Τα πάντα για τις Ακαδημαϊκές Ταυτότητες / Φοιτητικά Πάσο

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Παιδιά μια ερώτηση την προηγούμενη τρίτη έκαναν δήλωση από εκεί που θέλω να πάρω το πάσο.
Την Τετάρτη μου εγκρίθηκε.
Την Δευτέρα μου έστειλαν μήνυμα ότι μπορώ να πάω να το πάρω έχω χρονικό περιθώριο να πάω να το πάρω ξέρω εγώ μέχρι τόσες μέρες (1 βδομάδα ή οχι) γιατί εγώ θα πάω την Κυριακή Αθήνα

όχι όποτε θες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Navarro1996

Νεοφερμένος

Ο Navarro1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Παιδια εγω εκανα αιτηση στις 13/10, μου εγκριθηκε στις 15/10 και απο τοτε τιποτα! Πρεπει να ανυσηχω? Αν υπαρχει προβλημα που πρεπει να απευθυνθω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tdk

Νεοφερμένος

Ο tdk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα,
το σύστημα σε κόβει αν κάνεις αίτηση για πάσο με ισχύ ειδικού εισιτηρίου αν έχεις ήδη δεύτερο πτυχίο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Καλησπέρα! Έστειλα στην γραμματεία της σχολής μου τα έγγραφα που χρειαζόταν και μου έστειλαν κωδικούς και όνομα χρήστη για να χρησιμοποιώ τις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του τμήματος. Πάσο, μιας και δε θα πάω καθόλου στη σχολή, πως μπορώ να βγάλω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Κάνεις την εγγραφή σου και την αίτησή σου εδώ. https://academicid.minedu.gov.gr Τουλάχιστον μέχρι πριν λίγα χρόνια αυτό κάναμε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σωστά! Να και οι οδηγίες https://academicid.minedu.gov.gr/Files/Students_Manual.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Κάνεις την εγγραφή σου και την αίτησή σου εδώ. https://academicid.minedu.gov.gr Τουλάχιστον μέχρι πριν λίγα χρόνια αυτό κάναμε. :P


Σας ευχαριστω πολυ!!

οι οδηγιες εκει που δειχνει αριθμο μητρωου, δειχνουν εναν αριθμο με 13ψηφια. Εμενα εκει που εχει το κουτακι με τον αρ. μητρωου βγαζει το ονομα χρηστη της σχολης:confused: ετσι πρεπει να ειναι?
(στις οδηγιες ειναι στην 11 σελιδα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Τι εννοείς το όνομα χρήστη της σχολής; Το όνομα του τμήματος;
Αντί να γράφει Αριθμό Μητρώου γράφει Όνομα Χρήστη Σχολής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Τι εννοείς το όνομα χρήστη της σχολής; Το όνομα του τμήματος;
Αντί να γράφει Αριθμό Μητρώου γράφει Όνομα Χρήστη Σχολής;

ναι αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Ίσως να έχει αλλάξει πλέον η πλατφόρμα από τότε που έβγαλαν τις οδηγίες. Γνωρίζεις τι πρέπει να συμπληρώσεις σε εκείνο το σημείο;

Αν θέλεις να είσαι σίγουρη ότι είσαι εντάξει περίμενε μήπως εμφανιστεί κάποιος πρωτοετής να μας πει. Διαφορετικά μπορείς να επικοινωνήσεις με το γραφείο αρωγής από εδώ https://academicid.minedu.gov.gr/Contact.aspx .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Ίσως να έχει αλλάξει πλέον η πλατφόρμα από τότε που έβγαλαν τις οδηγίες. Γνωρίζεις τι πρέπει να συμπληρώσεις σε εκείνο το σημείο;

Αν θέλεις να είσαι σίγουρη ότι είσαι εντάξει περίμενε μήπως εμφανιστεί κάποιος πρωτοετής να μας πει. Διαφορετικά μπορείς να επικοινωνήσεις με το γραφείο αρωγής από εδώ https://academicid.minedu.gov.gr/Contact.aspx .

σε εκεινο το σημειο θελει απλα να πατησω συνεχεια αν τα στοιχεια ειναι ενταξει. Απλα με παραξενευει που ενω λεει αριθμο μητρωου, διπλα μου γραφει το ονομα χρηστης της σχολης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Μπορείς να στείλεις ένα screenshot για να δουν και οι υπόλοιποι τι εννοείς; Κρύψε τα στοιχεία σου πρώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Ναι. Αυτο το ΥΝ(κατι) ειναι το ονομα χρηστη που μου εδωσαν στη σχολη οχι ο αρ. μητρωου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Untitled.png
    Untitled.png
    88.4 KB · Εμφανίσεις: 204

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Δεν ξέρω γιατί αλλά δε μου εμφανίζεται η εικόνα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
οι οδηγιες εκει που δειχνει αριθμο μητρωου, δειχνουν εναν αριθμο με 13ψηφια. Εμενα εκει που εχει το κουτακι με τον αρ. μητρωου βγαζει το ονομα χρηστη της σχολης:confused: ετσι πρεπει να ειναι?
(στις οδηγιες ειναι στην 11 σελιδα)

Μάλλον συνώνυμο είναι εκτός αν εννοεί το username που σου δώσανε. Καλύτερα ρώτα για να είσαι σίγουρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mike_ross

Νεοφερμένος

Ο mike_ross αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Πόσο αργεί η έκδοση της από την ημέρα υποβολής συνήθως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. Thrax

Νεοφερμένος

Ο Dr. Thrax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
κανενα 10ημερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mike_ross

Νεοφερμένος

Ο mike_ross αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ωραίος!Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Ημερομηνία πρώτης εγγραφής έβαλα 10/2017 γιατί έκανα την ταυτοπροσωπία τότε αλλά στη βεβαίωση σπουδών γράφει 25/9/2017(δηλαδή όταν έκανα την καταχώρηση στοιχείων στο register).Λέτε να υπάρξει κάποιο πρόβλημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ημερομηνία πρώτης εγγραφής έβαλα 10/2017 γιατί έκανα την ταυτοπροσωπία τότε αλλά στη βεβαίωση σπουδών γράφει 25/9/2017(δηλαδή όταν έκανα την καταχώρηση στοιχείων στο register).Λέτε να υπάρξει κάποιο πρόβλημα;

Κανένα πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top