν δηλωνεται σαν προστατευομενο μελος απ οτους γονεις του και υποβαλει καθε χρονο μονος του φορ.δηλωση,οποτε καθε Ιουνιο μπαινε ιαυτος με τοςυ δικοςυ τους κωδικοςυ ταξιςνετ και κανει τη δηλωση
 

Τρογκμπα

Νεοφερμένος

Ο Τρογκμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ερώτηση αν δεν έχω περάσει το απαιτούμενο μέρος μαθημάτων και τα περάσω Σεπτεμβρίο το δικαιούμαι το επίδομα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Ερώτηση αν δεν έχω περάσει το απαιτούμενο μέρος μαθημάτων και τα περάσω Σεπτεμβρίο το δικαιούμαι το επίδομα
Η αιτηση που θα κανεις το καλοκαιρι 2022 αναφερεται στο 50% περασμενων μαθηματων του προηγουμενου ετους ( σεπτεμβρης 2021που μας περασε).
Το τι θα κανεις τον σεπτεβρη που ερχεται (2022) θα ειναι χρησιμο για το επιδομα που θα αιτηθεις το 2023
 

Τρογκμπα

Νεοφερμένος

Ο Τρογκμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Η αιτηση που θα κανεις το καλοκαιρι 2022 αναφερεται στο 50% περασμενων μαθηματων του προηγουμενου ετους ( σεπτεμβρης 2021που μας περασε).
Το τι θα κανεις τον σεπτεβρη που ερχεται (2022) θα ειναι χρησιμο για το επιδομα που θα αιτηθεις το 2023
Εγώ είμαι πρώτο έτος φέτος άρα έπρεπε να το είχα κάνει το Σεπτέμβριο???
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.

Τρογκμπα

Νεοφερμένος

Ο Τρογκμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
αμα εισαι πρωτο ετος δεν θελει περασμενα μαθηματα , απλα κανεις αιτηση τον ιουλιο και αυτο.. τελος
Και για να το πάρω για του χρόνου θα μετρήσουν τα φετινά μαθήματα.αρα πρέπει να τα περάσω για να πάρω του χρόνου .και εκείνα που αν δεν περάσω κανονική περίοδο δεν μετράνε αν τα περάσω Σεπτεμβρίο σωστά
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Και για να το πάρω για του χρόνου θα μετρήσουν τα φετινά μαθήματα.αρα πρέπει να τα περάσω για να πάρω του χρόνου .και εκείνα που αν δεν περάσω κανονική περίοδο δεν μετράνε αν τα περάσω Σεπτεμβρίο σωστά
οχι
για να περασεις τα φετινα μαθηματα εχεις
φεβρουαριο 2022
ιουνιο 2022
σεπτεμβριο 2022
φεβρουαριο 2023
και πιθανων ιουνιο 2023
Η γραμματεια θα δει το φοιτητολογιο σου τον ιουλιο του 2023. Εκει περασμενα μαθηματα να ειναι και οποτε να ειναι.
 

s93060

Νεοφερμένος

Ο s93060 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Καλησπέρα εμένα ο γιος μου νοίκιασε το φοιτητικό σπίτι του στις 1/12/2021
Στην φορολογική δήλωση που θα κάνω θα το δηλώσω για έναν μήνα αυτόν που είναι του 2021;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top